Το ξέρατε ότι hontou σημαίνει αλήθεια;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 4 από 28
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Technology Corner
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 03, 2009 2:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Hahahah, που να δεις τι θα γινει αν συνεχισεις το offtopic! Hahahahahah...

...NOT.
Please, παιδες... Rolling Eyes

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2009 11:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Προς το παρόν ακόμα γείνετε αυτό....

Έχω άλλο πρόβλημα τώρα! Ποιό σημαντικό!

Πώς κάνω hard-subbed το τρέχον project μου από το Aegi Sub!?

1000 Ευχαριστώ πολύ θα κερδίσει όποιος με κατατοπήσει! [Happy Aoshi Mode : on]

Αν κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν είναι σίγουρος για το τι ζητάω να μην ντρέπετε ή ακόμα καλύτερα να στείλει pm.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 02, 2009 10:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Πριν 2 μέρες συνειδητοποίησα ότι οι εταιρείες κάνουν τα πάντα για να σπρώξουν το κόσμο στη πειρατία. Τι εννοώ;

Το PC που έχω είναι αρκετά δυνατό για να τρέξει τα τελευταία παιχνίδια σε full settings και να τρέξει τα προγράμματα της δουλειάς μου δίχως να "ιδρώσει". Πριν καιρό του έβαλα και ένα BluRay drive της LG μιας και η οθόνη Apple που έχω μπορεί άνετα να υποστηρίξει FullHD 1080p. ΑΛΛΑ!

Όταν έβαλα μια ταινία BluRay(την "300" συγκεκριμένα), την ώρα που ξεκίνησε, σταμάτησε και έβγαλε ένα μήνυμα ότι η σύνδεση οθόνης και κάρτας γραφικών δεν υποστηρίζει το HDCP(High-bandwith Digital Content Protection). Το HDCP είναι ένα πρωτόκολο προστασίας δικαιωμάτων το οποίο δεν υποστηρίζεται από ότι φαίνεται από όλες τις συσκευές.

Το θέμα είναι το καλώδιο το οποίο δεν επιτρέπει το HDCP να περάσει με αποτέλεσμα να πρέπει να αρκεστώ σε αναλογικό σήμα(κάτι αδύνατον μιας και η κάρτα έχει μόνο ψηφιακές εξόδους, εκτός και αν μπει στη μέση κάποιος μετατροπέας). Το κακό είναι ότι το καλώδιο δεν είναι αποσπώμενο από την οθόνη, αλλά ενσωματωμένο με αποτέλεσμα να μη μπορώ να το αλλάξω.

Όλη η κατάσταση είναι γελοία μιας και όλα όσα έχω τα έχω αγοράσει(και όχι φτηνά μιας και η οθόνη κόστιζε 1600Ε τότε) αλλά και πάλι δε μπορώ να τα απολαύσω πλήρως.

Και μετά κατηγορούν τους "πειρατές"....


Υ.Γ. Θα συνεχίσω να ψάχνω να βρω λύση αν και πιστεύω ότι μόνο η αγορά δεύτερης οθόνης είναι η μόνη λύση εδώ......

Edit: Να τονίσω ότι η τηλεφωνική υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα είναι με χρονοχρέωση 1,43E το λεπτό...... -.- α δε πάμε καλά....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 02, 2009 12:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Vasika giati peires apple othoni :B Mia samsung me fullhd analisi imo einai arketi, tespa apla to anafero giati 1600e gia mia othoni para einai polla lefta, dokimase na ripareis ta blu ray sto disko kai na ta paizeis apo ekei, an vevaia afaireitai to "kleidoma" Logika tha paizoun kai converter alla mallon tha stoihizoun arketa Twisted Evil

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 02, 2009 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
rapidshare , extract , διπλό κλικ στο μεγάλο αρχείο βίντεο και σσσ..... η hd ταινεία αρχίζει..^^

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 12:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Την οθόνη τη πήρα τότε για τη δουλειά μου.... η ποιότητά της δεν ξεπερνιέται από καμία άλλη οθόνη από όσες έχω δει

όσο για το Rapidshare... έχω τρέξει το Underworld από BluRay αλλά και το HD1080p avi με ένα φίλο και πάλι η διαφορά ήταν χαώδης...... το BLuRay είχε τρελή ποιότητα σε σχέση με το ριπαρισμένο.

Το BluRay και να ριπαριστεί, πάλι δε θα παίξει γιατί ακόμα και αν κατεβάσεις HD video από το iTunes πχ, πάλι το HDCP θα κάνει πρόβλημα. Η μόνη λύση είναι ή αναλογική σύνδεση μεταξύ οθόνης και Κάρτας Γραφικών ή αγορά δεύτερης οθόνης.... και δεν παίζει να επιλέξω καμία από τις 2 επιλογές μιας και σύντομα σκοπεύω να αγοράσω μια Sony Bravia.[/youtube]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 3:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Και λογικο το βρισκω. Οι περισσοτεροι rippers οταν βγαζουν μερικες ταινιες δεν τις δινουν σε πανω απο 1GB γιατι προοριζονται για PC, η κοινως για προσωπικη χρηση.

Και πιστευω πως το προβλημα ειναι στην apple οθονη. Τοσα και τοσα προβληματα συμβατοτητας εχουν αλλα ναι... την εχω δει την ποιοτητα. Ειναι περα απο καθε αλλη. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 5:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Βασικά εγώ δεν ήξερα ότι χάνουν τόσο πολύ ποιότητα ακόμα και τα "blu ray" του rapidshare.

Σκεφτόμουν πάντα ότι 4gb ταινεία.. εε.. εντάξει, αυτό είναι το όριο Surprised

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 5:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
εμ...4GB ταινία είναι πραγματική HD φάση...Εγώ απλά την κάνω ConvertXtoDVD για να την βλέπω στην τηλεόραση...Δεν υπάρχει κανένας λόγος να παιχτεί στο PC, γιατί σίγουρα θα κολλάει...Για PC κρατώ όσες είναι μέχρις 2GB....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 13, 2009 1:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Ένα φιλαράκι μου έδωσε πριν καιρό το Dark Knight ριπαρισμένο και ήταν 18GB οΟ.

Ήταν ριπαρισμένο από BluRay μάλλον γιατί όντως η ποιότητα της εικόνας του και του ήχου ήταν τρομερή αλλά και πάλι δε συγκρίνεται με το original BluRay...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 17, 2009 7:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
New question

Ειχα ακουσει οτι γινεται ολικο format του σκληρου δισκου απο τον πηρινα μεσω των BIOS. Ως γνωστων μετα τα format παντα μενουν πληροφοριες σε κατι μικρα MB. Με το format απο τα BIOS εξολοθρευοντε τα παντα... Γνοριζει κανεις τη διαδικασια ή καπιο Link να διαβασω?

Eυχαριστω.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 17, 2009 7:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
GT4md έγραψε:
New question

Ειχα ακουσει οτι γινεται ολικο format του σκληρου δισκου απο τον πηρινα μεσω των BIOS. Ως γνωστων μετα τα format παντα μενουν πληροφοριες σε κατι μικρα MB. Με το format απο τα BIOS εξολοθρευοντε τα παντα... Γνοριζει κανεις τη διαδικασια ή καπιο Link να διαβασω?

Eυχαριστω.


μάλλον εννοείς το "low level format". αυτό περί πυρήνα και bios είναι gibbirish...

btw, είναι _το_ BIOS
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 12:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
gibbirish? Αφου καταλαβες τι ειπα, το αποτελεσμα μετραει Laughing

Ναι ειναι αυτο που εψαχνα thanks Smile

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 9:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
GT4md έγραψε:
gibbirish? Αφου καταλαβες τι ειπα, το αποτελεσμα μετραει Laughing

Ναι ειναι αυτο που εψαχνα thanks Smile


χεχ, εννοώ ότι η λέξη πυρήνας παραπέμπει (συνήθως*) σε επεξεργαστή... οπότε... κάπου το έχασα Razz

*και σε άλλες περιπτώσεις στον πυρήνα (πρόγραμμα) του λειτουργικού συστήματος, είτε των Windows είτε του Linux, κτλ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mike893
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 3:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 290 Τόπος: Mutilini Τώρα Βλέπω: Kaga Kouko is my waifu <3
o dhmos mas ebale mia keraia me upsilis taxutitas internet k rotisa ti xreiazetai g na perno sima??einai peripou 150 meters makria kai se sxesh me th stegh einai dn xero an einai to idio upsos........ so logika 8eli exoteriki keraia brika sto e-shop me 55 euro mia alla dn xero ti allo xreiazomai gia na sunde8o meso tis keraias leei pos exei kalodio 3metra alla dn xero pou prpei na to balo pite m plz an xerei kapoios plz asap gt 8elo pia na exo apo to spiti m internet k oxi na plirono sta net

_________________

[url="http://www.ninty.gr"][/url]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 28
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης