Το ξέρατε ότι gyuunyuu σημαίνει Αγελαδινό Γάλα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Cosplay    Τι cosplay να κανω αραγε?
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 29, 2008 4:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Σε αυτο το thread μπορειτε να ποσταρετε τυχον ερωτησεις σας και ιδεες για το τι θα ντυθειτε, και αφου κατασταλαξουμε ποιος χαρακτηρας σας ταιριαζει (που θα το κρινουμε μεσω φωτογραφιων που θα ποσταρετε στο thread αυτο η που θα μου στειλετε σε pm) θα συζητησουμε για τα υλικα, τα υφασματα, και τα λοιπα για να γινει επιτυχημενο το cosplay και να τρεχουν τα σαλια οσων σας βλεπουν live στα cosplay parties που γινονται.

Το πρωτο ποστ του καθενος που θελει να ντυθει θα ηταν καλο να συμπεριλαμβανει:
1) Μια φωτογραφια του ιδιου
2) Το ονομα του χαρακτηρα ή των χαρακτηρες που εχει στο μυαλο του
3) Γιατι του αρεσει ο συγκεκριμενος χαρακτηρας (ή οι συγκεκριμενοι χαρακτηρες)

Σημειωση: Για να γινει ο χαρακτηρας πετυχημενος πρεπει να ταιριαζει sto personal style και στην κοψια του καθενος γιαυτους τους λογους ειναι απαραιτητη αυτη η συζητηση και προεργασια.

Minna gambatte kudasai! and Happy Cosplayzz^_______________^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 29, 2008 5:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ


Αν κουρευτώ λίγο και ξυριστώ λίγο(όχι τελείως) θα μοιάζω πολύ στον Solid Snake(Metal Gear Solid 3). Ο Cassiel μου λέει ότι του μοιάζω πολύ με τέτοιο πρόσωπο.



Ο γνωστός σε όλους μας commando, Solid Snake.

Μου αρέσει πολύ ο χαρακτήρας του που είναι λίγο άγριος και δραστήριος στα μούτρα του.(Στα μαλλιά δεν εννοώ αυτόν, αλλά τον λίγο μακρυμάλλη).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 29, 2008 6:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Χαιρομαι παρα πολυ που απαντησες φιλτατε DjDragon. Και εδω ερχομαι να εκφρασω μια απορια μου.
Ποιον Snake θα κανεις?
Τον κουστουμαρισμενο? η τον κλασικο?
Εγω θα σου ελεγα να κανεις τον κλασικο με τη στρατιωτικη στολη κ θα εκανες θραυση! (με το μαλλι του σνακε βεβαια οχι το μακρυ)
Σου εχω ομως κ μια αλλη προταση περα απο τον snake που μπορεις να την κανεις αργοτερα. Πιστευω οτι θα σου πηγαινε να κανεις κ εναν ποιο χαρουμενο χαρακτηρα που εχει απλο ευκολο και αναγνωρισιμο cosplay. Τον harima kenji απο school rumble.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 29, 2008 7:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Hmmm...Αυτό με τον Kenji το κατέχω...Έχω τα ρούχα...Άσπρο μπλουζάκι και μαύρο παντελόνι και μαύρο σακάκι. Γυαλιά όμως ? Έχω καφετί όπως είδες και γυαλιά με φλογερό φίλτρο.Δεν έχω μαύρου χρώματος.

Για ζώνη έχω μαύρη και παπούτσια νομίζω μπότες φοράει αυτός(οι μπότες μου θα κάνουν σίγουρα).

Για μούσι μπορώ να το κάνω. Θα μοιάζω λίγο και σε αυτόν και στον Kosmas Epsilon(lol)...

Όσο για τον Snake θα μπορούσα να κάνω τον κουστούματο, καθώς δεν επαρκούν τα λεφτά να πάρω την commando φορεσιά.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 29, 2008 7:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
χμμ! πολυ χαιρομαι που σε βλεπω προθυμο! λοιπον! ο κεντζι ειναι απλος και διασκεδαστικος και ο κουστουματοs snake το ιδιο. Οποτε κιολας μαζεψαμε 2 επιλογες!
Λοιπον: Για Κεντζι θελεις
1)μια στεκα ασπρη (ευκολο) 2 ευρω απο accessorize
2)ενα ασπρο πουκαμισο (ευκολο) Πρεπει να εχεις ηδη κανενα.
3)ενα μαυρο παντελονι ψιλοκυριλε.(Piece'o'cake)
4)το σακακι το μαθητικο ειναι optional αλλα αν θες οπωσδηποτε να το φτιαξεις πρεπει να πας σε μοδιστρα γιατι απο νετ θα στοιχισει. τα υλικα για αυτο ειναι ευκολα να βρεθουν. Πας σε υφασματαδικο στη σαλονικη και ρωτας για υφασματα. Η τσοχα ειναι η πιο φτηνη (με τσοχα ειχα φτιαξει την μπερτα του αλουκαρντ κ ειχε βγει κορυφη). Αν παλι δε θες αυφτο το υφασμα παρε ενα αλλο μαυρο καλυτερης ποιοτητας. (Εξοδα Μοδιστρας+υφασματα δεν πιστευω να παει παραπανω απο 65 ευρω και σκεψου οτι με το κλασικο μαθητικο ιαπωνικο κουστουμακι θα εισαι σε θεση να κανεις οποιον schoolboy χαρακτηρα απο ανιμε γουσταρεις! )
Επισης πρεπει να πας κ σε ενα μαγαζι με κλωστες για να παρεις κουμπακια 5-6 απο δαυτα θα σου παρουν 3 ευρω το MAXIMUM ολα μαζι.
5) παπουτσια. Τα παπουτσια του κεντζι ειναι καφε λουστρινια οποτε μια οικονομικη λυση ειναι να καταφυγεισ στο chinese market. Οτι κινεζουα μαγαζι υπαρχει στη θεσσαλονικη ειναι πηγη προς εκμεταλλευση και ακατεργαστος (ακομη) πλουτος για τα cosplay. Δεν πιστευω να παρουν πανω απο 25 ευρω. Μια αλλη λυση ειναι οι φτηνες τοπικες αγορες που πουλανε παπουτσια π μοιαζουν κυριλε σε τιμες απο 15-20 ευρω.
6) οσο για τα γυαλια που βλεπω οτι σε προβληματιζουν πιο πολυ απολα.. Πακιστανουσ δεν εχετε στη θεσσαλονικη? με το ΣΩΣΤΟ παζαρεμα ενα γυαλι ΙΔΙΟ με του κεντζι θα σου κοστισει 5-10 ευρω.. Τριχεσ δλδ! οποτε ειδικα τα γυαλια μη σε απασχολουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MoBoRoS στις Τρι Δεκ 09, 2008 5:17 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 08, 2008 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
MoBoRoS έγραψε:

6) οσο για τα γυαλια που βλεπω οτι σε προβληματιζουν πιο πολυ απολα.. Πακιστανουσ δεν εχετε στη θεσσαλονικη? με το ΣΩΣΤΟ παζαρεμα ενα γυαλι ΙΔΙΟ με του κεντζι θα σου κοστισει 5-10 ευρω.. Τριχεσ δλδ! οποτε ειδικα τα γυαλια μη σε απασχολουν.


έχει κινέζους... δυο ευρώ το ζευγάρι Razz και έχω κάποια που πραγματικά είναι ίδια με του kenji Cool

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 08, 2008 11:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
XxWhiteDragonxX έγραψε:
MoBoRoS έγραψε:

6) οσο για τα γυαλια που βλεπω οτι σε προβληματιζουν πιο πολυ απολα.. Πακιστανουσ δεν εχετε στη θεσσαλονικη? με το ΣΩΣΤΟ παζαρεμα ενα γυαλι ΙΔΙΟ με του κεντζι θα σου κοστισει 5-10 ευρω.. Τριχεσ δλδ! οποτε ειδικα τα γυαλια μη σε απασχολουν.


έχει κινέζους... δυο ευρώ το ζευγάρι Razz και έχω κάποια που πραγματικά είναι ίδια με του kenji Cool


Θα μου έκανες τρελή χάρη να μου τα φέρεις να τα φορέσω σε παρακαλώ ? Τα θέλω για την φορεσιά !

Όλα τα άλλα τα έχω...

Στέκα θα πάω κάποια στιγμή στο κέντρο να πάρω...(να τελειώσει η πορεία πρώτα)...

Μαύρη στέκα ? Στο anime την έδειξε άσπρη...

Τα παπούτσα δεν κατάλαβα τίποτα...Σαν αυτά τα ορειβάτικα εννοείς ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 09, 2008 5:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Εννοω τα παπουτσαδικα τα κλασικα που τα εχουν κατι παππουδες και εχουν αυτα τα κιριλε-γυαλιστερα μαθητικα παποπουτσια...
Ή αν δεν εχετε τετοιο μαγαζι εχουν κ οι κινεζοι τετοια αλλα το βασικο ειναι τα παπουτσια να ειναι καφε και να ΜΟΙΑΖΟΥΝ (οχι φυσικα να ειναι) κιριλε! Στο κατω κατω μπορει να βρεις τπτ και στα zara που εχουν κιριλοπαπουτσα παμφθηνα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 09, 2008 5:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Α μάλιστα...Θα δω αν έχω εγώ τέτοια παπούτσια.

Μοβόρε...Μία ερώτηση...Από που είδες να φοράει ο Kenji μαύρη στέκα ? Στο anime ολόκληρο έδειξε άσπρη από πάντα. Εγώ δεν πρόσεξα καθόλου την στέκα. Έχω μία μαύρη και την φέρνει η μάνα μου από το άλλο σπίτι.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 09, 2008 6:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Λοιπον, η στεκα στο ανιμε ειναι ως επι το πλειστον καφε/λαδι:

στο μανγκα ειναι ασπρη..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 09, 2008 11:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Τώρα εξηγείται...Εξαιτίας του χρωματισμού με τα μαλλιά την είδαμε πολλοί μαύρη. Ευτυχώς έχω μαύρη στέκα.

Τώρα να δω για τα παπούτσια. Πιστεύεις να κάνουν τα σκούρα καφετί κυρίλατα ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 10, 2008 1:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Ναι ειναι οτι πρεπει τα παπουτσια που ειπες!
αλλα αν θες να εισαι στην εντελια βρες μια λαδι στεκα απο τα μαγαζια π σου ειπα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 10, 2008 11:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ωραία...Οπότε μένει η στέκα που θα πάω αύριο κέντρο να δω(να ελπίσουμε να σταματήσουν τις φασαρίες).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 17, 2008 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Σταμάτησαν οι φασαρίες και πήγα και αγόρασα στέκα... Δυστυχώς δεν είχε καθόλου λαδί/σκούρα καφετί απλή στέκα...Αγόρασα αυτή την ανοιχτόχρωμη καφετί απλή στέκα που μοιάζει σαν αυτή στο avatar μου... Τώρα μένουν τα γυαλιά...Άντε να βρω κάναν κιτρινιάρη να πάρω κάνα γυαλί...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 12, 2009 1:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ok, my turn.

Για 13 Φεβρουαριου λεω να κανω ενα Deathscythe Spirit-kun και ηδη εχω μαθει που να βρω μια περουκα οσον αφορα τη Θεσσαλονικη παντα.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι να χρησιμοποιησω για την γραβατα-σταυρο του Spirit και για τους σταυρους που εχει στο γιακα (Moboros αφου σου αρεσει το Soul Eater θα ξερεις τον char).
Σκεφτομουν απλα ενα υφασμα επανω στη γραβατα αλλα δεν ξερω αν θα πεφτει προς τα κατω οποτε σκεφτομαι να το ραψω και επανω στο πουκαμισο, οπως το ιδιο λεω να κανω και με τους σταυρους.

Ισως ρωταω τα αυτονοητα οπως το οτι θα τα ραψω υφασμα-σε-υφασμα αλλα ειναι το πρωτο μου cosplay και θελω να ειμαι ενας τελειος Spirit, οποτε αν μπορεσω να ακουσω κατι διαφορετικο ή thumbs up γι αυτα που σκεφτομαι, bring it on! Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης