Το ξέρατε ότι yokubou σημαίνει επιθυμία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Katekyοu Hitman Reborn!
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 29, 2009 7:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Βασικά η FUNimation δε το πήρε επίσημα, απλά έχει τα δικαιώματα, όπως και για πολλά άλλα, να ζητήση διακοπή των fansubbed εφ' όσον αυτά γίνονται στα αγγλικά.

Αν και κάποιοα στιγμή σίγουρα θα βγει αν κρίνεις ότι άρχισε να ανεβαίνει τώρα τελευταία

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 04, 2009 12:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Και ναι τελικά τον σκότωσε. Το τελευταίο chapter ήταν συγκλονιστικό. Όταν θέλει να σκοτώσει η Amano, σκοτώνει άσχημα. Πραγματικά όμως ο θάνατος αυτός δε του άξιζε.

Τον καταλυπήθηκα, και πίστευε σε εκείνον τον καταραμένο Byakuran. Πραγματικά είναι η πρώτη φορά που εμφανίστηκε κακός μέσα στο Reborn και κατευθείαν με την έδωσε(πάντα για τον Byakuran μιλάμε). Πόσο ηλίθιο μπορεί δηλαδή να είναι; ''Ήσουν καλός αλλά σε βαρέθηκα'' και στέλνεις τον άλλον να τον σκοτώσει. (Μέχρι και ο Hibari ξαφνιάστηκε) πραγματικά έλεγες ''έλεος'' με το στόμα ανοιχτό. -___- Και μετά σου λένε: ''Μα γιατί δε πας τον Byakuran; Αφού είναι πολύ καλός''

Spoiler:
R.I.P. Genkishi Sad


Άντε να δούμε και τη συνέχειααα.....

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 04, 2009 12:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Spoiler:
R.I.P Genkishi. Πραγματικά, έλεος. Αν και εντάξει, από τη στιγμή που θα του ήταν άχρηστος εφ' όσον έχασε το περιμέναμε. Και δε πιστεύω να τον ξαναναστήση η Amano μετά από αυτό. Και ακόμα δεν αρχίσαμε.


Sad

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 12:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Πωπω ξυπνησε Uni! Ειναι η ιδεα μου η ο Byakuran μολις τα εκανε πανω του? Με το που ειδε μια ανανεωμενη Uni η οποια ειναι εκτος ελεγχου του αρχισε να ιδρωνει. Εμενα αυτο μου δειχνει πως η κορη της Luce μπορει επαξια να τα βαλει με τον Byakuran.

Επιπλεον το Choice Battle δεν μου αρεσε και τοσο. Οχι τοσο οσο περιμενα. Δηλαδη τι? Ο Tsuna κατεστρεψε illusions αλλα οχι τον Torikabuto? Και αυτος τι απεγινε? Κλαιει και οδυρεται για τα illusions του? Δεν στεκει.
Επισης δεν μ'αρεσε το σημειο οπου ο Kikyo ή οπως αλλιως γραφεται προσπερασε τον Gokudera οπως με περνανε εμενα στο δρομο κατι BMW αρχοντικες ενω ειμαι οδηγος ενος Νissan Μicra μοντελου '91.
Τοσο training και τιποτα? Το Vongola Box του τι απεγινε? Γιατι δεν το χρησιμοποιησε?

Οκ καλη η Amano αλλα μας τα χαλαει λιγο ωρες ωρες. Στον Gamma τα εδωσε ολα και εδω παλεψε με rocket bombs. Ε χεσε μας. Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 8:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Βασικά, δε πιστεύω ότι η Amano θα τα χαλάσει 1) Γιατί όπως είπες η Uni έκαε επιτέλους την εμφάνιση που έπρεπε, ο Byakuran εχει το μισό λόγο, ξέρει ότι θα συμφανήσει με το rematch. 2) Εφόσον θα γίνει rematch θα δούμε και άλλη μάχη-ίσς και μεγαλύτερη, αφού θα ξέρουν καλύτερα το τι παίζει, άρα θα είναι καλύτερη και η μάχη 3) Η Amano δεν άφησε τίποτα στη τύχη μέχρι τώρα πχ η εμφανιση του Shoichi στην αρχή του manga και η χρησιμοποίηση του μετά από τόσο καιρό, τα λόγια του Lambo ήδη από το Arc της Varia, οπότε καθώς χρησιμοποιεί αυτά δε νομίζω να αφήσει χαμένο το Training που κάνανε.

Τώρα για τον Kikyou, εντάξει, πετούσε ο άνθρωπος, λογικό είναι. Αν και ένα C.A.I δε θα έβλαπτε. Σκέψου όμως...

Δε χάνουμε τη μάχη-δε παθαίνει τίποτα ο Shoichi=Δε μαθαίνουμε για τον Byakuran=νικάμε=γυρνάμε πίσω...

Θα ήταν επίσης κουλό.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 1:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Συμφωνω με την XxKaiserxX.
H Amano εκανε ετσι την μαχη γιατι ειχε σκοπο να κανει rematch.
Αν η Vongola Family μας εδειχνε ολη της τη δυναμη, το rematch δεν θα ηταν τιποτα αλλο απο μια απλη επαναληψη της πρωτης.
Η Amano ξερει τι κανει Wink
Οσο για το τελευταιο chapter και εγω χαρηκα παρα πολυ που ειδα τον Byakuran σε δυσκολη θεση.
Μπραβο Uni

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 3:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Α ωραια. Τοτε να πω στον προπονητη μου ποδοσφαιρου να χασουμε το πρωτο ματς ωστε σε 2 βδομαδες που θα παιξουμε με την ιδια ομαδα να δωσουμε τα δυνατα μας και να κερδισουμε.

Χανετε το νοημα. Δεν ακολουθουμε την Amano, ακολουθουμε την ιστορια και την εξελιξη των χαρακτηρων που δημιουργει. Δεν ειναι η Amano, ειναι ο Gokudera, τελειως useless στο Choice.

Παράθεση:
Αν η Vongola Family μας εδειχνε ολη της τη δυναμη, το rematch δεν θα ηταν τιποτα αλλο απο μια απλη επαναληψη της πρωτης.


Δηλαδη αυτο τωρα υποτιθεται οτι με καλυπτει? Oι 2588258 Vongola που παιρνουν μερος στο Choice Battle ηξεραν οτι η μοιρα τους εξαρτωταν απο την μαχη και θα εβαζαν τα δυνατα τους ομως δεν το εκαναν.

Kaiser :

Καταλαβαινω τι λες, το παραδειγμα σου ομως ειναι αστοχο. Υπαρχουν τοσες δυνατοτητες να δημιουργησει μια διαφορετικη εξελιξη και αλλοι τοσοι οι χαρακτηρες που μπορει να χρησιμοποιησει. Το οτι δινεις εσυ το παραδειγμα δεν σημαινει πως ετσι θα γινει.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 4:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Το δικό σου παράδειγμα είναι ακόμα πιο άσχετο. Στο manga υποτίθεται ότι παρακολουθείς τους χαρακτήρες, όχι την εναλλακτική πορεία που θα μπορούσε να διαλέξει η mangaka. Άσχετο με το αν διαφωνείς με αυτό ή όχι. Στο ποδόσφαιρο, οι παίκτες, κακώς ή όχι, αν είχαν τη θέληση θα μπορούσαν να διαφωνήσουν, οπότε είναι τελείως άσχετο. +Δε μπορείς να ξέρεις ακόμα για ποιον λόγο το έκανε. Καλύτερα να το δεις ολοκληρωμένα.

Ναι, υπάρχει όμως μια διαφορά. Αλλιώς σκέφτεται η Amano την εξέλιξη της ιστορίας της και αλλιώς είναι αυτά που θα ήθελες να δεις εσύ.

Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Gokudera δε καταφέρνει να κάνει κάτι, ακόμα και αν ήταν κοντά στο να το κάνει. Και χαίρω πολύ, και εγώ αν πετούσα θα περνούσα πάνω από λεωφορεία.

Το ότι βάζουν τα δυνατά τους δε σημαίνει ότι θα κερδίσουν. Επίσης μιλάμε για το τι έγινε, και όχι έναν κόσμο που όλα θα μπορούσαν ν πάνε αλλιώς γιατί πολύ απλά θα μπορούσε να το κάνει η Amano. Με αυτή την άποψη, ο Tsuna από την αρχή θα μπορούσε να είναι ο super δυνατός main hero, που θα γινόταν κατευθείαν αρχηγός της Μαφίας, και θα έπαιζε τον Byakuran στα δάχτυλα χωρίς καν να χρειαστεί να μπούνε στη διαδικασία του Choice.

Επίσης δεν ανέφερα ποτέ ότι επειδή εγώ δίνω το παράδειγμα έτσι θα γίνει (νιώσε Shocked ). Το ανέφερα για να δου δείξω ότι όλα έχουν μια λογική συνέχεια και σίγουρο έχει λόγο που τα κάνει. πχ. χαίρεσαι που εμφανίστηκε η Uni, αυτό δε θα γινόταν αν ο Gokudera έβγαζε μια φοβερή τεχνική και νικούσαν-η Uni φυσικά δε θα πεταγόταν-δε θα πει ότι θ πει στο επόμενο-και τίθεται πρακτικά(προς το παρών) άχρηστη. Ζήτω!

Με λίγα λόγια...Ανούσια μάχη με φοβερές τεχνικές και πάντα νικάμε vs επανάληψη της μάχης και περισσότερο ενδιαφέρον (Uni- περισσότερη αγωνία για τις τεχνικές τους)...προτιμώ το δεύτερο.

+Συμφωνώ ότι το rematch θα ήταν απλά μια επανάληψη. Εφ' όσον σίγουρα το σχεδίαζε πολύ πιο πριν, ήξερε ότι δε πρέπει να δείξει όλες τις τεχνικές. Άσχετα αν καλύπτει εσένα ή όχι, το θέμα είναι να καλύπτει τη mangaka.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 6:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
XxKaiserxX έγραψε:
Το δικό σου παράδειγμα είναι ακόμα πιο άσχετο. Στο manga υποτίθεται ότι παρακολουθείς τους χαρακτήρες, όχι την εναλλακτική πορεία που θα μπορούσε να διαλέξει η mangaka. Άσχετο με το αν διαφωνείς με αυτό ή όχι. Στο ποδόσφαιρο, οι παίκτες, κακώς ή όχι, αν είχαν τη θέληση θα μπορούσαν να διαφωνήσουν, οπότε είναι τελείως άσχετο. +Δε μπορείς να ξέρεις ακόμα για ποιον λόγο το έκανε. Καλύτερα να το δεις ολοκληρωμένα.

Ναι, υπάρχει όμως μια διαφορά. Αλλιώς σκέφτεται η Amano την εξέλιξη της ιστορίας της και αλλιώς είναι αυτά που θα ήθελες να δεις εσύ.

Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Gokudera δε καταφέρνει να κάνει κάτι, ακόμα και αν ήταν κοντά στο να το κάνει. Και χαίρω πολύ, και εγώ αν πετούσα θα περνούσα πάνω από λεωφορεία.

Το ότι βάζουν τα δυνατά τους δε σημαίνει ότι θα κερδίσουν. Επίσης μιλάμε για το τι έγινε, και όχι έναν κόσμο που όλα θα μπορούσαν ν πάνε αλλιώς γιατί πολύ απλά θα μπορούσε να το κάνει η Amano. Με αυτή την άποψη, ο Tsuna από την αρχή θα μπορούσε να είναι ο super δυνατός main hero, που θα γινόταν κατευθείαν αρχηγός της Μαφίας, και θα έπαιζε τον Byakuran στα δάχτυλα χωρίς καν να χρειαστεί να μπούνε στη διαδικασία του Choice.

Επίσης δεν ανέφερα ποτέ ότι επειδή εγώ δίνω το παράδειγμα έτσι θα γίνει (νιώσε Shocked ). Το ανέφερα για να δου δείξω ότι όλα έχουν μια λογική συνέχεια και σίγουρο έχει λόγο που τα κάνει. πχ. χαίρεσαι που εμφανίστηκε η Uni, αυτό δε θα γινόταν αν ο Gokudera έβγαζε μια φοβερή τεχνική και νικούσαν-η Uni φυσικά δε θα πεταγόταν-δε θα πει ότι θ πει στο επόμενο-και τίθεται πρακτικά(προς το παρών) άχρηστη. Ζήτω!

Με λίγα λόγια...Ανούσια μάχη με φοβερές τεχνικές και πάντα νικάμε vs επανάληψη της μάχης και περισσότερο ενδιαφέρον (Uni- περισσότερη αγωνία για τις τεχνικές τους)...προτιμώ το δεύτερο.

+Συμφωνώ ότι το rematch θα ήταν απλά μια επανάληψη. Εφ' όσον σίγουρα το σχεδίαζε πολύ πιο πριν, ήξερε ότι δε πρέπει να δείξει όλες τις τεχνικές. Άσχετα αν καλύπτει εσένα ή όχι, το θέμα είναι να καλύπτει τη mangaka.


Οκ χαιρομαι που απαντησες με δυσαρεστει το γεγονος οτι δεν δινεις σημασια σ'αυτα που γραφω. Τουλαχιστον δεν δινεις απαντησεις με βασιμα επιχειρηματα.

Θα προσπαθησω να γυρισω πισω και να σου αναφερω γιατι εφερα αυτο το παραδειγμα, παρ'το σαν μαθημα στο οποιο μαθαινεις να διαβαζεις posts. Razz
To παραδειγμα μου λεει οτι πρεπει να βαλεις τα δυνατα σου απο την πρωτη φορα. Γραφω πουθενα οτι πρεπει να κερδισουμε? Οχι. Γραφω πουθενα οτι πρεπει να χασουμε για να εχουμε επιλογη για rematch? Οχι. Πιστευω οτι εγραψα ξεκαθαρα οτι απλα πρεπει να βαλουμε τα δυνατα μας. Το post ηταν κοινως μια απαντηση.

Μια αλλη παρεξηγηση που θελω να λυσω (2ο μαθημα) : δεν ειπα οτι ειναι αυτα που θελω να δω εγω. Οταν ομως μου πετας 10000000000000000000 Flame Volts και δειχνεις μια εικονα με αποφασισμενους ηρωες εισαι αναγκασμενος να κρατησεις τον ρολο μεχρι το τελος. Εκτος και αν ο αγαπημενος σου Gokudera εγινε emo και κοτα μπροστα στον Kikyou.

Ξανα, ειναι η δευτερη φορα που δινεις ενα παραδειγμα οτι το αποτελεσμα πιστευεις οτι θα βγει ετσι. Γιατι υποστηριζεις τοσο την Amano? Δεν εχεις objections για τα οφθαλμοφανη?
Δηλαδη "αν ο Gokudera έβγαζε μια φοβερή τεχνική και νικούσαν-η Uni φυσικά δε θα πεταγόταν-δε θα πει ότι θ πει στο επόμενο-και τίθεται πρακτικά(προς το παρών) άχρηστη. Ζήτω!". Αυτο, για να στο εξηγησω στα Kaiserιστικα, ειναι η δικη σου αποψη και "δεν ανέφερα ποτέ ότι επειδή εγώ δίνω το παράδειγμα έτσι θα γίνει".


Ανακεφαλαιωση : γραφω ξεκαθαρα οτι αφου εισαι αποφασισμενος να βαλεις τα δυνατα σου το κανεις, ενω η δικη σου πλευρα με διορθωνει με μια σειρα απο γεγονοτα τα οποια 1) δεν προκειται να συμβουν οπως τα λες και 2) δεν εγραψα ποτε στα posts μου.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
[Aoshi] έγραψε:

To παραδειγμα μου λεει οτι πρεπει να βαλεις τα δυνατα σου απο την πρωτη φορα. Γραφω πουθενα οτι πρεπει να κερδισουμε? Οχι. Γραφω πουθενα οτι πρεπει να χασουμε για να εχουμε επιλογη για rematch? Οχι. Πιστευω οτι εγραψα ξεκαθαρα οτι απλα πρεπει να βαλουμε τα δυνατα μας. Το post ηταν κοινως μια απαντηση.


Όταν αναφέρεις πως "Δηλαδη αυτο τωρα υποτιθεται οτι με καλυπτει? Oι 2588258 Vongola που παιρνουν μερος στο Choice Battle ηξεραν οτι η μοιρα τους εξαρτωταν απο την μαχη και θα εβαζαν τα δυνατα τους ομως δεν το εκαναν. "

Όταν δε σε καλύπτει το ότι η mangaka καλώς ή καλώς τους έκανε να χάσουν, και λες ότι παρόλο την εικόνα που έδωσαν δε κέρδισαν, κοινώς΄σαν να έπρεπε να κερδίσουν, πώς θα ήθελες να το πάρω; Είμαι αντίθετος με το ότι χάσαν, κοινώς έπρεπε να είναι πιο δυνατοί και να κερδίσουν ακολουθώντας την εικόνα που έδιναν.

-Ακόμα και αν εξαρτιόταν η μοίρα τους από τη μάχη, κανέναν δεν εγγυήθηκε ότι ήταν αρκετό το power up,΄και σίγουρα δεν ήξερα κανένας ακριβώς τη δύναμη των αντιπάλων, πέρα από το ότι ήταν πολύ δυνατοί.

[Aoshi] έγραψε:

Μια αλλη παρεξηγηση που θελω να λυσω (2ο μαθημα) : δεν ειπα οτι ειναι αυτα που θελω να δω εγω. Οταν ομως μου πετας 10000000000000000000 Flame Volts και δειχνεις μια εικονα με αποφασισμενους ηρωες εισαι αναγκασμενος να κρατησεις τον ρολο μεχρι το τελος. Εκτος και αν ο αγαπημενος σου Gokudera εγινε emo και κοτα μπροστα στον Kikyou..


Το ότι δείχνεις την εικόνα, δε σημαίνει ότι πρέπει να την κρατήσεις, πολύ απλά γιατί ο δημιουργός είναι αυτός που αποφασίζει-επαναλαμβάνω ότι δε περιμένεις να δεις ολοκληρωμένη εικόνα. Αν παρακολουθούσες τη Varia μάχη προς μάχη, θα είχες την ίδια εντύπωση, πχ. Γιατί ο Lambo να χάσει στο τελευταίο λεπτό; Γιατί ο Gokudera να χάσει τα δαχτυλίδια μέσα από τα χέρια του; Θα μπορούσαν άνετα να κερδίσουν με default και να μη φτάσουν καν στον Xanxus!

Με απλά λόγια, δε μπορείς να κρίνεις πριν το δεις ολοκληρωμένο-δε ξέρεις τι θα γίνει μετά, εκτός και αν είσαι μάντης. -Και αυτό προς απάντηση σου γιατί υποστηρίζω την Amanο. Το ίδιο θα έκανα για τον κάθε mangaka εφ' όσον κρίναν κάτι άδικα.

Όσο για αυτό που είπες για τον Gokudera, δε χρειαζόταν καν να αναφέρεις ότι είναι ο αγαπημένος μου. Δεν μπορώ να τον υποστηρίξω στο γεγονός ότι άφησε τον Kikyou να περάσει εύκολα, αλλά και ο πιο άχρηστος να γινόταν θα συνέχιζε να είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας, τώρα αν εσύ έχεις πρόβλημα μα τον συγκεκριμένο και διαλέγεις τους αγαπημένους σου χαρακτήρες με βάση τη δύναμη είναι άλλο θέμα.


[Aoshi] έγραψε:

Δεν εχεις objections για τα οφθαλμοφανη?
Δηλαδη "αν ο Gokudera έβγαζε μια φοβερή τεχνική και νικούσαν-η Uni φυσικά δε θα πεταγόταν-δε θα πει ότι θ πει στο επόμενο-και τίθεται πρακτικά(προς το παρών) άχρηστη. Ζήτω!". Αυτο, για να στο εξηγησω στα Kaiserιστικα, ειναι η δικη σου αποψη και "δεν ανέφερα ποτέ ότι επειδή εγώ δίνω το παράδειγμα έτσι θα γίνει".



Προφανώς και επειδή το είπες εσύ δε σημαίνει ότι θα γινόταν, και πίστεψε με θα ανησυχούσα. Δε θα το Reborn να γίνει σαν τα υπόλοιπα manga όπου άντε πάμε στη μάχη, βγάζουμε τις φοβερές τεχνικές με την πρώτη και φύγαμε-δε θα είχα καν πρόβλημα να μείνει έτσι όπως ήταν στην αρχή- Mafia-comedy, έτσι το γνώρισα και ήταν εκπληκτικό και χωρίς τις μάχες. Γι' αυτό και πολύ απλά υποστηρίζω την Amano, γιατί δεν με έχει απογοητεύσει μέχρι τώρα.

Δε χρειάζεται καν να τονίσεις ότι είναι δική μου άποψη -.-'' λογικό είναι, εγώ την είπα. Απλά για εμένα, πολύ απλά, αυτή θα ήταν η συνέχεια και το Reborn θα γινόταν στα μάτια μου πιο προβλέψιμο από ποτέ, αν ήταν θα πήγαινα να διαβάσω Naruto.

[Aoshi] έγραψε:

Ανακεφαλαιωση : γραφω ξεκαθαρα οτι αφου εισαι αποφασισμενος να βαλεις τα δυνατα σου το κανεις, ενω η δικη σου πλευρα με διορθωνει με μια σειρα απο γεγονοτα τα οποια 1) δεν προκειται να συμβουν οπως τα λες και 2) δεν εγραψα ποτε στα posts μου.



1. Να σου τονίσω και εγώ ότι δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι θα γίνουν έτσι. Στο κάτω-κάτω, ότι εμφανίστηκε η Uni, δεν σημαίνει ότι θα τους δώσει δεύτερη ευκαιρία. Μπορεί να τους διαολοστείλει όλους, μπορεί να καταργήσει το Choice και να το γυρίσει σε ολοκληρωτική μάχη, μπορεί να σκοτώσει και τον Byakuran αν θέλει, δε με αφορά, αυτό είναι στην επιλογή του δημιουργού. Εγώ πολύ απλά τονίζω ότι είσαι κολλημένος στο ότι "μια εκπαίδευση πρέπει σώνει και καλά να αποδίδει".

2. Εσύ έγραψες τα παρακάτω νομίζω.

"Επιπλεον το Choice Battle δεν μου αρεσε και τοσο. Οχι τοσο οσο περιμενα. Δηλαδη τι? Ο Tsuna κατεστρεψε illusions αλλα οχι τον Torikabuto? Και αυτος τι απεγινε? Κλαιει και οδυρεται για τα illusions του? Δεν στεκει.
Επισης δεν μ'αρεσε το σημειο οπου ο Kikyo ή οπως αλλιως γραφεται προσπερασε τον Gokudera οπως με περνανε εμενα στο δρομο κατι BMW αρχοντικες ενω ειμαι οδηγος ενος Νissan Μicra μοντελου '91.
Τοσο training και τιποτα? Το Vongola Box του τι απεγινε? Γιατι δεν το χρησιμοποιησε? "

Θες να στο αναλύσω γραμμή-γραμμή;

Tsuna κατεστρεψε illusions αλλα οχι τον Torikabuto? Και αυτος τι απεγινε? Κλαιει και οδυρεται για τα illusions του? Δεν στεκει. -Ο Mukuro και ο Genkishi, πόσες φορές το έκαναν αυτό; Να μην αναφέρω το Mammon που και καλά στην αρχή όλοι νόμιζαν ότι σκοτώθηκε μετά την μάχη.


Επισης δεν μ'αρεσε το σημειο οπου ο Kikyo ή οπως αλλιως γραφεται προσπερασε τον Gokudera οπως με περνανε εμενα στο δρομο κατι BMW αρχοντικες ενω ειμαι οδηγος ενος Νissan Μicra μοντελου '91.
- Και γιατί θα έπρεπε να έχει δυσκολία; Φαινόταν αδύναμος; Να σου θυμήσω πως σκότωσε τον Genikishi- χωρίς να αφήσει κοκαλάκι, αν τον σκότωσε τελικά, ποτέ δε ξέρεις.

Τοσο training και τιποτα? Το Vongola Box του τι απεγινε? Γιατι δεν το χρησιμοποιησε?- Σου φάνηκε να προλαβαίνει;

Με λίγα λόγια το μόνο που σ'αρεσε ήταν ότι νίκησε ο Yamamoto. Μήπως γιατί είναι ο αγαπημένος σου χαρακτήρας, ή επειδή όλοι πρέπει να νικάνε. Ξεκόλλα λίγο από αυτή τη λογική. Την έχουμε δει 12865186 σχεδόν σε όλα τα manga. Δες λίγο την μεγαλύτερη εικόνα και μη κολλάς στο ότι χ΄σαν μετά την φοβερή παρουσίαση των απόλυτα προετοιμασμένων ηρωών. Λες και αν κάποιος πιστεύει ότι είναι έτοιμος για τα πάντα σημαίνει ότι είναι...

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 11:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Μου τη σπαει και πολυ ασχημα οταν συμβαινουν 2 πραγματα :
1. Νομιζουν ολοι οτι ειμαι κολλημενος κατι που δεν ισχυει
2. Βλεπουν τα posts μου ως κομματια και οχι ως συνολο. Δεν γραφουμε την ιστορια της ζωης μας, γραφουμε post με απλα, λιγα και understandable ελληνικα.

Για να το πω και 3η φορα, δεν ειπα οτι πρεπει να νικησουν οποτε οτι γραφεις πανω σ'αυτο ειναι ασχετο. Ο Lambo και ο Gokudera παλεψαν οσο μπορουσαν. Μπορεις να πεις οτι ο Lambo δικαιολογειται λογω χρονικων οριων. Ο Gokudera εχασε στην πρωτη μαχη αλλα εβαλε τα δυνατα του. Ο αντιπαλος του τρελαθηκε και για να μη χασει τη ζωη του αποσυρθηκε.

Βλεπεις? Σορρυ που θα στο πω αλλα το post σου απο μονο του επαναλαμβανει τα προηγουμενα με περισσοτερες λεξεις. Ναι γουσταρα να χασουν για να εξελιχθει η ιστορια.
Για να απαντησω, δεν μ'αρεσε ουτε που νικησε ο Yamamoto απλουστατα γιατι δεν νικησε. Ο Yamamoto ηταν ενα κομματι το οποιο δεν ηταν αρκετο για να νικησουν. Ειναι επομενως loser.

Για να λυσω την παρεξηγηση γιατι αυτο θα συνεχιστει σε flame οπως το κοβω και θα σου εξηγησω το γιατι :
Βαζεις λογια στο στομα ενος poster κατι που ειναι εις βαρος σου. Γραφε χωρις πολλα επιθετα και αγανακτισμους τυπου "ξεκολλα" "νιωσε" και τα συναφη. Με ειδες να γραφω κατι παρομοιο?

Δηλαδη για να στο περιγραψω να δω αμα θα το δεχτεις ετσι :
Φανηκαν αποφασισμενοι να βαλουν τα δυνατα τους αλλα δεν τα εβαλαν και εχασαν.


Δεχομαι οτι σ'αρεσει το πως εξελισσεται η ιστορια και το τι τροπη παιρνουν τα πραγματα, εξαλλου γι αυτο διαβαζω ακομα το manga και γι αυτο το λογο μ'αρεσει : για την αναπτυξη χαρακτηρων.
Μπορεις να δεχτεις οτι οπως η δικη σου αποψη εχει βασεις εχει και η δικη μου? Απλα ελληνικα...

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 09, 2009 12:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Προσωπικά, από αυτά που έγραψες, μο έβγαινε περισσότερο ότι σε χάλασε το γεγονός ότι χάσανε. Και πίστεψε με, αν αγανακτούσα δε θα έλεγα ξεκόλλα και νιώσε, απλά, πίστεψε με, ούτε θα αγανακτούσα για κάτι τέτοιο, τα γράφω όπως θα τα έλεγα, ίσως παρασύρθηκα γιατί μιλάω έτσι σε άτομα που ξέρω καλά, δε θα ζητήσω συγνώμη για κάτι που δε το είπα με κακία. Πάρ'το όπως θες. Επίσης δεν έγραψα κάπου ότι θίκτικα από κάτι που είπες, οπότε δεν υπάρχει λόγος καν να το τονίζεις. (Α, και όπως μπορείς να εκλάβεις λάθος το ύφος του άλλου, μπορεί να γίνει και το αντίθετο). Επίσης μ'αρέσουν οι εκθέσεις, το λακωνίζειν, δεν εστί πάντα φιλοσοφειν.

Δε μπορείς όμως να γράφεις ότι σε χάλασε το choice, γράφοντας πριν από αυτό για την "αποτυχία" του Tsuna και του Gokudera και μετά να λες χαλαρα "ξες με παραξηγήσατε, εγώ δεν έχω πρόβλημα που χάσανε". Πες πως είμαι ηλίθια και δε κατάλαβα τι ήθελες να πεις, αλλά μη μου πεις ότι δε βγαίνει και έτσι.

Το αν ήταν πολύ μεγάλο το ποστ ή όχι για εσένα είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα, τα μισά εξάλλου ήταν quote. Επανάλληψη; Λογικό αφού τα μισά ήταν πάνω στα προηγούμενα.

(Και έχει διαφορά το βάζω λόγια, από το πως καταλαβαίνω το ποστ του άλλου, δε σε εμπόδισε κανένας να διαψεύσεις αυτά που λέω άλλωστε.)

Και, όχι, δε μπορώ να δεχτώ ότι έχει σοβαρές βάσειςη δική σου άποψη, όπως δε θεώρησες βάσικα τα παραδείγματα που σου έδωσα. Όταν λες ότι δεν έμεινες ικανοποιημένος από το choice χωρίς να ολοκληρωθεί η ιστορία, οχι. Γιατί, αν ο DAISY δεν είχε το απέθαντο, κι πήγαινε αναγκαστηκά σε rematch η μάχη, πραγματικά, και ας με διαψεύσεις, δε πιστεύω ότι θα σε πείραζε τόσο. Και επειδή προφανώς δε συννενοούμαστε, τι να πω....

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 09, 2009 1:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Αρχισες να το παιρνεις πολυ προσωπικα κατι που δεν θελω να γινεται σε κανενα forum. Δεν θελω τη συγνωμη σου, παρ'το οπως θελεις.

Σου τονιζω οτι εδω ο καθενας γραφει την αποψη του οπως καλα γνωριζεις και σωστα ακολουθεις. Αυτο που δεν χωρανε οι συζητησεις τετοιου επιπεδου ειναι οι αντιπαραθεσεις. Ψαξε ολα μου τα post σε αυτο το φορουμ, δεν προκειται να βρεις ουτε ενα που δεν κανει το εξης : πρωτα δεχομαι και μετα postαρω. Αν δεν δεχτω την αποψη του αλλου δεν προκεται να κανω post γιατι ξερω τι θα συμβει.

Δεν θελω να μαλωνω με τα μελη και μαλιστα για κατι τοσο μικρο. Προτιμω να μου πεις απλα "ελα ρε γιατι τοτε ο ταδε εκανε το ταδε?" παρα να μου γραφεις ολοκληρες εκθεσεις για να με βγαλεις λαθος.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 29, 2009 10:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Χοχοχο, εμφανίστηκε και ο Mukuro τελικά Razz Φάτσα ο Byakuran μόλις εμφανίστηκε Laughing Laughing Laughing
η Uni τουλάχιστον σε αυτό φαινόταν αποφασιμένη, στα προηγούμενα chaptes μου έβγαζε το ''δε ξέρω τι να κάνω''. To σημείο με το Black Spell ήταν κάπως :/ :/ Πάντως το προηγούμενο και αυτό το chapter, ήταν φοβερά! Surprised πιστεύω στα επόμενα θα γίνει ακόμη πιο ενδιαφέρον.

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 29, 2009 11:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Οντως η ιστορια αρχιζει και γινεται πολυ ενδιαφερουσα.
Spoiler:
Και η εμφανιση του Mukuro οπως και η φατσα του Byakura μολις το ειδε ηταν ολα τα λεφτα.Αυτο που ειπε η Uni με το Black Spell μου κινησε και εμενα την περιεργεια.Απο οτι φανηκε ομως εχει ενα συγκεκριμενο σχεδιο για αυτο το ειπε.

Σιγουρα περιμενουμε ακομα πιο φοβερα chapter.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Jorg στις Σαβ Αύγ 29, 2009 10:12 pm, 1 φορά

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 5 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης