Το ξέρατε ότι hanbetsu σημαίνει διάκριση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Facebook




Τι γνώμη έχετε για το Facebook?

Το μεγαλύτερο φακέλωμα στην ιστορία! Μακρυά!
69%
 69%  [ 34 ]
Βρίσκω γνωστούς και παλιούς συμμαθητές.Είναι τέλειο και μου αρέσει!
30%
 30%  [ 15 ]

Σύνολο Ψήφων : 49


GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 12:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Carnival of Rust έγραψε:
Vetus έγραψε:
Τις προάλλες που είχα πάει για συνεύντεξη στο Πλαίσιο γνώρισα μια κοπελίτσα που είχε πάει κι αυτή για συνεύντεξη. Πιάνοντας την κουβέντα μαζί της μου δήλωσε το πόσες ώρες αφιερώνει στο internet. Οπότε τι πιο λογικό να ρωτήσεις σε τέτοιες περιπτώσεις "ανταλλάσουμε msn;". Έλα όμως που δεν έχει msn (καθώς το βρίσκει...πολύπλοκο Shocked ) αλλά σελίδα στο Facebook. Φυσικά, λογαριασμό στο Facebook δεν έχω κι όταν αποφάσισα να φτιάξω ένα προκειμένου να δω την σελίδα της (καθώς και σελίδες αλλονών γνωστών μου αν τυχόν έχουν φτιάξει) μου 'ρθε στο μυαλό το εν λόγω thread και το ξανατσέκαρα από την αρχή μέχρι το τέλος (όταν το 'χα πρωτοδιαβάσει δεν είχα δώσει και ιδιαίτερη βάση καθώς δεν είχα ξετρελαθεί ποτέ με την ιδέα του Facebook). Oπότε αυτό που θα κάνω είναι να φτιάξω λογαριασμό μεν αλλά με άλλο e-mail, με ψεύτικο ονοματεπώνυμο, ελλειπές προσωπικά στοιχεία του τύπου "που μένω και τι ηλικία έχω" (εκτός κι αν δεν γίνεται, οπότε θα δώσω ψεύτικα) και για avatar φυσικά κάποια φωτογραφία όπου θα φοράω π.χ. καμιά χαρτοσακούλα στο κεφάλι. Laughing


Vetus σκέφτηκες ότι η τύπισσα μήπως ήθελε να σε σουτάρει και σου είπε ότι δεν έχει msn ? Razz
(is a joke Razz)

Μου φαίνεται αστείο η κοπελια να δίνει συνέντεξη στο πλαίσιο και να μην ξέρει να κάνει msn θα μου πεις για πωλήτρια πήγε πχ αλλα για το facebook θέλει email της φάνηκε πιο εύκολο να κάνει email και δεν μπορεί να κάνει msn ?Razz

Και για μείνω εντός θέματος το facebook είναι και αυτό ένα φαινόμενο της παγκοσμιοποίησης μας φέρνει πιο κοντά αλλα παράλληλα είμαστε πιο μακριά από ποτε ο ένας απτών άλλων.

Γνωριζω μια κοπελιτσα στο σχολειο μου που περναει ωρες στο hi5 και δεν ηξερε την υπαρξη του msn. Της το εμαθα φυσικα Razz Αρα ο vetus θα επεσε σε κατι παρομοιο.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 12:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
GT4md έγραψε:
Carnival of Rust έγραψε:
Vetus έγραψε:
Τις προάλλες που είχα πάει για συνεύντεξη στο Πλαίσιο γνώρισα μια κοπελίτσα που είχε πάει κι αυτή για συνεύντεξη. Πιάνοντας την κουβέντα μαζί της μου δήλωσε το πόσες ώρες αφιερώνει στο internet. Οπότε τι πιο λογικό να ρωτήσεις σε τέτοιες περιπτώσεις "ανταλλάσουμε msn;". Έλα όμως που δεν έχει msn (καθώς το βρίσκει...πολύπλοκο Shocked ) αλλά σελίδα στο Facebook. Φυσικά, λογαριασμό στο Facebook δεν έχω κι όταν αποφάσισα να φτιάξω ένα προκειμένου να δω την σελίδα της (καθώς και σελίδες αλλονών γνωστών μου αν τυχόν έχουν φτιάξει) μου 'ρθε στο μυαλό το εν λόγω thread και το ξανατσέκαρα από την αρχή μέχρι το τέλος (όταν το 'χα πρωτοδιαβάσει δεν είχα δώσει και ιδιαίτερη βάση καθώς δεν είχα ξετρελαθεί ποτέ με την ιδέα του Facebook). Oπότε αυτό που θα κάνω είναι να φτιάξω λογαριασμό μεν αλλά με άλλο e-mail, με ψεύτικο ονοματεπώνυμο, ελλειπές προσωπικά στοιχεία του τύπου "που μένω και τι ηλικία έχω" (εκτός κι αν δεν γίνεται, οπότε θα δώσω ψεύτικα) και για avatar φυσικά κάποια φωτογραφία όπου θα φοράω π.χ. καμιά χαρτοσακούλα στο κεφάλι. Laughing


Vetus σκέφτηκες ότι η τύπισσα μήπως ήθελε να σε σουτάρει και σου είπε ότι δεν έχει msn ? Razz
(is a joke Razz)

Μου φαίνεται αστείο η κοπελια να δίνει συνέντεξη στο πλαίσιο και να μην ξέρει να κάνει msn θα μου πεις για πωλήτρια πήγε πχ αλλα για το facebook θέλει email της φάνηκε πιο εύκολο να κάνει email και δεν μπορεί να κάνει msn ?Razz

Και για μείνω εντός θέματος το facebook είναι και αυτό ένα φαινόμενο της παγκοσμιοποίησης μας φέρνει πιο κοντά αλλα παράλληλα είμαστε πιο μακριά από ποτε ο ένας απτών άλλων.

Γνωριζω μια κοπελιτσα στο σχολειο μου που περναει ωρες στο hi5 και δεν ηξερε την υπαρξη του msn. Της το εμαθα φυσικα Razz Αρα ο vetus θα επεσε σε κατι παρομοιο.


?σε με να το πειράξω λίγο και εσύ αμέσως.Έντάξει και το πιο πιθανό να της το έκανε κάποιος άλλος το email και το facebook αλλα το point μου ήτανε να τσιγκλίσω λίγο τον Bέτους.RazzRazz

Ας επανέρθουμε στο θέμα του topic spam mode off:p

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
izo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 9:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
noname έγραψε:
Με όσους ήθελα να κρατήσω επαφές κράτησα (msn τηλ mail , forum με τα παιδιά από την σχολή )... ποίο το νόημα να με βρουν οι υπόλοιποι ή να κοιτάν το προφίλ μου άγνωστοι ??


Ακριβώς...! Νοname συμφωνώ απόλυτα με αυτό που σημειώνεις εδω.

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 11:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
failbook...

δεν είναι *καν* φακέλωμα μιας και ηθελημένα οι περισσότεροι δίνουν τα στοιχεία τους και φωτογραφίες, λένε και ευχαριστώ από πάνω Razz (ΖΩΑ)
κάτι περισσότερο σε e-vanity που φέρνει εμένα η όλη φάση...

ας μην πιάσουμε το failspace huh?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 06, 2009 3:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
Den exw facebook, alla eixa myspace. Entaksei thn mia thn allh, kapote tha varetheis. Alla den perimena oti ola auta htan dynata peri facebook.
Oute emena mou aresei agnwstoi na koitane to profile mou, kserw egw, kai ti an o allos apothikeusei ths photos mou kai meta paei kai kanei kana pseftiko profile? To exw dei auto otan prokeitai gia koritsi.
Proswpika, xwris na thelw na thiksw kanenan, exw paratirisei oti opoios ginetai melos se tetoia sitees opws hi5, facebook, ktlp. o kyrios logos einai gia na vroun kamia kai ta ftiaksoun. Entaksei den lew, yparxoun kai ekeinoi pou exoun allous logous, isws gia na epikoinwnoun me filous, h gia logous promotion kai alla.
Alla kai pali, den mporeis na kratiseis tous filous sou proswpika sto msn?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghost333
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 9:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 307 Τόπος: alexandroupoli gia tora Τώρα Βλέπω: Bullets PARA POLLA Bullets xamos stin othoni mou.
billmcnik

pithanon exeis agnia gia to net kai tin silogi pliroforion genika...
fantazome oti mpeneis apo to spiti sosta?
o ISP zitaei taytotita ,odo,poli ?
aytomata kseroun ta panta gia sena xwris na mpeneis sto FAcebook
tha anarotiese pos?
taytotita>kseroun pios eisai (kai nai i taytotita exei kai daxtilika apotimota kai foto sou kai perigrafi sou)>me ton arithmo tis tautotita briskun kai kseroun to afm sou kai tin forologiki dilosi sou(kai pou douleueis fisika)>oikogeniaki katastasi otaa ginese pateras/mitera katagrafete sta xartia sou (kai ta pedia sou einai fakelomena).
kai na doseis pseftiki odo /poli fisika kseroun se pia tilefoniki grami dinei o ISP kai pou briskete px to 210-808080 briskete sigoura athina>se kapia x odo pou exei perasei o ote tin grami.
O ISP krataei log to trafic sou , pies selides kaneis request kai fisika mporei na dei akoma kai ti katebazeis.(genika ta panta)
oi tilefonikes sizitisis katagrafonte oles.
mporw na sinexisw gia ores alla barieme lew na pio mia mpira instead.
to FaceBook den einai tipota, eksalou mporeis na baleis pseftikes plirofories.

NOw my turn:
den xrisimopiw facebook apla den mou aresei to olo still tou.(pos epikinonis pos kaneis groups kai genika tis foto pou den exoun noima...)
protimo skype/forum/IRC.

_________________
This Signature was edited by the administrator because it was too awesome to be displayed here instead of its awesomeness plz enjoy those quotes:
"The best way to become boring is to say everything." --Voltaire
"The secret of success is to do common things uncommonly well." --John D. Rockefeller
"It's not what you are that holds you back, it's what you think you are not." --Denis Waitly

Last edited by THE_ADMIN; 01-1-0001 at 00:00:01 PM..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 9:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
INdeed..

Απο ενα φορουμ ειδικα μπορεις να κερδισεις ανεκτιμητα δωρακια και πολλα παραπανω επικοδημτικα πραγματα απο τα αντιστοιχα του να γραφτεις στο φατσοβιβλιο σε ενα γκρουπ "Τι γευση παγωτου ησουν στην αλλη σου ζωη" ή να κάνεις ακυρα σχόλια σε φωτογραφίες..

Βασικα αν το εχετε παρατηρησει το fakebook ειναι τιγκα στον χαβαλε και στα λολ, ροφλ, :p .Ναι , καλά, "μα αυτή ειναι η ουσία ρε καμπ" , είναι όμως μια ουσία που στην τελική δεν σου προσφέρει και τόοοοσα πολλά πια, εκτός αν ξέρετε κάτι που δεν ξέρω(!)

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 15, 2009 4:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Για facebook δεν ξέρω, αλλά στο λίγο καιρό που έμπαινα hi-5 στο group της Ηλιούπολης υπήρχαν ένα σωρό threads για τους emo, για το κατά πόσο γουστάρουν ν' ανοιχτούν Starbucks στην Ηλιούπολη, το πόσο γαμάτη περιοχή είναι η Ηλιούπολη κ.ο.κ. Rolling Eyes

Off topic:
Spoiler:
Και να μην ανοίξουν Starbucks, σκασίλα μου!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 10, 2009 11:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Έχετε ξαναδεί άτομα που όταν θέλουν να καλέσουν βοήθεια ποστάρουν στο Facebook από το κινητό τους αντί να καλέσουν την αστυνομία; Όχι; E, τώρα θα δείτε:
http://www.sankakucomplex.com/2009/09/10/facebook-the-new-911/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 10, 2009 11:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
Ohmygah! είναι ζώα, αλλά δεν φταίνε τα ίδια...
εάν οι servers ήταν offline για συντήρηση θα είχαν πεθάνει να υποθέσω; ~_~ , wait, ίσως να έκαναν update το προφίλ τους σε κάποιο άλλο social net Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cherry_blossom
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 11, 2009 12:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 325 Τόπος: Somewhere over the Rainbow
Vetus έγραψε:
Έχετε ξαναδεί άτομα που όταν θέλουν να καλέσουν βοήθεια ποστάρουν στο Facebook από το κινητό τους αντί να καλέσουν την αστυνομία; Όχι; E, τώρα θα δείτε:
http://www.sankakucomplex.com/2009/09/10/facebook-the-new-911/


gt den ekpisomai??? den mporw na katalavw! Rolling Eyes Rolling Eyes

kapoia atoma einai teleios eleos !! logika tha exei kai group i astunomia gia na koitaei ta sxolia na fantastw!!!

skefteste na ginotan stin ellada??
sto telos tha ftasoume se ena simeio pou sto plaisio "ti skeftese twra.." tha grafoume "mama einai etoimo to fagito??" kai i mama mas tha mas grafei "nai einai, pane plune ta xeria sou" Razz

_________________



"It's the first day of the rest of your life"Timo Maas

Teithes my profile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 11, 2009 12:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Γιατί, λίγο είναι ότι στον "τοιχο" ο καθένας γράφει......το...τι...σκέφτεται και το πως νοιώθει εκείνη την ώρα?

Και να το έγραφε για τον εαυτό του σαν ημερλόγιο , οκ, πάει στο καλό.Αλλά τι γίνεται όταν οι 800-900 "φιλοι" του το βλέπουν και αυτοί δημόσια?Ε?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 11, 2009 8:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Re den iremoume ligo, itan 10 kai 12 hronon, oxi oti den tha prepe na xeroun oti se tetoies katastaseis pairneis kamia astinomia, kamia pirosvestiki alla ffs se tetoia ilikia den nomizo na eihan sinesthisi tou ti kanane esto ki an itan kathari xazomara. Telos mia tainia na eihan dei oti tous vazoun se anamoni teleiose Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 11, 2009 12:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Εγω δεν το θεωρω απαραιτητο να εχει κανεις account στο facebook.
Αν θελεις να επικοινωνησεις με φιλους μπορεις να βρεις πολλους περισσοτερους τροπους για να το κανεις οπως αναφεατει παπαπανω.
Συνηθως account στο facebook εχουν οι πικραμενοι που θελουν να βρουν κανα γκομενο (υπαρχουν και εξερεσεις φυσικα).
Οσο για μενα...να μου λειπει καλυτερα.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 13, 2009 2:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Χτες ενας φιλος μου βρηκε καταλαθος τον νονο του στο facebook. Δεν τον ειχε γνωρισει ποτε και το ονοματεπονιμο το ηξερε απο τους γωνεις του. Μαλλον χαρηκε.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης