Το ξέρατε ότι shinigami σημαίνει θεός του θανάτου;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    MENTORING---(The Adventures Of the Artists)---(OPEN TO ALL)
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 12:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Niceee 2 c you Bibo... Wink
Έχεις χρησιμοποιήσει ωραία χρώματα στο σχέδιο σου... και μπορώ να πώ ότι είναι σχετικά πειθαρχημένο, αν και πάλι λίγο το περίγραμμα του προσώπου φαίνεται κάπως αλλοιωμένο.

Spoiler tags plz...

Παράθεση:
Na oriste ti borite na kanete se auto?

Και μιας και είναι αρχή ακόμα, ας ξεκαθαρίσουμε ότι εδώ δεν ποστάρουμε σκίτσα για να μας τα τελειώσουν ή να μας τα φτιάξουν οι άλλοι. Τα paintovers γίνονται με σκοπό καθαρά να δούμε τις εφαρμογές των όσων λέγονται και δείχνονται επάνω στα σχέδια που ανεβάζουμε. Από εκεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα του καλλιτέχνη το πώς και αν θα εξελιχθεί μέσα από επιπλέον δουλειά και εξάσκηση.
Smile

*

Τέλος, αφού βλέπω ότι έχει ήδη γίνει, ας κάνουμε μια εξαίρεση μόνο γι' αυτό το thread, στον κανόνα που αναφέρεται σε δημοσίευση εικόνων σε πάνω από ένα θέματα. Αλλιώς, όποιος έχει ένσταση θα ακούσω ευχαρίστως την προτασή του.
Smile

Καλό βράδυυυυυυυυυυυυυυυ!!

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 1:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
@Bibo mou aresei etsi pws to exei sxediasei kapws asouloupoto 8a mporouses na doulepsis ligo akoma to xrwma apo to mali opos exeis kanei sto mprosta

@Carnival of Rust nomizw apo ta dexia einai kapws prismeni ... ta matia den einai sto idio upsos kai h miti einai stravi ..genika to aristero komati einai pio kaloftiagmeno apo to dexi

btw perimeno sxolia sto skitso mou apo tous "anatomistes mas " kai fiskaprotasis veltiosis ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 12, 2008 3:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
Noname:An kai palio blepw kai edw tis ikanothtes sou.Anatomika to lathos einai kurios sta xeria.Wraio sththos, wraio kefali(isws na mporouse na ginei ligo pio mikro) kai arketa kalh prooptikh sta podia pros ta pisw.Wraia douleia Very Happy (tha prospathisw ena paintover) pantos an ginei inking tha fainetai akoma kalutera sigoura.

Carnival of Rust:Wraio proswpo to opoio exei tis dusanalogies pou anefere o noname alla uparxei periptwsh na einai epeidh to ebgales apo fotografia kai bghke ligo pio plagia.Basika egw thelw na pw oti to blepw kapws flat.Nomizw pws ta matia h muth ktl einai ola sto idio epipedo.Isws h xrhsh "fwtos" apo panw se dieukoline na anadeikseis tous ogkous.

Smaragdia:Den eipa oti den egines kaluterh sthn anatomia.Basika den paizei na zwgrafizeis kai na phgaineis pisw opote dont worry.Panta akoma kai apo to paramikro sxedio kati mathaineis.Apla twra prepei na asxolhtheis ligo pio entatika gia na se dieukolunei sthn douleia sou.

Ground_Zero:Se katalabainw Very Happy, h diathesh paizei polu shmantiko rolo sthn dhmiourgia.Pisteuw pws einai polu kalo kai tha se bohthisei polu pou ksekinhses kanontas wireframes na analueis ta merh tou swmatos.

Bibo:Endiaferon ergo.Basika den se exw polusunithisei se tetoio style Very Happy.Shmainei pws thes na anoikseis tous orizontes sou akoma parapera.Den prepei na metras ton xrono.Px gia na kaneis eksaskhsh stis figoures mporeis na kaneis se mia selida san askhsh diafores figoures xwris leptomereies(matia ktl, daxtula) kai apla kratontas ta basika perigrammata na kaneis grhgores figoures tou swmatos se diafores staseis(den einai anagkh na einai megalou megethous.Na einai mikra kai grhgora)tha ekshkiwtheis grhgora, apla keep up Very Happy (To sxedio auto einai wraio, alla menei sthn perigrafikh fash kai den deixnei ogko).Opote mporei na paei akoma parapera kai auto tha ginei siga siga oso sunexizeis na asxolhse me thn zwgrafikh Very Happy


EDIT:(Συγγνώμη που τα έγραψα σε greeklish.Απο βιασύνη ξεχάστικα.Επίσης κάνω edit για να προσθέσω ενα paintover)

Noname: kapws etsi to psiloskeftika

Spoiler:


EDIT2:(για να προσθέσω και άλλο paintover Razz)
Ami:Προσπάθησα να κάνω κάτι τέτοιο.(τα χέρια δεν είναι ανάγκη να είναι τόσο χαλαρά οσο τα έκανα, απλά τα έκανα έτσι για να δείς κάποια απλή σχέση, έχω βάλει βελάκια)


Spoiler:


see ya παίδες Very Happy

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 12, 2008 12:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
xm ...twra pou to vlepw me tis nees grames sta xeria katalva pou htan to la8os kai fainotan toso sfigmenh XD ... dior8osis sta xeria lipon ... 8a kourepsw kai ligo to mali XD na mhn exei toso ogko kai fainetai toso megalo to kefali (panta xefevgw me ta malia ) ... episis isos kanw ligo pio malakia kai thn ekfrash tou prosopou XD ... tspa otan 8a exw thn Version 2 etimi 8a xana anevasw

Edit: ma pou einai oi tropoi mou XD .. thenx gia to feedback ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Liet
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 3:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 6 Τώρα Βλέπω: ό,τι αξίζει
Ti na kanoume Xod gia thn anatomia xreiazetai gymno. Kai kahtos enoeitai oti de plhronodai oi filoi opws ta modela gia na pozaroun, tha kanei kaneis oti borei me rouxa. Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Liet στις Δευ Απρ 27, 2009 9:18 pm, 1 φορά

_________________
I fight for no one's sake. Only for something deep inside my heart. C.H.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xod
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 8:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Πολύ ωραία σκίτσα Liet, οι συμβουλές σου, επίσης, είναι αρκετά χρήσιμες. Το μόνο που μένει τώρα είναι να ζητήσω από τους φίλους μου να γυμνωθούν και να ποζάρουν για να τους σχεδιάσω!

(έχεις δίκιο, καταλαβαίνω)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 9:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Eδω και καιρο εχω φτιαξει αυτους τους δυο και καποια στιγμη θα τους βαλω χρωμα στο photoshop. Εχω εντοπισει μερικα σημεια με λαθη τα οποια και δυσκολευομαι να διορθωσω, θα το εκτιμουσα αν ειχα λιγη βοηθεια και συμβουλες.
Το background ειναι ακυρο, εχω φτιαξει ενα σχετικα καλυτερο... θελω πιο πολυ να μαθω λεπτομερειες για τις ατελειες των χαρακτηρων ωστε να μπορεσω να τις σουλουπωσω καπως.
(καλα, το τι σχολια εχει φαει ο κυριος στα αριστερα για την φατσα του... XDDDD )

Spoiler:

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 10:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
Oo....... απιστευτο Βαγγελιω μου... τελειο... εεεε..... δεν βρισκω κατι. κακο.. εμενα μια χαρα μου φαινονται ολα!!!!!!!!
θελω να το δω με χρωμα!

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bibo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 3:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 30 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Fokida Τώρα Βλέπω: Shugo Chara IKUTOXAMU
omG me duleuete? VAGELIW INE APISTEUTA TELIO XD

_________________
http://www.galaxiasfm.gr/
2-3 KA8E MERA KANW EKPOMBES SIDONISTITE!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 8:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
@ Bibo & Smaragdia
Σας ευχαριστω πολυ και τις δυο *hugs* , δεν φανταζεστε ποσο κουραγιο μου δινουν τα λογια σας Smile. Χαιρομαι που σας αρεσει και ελπιζω οντως να μην εχει σοβαρα λαθη, παρολα αυτα θελω να βελτιωθω κι αλλο ^^

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 01, 2009 5:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
Op sorry pou den to chekara nwritera.
Pwpw uperoxo xwris plaka.
Pragmatika akoma kai an broume 1,2 leptomereies isws na mhn aksizei na to allakseis giati einai polu wraio kai sugkrothmeno.

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 02, 2009 1:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
kingkostas έγραψε:
Op sorry pou den to chekara nwritera.
Pwpw uperoxo xwris plaka.
Pragmatika akoma kai an broume 1,2 leptomereies isws na mhn aksizei na to allakseis giati einai polu wraio kai sugkrothmeno.


Ah, OK. Ευχαριστω για τις συμβουλες, θα ερθει και σε colored version καποια στιγμη στο μακρινο μελλον Laughing

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 02, 2009 4:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
wow sugoi!! απλά είναι τέλειο!!! Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy μπράβο!! έχει πολύ λεπτομέρεια!! πρέπει ένα έριξες αρκετή δουλειά πάνω του ^^ αλλά νομίζω ότι η κοπέλα θα έπρεπε να έχει λίγο πιο μεγάλο στήθος :Ρ όσο για τον κύριο γιατί μια χαρά είναι η φάτσα του ^^

έκανα και εγώ ένα σχέδιο με reference όμως, αλλά κάτι δε μου πάει καλά Confused μόλις πρόσεξα ότι δεν έχει στόμα λολ

Spoiler:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XxWhiteDragonxX στις Τρι Αύγ 04, 2009 8:42 pm, 2 φορές συνολικά

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 02, 2009 4:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
XxWhiteDragonxX έγραψε:
wow sugoi!! απλά είναι τέλειο!!! Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy μπράβο!! έχει πολύ λεπτομέρεια!! πρέπει ένα έριξες αρκετή δουλειά πάνω του ^^ όσο για τον κύριο γιατί μια χαρά είναι η φάτσα του ^^

έκανα και εγώ ένα σχέδιο, αλλά κάτι δε μου πάει καλά Confused μόλις πρόσεξα ότι δεν έχει στόμα λολ

Spoiler:


ΑΝτίθετα...Η κοπέλα μοιάζει σαν να θέλει να φιλήσει κάποιον. !

Ειλικρινά WhiteDragon + Vaggelio, συγχαρητήρια για τα σχέδια σας !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 02, 2009 9:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
@DjDragon
Ευχαριστω για το support

@ XxWhiteDragonxX
Τhank you a lot ^^, καθομουν απο πανω του με τις ωρες (ευτυχως δηλαδη που ηταν ωρες μαθηματος). Βασικα, της κοπελας της εφτιαξα μικρα boobies γιατι ηθελα να την κανω να αγοροφερνει λιγακι Very Happy , χαιρομαι που πιστευεις οτι το προσωπο του κυριου ειναι νορμαλ (αισθανομαι σαν να μου θεραπευτηκαν οι πληγες που μου αφησε η κολλητη μου και η μαμα με τα σχολια που εκαναν γι' αυτον).
Ωραιο και το δικο σου σχεδιο Surprised , προσωπικα μου αρεσει που δεν εχεις τονησει το στομα. Πιστευω οτι θα γινει ακομα καλυτερο αν προσπαθησεις να "αδυνατυσεις" λιγακι την μεση της κοπελας για να δειχνει ψηλοτερη και στρογγυλεψεις τον δεξι της ωμο Very Happy
Για καποιον λογο το παω πολυ αυτο το παχυ lineart, νομιζω πως το κανει να δειχνει πιο cool Cool


Λοιπον, αρχισα τελικα να τους χρωματιζω και ειπα να ανεβασω ενα κοντινο πλανο για να μου πειτε την γνωμη σας (ψεματα, επιδειξη θελω να κανω γιατι ειμαι ψωνιο και πορωμενη XDDDDD)
Αν δεν βαριεστε ριξτε του μια ματια....
Spoiler:


_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης