Το ξέρατε ότι hajime σημαίνει αρχή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Cosplay    Cosplay group.
PixieKnight
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 11, 2009 12:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 49
"Κομμάτι της ψυχής τους"... Ή έχουν πολύ εύκολα αναλώσιμη ψυχή ή να το σκεφτούν σοβαρά το θέμα την επόμενη φορά. Τέλος πάντων, δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Ρε συ εντάξει, το ξέρω ότι μέχρι προσφάτως υπήρχε πλήρης ανοργανωσιά και μπράβο σ' αυτούς που οργανώνουν τα πάρτυ, no prob. Απλά ένα πάρτυ παραπέμπει αλλού, δε θέλω να αναλύσω παραπάνω γιατί όοοολοι καταλαβαίνουν νομίζω. Αυτό που είχα εγώ στο μυαλό μου γράφοντας event είναι αυτό που διάβασα ότι γίνεται στη Γερμανία. Παιδιά του deviantart και όχι μόνο συγκεντρώθηκαν σ αυτην την πόλη για 2 μέρες και κυκλοφορούσαν ντυμένοι, ετοιμάζονταν μαζί και βγάζανε φωτογραφίες, συζητούσαν για το ανιμέ κλπ.
Καιαιαιαιαι για να το κάνω πιο λιανά. Στην αρχή είχα στο μυαλό μου να ντυθώ Ναρούτο. Να πάω στο παρτυ να κάνω τι??? Απ' ό,τι είδα στα πάρτυ αν είσαι κορίτσι πολύ πιασάρικη είναι η κοντή ανιμέ φουστίτσα. Μμμ-μμμμ ..... Wink μπα. (σιγουρα θ ακούσω αντίλογο εδώ..... ουφ....)

Και τέλος!! Εκτιμάμε αυτό που έχουμε yes yes αλλά ρε.... τα ανιμέ είναι χόμπι. Όχι τρόπος ζωής, ναι? Για να καλμάρουμε λίγο. Και γω από νησί είμαι και όταν εγώ σχεδίαζα κ έβλεπα ανιμέ ήμουν μόνη μέσα από πόοοοσα άτομα. Που το πρόβλημα? Αν σ' αρέσει κάτι το κάνεις. Κανείς δε μπορεί να σας απαγορεύσει να κυκλοφορείτε ντυμένοι στους δρόμους. Ούτε σήμερα ούτε χθες. Εκτόοος αν εσείς δε θέλατε να το κάνετε για άλλους λόγους.

_________________
Το σύμπαν δεν έχει κανόνες. Έχει συνήθειες. Και αυτές οι συνήθειες μπορούν να κοπούν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 11, 2009 1:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Ok.....αυτη τη στιγμη ειμαι απιστευτα μπερδεμενος αλλα θα προσπαθησω να απαντησω

PixieKnight έγραψε:
"Κομμάτι της ψυχής τους"... Ή έχουν πολύ εύκολα αναλώσιμη ψυχή ή να το σκεφτούν σοβαρά το θέμα την επόμενη φορά. Τέλος πάντων, δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Ρε συ εντάξει, το ξέρω ότι μέχρι προσφάτως υπήρχε πλήρης ανοργανωσιά και μπράβο σ' αυτούς που οργανώνουν τα πάρτυ, no prob. Απλά ένα πάρτυ παραπέμπει αλλού, δε θέλω να αναλύσω παραπάνω γιατί όοοολοι καταλαβαίνουν νομίζω. Αυτό που είχα εγώ στο μυαλό μου γράφοντας event είναι αυτό που διάβασα ότι γίνεται στη Γερμανία. Παιδιά του deviantart και όχι μόνο συγκεντρώθηκαν σ αυτην την πόλη για 2 μέρες και κυκλοφορούσαν ντυμένοι, ετοιμάζονταν μαζί και βγάζανε φωτογραφίες, συζητούσαν για το ανιμέ κλπ.


Σοβαρα το σκεφτηκαν το θεμα γιαυτο και εδωσαν τον χρονο τους, την υπομονη τους και τα λεφτα τους για να κανουν οτι εκαναν και ακομα κανουν. Θα σε παρακαλουσα να σκεφτεσαι λιγο πριν γραψεις.
Σε τι παραπεμπει δλδ ενα party? εχεις προσεξει πως πανω στα posters λεει "cosplay party"? Τι ειναι αυτο που καταλαβαινουν ολοι και εγω δεν λεω να καταλαβω?
Το τι κανουν στη γερμανια ειναι ωραιο και καλο και κανενας δεν απαγορευει να βγαινεις εξω ντυμενη ως κατι και να κατσετε και 2-1000 μερες να τα λετε. Απλα στο τελος δεν θα ειναι event αυτο θα ειναι κατι που θα χει κανει ενα group ατομων. Αν θελετε να το κανετε event και μαλιστα σε εξωτερικο χωρο πρεπει να τα συμφωνησετε με το δημο να σας δωσει επισημως το χωρο της επιλογης σας και να το κανετε επισημο. Εδω βεβαια μιλαμε για εναν αριθμο ατομων πανω απο 100-200. Αν δεν ειστε τοσοι τοτε μονο ομαδικα μπορειτε να κανετε κατι.

PixieKnight έγραψε:
Καιαιαιαιαι για να το κάνω πιο λιανά. Στην αρχή είχα στο μυαλό μου να ντυθώ Ναρούτο. Να πάω στο παρτυ να κάνω τι??? Απ' ό,τι είδα στα πάρτυ αν είσαι κορίτσι πολύ πιασάρικη είναι η κοντή ανιμέ φουστίτσα. Μμμ-μμμμ ..... Wink μπα. (σιγουρα θ ακούσω αντίλογο εδώ..... ουφ....)


ok.....δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις εδω. Στα party ειναι πιασαρικα τα φουστανακια...ωραια δλδ αυτο πως σου αποκλειει την επιλογη να ντυθεις οτι θελεις εσυ?

PixieKnight έγραψε:
Και τέλος!! Εκτιμάμε αυτό που έχουμε yes yes αλλά ρε.... τα ανιμέ είναι χόμπι. Όχι τρόπος ζωής, ναι? Για να καλμάρουμε λίγο. Και γω από νησί είμαι και όταν εγώ σχεδίαζα κ έβλεπα ανιμέ ήμουν μόνη μέσα από πόοοοσα άτομα. Που το πρόβλημα? Αν σ' αρέσει κάτι το κάνεις. Κανείς δε μπορεί να σας απαγορεύσει να κυκλοφορείτε ντυμένοι στους δρόμους. Ούτε σήμερα ούτε χθες. Εκτόοος αν εσείς δε θέλατε να το κάνετε για άλλους λόγους.


Ποιος μιλησε για τροπο ζωης? Ηρεμοτατος και νηφαλιος επισης ειμαι thank you Wink
Εν τελει αν θες να κανεις κατι με το cosplay βεβαιως κανενας δεν σε σταματαει. Επισης εχει το δικαιωμα να πιστευεις οτι πιστευεις. Σκεψου απλα για ποιο λογο τα anime/cosplay παρτυ ειναι ακομα διασημα. Ο κοσμος τα ζηταει γιατι απλα δεν βρισκει αλλη αφορμη να κανει αυτο που θελεις εσυ να κανεις(να βγεις εξω για 2μερες και να κανεις μονο cosplay). Επισης για ακομα μια φορα δεν εχω καταλαβει που βλεπεις τις διαφορες με το τι κανουν οι δικοι μας εδω και τι κανει η γερμανια.
Τα events τα οποια αναφερεις δεν γινονται απο ομαδες ανθρωπων γινονται απο εταιριες προωθησης των anime/comics οπως animecom/sakuracon/etc. Εκει ειναι που μαζευονται οι λεγομενες ομαδες και κανουν τα cosplay τους. Δεν τους εχω δει γενικα τους γερμανους να βγαινουν εξω σε ατακτα χρονικα διαστηματα 2 ημερων και να φωτογραφιζονται ολη μερα.

Εν ολιγοις για να δω αν εχω μαντεψει σωστα. Θες events "ολοημερα" και "πολυημερα". Αν αυτο ειναι που επιδιοκεις τοτε ευχομαι καλη τυχη και ελπιζω να βρειτε καποια εταιρια η οργανισμο γιατι ειναι ο μονος τροπος να το πετυχεις αυτο Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PixieKnight
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 12, 2009 3:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 49
Καλές απαντήσεις για το είδος... το είδος.
Δε θέλω να το παίξω στριμένη, το παράδειγμα με το ότι ήθελα να ντυθώ Ναρούτο το έβαλα για να δείξω πιο καθαρά ότι κάποια άτομα -εγώ κ φαντάζομαι.... ίσως κ κάποιοι απο δω μέσα δεν ξέρω- είναι ασυμβατά με την όλη ιδέα ενός πάρτυ. Πάρτυ κάνουμε και στις σχολές μας και στα σπίτια μας. Δε θέλω να φτιάξω κάτι για να το φορέσω έτσι, σ' ένα πάρτυ. Επειδή είμαι νέα σχετικά στη μεγάλη ιδέα των ανιμέ ( βλέπω από 9 χρονων κ σχεδιαζω αλλά ποτέ δεν τα ενέταξα σε κατηγορία. Κάτι το οποίο μου το χάλασε λίγο από πέρυσι που έμαθα τα τι και πως και ποιοί.) μπορείς να μου προσδιορίσεις περί τίνος πρόκειται το cosplay? Εγώ νόμιζα ότι γνωρίζεις άτομα που τους αρ'εσουν τα ίδια ανιμέ με σενα (όπως νόμιζα ότι τα ανιμέ τα βλέπουμε επειδή μας αρέσει το συγκεκριμένο κι όχι επειδή είναι ανιμέ), συζητάς, ανταλλάζεις απόψεις κλπ. Γι αυτό ανέφερα κ το δυήμερο. Τώρα, εσύ λες ότι αυτά τα διοργανωνουν εταιρίες για προώθηση... πάσο, ξέρω γω? Θα περιμένω να ρθουν να προωθηθούν και δω αν είναι έτσι. Απλά εμένα αυτό μου άρεσε. Δεν κοίταξα να δω αν στη γερμανία πήγε η τάδε εταιρία κ το οργάνωσε. Απλά φάνηκε ωραίο κ το πρότεινα.
Και το σαμποταζ στα πάρτυ του site έγινε εσκεμμένα γιατί το βρίσκω κάπως ανώριμο πλέον. Δε λέω ας γίνονται και πάρτυ αλλά παράλληλα με κάτι εκτενέστερα οργανωμένο, που να χει ένα νόημα, ένα βάθος -ας είναι κ 2 χιλιοστών. Κοινώς, εγώ προτιμώ να συζητάω. Αν όλοι οι άλλοι του site όχι, ε τότε είμαι σε λάθος site υποθέτω. Τι πειράζει...

_________________
Το σύμπαν δεν έχει κανόνες. Έχει συνήθειες. Και αυτές οι συνήθειες μπορούν να κοπούν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 12, 2009 4:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
PixieKnight έγραψε:
Καλές απαντήσεις για το είδος... το είδος.
Δε θέλω να το παίξω στριμένη, το παράδειγμα με το ότι ήθελα να ντυθώ Ναρούτο το έβαλα για να δείξω πιο καθαρά ότι κάποια άτομα -εγώ κ φαντάζομαι.... ίσως κ κάποιοι απο δω μέσα δεν ξέρω- είναι ασυμβατά με την όλη ιδέα ενός πάρτυ. Πάρτυ κάνουμε και στις σχολές μας και στα σπίτια μας. Δε θέλω να φτιάξω κάτι για να το φορέσω έτσι, σ' ένα πάρτυ. Επειδή είμαι νέα σχετικά στη μεγάλη ιδέα των ανιμέ ( βλέπω από 9 χρονων κ σχεδιαζω αλλά ποτέ δεν τα ενέταξα σε κατηγορία. Κάτι το οποίο μου το χάλασε λίγο από πέρυσι που έμαθα τα τι και πως και ποιοί.) μπορείς να μου προσδιορίσεις περί τίνος πρόκειται το cosplay? Εγώ νόμιζα ότι γνωρίζεις άτομα που τους αρ'εσουν τα ίδια ανιμέ με σενα (όπως νόμιζα ότι τα ανιμέ τα βλέπουμε επειδή μας αρέσει το συγκεκριμένο κι όχι επειδή είναι ανιμέ), συζητάς, ανταλλάζεις απόψεις κλπ. Γι αυτό ανέφερα κ το δυήμερο. Τώρα, εσύ λες ότι αυτά τα διοργανωνουν εταιρίες για προώθηση... πάσο, ξέρω γω? Θα περιμένω να ρθουν να προωθηθούν και δω αν είναι έτσι. Απλά εμένα αυτό μου άρεσε. Δεν κοίταξα να δω αν στη γερμανία πήγε η τάδε εταιρία κ το οργάνωσε. Απλά φάνηκε ωραίο κ το πρότεινα.
Και το σαμποταζ στα πάρτυ του site έγινε εσκεμμένα γιατί το βρίσκω κάπως ανώριμο πλέον. Δε λέω ας γίνονται και πάρτυ αλλά παράλληλα με κάτι εκτενέστερα οργανωμένο, που να χει ένα νόημα, ένα βάθος -ας είναι κ 2 χιλιοστών. Κοινώς, εγώ προτιμώ να συζητάω. Αν όλοι οι άλλοι του site όχι, ε τότε είμαι σε λάθος site υποθέτω. Τι πειράζει...


Ο καθενας μπορει να προσδιορισει το cosplay με το δικο του τροπο. Τωρα αν ρωτας εμενα το θεωρω ενα τροπο εκφρασης. Ενα πολυ καλο και τολμηρο σε καποιες περιπτωσεις τροπο να δειξεις πως γουσταρεις τον/την συγκεκριμενη χαρακτηρα. Στην ολη διαδικασια γνωριζεις βεβαιως και αλλα ατομα τα οποια εχουν το ιδιο χομπι. Και πιστεψε με αν υπηρχε πιο ευκολος τροπος να οργανωνονται τετοια events γενικως θα τον διαλεγα αμεσως, δυστυχως ομως αυτος ειναι ο πιο γρηγορος τροπος σημερα. Την ιδεα του group εγω προσωπικα την υποστηριζω ομως τονιζω και τις δυσκολιες του να γινει αυτο σε event για ολους και οχι για μια ομαδα ατομων. Αν βεβαια κατευθηνεστε προς την μεμονομενη ομαδα τοτε ειναι πιο απλα τα πραγματα. Τεσπα και πολυ το κουρασαμε το θεμα, οτι αποφασισετε να κανετε σας ευχομαι να πετυχει Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 12, 2009 1:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Θα παρακαλουσα λιγη ηρεμια.
@PixieKnight:
Οσο για τα οργανωμενα αυτα events της Γερμανιας που ζητας πρεπει να ξερεις οτι για να γινουν χρειαζεται και ο απαιτουμενος πληθισμος. Ο πληθυσμος ολοκληρης της Ελλαδας ειναι σαν τον πληθυσμο του Βερολινου μονο του. Δε μαρεσει να ειμαι ρεαλιστης απλα προτιμο να παταω στα ποδια μου και να αρκουμαι με ο,τι εχω. Αυτο ομως που λες πιστευω οτι ισως γινει σε 4 με 5 χρονια. Ο εκσυγχρονισμος της ελλαδας αργει αποτι ξερεις και δεν ευθυνεται κανεις για αυτο παρα μονο το γεγονος οτι η Eλλαδιτσα ειναι μια μικρη κουραδιτσα με κακη πληροφοριση κατι που θα την κανει να αποκτησει οργανωμενα cosplays πολυ αργοτερα απο την υπολοιπη ευρωπαικη ενωση. Επισης πρεπει να σημειωθει οτι χαρη σε αυτα τα παρτυ μαθευτηκε το τί ειναι cosplay (!) και καλυφθηκε και ρεπορταζ απο την ετ3 στο οποιο παρουσιαζαν πολλους ντυμενους Ελληνες cosplayers στον αερα!
Και τωρα μεταξυ μας PixieKnight. Θα σου δωσω μια συμβουλη χωρις να θελω να το παιξω δασκαλακος και μπουρδες. Ολοι απο καπου ξεκιναμε ετσι? Εσυ αποτι εχεις πει θα ηθελες πολυ να κανεις cosplay αλλα δεν εχει ετυχε. Σε ρωτω λοιπον. ΠΩΣ θα πας με την πρωτη σε ενα convention σοβαρο, με τελειο φωτισμο που εμφανιζει στους αλλους και στο φακο της καμερας ΟΛΕΣ τις τυχουσες ατελειες που μπορει να εχει ενα cosplay ενος beginner? Ενω αν πας αρχικα σε ενα j-party εχεις τα εξης πρτερηματα!: 1) χαμηλος φωτισμος 2) πολλοι beginners 3)εξοικιωση με τα cosplay και 4)πολλες νεες γνωριμιες! (που ξερεις! μπορει να βρει κανεις και τον ερωτα της ζωης του σε κανενα τετοιο παρτυ ΧD Razz lol)
Κατευθειαν στα βαθεια ειναι δυσκολα τα πραματα..
Επισης θα ηθελα να μοιραστω τη γνωμη μου μαζι σου οπως εκανες και εσυ μαζι με ολο το φορουμ! Πιστευεις οτι το γεγονος που σε αποθει απο την ολη ιστορια ειναι η λεξη παρτυ, Σωστα? Αν αλλαζαμε το ονομα και το καναμε ανιμε-convention? ποια θα ηταν η διαφορα?
Καμια νομιζω.. ολοι ξερουμε τον λογο που παμε στα j-παρτυ και κανεις δεν παραπονιεται. Ο λογος δεν ειναι μονο ενα καπως ποιο οργανωμενο cosplay, αλλα και να ακουσουμε την ιαπονικη μουσικη που γουσταρουμε και αγαπαμε. J-Παρτυ = Μουσικη για την οποια πεθαινει ο j λαουτζικος της ελλαδας.
Επειδη ομως δεν μαρεσει να παρεξηγουμαι, μιας και ο γραπτος λογος ειναι παντοτε λιγο πιο δυσκολος στην κατανοηση και προκαλει πολλες παρεξηγησεις θα ηθελα να τονισω οτι δεν διαφωνω με τις αποψεις κανενος μεσα σε αυτο το thread. Απλα θα ηθελα να δωσω στους νεους του ειδους να καταλαβουν οτι: "αγαλι, αγαλι γινεται η αγουριδα μελι", και "καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο", (ναι ξερω.. το εχεσα το θεμα με τις παροιμιες) αυτο ομως που πραγματικα εννοω ειναι οτι το cosplay για να γινει αυτο που ολοι περιμενουμε και βλεπουμε να γινεται στις αλλες χωρες του κοσμου πρεπει να περασει απο καποια σταδια κοινωνικης, οικονομικης και κυριως πληροφοριακης ωριμανσης. Ας αφησουμε λοιπον και κυριως ας βοηθησουμε την j-κουλτουρα να να εξαπλωθει μεσω των j-parties και σας διαβεβαιω οτι μεσα στα επομενα χρονια θα υπαρχουν τετοια events.
Απλα PixieKnight προσπαθησε να γινεις λιγο πιο δεκτικη με την αποψη οτι τα j party προωθουν ουσιαστικα το j stoixeio στον ελληνικο πληθισμο και ελα αν μπορεις σε κανενα απο αυτα τα παρτυ (το ξερω ειναι δυσκολο μιας κ αποτι ειδα μενεις σε νησι αν δεν κανω λαθος)και αν θες και μπορεις ναρθεις και ντυμενη για να κανεις ενα "trial" και να δεις και τη διαδικασια του πως γινεται ενα cosplay και ας αφησουμε το μελλον να ερθει ομαλα χτιζοντας ενα κυριλε j-παρον...
(Ουτε πολιτικη καμπανια να εκανα ο ατιμος Razz LOL)
Αυτα λοιπον ειχα να πω, λιγα και καλα...
Peace out brothers + sisters!
Α! και αν δω κανενα flame στο section θα σας κοψω τα ποδια!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 7:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Blademaster_X έγραψε:

PixieKnight έγραψε:
Καιαιαιαιαι για να το κάνω πιο λιανά. Στην αρχή είχα στο μυαλό μου να ντυθώ Ναρούτο. Να πάω στο παρτυ να κάνω τι??? Απ' ό,τι είδα στα πάρτυ αν είσαι κορίτσι πολύ πιασάρικη είναι η κοντή ανιμέ φουστίτσα. Μμμ-μμμμ ..... Wink μπα. (σιγουρα θ ακούσω αντίλογο εδώ..... ουφ....)


ok.....δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις εδω. Στα party ειναι πιασαρικα τα φουστανακια...ωραια δλδ αυτο πως σου αποκλειει την επιλογη να ντυθεις οτι θελεις εσυ?

Έλα ντε! Υποτίθεται με το cosplay κάνεις το κέφι σου κι όχι διαγωνισμό για το ποιός/α θα τραβήξει τα περισσότερα βλέματα. Άσε δε που η κοντή anime φουστίτσα (κοινώς το καρέ) από μόνη της δεν θεωρείται cosplay. Συν τ' ότι αποτελεί πλέον συνηθισμένο θέαμα στα j-music parties. Rolling Eyes

Kι όσο αφορά τον εντυπωσιασμό στα πλήθη δεν θα τον επιτύχεις μονάχα με το σκεπτικό "Ας κάνω cosplay από ένα anime που το ξέρει όλο ο κόσμος". Ακόμα κι όταν κάνεις cosplay από ένα anime/manga ή videogame που δεν το ξέρει πολύ κόσμος, όταν έχει ένα ενδιαφέρον (έστω και μικρό) τότε δεν θα είναι λίγοι αυτοί που θα σε πλησιάσουν δειλά-δειλά για να σε ρωτήσουν ποιον χαρακτήρα κάνεις cosplay. Έτσι κάνεις και "διαφήμιση" στο anime/manga/videogame απ' τ' οποίο κάνεις cosplay. Στο λέω κι από προσωπική πείρα. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PixieKnight
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 1:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 49
Οκέεεεις παίδες, δεν ήθελα να φανώ κακιά. Απλά η ιδέα που είχα για τα cosplay ήταν διαφορετική απ' αυτό που οργανώνετε εσείς. Δε χρειάζεται να με φάτε οι moderators. Δε σας μειώνω. Απλά το παίζω διαφορετική.
Ευχαριστώ τουλάχιστον για τους ενδιαφέροντες αντίλογους, δεν περίμενα να σηκώσω τέτοια συζήτηση.

_________________
Το σύμπαν δεν έχει κανόνες. Έχει συνήθειες. Και αυτές οι συνήθειες μπορούν να κοπούν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 3:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Δεν επεσε κανεις να σε φαει. Πρεπει να μαθεις την διαφορα των posts οταν πεφτει moderιλικι και οταν οχι.
Ειναι καθαρα η αποψη του καθενος, σορρυ που επεμβαινω στο θεμα χωρις να απαντησω αλλα το κανω για να σε καθησυχασω. Razz

Κοινως, μπορεις να συνεχισεις τη συζητηση ελευθερα χωρις να σου πει κανεις τιποτα. Φυσικα αυτο ισχυει οταν η συζητηση βρισκεται μεσα στα ορια και εσυ δεν τα εχεις πλησιασει καν, so cool and carry on. Wink

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 06, 2009 4:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Ακριβως οπως τα λεει ο φιλτατος [Aoshi].. τουλαχιστον εγω προσωπικα (γτ δεν μπορω να μιλησω για κανεναν αλλο παρα για τον εαυτο μου) δεν ειχα σκοπω ουτε να σε μειωσω ουτε τπτ απλα ηθελα να τονισω τη σημαντικοτητα των παρτυ γιατι οπως και να το κανουμε ειναι μια αρχη και κανεις δεν μπορει να αρχισει κατευθειαν απο τα βαθεια...
Χρειαζονται χρηματοδοτησεις και πολυ διαφημιση για να πετυχει κανεις αυτο που αναζητησες εσυ, και οι περισσοτεροι οσοι ασχολουνται με το θεμα ιαπονια!
Sorry και παλι αν παρθηκε καπως στραβα κατι που ειπα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης