Το ξέρατε ότι ba σημαίνει τόπος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 3 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Beelzebub
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 14, 2009 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Όντως: "Ορίστε." "Μαμααααά!(Σε μωρουδίστηκα)" "Αχ, τι καλό που είσαι!"

Και τέλος!

Έχει φτωχή φαντασία βλέπεις, δε μπορεί να καταλάβει πως πραγματικά μπορεί να εξελιχθούν τα πράγματα χεχεχε... Πιστεύω πως ανάλογα το αποτέλεσμα της μονομαχίας μεταξύ των δύο αντρών θα είναι καθοριστικό για το μωράκι και τον ποιο επρόκειτο να διαλέξει. Αλλά παίζει να πάει να γίνει τίποτα και να τραυματιστεί ο Ouga και να τα πάρει το μωρό και να τα κάνει όλα...
Αλλά πιστεύω και το αν θα νικήσει η Aoi την Hilda θα παίξει ρόλο γιατί τότε και θα την αποδεχθεί πλήρως η Hilda ως potential parent του B'L αλλά και θα έχουμε και περισσότερο pairing... Ωχ, ξυπνάει το fangirl μέσα μου πάλι, κάτσε να το ξαναβγάλω knock-out *thud* OK, συνεχίζω.
Γενικότερα, αυτές οι δύο μονομαχίες θα είναι κομβικές για την πορεία του manga ολόκληρου, και θέλω να εξελιχθούν έτσι οι μάχες: Ouga vs Toujou, Toujou wins καθώς και Hilda vs Aoi, Aoi wins!
Πιστεύω δίνει πολλές περισσότερες προοπτικές αν γίνει έτσι... Αλλά δε μπορώ να κάνω με σιγουριά προβλέψεις για το ποια πραγματικά θα είναι η έκβαση της μάχης εφόσον -παρόλο που συνήθως νικάει ο πρωταγωνιστής- αυτό είναι περίεργο σημείο... Άντε να δούμε πως θα εξελιχθούν!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 21, 2009 1:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Τελικα καταληξαμε σε Aoi vs Oga, κατι που δεν το περιμενα. Παντως δεν με χαλαει καθολου γιατι ηθελα τον oga να ειναι με την goth lolita που ο χαρακτηρας της ειναι πιο cool και badass απο της Aoi. Oυτως η αλλως η Aoi-san δεν πρεπει να βρει ακομα αγορι γιατι θα χασει την θεση της σαν ane-san, οπως της ειχε προαναφερει η Nene.
Μπορει ομως οταν τελειωσει η παρεξηγηση, να βελτιωθουν οι σχεσεις oga με aoi (δεν νομιζω να ευθυνεται αυτος για τους τραυματισμους των δυο κοριτσιων).
Ειναι πολυ σπανιο να βρεις τοσο δυνατα κοριτσια σε ενα manga. Αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα σημεια της σειρας μαζι με το διαβολικο μωρακι Laughing

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 21, 2009 1:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Καλά το μωράκι δε παίζεται! XD Καλά που άρχισες να γράφεις και εσύ, παραήταν μοναχικό το thread με δυο άτομο όλο και όλο.

Μπορώ να πω ότι τη Hilda την πάω περισσότερο μόνο και μόνο γιατί η απάθεια της ώρες-ώρες την κάνει πολύ έλεος. Laughing Αλλά μέχρι τώρα και η Aoi μια χαρα είναι (δίκιο έχεις, τα κλασσικά κουλά στα manga που ποτέ δε περιμένουν να ξυπνήσουν οι άλλοι για να μάθουν τι πραγματικά έγινε).

Laughing Για εμένα καλύτερα που το σταμάτησε έτσι και το γύρισε σε μάχες, θα καταντούσε ψιλοσπαστικό αν το συνέχιζε...μπορεί να το ξαναφέρει το θέμα αργότερα Smile

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 21, 2009 4:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χμ, όντως! Ούτε κι εγώ πιστεύω να τις έδειρε αυτός τις κοπελιές, όλο και κάποια παρεξήγηση θα είναι. Όντως, πολύ δυναμικοί οι γυναικείοι χαρακτήρες σ'αύτο το manga, κάτι που εμένα προσωπικά με τραβάει και μ'αρέσει (αλλά ο Ouga πάντα top of the food chain XD).
Άντε να δούμε τι θα γίνει-αχ, δε μπορώ! Πάντα τρελαίνομαι όταν περιμένω μια ολόκληρη εδβομάδα για το επόμενο, τι κακό κι αυτό!

Βtw, προσωπικά μ'αρέσουν και οι δύο πολύ αν και νομίζω η Ηilda κολλάει πιο πολύ με τον κολλητό του Ouga, του οποίου το ονοματάκι αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει όμως! Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 21, 2009 4:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Βασικά νταξ' υπάρχουν και σε άλλα anime/manga, αλλά όσο πιο πολλά είναι τόσο καλύτερα, έχω βαρεθεί τις δεσποινίδες σε κύνδινο (δε με πειράζουν που είναι, αλλά να μη το δραματοποιούν και από πάνω). Οκ, oft...να γυρίσω στο Beelzebub...

Νομίζω ότι των λένε Furiuchi, Furuichi, κάπως έτσι...κάτι με Fur είχε να κάνει πάντως XD


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XxKaiserxX στις Δευ Οκτ 17, 2011 4:34 pm, 1 φορά

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 21, 2009 4:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χμ... Ναι... Βασικά, έχω το site se speed dial αλλά βαριέμαι να πάω να δω! XD

Btw, κι εγώ αυτό εννοούσα ότι μπορούν να προστατεύουν μόνες τους τους εαυτούς τους και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι "δεσποινίδες σε κίνδυνο" τουλάχιστον χωρίς καλό λόγο! Φαίνεται ο Ryuuhei-sensei είναι φεμινιστής ^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 9:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:
Χμ, όντως! Ούτε κι εγώ πιστεύω να τις έδειρε αυτός τις κοπελιές, όλο και κάποια παρεξήγηση θα είναι. Όντως, πολύ δυναμικοί οι γυναικείοι χαρακτήρες σ'αύτο το manga, κάτι που εμένα προσωπικά με τραβάει και μ'αρέσει (αλλά ο Ouga πάντα top of the food chain XD).
Άντε να δούμε τι θα γίνει-αχ, δε μπορώ! Πάντα τρελαίνομαι όταν περιμένω μια ολόκληρη εδβομάδα για το επόμενο, τι κακό κι αυτό!


To ιδιο υσχυει και για 'μενα. Πιστευω οτι ο Ouga δεν θα ηταν τοσο δυνατος χωρις τον BL-chan βεβαια Laughing
Δεν βλεπω την ωρα για το επομενο τευχος κοριτσια. Α! Τωρα που ειπα κοριτσια, δεν ειδα καθολου αγορια στο thread... Μας τελειωσαν? Ντροπη, και να σκεφτεις οτι ειναι και shounen manga XDDDD
Ή μαλλον μπορει να φοβουντε τα fangirls Laughing Laughing Laughing

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Μπα... είναι η κατάρα του "καινούργιου" δηλαδή μέχρι να γίνει popular το thread ή το manga κανίς δε θα το δει/ενδιαφερθεί/ασχοληθεί μαζί του... Έτσι δεν είναι Kaiser?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 9:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Αχα, κλασσικά πράγματα, πριν γίνει mainstream στους ξένους δε γίνεται και στους έλληνες. Και εντάξει, οι περισσότεροι έχουν κόλλημα μόνο με τα τρία κλασσικά....Στο μέλλον ίσως XD

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 10:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
XxKaiserxX έγραψε:
οι περισσότεροι έχουν κόλλημα μόνο με τα τρία κλασσικά....Στο μέλλον ίσως XD


Αυτη η καταρα του καινουργιου που ανεφερε και η fallen_angel_itachi ειναι οτι χειροτερο!
Υπαρχουν ενα σωρο καλυτερες σειρες απο το χρυσο τριο της shonen jump (βλεπε nora, gintama, hitman reborn και φυσικα το beelzebub). Aυτο με εξοργιζει Twisted Evil
Και μερικες αποριες ασχετες με το παραπανω....
Απορια Νο.1:
Ποτε σκοπευει ο Oga να φορεσει τιποτα στον BL? Εστω μια πανα βρε παιδι μου, οχι οτι με χαλαει να το βλεπω γυμνουλι (ισα ισα που ειναι και πιο kawaii) αλλα το λυπαμαι λιγο το καημενο, μπορει να κρυωσει.
Απορια Νο.2:
Γνωριζει καμια καθε ποτε (ημερομιηνια, οχι απαραιτητα ακριβεστατη) βγαινει το manga?

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 3:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
1η: XD
Τι να σε πω, δεν ξέρω. Όσο για τη 2η απορία στο site που το διαβάζω εγώ βγαίνει κάθε Κυριακή το μεταφρασμένο (onemanga).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 4:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Ok, thanks!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 5:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Στο mangafox βγαίνει κάθε Σάββατο, μέχρι τώρα δεν έχει αργίσει ποτέ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XxWhiteDragonxX στις Τρι Ιούν 23, 2009 5:52 pm, 1 φορά

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 5:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Ωωωω ^^ Από εκεί θα το διαβάζω κι εγώ τότε!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 8:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
ΧD Και για ακόμα πιο νωρίς κατευθείαν αππο I_eat_manga στο mangahelpers βγάζουν και το Reborn και περιμένω σαν καμμένο, όχι τιποτα άλλο XD, είτε κατ' ευθείαν στο Ieatsoul.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης