Το ξέρατε ότι akumu σημαίνει εφιάλτης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 2 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    MENTORING---(The Adventures Of the Artists)---(OPEN TO ALL)
noname
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 11:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
@ Ellorai : Έχεις πολύ χρώμα για να πιάσω τί παίζει με το σκίτσο XD
@ Ground_zero : Τα μάτια θα έπρεπε να συγκλίνουν περισσότερο προς την μύτη και χαμηλά και, επίσης, τόσο πίσω που είναι το κεφάλι τα μάτια θα έπρεπε το πάνω μέρος να κάνει μια ελαφριά καμπύλη και όχι ευθείες όπως τα έχεις και το κάτω μια καμπύλη πιο απότομη από την προηγούμενη που να ακολουθεί την πάνω πιο στενά ακριβώς αντίθετη από αυτήν που έχεις σχεδιάσει ^^.... Η κάτω οδοντοστοιχία δεν θα έπρεπε να φαίνεται καν και τα μαλλιά να πέφτουν προς τα πίσω ή να τινάζονται με περισσότερη ένταση, αν είναι σε κίνηση, ειδικά τα μπροστά είναι σαν να έχουν κολλήσει!!! Και βάλε φρύδια έντονα κοντά – κολλητά στα μάτια και σε αρκετά απότομη γωνία ... το υπόλοιπο σώμα μου φαίνεται καλό ...ίσως ο λαιμός να θέλει λίγη δουλειά ακόμα.
@ Smaragdia: Τα σώματα είναι κάπως πιο μακρυά από το κανονικό και τα χέρια λίγο κοντά... Επίσης, φαίνεται να λυγίζουν, αντί να σπάνε στις κλιδώσεις XDD
@Ami: Εκτός από αυτά που είπε ο Ellorai, υπάρχει και ένα άλλο μικρό πρόβλημμα ^^. Επίσης, νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά με το στήθος της κοπελιάς, νομίζω πως το αριστερό είναι λίγο πιο ψηλά ... ή απλά τα ψυρίζω πολύ τα πράγματα
@ kingkostas: Για το σχέδιο δεν έχω να πώ τίποτα, ένα πράγμα μόνο για την δημιουργία manga ^^ για να κάνεις manga δεν χρειάζεσαι τόσες γνώσεις ^^ απλά πρέπει να έχεις αρκετό reference material από άλλα manga, περιοδικά και τα λοιπά ..γιατί ό,τι και να θες να σχεδιάσεις, κάποιος το έχει ήδη σχεδιάσει 100% το θέμα είναι να μπορείς να προσαρμόζεις τις σκηνές που θέλει στους χαρακτήρες σου και σε αυτά που έχεις μάθει να σχεδιάζεις και να έχεις μια ταχύτητα στην δουλειά σου !!! /Θα βάλω και εγώ λίγο υλικό μόλις γυρίσω σπίτι Razz



I know u hate me XDDDD

EDIT: Ami μην μπείς στον κόπο για το post θα το φτιάξω αύριο που θα έχω χρόνο

Edit by Ami: Πέρασαν αρκετά σαββατοκύριακα από τότε και είπα να κάνω την μετατροπή στα ελληνικά!! Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την noname στις Παρ Νοέ 07, 2008 4:30 pm, 1 φορά

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 12:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Εδώ θα διαφωνήσω.... Οποιοδήποτε είδος σκίτσου και να κάνεις τότε χρειάζεται οπωσδήποτε γνώσεις ανατομίας και εξαιρετικές κιόλας....

Όλοι οι δημιουργοί manga έχουν γνώση ανατομίας και αυτή η γνώση τους κάνει να μπορούν να προσαρμόσουν τις αναλογίες στους ήρωές τους, δίχως να χαλάνε την αισθητική του σώματος. Το να πάρεις reference μόνο δεν αρκεί ούτε για πλάκα και αυτό δε το λέω εγώ αλλά όσοι επαγγελματίες έχω μιλήσει μαζί τους.


Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα...

στο σκίτσο μου δε φταίει το χρώμα... αλλά ο πρόχειρος τρόπος που το χρησιμοποίησα σε κάποια σημεία με αποτέλεσμα να "χαλάσει" λίγο η ανατομία. Τον έχω σουλουπώσει ήδη κάπως καθαρίζοντας και ξεχωρίζοντας κάποιες επιφάνειες αλλά δεν θα ασχοληθώ παραπάνω.... οι διορθώσεις στο επόμενο σκίτσο...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ami
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 4:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
@Ellorai, noname: Έχετε δίκιο για το αριστερό της γόνατο, η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου φαινόταν κάπως ''αδύναμο'', απλά δεν πρόλαβα να συμπληρώσω από κάτω τί δεν μου άρεσε τελικά στο σκίτσο. Smile

Όσο για το στήθος της, αν εννοείς το αριστερό όπως την βλέπεις, όντως είναι σχεδιασμένο κάπως ψηλότερα γιατί η μορφή ''γέρνει'' λιιιιιίγο... Razz Razz

Κάτι τελευταίο που θα μπορούσα να πώ κι εγώ για αυτό που έκανα, είναι αν οι ώμοι και γενικά το περίγραμμα της πλάτης φαίνεται κάπως ''σφιγμένο'', γιατί πάντα αυτό το σημείο με βασανίζει, αφού έχω μια τάση να κάνω ανοιχτές πλάτες στις γυναικείες μορφές...

Ελπίζω μέσα στο Σ-Κ να κάνω ένα remake του σκίτσου για να ξαναδώ τα σημεία που μου επισημάνατε καθώς και το επάνω ρούχο... να ψάξω και τις πτυχώσεις εκεί!!

*

Και όσο αφορά στην γνώση της ανατομίας για το σκίτσο, αναλογιστείτε απλά ότι όλοι οι μεγάλοι αναγεννησιακοί ζωγράφοι, παρακολουθούσαν νεκροψίες μόνο και μόνο για να έχουν πιο πλήρη εικόνα του ανθρώπινου σώματος κάτω από το δέρμα!!

*

Και για να είμαστε όλοι σωστοί και συμμορφωμένοι με τους κανόνες, noname αν έχεις την καλοσύνη, μετέτρεψε το post σου στα ελληνικά ή αλλιώς ενημέρωσέ με να το κάνω εγώ για σένα!

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 5:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
μπράβο παίδες μαρέσει που ασχολήστε με αυτό το θέμα.Δυστυχός έτυχα σε μέρες με γενέθλια και πολλές εργασίες πανεπιστημίου και δεν είμαι πολλές ώρες σπίτι.
Το σίγουρο είναι οτι σίγουρα θα ποστάρω κάτι για όλους όσους δείχνουν σχέδια εδώ.

Noname:Προσωπικά αντιπαθώ τα reference(εντάξει μερικές φορές απλά τα χρησιμοποιώ για να πάρω ιδέα κοιτάξτε εδώ: http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=123346

Βασικά πρέπει να φύγω τώρα.
Σι για σοον Smile

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 7:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Efxaristw gia tis symvoules Ellorai kai noname!
Vrhka xrhsimes tis plhrofories sas, tha frontisw na tis kanw praksh thn epomenh fora Smile

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 11:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Μικρά και γενικά tip για εξάσκηση....


Παράθεση:


*Επιλέξτε κάποια αντικείμενα τα οποία θέλετε να ζωγραφίσετε παρατηρώντας τα.... ξεκινήστε από κάτι απλό μέχρι κάτι πολύπλοκο....



*Πάρτε μια μαύρη σακούλα απορριμάτων, βάλτε μέσα τις κόλες πάνω στις οποίες θα σχεδιάσετε και ξεκινήστε να σκιτσάρετε παρατηρώντας το αντικείμενο ΜΟΝΟ(μιας και το χέρι και το χαρτί θα είναι μέσα στην σακούλα και δε θα βλέπετε τι κάνετε....).


Αρχικά τα σκίτσα θα είναι "αφηρημένης τέχνης" αλλά αν κάνετε συχνά εξάσκηση με τη μέθοδο αυτή, τότε θα απελευθερώσετε το χέρι σας και την ικανότητα να σχεδιάζετε...



*Επίσης, όταν σχεδιάζουμε πρέπει ΠΑΝΤΑ να κάνουμε το σκελετό του σκίτσου μιας και αποτελείται από γραμμές μόνο και είναι εύκολο να του αλλάξουμε στάση.

Στη συνέχεια ξεκινάμε να σκιτσάρουμε απαλά τη μορφή του χαρακτήρα μας.... οι γραμμές του σκελετού αλλά και της πρώτης μορφής πρέπει να είναι αχνή και όχι έντονη μιας και δεν θα είναι η τελική. Επίσης δε πρέπει να φοβόμαστε να κάνουμε πολλές γραμμές.... δλδ για να σκιτσάρουμε ένα χέρι, το περίγραμμά του δεν είναι ανάγκη να είναι πεντακάθαρο και έντονο... πολλές αχνές γραμμές μέχρι να βρούμε το σχήμα που θέλουμε. Αφού κατασταλάξουμε τότε κάνουμε πιο έντονες γραμμές σβήνοντας τις αρχικές γραμμές οδηγούς μας.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ami
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 1:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Ρε παιδιά, ας εξηγήσει κάποιος και σε εμάς τα noobs τί είναι το reference... Rolling Eyes
Είναι απλά να σκιτσάρεις έτοιμη πόζα και να την ντύσεις, χωρίς να την έχεις ''χτίσει'' εσύ με βάσει όλα αυτά που λέμε τόσα posts τώρα περί ανατομίας;;;

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 10:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 5:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
Οκ τώρα είμαι σπίτι και θα μπορέσω να δουλέψω στο photoshop.
Smile

Ami:Είναι το να χρησιμοποιείς μια εικόνα σαν έμπνευση και καθοδήγηση έτσι ώστε να παράξεις κάτι καινούργιο. Τώρα το να μάθεις καλή ανατομία θα σε απελευθερώσει απο την ανάγκη να έχεις πάντα reference και θα διευρύνεις τους καλλιτεχνικούς σου ορίζοντες.

EDIT:ok κατι έκανα
Thnx ολους για τις καλές συμβουλές που ποστάρετε

Ground_Zero:Ok τα παιδιά ήδη έδωσαν πολύ σωστές συμβουλές και εγώ προσπάθησα να κάνω κάτι που ίσως σε βοηθήσει λιγάκι(μπορεί και καθόλου)
Μιάς και είσαι πολύ καλός, που μερικές φορές η διαφορά μεταξύ κάποιον σχεδίων σου είναι τρομερή(όπως πχ το τελευταίο σου σχέδιο σε σύγκριση με αυτό που πόσταρες εδώ, έχουν μεγάλη διαφορά).Την τελευταία σου δουλειά την θεωρώ επαγκελματική. Smile

Πάνω απο όλα η κατανόηση
Spoiler:

Spoiler:


Smaragdia:Προσωπικά πιστεύω πως ενώ έχεις φαντασία, οι ανατομικές σου γνώσεις δεν σου επιτρέπουν να την απελευθερώσεις στο χαρτί όπως εσύ θα ήθελες.Προτέινω να ασχοληθέις για κάποιο διάστημα καθαρά με την ανατομία(μπορείς και απο το ίντερνετ(google) να βρείς πολλές πληροφορίες για την κατανόηση της ανατομίας

Spoiler:


Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:


Αυτά απο μένα για την ώρα Very Happy
See ya all

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 8:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
kingkostas έγραψε:

Smaragdia:Προσωπικά πιστεύω πως ενώ έχεις φαντασία, οι ανατομικές σου γνώσεις δεν σου επιτρέπουν να την απελευθερώσεις στο χαρτί όπως εσύ θα ήθελες.Προτέινω να ασχοληθέις για κάποιο διάστημα καθαρά με την ανατομία(μπορείς και απο το ίντερνετ(google) να βρείς πολλές πληροφορίες για την κατανόηση της ανατομίας

Spoiler:


Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:



nai mallon exeis dikio (sygnwmi gia ta greeklish alla to pliktrologio epathe blabi) ok loipon to aginw kai tha arxisw na asxoloume me tin anatomia Sad krima.. kai nomiza oti eixa ginei kalyteri Sad((( mpouxou!

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 11:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Παράθεση:
Ground_Zero:Ok τα παιδιά ήδη έδωσαν πολύ σωστές συμβουλές και εγώ προσπάθησα να κάνω κάτι που ίσως σε βοηθήσει λιγάκι(μπορεί και καθόλου)
Μιάς και είσαι πολύ καλός, που μερικές φορές η διαφορά μεταξύ κάποιον σχεδίων σου είναι τρομερή(όπως πχ το τελευταίο σου σχέδιο σε σύγκριση με αυτό που πόσταρες εδώ, έχουν μεγάλη διαφορά).Την τελευταία σου δουλειά την θεωρώ επαγκελματική. Smile


Hey thanks! vohthaei poly to sxedio sou, to meletaw perissotero twra.
Den eimai sigouros ti enweis me thn diafora twn sxediwn Razz alla aplws na pw oti den katafernw panta na vgazw afto pou thelw, exoume kales kai kakies meres...
Prospathw na veltiothw kialo omws, den postarw syxna tetoia leptomerh sxedia prospathontas na veltiothw perissotero sthn kinhsh tou swmatos kai oxh sthn morfh, giafto egw zhthsa na mathw leptomeries gia ta proswpa.
Etsi kanw perissotero skitsa "wireframed" kai oxi kanonika (einai kai o logos pou postarw 1 fora kathe 5 xronia:P)
ANYWAY!!!
Synexizw na thelw na mathw perissotera gia ta proswpa kai tis ekfraseis, einai to adynato mou shmeio pistevw!

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Να και ένα που έκαστα να τελειώσω για να το ανεβάσω ^^
Το είχα ξεκινήσει μια μέρα στο άσχετο σε ένα παλιόχαρτο … έγινε ενδιαφέρον άρχισα να το δουλεύω μέχρι που το χαρτί άρχισε να τριπάει σβήσε –γράψε λόγο της ποιότητας του και αναγκάστηκα να το σταματήσω



_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bibo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 1:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 30 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Fokida Τώρα Βλέπω: Shugo Chara IKUTOXAMU
@kingkostas foveres simvules ine super wow alla otan den exis arketo xrono na spatalisis sta sxedia su bgenun poli proxira (like me ) dioti egw den kanw ton skeleto klp kaipaw kateu8ian sto sxedio opote anatomika xani.....T-T Den 3erw ena sxedio dldi poso xrono 8eli na tu dwsis gia na bgi swsto?(enow anatomika)
Noname poli wreo apla opws ipes i8ele kai alli dulia alla epidi to xarti su xalase tin stamatises tin kopelia padws vriskese se kalo simio !! Keep the GJ !

_________________
http://www.galaxiasfm.gr/
2-3 KA8E MERA KANW EKPOMBES SIDONISTITE!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 1:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Μιας και βλέπω μια παρέλαση από αριστουργήματα ας βάλω και εγώ τη καλικατζουρα μου να μου δώσετε μερικά tips.Αν και το έριξα στις προσωπογραφίες.Ελπίζω να μη σας χαλάσει και τόσο.^^
Spoiler:


_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Bibo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 2:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 30 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Fokida Τώρα Βλέπω: Shugo Chara IKUTOXAMU
den ine kalikatzura mia xara ine kanw ki egw kati btw 8elw na me help ligo xD
Na oriste ti borite na kanete se auto? (btw den to petixa to porteto san Tzokonda mu vgike vasika kati allo etimaza allo sas dinw proxiro tespa xD)
Spoiler:


Edit by Ami: Spoiler tag on!!

_________________
http://www.galaxiasfm.gr/
2-3 KA8E MERA KANW EKPOMBES SIDONISTITE!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης