Το ξέρατε ότι juurai σημαίνει μέχρι τώρα/παραδοσιακό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Προτείνετε τα κορυφαία μουσικά νούμερα σε Anime.
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 1:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Λοιπόν, σκοπεύω να φτιάξω ένα βιντεάκι για να στείλω στο "That Guy With The Glasses".

Το "That Guy with the Glasses" είναι μια ιστοσελίδα που φιλοξενεί Video Reviews διαφόρων ταινιών, κόμικ και βιντεοπαιχνιδιών, αλλά τα anime είναι κάπως υποβαθμισμένα σαν κατηγορία, ιδιαίτερα τώρα που έφυγε από εκεί ο "That Dude with the Suede" (που έκανε τα 3 από τα 4 βιντεάκια που παραθέτω)

Ορίστε τί περίπου θα προσπαθήσω να κάνω:

Τα 11 Κορυφαία Anime OPs

Οι 11 πιο τρομακτικοί "κακοί" σε anime

Ένα "θάψιμο" του Final Fantasy VII: Advent Children.

Ένα αρκετά αστείο και δίκαιο review του Naruto

Το βίντεο που θα δημιουργήσω θα λέγεται "Τα 9 κορυφαία μουσικά νούμερα σε Anime", θα έχει σχολιαστικό/χιουμοριστικό χαρακτήρα και θα εκφωνηθεί από εμένα και τον Blademaster_X (ο λόγος είναι ότι ο Blade εχει εγγενές ταλέντο στην μουσική και είναι προικισμένος με μια πολύ καλή "ραδιοφωνική" φωνή).

Πρώτα από όλα, ένας ορισμός του τί είναι "Μουσικό Νούμερο":

ΔΕΝ είναι τα OPs και EDs τα οποία ακούγονται στην αρχή και στο τέλος μιας anime σειράς, ΕΚΤΟΣ εάν αυτά εκτελούνται/τραγουδιούνται από έναν χαρακτήρα στην σειρά.

Ένα μουσικό νούμερο είναι ένα τραγούδι το οποίο εκτελείται κατα την διάρκεια ενός επεισοδίου. To τραγουδάει ένας από τους χαρακτήρες της σειράς και ενδέχεται να περιέχει χορευτικά ή ακόμα και μάχες ενώ εκτελείται. Προσοχή, δεν μιλάμε για action sequences με μουσική (πχ Lee VS Gaara), εκτός εάν αυτές δείχνουν ένα χαρακτήρα να τραγουδά σε κάποια φάση.

Κάπου εδώ ζητάω την βοήθειά σας. Έχω βρεί μόνο 5 μουσικά νούμερα:


  1. Το Do you Remember Love: Από την ταινία Macross, η τελική μάχη. Μια αρκετά επική σκηνή.
  2. Το "Μιούζικαλ": Στο τελευταίο επεισόδιο του "Excel Saga"
  3. Το God Knows: Από το Melancholy of Haruhi Suzumiya. Όσοι το ακούσαν, ξέρουν.
  4. Το Blue Moon Sways: Από το Beck. Δείτε νούμερο 3.
  5. H Μουσική Μονομαχία μεταξύ Sun και Luna: Στο επεισόδιο 7 του Seto No Hanayome.


Μου χρειάζονται άλλα 4! Παρακαλώ προτείνετέ μου κάποια (αλλά παρακαλώ μόνο ένα μουσικό νούμερο ανά Anime/Franchise). Εάν διαφωνείτε με τις επιλογές μου, και πάλι πείτε τό μου.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
BlackRose
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 3:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 217 Τόπος: Athina
Fonic Hymns ta ermineuei i Tear apo to Tales of the abyss


Ειναι ενα επισοδειο που τραγουδανε 2 πρωταγωνιστριες του Rosario to vampire capu2



Αν θες ριχτους μια ματια,ελπιζω να σε βοηθισα ^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 6:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς σε πιο ακριβώς επεισόδιο εκτελείται το τραγούδι; Δεν βρίσκω κλιπάκια στο Youtube.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
BlackRose
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 7:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 217 Τόπος: Athina
^^ Το Rosario που τραγουδανε τα κοριτσια ειναι το 3ο επεισοδιο

το tales εχει πολλα επεισοδια οπου τραγουδαει αλλα το μονο που θυμαμε ειναι το 25ο

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
το remake One Winged Angel στην μάχη του Cloud με τον Sephiroth στο Advent Children (το οποίο γιατί θες να θάψεις btw?)

το Warriors Suite το κομμάτι που παίζει στα duels Kenshin-Hiko (ep47 αν θυμάμαι καλά) και Kenshin-Shishio (ep 60)

το Libera ME απο Tengen Toppa Gurren Laggan (fight tha POwa! Very Happy )

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 8:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Kazama Ken-Shin έγραψε:
το remake One Winged Angel στην μάχη του Cloud με τον Sephiroth στο Advent Children (το οποίο γιατί θες να θάψεις btw?)

το Warriors Suite το κομμάτι που παίζει στα duels Kenshin-Hiko (ep47 αν θυμάμαι καλά) και Kenshin-Shishio (ep 60)

το Libera ME απο Tengen Toppa Gurren Laggan (fight tha POwa! Very Happy )


Φίλε μου, οι σκηνές που αναφέρεις εχουν φοβερή μουσική, αλλά...

Είναι action sequences, σκηνές μάχης με υπέροχη μουσική. Δεν είναι μουσικά νούμερα εφόσον δεν δείχνει κάποιον να τραγουδά ή να κρατά κάποιο όργανο (εκτός εάν ο Sephiroth τραγουδά σε κάποια φάση το One Winged Angel ενώ ανταλλάσει σπαθιές με τον Cloud, κάτι το οποίο δεν πρόσεξα κατά την διάρκεια της μάχης.)

Κάπως έτσι δηλαδή:


_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 10:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Perfect blue sthn arxh pou einai akoma tragoudistria Razz
Full moon wo sagashite mouiko anime einai exei arketes kales skines pou mporis na xrisimopiisis
Interstella5555 mono mousiki einai
DI GI Charat episosdio 15 olo XD
Lensman / Devilam 1 ova gia kamenes 80 party skines
Kujibiki Anbalance sta ova einai mia fash pou tragoudaei mia kai dialiei olos o kosmos Razz
Kodocha prepei na exei kapies wrees skines Razz den to exw dei akoma -__-
Casshern Sins episodio 8 exei ena polu kalo komati Razz
auta me erxonte twra

a kai http://www.animeplanet.gr/video_anime_music_videos_135.html gia empneush XDDDD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GoGetaSjj4
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 10:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 114 Τόπος: edo eki parapera
sto nana tha vreis sigoura kati kalo..
episis sto digimon sto episodio 25 nomizo tragoudane to ending tis siras
tora den mou erxete kati alo sigoura omos na tsekaris nana kai fullmoon opos ipe kai o noname
a! tora pou to thimithika na tsekaris kai to kenourgio anime K-ON! kai eki tha vreis sigoura kati kalo!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
maggie
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 10:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Σαλόνικα Τώρα Βλέπω: kaleido star
λοιπόν από nana έχω να προτείνω το κομμάτι rose από anna tsuchiya (έχω την εντύπωση πως είνα και η φωνή της nana ) όπως και το Lucy πάλι απ΄την ίδια
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 11:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Χοχο! Επέτρεψέ μου να σου δώσω τα φώτα μου με τα καλύτερα μουσικά σκηνικά που 'χω δει σε anime:

- Motteke Sailor Fuku στο τελευταίο επεισόδιο του Lucky Star.


http://www.youtube.com/watch?v=m-YjwXKMGM4


Ο καλύτερος τρόπος για να κλείσει η σειρά όπου οι μαθήτριες της σειράς κάνουν πρόβα για το χορευτικό του Motteke Sailor Fuku τ' οποίο θα παρουσιάσουν στο festival του σχολείου. Απορώ πως σου ξέφυγε μιας κι είσαι λάτρης της σειράς. Rolling Eyes

- Macross Frontier:

Το ντεμπούτο Lanka Lee στο 12ο επεισόδιο του Macross Frontier (Προσοχή! Ακουλοθεί spoiler).


Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=JNnBNfIMXB8


Aπ' όλα τα μουσικά σκηνικά της σειράς το εν λόγω είναι το αγαπημένο μου ως fan της Ranka Lee. Eνώ οι εξωγήινοι πολεμούν μεταξύ τους η Ranka Lee ήρθε να σώσει την κατάσταση δια την μουσικής οδού κι όπως βλέπετε τα κατάφερε περίφημα σε σημείο να οδηγήσει τους θεατές της σε ultimate cuteness overdose.


Από 'κει και πέρα αν δεν σ' εμπνέει το παραπάνω μουσικό σκηνικό μπορείς να αντλήσεις διάφορα άλλα από την εν λόγω σειρά.

- Βeck (Προσοχή! Ακουλοθεί spoiler):
Spoiler:
Tραγουδώντας το Moon on the Water στην πισίνα του σχολείου στο Beck.


http://www.youtube.com/watch?v=POJLb1D1XF8


Στην σκηνή αυτή βλέπουμε τον Koyuki και την Maho να τραγουδούν ντουέτο γυμνοί στην πισίνα του σχολείου την νύχτα όπου δεν είναι κάνεις άλλος εκεί το σαγηνευτικό τραγούδι Μοοn on the Water (το αγαπημένο μου τραγούδι της σειράς). Σε περίπτωση που δεν έχεις δει την σειρά powerboy, πληροφοριακά αυτοί οι δύοι είναι ζευγάρι που τους ένωσε η αγάπη για την μουσική.


Απ' όλα τα μουσικά σκηνικά του Beck αυτό πιστεύω ότι είναι το καλύτερο. Wink

- Full Moon Wo Sagashite (Προσοχή! Ακολουθεί spoiler):
Spoiler:
H Mitsuki ακούει για πρώτη φορά τον Takuto να τραγουδά.


http://www.youtube.com/watch?v=7UuCDb36_xs


Το Full Moon Wo Sagashite είναι ίσως το μοναδικό musical shoujo που 'χει καταφέρει να συγκινήσει κι άτομα που δεν πολυασχολούνται με shoujo. Στο εν λόγω σκηνικό Η Mitsuki κατέληξε λυπόθυμη στην παραλία κι όταν ξυπνάει προσέχει τον Takuto που τραγουδά το Myself που αρχικά είχαν πρωτοτραγουδήσει οι Myco, το συγκρότημα στ' οποίο ανακαλύπτει η Mitsuki ότι συμμετείχε ο Takuto στην προηγούμενη ζωή του (σημείωση, ο Takuto είναι shinigami). Η ειρωνεία είναι ότι ο Takuto έλεγε διαρκώς ότι μισεί την μουσική κι έχει τους λόγους του.


Το σκηνικό αυτό έχει έντονη συναισθηματική φόρτιση για όσους έχουν δει την σειρά.

- Clannad Αfter Story:
Tραγουδώντας το Dango Daikazoku (Προσοχή! Ακολουθούν spoilers).

Spoiler:
http://www.zomganime.com/clannad-after-story-episode-20/

Στο επεισόδιο 20 βλέπουμε τον Okazaki να τραγουδά στην κόρη του κατόπιν παραγγελία της το Dango Daikazoku, ένα από τα πιο συγκινητικά τραγούδια σε anime που ήταν το αγαπημένο της Νagisa (η οποία δυστυχώς είναι νεκρή). Φυσικά ο Okazaki δεν κρατήθηκε και ξέσπασε σε λυγμούς φέρνοντας στο μυαλό του την Nagisa. Aπό τα πιο συγκινητικά σκηνικά της σειράς.

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω το σκηνικό αυτό στο YouTube, oπότε σου παραθέτω link για να δεις το επεισόδιο αυτό online.


- One Piece (Προσοχή! Ακολουθούν spoilers):
Spoiler:
O Βrook και το πρωην πλήρωμα όπου βρισκόταν τραγουδούν για τελευταία φορά το Binks No Sake.


http://www.youtube.com/watch?v=5R97MpMpUps


Το One Piece είναι από τα λίγα shounen action που καταφέρνουν να σε συγκινήσουν απίστευτα αρκετές φορές. Για παράδειγμα εδώ όπου το πλήρωμα του Brook στ' οποίο βρισκόταν όταν ήταν ακόμα ζωντανός (τώρα είναι ένας σκελετός που μιλάει) ήταν θανάσιμα πληγωμένο και για να αποχαιρετίσουν την ζωή με αισιοδοξία και για να μεταφέρουν το μήνυμα στον Laboon, την φαλαινίτσα-μασκότ του πληρώματος την οποία άφησαν πίσω τους επειδή ακολουθούσαν πιο επικίνδυνα ταξίδια.


Το εν λόγω τραγούδι, το Binks No Sake, έχει καταλήξει πλέον ως ο εθνικός ύμνος όλων των οπαδών του One Piece (κι όχι τυχαία).

- Konjiki no Gash-Bell:
O Parco Folgore κάνει το ντεμπούτο του στην σειρά με το Chichi Wo Moge.


http://www.youtube.com/watch?v=6WcmpwYf6pw


To Κοnjiki no Gash Bell!! αν και shounen action περίεχει μπόλικα ξεκαρδιστικά musical σκηνικά. Το Chichi Wo Moge είναι το πρώτο που βλέπουμε στην σειρά και το πιο δημοφιλές (μαζί με το Very Melon που το τραγουδά ο Norio Wakamoto). Mε το video αυτό επείσα ορισμένα άτομα να ξεκινήσουν την σειρά. Laughing



Αν θυμηθώ κανά άλλο χαρακτηριστικό μουσικό σκηνικό που αξίζει τον κόπο θα ξαναποστάρω εδώ. Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vetus στις Τρι Απρ 07, 2009 11:37 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GoGetaSjj4
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 11:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 114 Τόπος: edo eki parapera
vetus ai sto kalo s pia ixa na do to video auto ena xrono kai me piran ta zoumia pali Crying or Very sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
powerboy έγραψε:
θα έχει σχολιαστικό/χιουμοριστικό χαρακτήρα και θα εκφωνηθεί από εμένα και τον Blademaster_X (ο λόγος είναι ότι ο Blade εχει εγγενές ταλέντο στην μουσική και είναι προικισμένος με μια πολύ καλή "ραδιοφωνική" φωνή).


κολακα σκιερε μου πετας τετοιες μπηχτες, πως να σου πω οχι!

Εχουμε πολλες ωραιες προτασεις που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε εδω αρα θα πρεπει να τις μαζεψουμε ολες και να κανουμε ενα brainstorming session η μια ψηφοφορια να δουμε πια θα ειναι τα καλυτερα...προς το παρων αναμενουμε κι αλλες απο σας Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
maggie
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 11:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Σαλόνικα Τώρα Βλέπω: kaleido star
xexexexexex vetus εχεις απόλυτο δίκιο Shocked το΄χα ξεχάσει εντελώς ότι το΄χαν πει και στο τέλος Razz επειδή ήταv και στο opening μου διέφυγε εντελώς...λοιπόν μου ΄ρθε κι άλλη φλασιά τώρα marmalade boy to "rain" ,το τραγουδάει σε κάποια φάση ο Yuu στο φεστιβάλ του σχολείου. αυτό είναι στο επεισόδιο 32(mboy),πάντως στο nana οι blast τραγουδάνε το rose στο επεισόδιο 15 και στο επεισόδιο 36 τραγουδάνε το lucy και στο επειδόδιο 17 έχει το live των trapnest νομίζω λένε το 'a little pain "

Εdit by Vetus: ένωσα τα δύο συνεχόμενα posts σε ένα για να μην έχουμε double post. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 1:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
GoGetaSjj4 έγραψε:

episis sto digimon sto episodio 25 nomizo tragoudane to ending tis siras
Kαλα νομιζεις...ηταν αυτο που θα προτεινα.Το "I wish",το 1ο ending του Digimon Adventure που ακουγεται απο την Mimi στο 25ο επεισοδειο,προσπαθωντας να ξυπνησει τον Tonasageckomon...
Eδω ειναι το ending

http://www.youtube.com/watch?v=tXApShpgqLs

Και εδω που το τραγουδαει η Mimi

http://www.youtube.com/watch?v=JyjETTNRfSI

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 1:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
GoGetaSjj4 έγραψε:
sto nana tha vreis sigoura kati kalo..

Όπως για παράδειγμα σ' ένα από τα πρώτα επεισόδιο όπου η Nana (η ροκού) τραγουδάει στο διαμέρισμα μπροστά στην άλλη Νana το rose ενώ έχει σε ανοιχτή ακρόαση το κινητό της όταν μίλαγε με τον φίλο της που αναλάμβανε το management του συγκροτήματος. Αν μπορείς κάποιος να βρει το απόσπασμα στο YouTube...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης