Το ξέρατε ότι shukudai σημαίνει εργασία για το σπίτι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Downloads/Αρχεία    ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΤΙΤΛΟΣ
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 02, 2007 11:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
Επίσης... μιας και το θυμήθηκα...
Ψάχνω ένα anime όπου δε μπορώ με τίποτα να θυμηθώ πως το λέγανε... Το story είχε να κάνει με 3 αγόρια, ένα χοντρό με μια θρούμπα, ένα ψηλό βλάκα με γυαλιά κι έναν τυπά με τζην και πράσινη μλούζα (κι ένα πράγμα σαν ξίφος), οι οποίοι βρίσκουν το διαστημόπλοιο μιας πριγκίπισσας κάπου σε ένα δάσος όπου έπεσε μετά από ένα ατύχημα με κάτι τύπους μαζί της σαν νάνους. Αφού τους βοήθησαν αυτή τους κάλεσε στο βασίλειό της που ήταν πάνω σε κάτι σύννεφα. Κι όλα ήταν ωραία και καλά, μέχρ9ι που ένας χοντρός μουστακαλής όπου ήταν αρχηγός ενός άλλου βασιλείου βομβάρδισε την χώρα της και την απήγαγε. Τα παιδιά αυτά πήγαν να τη σώσουν και γενικά έγινε ψιλοπαρτιντί. Αν σας λέει κάτι...
Και το "At the age of the great dinosaurs" ξέρει κανείς που μπορούμε να το βρούμε;
Κι έτσι... μιας κι ήδη σας έχω πρήξει... Ήταν κι ένα άλλο anime με ένα κοριτσάκι με ροζ μαλλιά κι έναν σκύλο μπεζ με μουστάκι κι ένα πουλί, που είχε ένα μαγικό γλυφιτζούρι και μεταμορφωνόταν σε γυναίκα σε ότι στυλ ήθελε. Που είχε σχέση με ένα βασίλειο σαν τη Never Land και παίχτηκε κι ένα κονέ με έναν τύπο που ήταν ο πρίγκιπας εκεί κι έμοιαζε στον Peter Pan, που η κυβέρνηση τουςέκανε επίθεση κι έγινε ας το πούμε έτσι πόλεμος... Δε νομίζω να σας διευκόλυνα αλλά τεσπά...
Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 02, 2007 11:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
Ααα... για το τελευταίο anime που αναφέρω, τελείωνε (αν βοηθάω) με αυτό το κοριτσάκι, μεταμορφωμένο σε γυναίκα να τραγουδάει (κάτι τραγούδια σε στυλ προάσπισης της διεθνής ειρήνης) αλλάζοντας συνέχεια στυλ, μαλλιά και ρούχα. Αν κάτι μου άρεσε πολύ ήταν η φωνή της κι η μουσική γενικά όλης της ταινίας.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Senshi Lazerion
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 29, 2007 2:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 04 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 25 Τόπος: Αχαρναι Τώρα Βλέπω: Τα Παντα
Mαλλον λες το Starland Trio... http://www.animeplanet.gr/index.php?system=database&id=253 Smile

_________________
To φεγγαρι ειναι κοκκινο αποψε !!!!
Αλλαγη σε Getta 1 βαλε μπρος !!!!
Change into a Warrior
Change into a Hero
Change Or Die
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
NorthStar
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 27, 2007 9:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Sky Blue, Millenium Actress, Perfect Blue
Παράθεση:
Κι έτσι... μιας κι ήδη σας έχω πρήξει... Ήταν κι ένα άλλο anime με ένα κοριτσάκι με ροζ μαλλιά κι έναν σκύλο μπεζ με μουστάκι κι ένα πουλί, που είχε ένα μαγικό γλυφιτζούρι και μεταμορφωνόταν σε γυναίκα σε ότι στυλ ήθελε. Που είχε σχέση με ένα βασίλειο σαν τη Never Land και παίχτηκε κι ένα κονέ με έναν τύπο που ήταν ο πρίγκιπας εκεί κι έμοιαζε στον Peter Pan, που η κυβέρνηση τουςέκανε επίθεση κι έγινε ας το πούμε έτσι πόλεμος... Δε νομίζω να σας διευκόλυνα αλλά τεσπά...


Gigi and the Fountain of Youth (ή Minky Momo).

http://www.youtube.com/watch?v=DJjJysOlFfI

Κάνω copy and paste ένα μηνυμά μου από άλλο forum:

Παράθεση:
Η Gigi έχει για γονείς ένα βασιλιά και μια βασίλισσα σε μια άλλη διάσταση ή πλανήτη, οι οποίοι την έστειλαν στη γη για να μάθει δυο πράγματα και έτσι ζει με ένα ζευγάρι που επίσης δεν δείχνει να γνωρίζει πολλά για την προέλευση της θετής τους κόρης. Στην ταινια για την πηγή της νιότης οι θέτοι γονείς της πήγαιναν ταξίδι αλλα το αεροπλάνο έπεσε κάπου και όλους τους επιβάτες και το πλήρωμα λες και άνοιξε η γη και τους κατάπιε. Η Gigi μαζί με τα κατοικίδια της τρέχει λοιπόν να ψάξει να τους βρει. Και ανακαλύπτει ότι ένας νεαρός που είχε μανία με τον Πητερ Παν έχει φτιάξει μία πόλη και τους μετατρέπει όλους σε παιδιά (εκτός από τους γονέις της που τους διόρισε δασκάλους ή κατι τέτοιο). Υπόψιν όμως ότι παρόλο που την Gigi τη λέμε μαγισσουλα, προσωπικά δεν τη θυμάμαι να κάνει καθόλου άλλα μαγικά εκτός από το να μεταμορφώνεται σε γυναίκα-γάτα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 18, 2008 9:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
Ναι, αυτό είναι!

(Νωρίς-νωρίς απάντησα Shocked )

Πάντως είμαι τυχερή κι ένας φίλος το βρήκε και το έκανε download!
Είναι κρίμα βέβαια που δε μπορώ να το βρω στα ελληνικά γιατί είχε εκπληκτική μεταγλώτιση.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 18, 2008 11:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
plaka kaneis?
xalia htan h metaglotish

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NorthStar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 31, 2008 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 8 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Sky Blue, Millenium Actress, Perfect Blue
Παράθεση:
plaka kaneis?
xalia htan h metaglotish


Οι μεταγλωττίσεις είναι θέμα γούστου. Και μένα μου άρεσε η μεταγλώττιση αυτής της ταινίας με τις παλιές καλές φωνές της Κατερίνας Πετούση, Βασίλη Καϊλα, Γιάννη Παππαιωάννου κτλ.. Έτσι και αλλιώς δεν την έχω δει στα γιαπωνέζικα.

Παράθεση:
Ναι, αυτό είναι!

(Νωρίς-νωρίς απάντησα )

Πάντως είμαι τυχερή κι ένας φίλος το βρήκε και το έκανε download!
Είναι κρίμα βέβαια που δε μπορώ να το βρω στα ελληνικά γιατί είχε εκπληκτική μεταγλώτιση.


Χαίρομαι που είδες την απάντηση (αν και μάλλον είχες ήδη βρει τον τίτλο που έψαχνες εν τω μεταξύ). Όλο και κάπου θα βρεθεί η μεταγλωττισμένη εκδοχή, εδώ βρέθηκε η Κάντυ με τη μεταγλώττιση της ΕΡΤ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 4:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
Μπαααα............
Μάλλον η τύχη εξαντλείται... Razz
Πολλά ψάχνω...
Και το πρώτο που αναφέρω στο Post δε μπορώ να το βρω... Και δεν είναι το Starland Trio.
Βρήκα την 2η ταινία με τους ίδιους ήρωες. Τη μηχανή του χρόνου μεταγλωτισμένη, αλλά γι' αυτή που καίγομαι τίποτα! Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 9:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Είχαν βγει 2 ταινίες με τους ίδιους ήρωες. Μήπως λες την 2η ?
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5320
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5321

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 12:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
giota_p έγραψε:
Ναι, αυτό είναι!

(Νωρίς-νωρίς απάντησα Shocked )

Πάντως είμαι τυχερή κι ένας φίλος το βρήκε και το έκανε download!
Είναι κρίμα βέβαια που δε μπορώ να το βρω στα ελληνικά γιατί είχε εκπληκτική μεταγλώτιση.

Αν το θελει κανεις. Βαρεθικα να το εχω μονο εγω Laughing
http://www.tempfiles.net/download/200802/3887/rfydgr.html

[EDIT] Στο πανω link εχω ανεβαση το τραγουδι Reach for your dream_The Magical Princess Gigi με την Ελληνικη μεταφραση.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την GT4md στις Τρι Φεβ 26, 2008 4:43 pm, 1 φορά

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2008 3:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
Phantom είσαι θεός!!!!
Αυτό είναι........... Το πρώτο το είχε βρει σε vhs και μου το έκαναν rip.
Το δεύτερο μάλλον το βρήκα videorama. Θα δείξει...
Έχω κωδικό και τίτλο αλλά δεν ξέρω αν είναι πουθενά στις αποθήκες.... Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2008 4:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
GT4md τι να πω.......... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ευχαριστώ τρελά...
Τώρα το μόνο που μένει είναι να το βρούμε ολόκληρο....
Αν θυμάται κανείς τον ελληνικό τίτλο ας μου πει μήπως το έχει το Videorama...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2008 5:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
giota_p έγραψε:
GT4md τι να πω.......... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ευχαριστώ τρελά...
Τώρα το μόνο που μένει είναι να το βρούμε ολόκληρο....
Αν θυμάται κανείς τον ελληνικό τίτλο ας μου πει μήπως το έχει το Videorama...

Εψαξα λιγο και βρηκα αυτα που περιεχουν καλες πληροφοριες. Αν βρη καπιος το original κομματι ας ποσταρει.

http://www.youtube.com/watch?v=f_C7kxZG2rU

http://en.wikipedia.org/wiki/Magical_Princess_Minky_Momo

http://www.animexis.com/gigi/htmen/04_01.html

Επισης το βρηκα Direct Download. Αλλα θελει εγραφη.

http://www.animeground.com/anime/serie/Mahou_Princess_Minky_Momo_Yume_no_Naka_no_Rondo.html

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giota_p
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 06, 2008 3:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα
Σε jap audio o βρήκε και μου το έστειλε ένας φίλος κι έχει κι άψογη εικόνα. Όποιος το θέλει pm. Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Muguruma_taicho
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 31, 2008 12:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 31 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 122 Τόπος: elefsinaXO Τώρα Βλέπω: μετά το Code Geass αστεράκια ,Katekyo hitman reborn,Gintama,
Βασικά το είχαν φορτώσει στο youtube πριν 3 μήνεσ κ είδα το πρώτο μέρος κ δν μου έλεγε τπτ.όταν όμωσ προχθέσ τυχαία βρήκα το οπ,κ βρήκα χθεσ το 4ο μεροσ(με τον mr'peter pan wannabe') λέω "πρέπει να τη βρω με ιαπωνική φωνή subbed,δν παίζει Razz "(έτσι έκανα κ με το windariaάλλωστε )Wink .θα ποστάρω σε διάφορα threads,κ ότι info μαζέψω(είδατε δύναμη που έχουν οι αναμνήσεις??) Razz καλή χρονιά σ όλους Smile

_________________
'έχω και Lancelot,πάμε μια βόλτα?'
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης