Το ξέρατε ότι denryoku σημαίνει ηλεκτρική ενέργεια;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    American History X-A Beautiful Lie (project for my school )
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 8:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Λοιπόν όπως βλέπετε από το τίτλο καταλαβαίνετε.Μας βάλανε ένα project στην σχολή που είμαι να κάνουμε ένα αρχείο εικόνας και ήχου με πολιτικό η κοινωνικό περιεχόμενο.Λοιπόν έκανα κάτι που θα το παραδώσω αύριο.Για αυτό το λόγο σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας να ακούσω κάποιες γνώμες.
Το περιεχόμενο όπως μερικοί γνωρίζετε από τι ταινία είναι αντιρατσιστικό.Επίσης να αναφέρω ότι το video έχει κάποιες σκληρές σκηνές από τι ταινία που για τους ευαίσθητους καλύτερα να το αποφύγουν.Δεν το έβαλα στα amv για το λόγο ότι δεν είναι anime.



http://www.youtube.com/watch?v=3N_HpYNwIlo

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 11:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
nice.!
episis na po oti osoi den exoun dei tin tainia kalitera na mi doun to video gt exei heavy spoilerz kai pragmatika i tainia einai para poli kali kai a3izei na ti dei kaneis.

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
junpei
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 26, 2010 12:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Otaku & Order Otaku & Order

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 298 Τόπος: Town of Magnolia
Για μένα,εχεις ήδη περάσει!!!

_________________
Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well armed lamb contesting the vote.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
spahar
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 26, 2010 2:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 129
πολύ καλό, μπράβο! Η ταινία είναι απίστευτη και έχεις συνδυάσει ωραία τις σκηνές με ωραίο τραγούδι.

Θα μου άρεσε πολύ αν κατα τη διάρκεια του video έβλεπα κάποια στατιστικά στοιχεία για ρατσιστικούς φόνους κτλ, θα έδινε πιστεύω περισσότερο βάθος στο νόημα που θέλει να περάσει το video.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hzikill
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 27, 2010 8:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::BabySitteR::
::Moderator::<br>::BabySitteR::

Συμμετέχει από: 08 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 674 Τόπος: United Kingdom
Απο τις καλύτερες ταινίες που έχω παρακολουθήσει...Πολύ καλό videaki ..μου άρεσε αυτό που έβαλες στο τέλος του a.lincoln
Spoiler:
που το έλεγε ο danny στο τέλος
...πως τα πήγε το προτζεκτ?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 28, 2010 3:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Polu kali doulia odws ...Bravo sou egw eidika pros to telos sugini8ika 3ana Razz An kai sumfwnw me ton vazelo to videaki exei to megalutero spoil tis teneias! Pera ap auto omws polu kalo!

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 28, 2010 3:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Και εμενα σε γενικες γραμμες μου αρεσε (ταινειαρα+κομματαρα=killer συνδιασμος)

Το μονο που δε μου αρεσε για να ειμαι ειλικρινης ειναι οτι 5.30 λεπτα βιντεο μου φανηκαν αρκετα... και ισως καπου εκει να κουραζει καπως το βιντεο.

Επισης αν εβαζες και στατιστικα απο θανατους και απο ρατσιστικα επεισοδια οπως πολυ σωστα ειπε ο spahar θα ηταν οντως πολυ πολυ πιο δυνατο γιατι , εμενα προσωπικα, μου φανηκε περισσοτερο σαν βιντεοκλιπ της ταινειας "American History X" παρα σαν Αντιρατσιστικο βιντεο. Καλα οχι οτι με χαλασε και ετσι, αλλα τεσπα, nice work

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 28, 2010 9:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Το project πήγε τέλεια ευχαριστώ παίδες για τα καλά σας λόγια και τις παρατηρήσεις σας.Kabez έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες για το ότι σου θύμισε music video βλέπεις το χούι από τα άμμο μου βγήκε ασυναίσθητα. XD

Όσο για το χρόνο έχεις δίκιο αλλά θέλανε μέχρι 5 λεπτά το λιγότερο.Όσον αφορά τα στατιστικά δεν το έκανα αυτό γιατί θα έπρεπε να αλλάξει εντελώς το video δεν θα ταίριαζε στο σκελετό του video καθώς ήθελα σε γενικές γραμμές να το κάνω σαν music video στηριζόμενος στο story της ταινίαςΘέλω να πιστεύω ότι στο τέλος περνάω τα μηνύματα που πρέπει αλλα όντως θα ήτανε καλή ιδέα άσχετος που δεν το σκέφτηκα αλλά και πάλι πιστεύω δεν θα ταίριαζε και τόσο γιατί έχει στηριχτεί σε ταινία δεν είναι video με random σκηνές.Εννοώ ότι να έχω πάρει διάφορα video που να λένε για το συγκεκριμένο φαινόμενο ώστε να βάλω στατιστικά.

Είναι ειρωνικό λίγο δεν έχω δέκα λεπτά που έχω μπει.Και να μη τα πολυλογώ είχαμε πάει το βράδυ μοναστηράκι με κολλητό και φίλους/φίλες και παρκάραμε σε ένα στενό που ήτανε μαύρες ιερόδουλες.Γυρνώντας η πλευρά του οδηγού ήτανε παραβιασμένη και ανοίγουμε το port pagaz και έλειπε μια φωτογραφική μηχανή μαζί με σκληρό δίσκο 2 φακούς αξίας 1000 ευρώ γιατί σήμερα ο κολλητός μου είχε να κάνει μια φωτογράφιση ευχαρίστως αν έπιανα αυτόν που το έκανε που κατά πασα πιθανότητα ήτανε μαύρος γιατί στο σημείο ήτανε και οι νταβατζήδες που ήτανε μαύροι θα μου πέρναγαν οι σκηνές με το στόμα στο πεζοδρόμιο.Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί να μην ήτανε και μαύρος η κάποιος αλλοδαπός αλλά την ώρα που το αφήσαμε εκεί μόνο μαύροι ήτανε.Περιοχές πλέον ομόνοια μοναστηράκι μεταξουργείο πλατεία βάθης προσέχετε που παρκάρετε και μην αφήνετε τίποτα στο αμάξι.Sorry που ξέφυγα λίγο και είπα την κακία μου αλλά μας χάλασε όλη η διάθεση και η ψυχολογία.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 28, 2010 12:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Πω.. ασε σε καταλαβαινω. Ειχαν σταματησει και εμενα εναν φιλο μου στο δρομο 2 ατομα -ξενοι- τον απειλησαν και αναγκασαν να τους δωσει μια επαγγελματικη μηχανη των 1000 ευρω που ειχε πανω του για μια δουλεια που ηθελε να κανει με αυτη.

Παρολα αυτα σε καμια περιπτωση δεν ειπε "ολοι οι ξενοι ειναι κλεφτες" ή γενικα χαμηλου επιπεδου νοημοσυνης συνθηματα σαν αυτα που λεγαν τα βατραχια μας τις προαλες στην παρελαση στο κεντρο.

Οσο για την επικινδυνοτητα αυτων των περιοχων ,εχω ακουσει οτι στον Κοκκινο Μυλο μπορουν να σε σταματησουν ακομα και οταν εισαι με το αμαξι στο δρομο(ερημικο συνηθηως) μεσα στο βραδυ , να σε βγαλουν εξω με απειλη οπλου , να στο παρουν και να φυγουν και εσυ να μεινεις κοτοπουλο. Δε ξερω ποσες φορες εχει γινει αυτο αλλα μια φορα το εχω ακουσει παντως. Ειναι γενικα περιοχες στην Αθηνα που το μονο ασφαλες μεσο για να κυκλοφορεις ειναι ειναι mecha..

τεσπα βγηκα και εγω offTopic ναι. Cool

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης