Το ξέρατε ότι kochi σημαίνει απο 'δω;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Cosplay    Hall of Fame Ελλήνων Cosplayers
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 3:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
epic thread here, not much else to say, glad i could help Wink

αναμενεται η ψηφοφορια Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 4:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Cassiel έγραψε:
Καλά ρε συ DJDragon διάβασες του κανόνες XD;Ποιος μίλησε για 3 Cosplays & 2 Specials; Εγώ -παράδειγμα- έδωσα μόνο εκεί πέρα. Δεν εννούσα αυτό που είπες μόλις τώρα. Λέω ότι διαλέγεις 5 -οτινάναι- από Cosplays και Specials. Δηλαδή:

0 από Cosplays & 5 από Specials ή
1 από Cosplays & 4 από Specials ή
2 από Cosplays & 3 από Specials ή
3 από Cosplays & 2 από Specials ή
4 από Cosplays & 1 από Specials ή
5 από Cosplays & 0 από Specials .


Αν είναι λιγότερα από 5 συνολικά σε ένα event to γράφω και αυτό.Πέρνεις τα 4,3,2 ή 1 που υπάρχουν και τα βάζεις με την σειρά προτίμησης που θέλεις.Δηλαδή στο 1ο της Θεσσαλονίκης είναι 4 όλα και όλα. Με απλά λόγια βάλτα στην σειρά από το καλύτερο στο χειρότερο για σένα. Γι'αυτό στην φόρμα που δίνω τέλος τέλος έχει 4 αντί για 5 κενά η παρένθεση γι'αυτό το event.Διάβασε ξανά τους κανόνες σε παρακαλώ.Οι άλλοι δεν είχαν πρόβλημα που ψήφισαν μέχρι τώρα.


Αν το πρόσεξες το είχα ΉΔΗ διαβάσει. Απλά με μπέρδεψε ο τρόπος που υπέθεσες τα παραδείγματα έτσι. Μπορούσες να πεις έτσι απλά "Μπορείτε να διαλέξετε από τον καλύτερο ως τον χειρότερο Cosplayer σε σειρά" και όχι "3 Cosplays και 2 Specials να βάλετε"... >.>

Τώρα που τα είπες πιο ξεκάθαρα θα πάω να τα διορθώσω όλα αυτά που ολόκληρο βράδυ ξεσκίστηκα να κάνω... Άιντε...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Εγώ:
Παράθεση:
Διάβασε ξανά τους κανόνες σε παρακαλώ.


Εσύ:
Παράθεση:
Αν το πρόσεξες το είχα ΉΔΗ διαβάσει.


Ξανά θα πει ξανά,όχι για πρώτη φορά.Μπορεί να τους διάβασες αλλά δεν τους κατάλαβες επειδή κάθε μα κάθε ερώτηση που μου ρώτησες στα τελευταία σου post έχει την κατά λέξη απάντηση του στο ακόλουθο κομμάτι από τους κανόνες:

Παράθεση:
Ζητείτε να επιλέξετε συνολικά τα 5 καλύτερα για σας cosplays ανά event κατά σειρά προτίμησης από την κατηγορία Cosplays και την κατηγορία Specials χωρίς την υπάρχουσα διάκριση που έχει γίνει στο θέμα. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν τουλάχιστον 5 cosplays συνολικά σε κάποιο από τα events, επιλέγετε πάλι κατά σειρά προτίμησης από τα όσα υπάρχοντα. Αν δεν υπάρχει καν κατηγορία Specials σε κάποιο event, προφανώς επιλέγετε μόνο από τα υπάρχοντα της κατηγορίας Cosplays . Σε τελική ανάλυση δηλαδή, θα πρέπει να έχετε επιλέξει ( αν το επιτρέπει το πλήθος των συνολικά υπαρχόντων cosplays ) συνολικά 5 άτομα ανά event κατά σειρά προτίμησης. Επιλογή λιγότερων των 5 ατόμων ανά περίπτωση, ενώ υπάρχει διαθέσιμος αριθμός cosplays ακυρώνει την ψηφοφορία του ατόμου.


Εσύ:
Παράθεση:
Μπορούσες να πεις έτσι απλά "Μπορείτε να διαλέξετε από τον καλύτερο ως τον χειρότερο Cosplayer σε σειρά" και όχι "3 Cosplays και 2 Specials να βάλετε"... >.>


Δεν ξέρω τι καταλαβαίνεις από το ίδιο κομμάτι που έδωσα πάνω,αλλά πεντακάθαρα αυτό γράφει.Το "3 Cosplays και 2 Specials να βάλετε" που είδες να το είπα.Εσύ το λες,αλλιώς κάντω quote.Εγώ είπα:

Παράθεση:
Για παράδειγμα η επιλογή των τριών πρώτων cosplays της κατηγορίας Cosplays και των δύο πρώτων cosplays της κατηγορίας Specials του 2ου event της Αθήνας θα γραφόταν ως εξής:

Α02 ( C01 , C02 , C03 , S01 , S02 )


Παράδειγμα
ξέρεις τι θα πει.Το παραπάνω κομμάτι το διάβασες υποτήθετε. Τι ρωτάς τότε πράγματα που αναγράφονται πεντακάθαρα;Και ξαναλέω το ότι κανείς άλλος δεν είχε πρόβλημα με την κατανόηση της ψηφοφορίας τα λέει όλα για το πόσο απλά και πεντακάθαρα είναι γραμμένα.

Τώρα υποτίθεται κατάλαβες πως δουλεύει.Δεν χρεάζεται να φάμε και άλλη σελίδα για να ξαναγράφω ξανά και ξανά πράγματα που είναι γραμμένα σε μία παράγραφο.


Updates

- Αφαίρεση των δύο συμμετοχών της psofia σε δύο υποκατηγορίες Special από το θέμα, κατόπι απαίτηση της.

- Προσθήκη cosplay της Somnium_in_Tenebris στην κατηγορία Extra, κατόπι ενημέρωση εκ μέρους της.

- Μικροδιορθώσεις σε ορισμένα ονόματα/nicknames.

- Μαζική αντικατάσταση φωτογραφιών με καλύτερης ποιότητας (οι ίδιες φωτογραφίες αλλά επεξεργασμένες) στο τμήμα της Θεσσαλονίκης, καθώς ο μεγαλύτερος αριθμός τους ήταν σε raw μορφή, καθόλου επεξεργασμένες ( σε αντίθεση με της Αθήνας που η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι επεξεργασμένες από τον Speedgrapher ) και συγκριτικά με το τμήμα της Αθήνας ήταν σαν την μέρα με την νύχτα...κυριολεκτικά. Τα επίπεδα "σκοταδισμού" στις περισσότερες φωτογραφίες της Θεσσαλονίκης απλά ήταν ανεπίτρεπτα για τα κριτήρια μου.Δεν μου το ανέφερε αυτό κανείς, μάλλον από ευγένεια, αλλά το ήξερα ήδη πριν ανέβει το θέμα, καθώς είχα ήδη τελειώσει αρχικά το τμήμα της Θεσσαλονίκης που ήταν και το πιο εύκολο για μένα, όταν πήρα χαμπάρι τι θα πει editing.Οπότε είχα σαν σκοπό να βελτιώσω όσες χρειαζόταν (πάρα πολλές δηλαδή) μόλις το ανέβαζα και έβλεπα συνοπτικά με το μάτι ποιες έχουν πρόβλημα.Και αυτό έκανα. Όσοι θέλουν ξανακοιτάνε, για να πάρουν μια καλύτερη (και σωστή αυτή την φορά) "γεύση" των Θεσσαλονικιών cosplayers.

Σε τελική ανάλυση πλέον το θέμα έχει την μορφή με την οποία το ήθελα όταν θα ανέβαινε. Δηλαδή όλες οι φωτογραφίες να είναι στην ποιότητα που ήθελα, το 90% τουλάχιστον τον cosplayers αναγνωρισμένο και αρκετά μικρολαθάκια διορθωμένα. Άντε τώρα και σε όσα μένουν για το τέλειο.Όσοι μου ζητήσουν edits ενημερώνω ότι θα ξανασχοληθώ το νωρίτερο από τα μέσα της επόμενης εβδομάδας και μετά γιατί αρκετές μέρες ασχολήθηκα ήδη με τα τωρινά edits.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 12:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Οκ Cassiel, δεν χρειαζεται να το τραβας τοσο μακρια καθε φορα.
Παλι τα ιδια "Και ξαναλέω το ότι κανείς άλλος δεν είχε πρόβλημα" τη μια μαζι μου και τη μια με τον DjD.
Αυτο που βλεπουν τα ματια μου ειναι οτι λειπει η δεκτικοτητα απο την δικη σου την πλευρα. Δηλαδη δεν μπορουμε να εχουμε objections? Δεν το περιμενες απο τη στιγμη που εκανες το topic?

Με μενα οκ πες τη μου οπως θελεις, οχι ομως και με τα αλλα μελη. Χαλαρωσε και μη μακρηγορεις. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 12:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Εγώ πάω πάσο για να μην πετάμε την βαλίτσα τόσο μακριά σε αυτό εδώ το θέμα... >.>

Θα έχω ετοιμάσει σύντομα την ψηφοφορία...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 1:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Φίλτατε Aoshi Smile. Όταν σε ρωτάνε κάτι δεν απαντάς; Αυτό κάνω και γω. Αλλά προφανώς καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι το να ξαναλες πράγματα που έχεις γράψει ήδη ξανά και ξανά, και ήδη έχεις χάσει τόση ώρα για να τα γράψεις όσο πιο κατανοητά γίνετε για να καταλάβει ο καθένας μα καθένας, ε δεν είναι και ότι καλύτερο να τα ξαναλές σε τόσα posts, επειδή δεν μπορεί να τα καταλάβει κάποιος. Απλά μια επανάγνωση των κανόνων είναι. Εδώ δεν υπάρχει θέμα δεκτικότητας για "κάτι" ( τι αλήθεια υπάρχει να δεχτώ δηλαδή; ). Είναι απλά ταλαιπωρία εκ μέρους μου πάνω σε κάτι που υπάρχει απλά και κατανοητά, ιδιαίτερα όταν τρέχαν μέχρι και τώρα τόσα edits. Όχι πες μου ειλικρινά,εσύ δεν κατάλαβες τους κανόνες τις ψηφοφορίας;Ποιο απλά δεν γράφονται τι άλλο να πω σε αυτό.

Objections είχες μόνο εσύ με το θέμα τον απλών cosplays και όχι ο DJDragon ο οποίος ζήτησε μόνο επανεξηγήσεις για την ψηφοφορία.Εκεί είπα το σκεπτικό μου όπως το είχα πει και στην αρχή του θέματος. Δεν νομίζω ότι σου "την είπα".Θα φταίει η έλλειψη των smilies Smile.

Αυτά. Εξαφανίζομαι για ένα διάστημα οπως είπα. Για τις ψηφοφορίες αναλαμβάνει ο Adventurer εφόσον γύρισε Θεσσαλονίκη. Για τα edits όπως είπα όποιος ζητήσει κάτ, από την άλλη εβδομάδα Wink . Ja ne Smile

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 8:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Σου ειπα παρτο οπως θελεις, τον Γιουλη και τον Τζουλη τους παω με χιλια, δεν μπορω να καταλαβω που βρικες την ελλειψη δεκτικοτητας μου, really.
Κοινως, αραδιασες μια εκθεση με χαζομαρες και σε μενα και στον DjD απλα για να εχεις να γραφεις?
Οκ δεν τους διαβασε τους κανονες, κι εμενα δεν μ'αρεσε το cosplay. Θελεις δηλαδη να σου πω ποσο με νοιαζει που ειμαι ο μονος που ρωτησε για τα cosplay? Θελεις να σου πει ο DjD ποσο τον νοιαζει που ειναι ο μονος που δεν διαβασε τους κανονες?
Σημασια εχει οτι δεν πρεπει να μακρηγορεις. Λυπαμαι που θα στο πω αλλα αν δεν εγραφες εκθεσεις τοσα posts τωρα η συζητηση θα βρισκοταν αλλου. Ειναι και αυτο δικη σου ευθυνη, γι αυτο μη γραφεις πολλα-πολλα και ασαφη λογια που μπαινουν απο το αριστερο μου αυτι και βγαινουν απο το δεξι (αντικειμενικα μιλαω και οχι προσωπικα).

Και για να ειμαι on topic σε αυτο που με ρωτησες, ναι απανταω. Απανταω ομως με ενα "Ξαναδιαβασε τους κανονες προσεχτικα", ειναι 4 λεξεις και οχι 25756835683658 quotes. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
OK. Δεν μακρυγορό άλλο, εφόσον άλλα είπα εγώ και άλλα είπες εσύ (πότε είπα πάλι ότι εσύ έχεις έλλειψη δεκτικότητας π.χ. Confused - εσύ το πες για μένα ). Και δεν μου αρέσει καθόλου να γράφω, ιδιαίτερα όταν λέω τα ίδια. Τέλος πάντων, δεν βγάζουμε άκρη Smile. Και εδώ τελειώνω γιατί φεύγω για "διακοπές".

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 9:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
STOP ΚΑΙ ΟΙ 2... !!!

Τους έχω διαβάσει και μάλιστα πολύ καλά... Δεν είμαι κανένας βλάκας ως και τον εαυτό μου να ψηφίσω. Άιντε ! Το μόνο πρόβλημα είναι από την μεριά του Cassiel που δεν μπορούσα να βγάλω άκρη με τον τρόπο ψηφοφορίας !

Aoshi ρώτησα πολύ απλά για τον τρόπο ψηφοφορίας γιατί με τα τόσα που έγραψε μπερδεύτηκα αλλά τώρα με το πρόσφατο topic που απάντησε τα κατάλαβα... Και επίσης ρώτησα για το αν υπάρχει τρόπος για λευκή ψήφος για το συγκεκριμένο party και ο Cassiel μου είπε όχι δεν υπάρχει λευκή ψήφος.

Οι κανόνες εντάξει είναι και πολύ μια χαρά. Το πρόβλημα είναι ο τρόπος ψηφοφορίας ! Εδώ σας θέλω και τους 2...

Και δεν ζήτησα επανεξήγηση, μία λεπτομεριά έλειπε από την μεριά σου Cassiel και δεν είχες συμπεριλάβει το παρακάτω:

Παράθεση:
0 από Cosplays & 5 από Specials ή
1 από Cosplays & 4 από Specials ή
2 από Cosplays & 3 από Specials ή
3 από Cosplays & 2 από Specials ή
4 από Cosplays & 1 από Specials ή
5 από Cosplays & 0 από Specials .


Κανόνισε να το βάλεις για να μην έχουμε καινούργια μπερδέματα... Παραπήγε πολύ μακριά η βαλίτσα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 1:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Κατόπιν συζήτησης μου με τον Cassiel, λοιπόν αρχίζω την σειρά μου θέτοντας την παρακάτω ψηφοφορία.

Αθήνα

A01 ( C01, C06, C03, C05, C04 )
A02 ( C07, C01, C05, S03, S02 )
A03 ( C03, C01, C04, S02, S01 )
A04 ( C05, C18, C20, S06, S10 )
A05 ( C06, C07, C08, C01, S01 )

Θεσσαλονίκη

Θ01 ( C03, C02, C04, C01 )
Θ02 ( C01, C03, C10, C03, S04 )
Θ03 ( C06, C12, C14, C18, S02 )
Θ04 ( C01, C18, C10, S02, S04 )
Θ05 ( C07, C12, C16, C14, C18 )

Οπότε ποστάρετε οι υπόλοιποι τις δικές σας ψηφοφορίες εδώ για να μην υπάρξουν κλεψιές...

edit 1: Αλλαγή ψηφοφορίας κατόπιν ανακοίνωσης του Cassiel...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TannoBuchino στις Δευ Μάϊ 04, 2009 7:30 am, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 01, 2009 11:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Thank you DJ Wink

Νέα προσθήκη στο τμήμα Extra Smile
Ran Akoko [ Igano Kabamaru ] ( ~*memole*~ )

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Adventurer
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 4:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Slayers Try
Πολυ καλη δουλεια Cassiel, το thread αυτο εγινε κατ'ευθειαν all-time classic με το που το ποσταρες! Εκτος απο πολυ ενδιαφερον αναγνωσμα ειναι και εκπαιδευτικο συναμα αφου ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι απο εμας δεν ειχαν ιδεα περι του ποσο υψηλο ειναι το επιπεδο των cosplays στην Ελλαδα. Ελπιζω βλεποντας το αυτο να παρακινηθουνε μελη να βαλουν κι αυτοι τα δυνατα τους για να κανουν κι αυτοι πολυ καλα cosplays με τη σειρα τους!


Οσον αφορα το θεμα που θιγει ο Aoshi, οπως ξερεις και εγω θεωρω οτι οι προχειροτητες τις οποιες εχεις προσθεσει αναμεσα στα cosplays δεν εχουν θεση εκει. Η λογικη σου ειναι η απουσια τους θα ηταν "προσβολή στα ίδια τα άτομα που -εστω- προσπάθησαν κάτι όσο απλό και να ήταν" ενω κατ'εμε η παρουσια τους ειναι προσβολη στα ατομα που πραγματικα προσπαθησαν να κανουν cosplay σε αντιθεση με αυτους που πρακτικα δεν εκαναν τιποτα απολυτως (μην το παρει κανενας προσωπικα, σε καμια περιπτωση δε λεω οτι ειναι κακο αυτο). Απο'κει και περα ομως με τη συζητηση, η οποια βλεπω εγινε και εδω, καταλαβα τη λογικη σου και πως ειχες δωσει σκεψη στο θεμα κι ετσι σεβαστηκα την αποψη σου. Το οτι ο Aoshi στη θεση των επιχειρηματων σου βλεπει μονο "μια εκθεση με χαζομαρες" ειναι δικο του θεμα Rolling Eyes


Κατα τ'αλλα αντε ρε παιδια ριχτε καμια ψηφο, θα τελειωσει η προθεσμια και δε θα εχω τι να καταμετρησω Embarassed

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 6:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Παράθεση:
Το οτι ο Aoshi στη θεση των επιχειρηματων σου βλεπει μονο "μια εκθεση με χαζομαρες" ειναι δικο του θεμα


Στη προκειμενη περίπτωση με πλάγιο τρόπο δίνεις μια αφορμή για flame.Από τη στιγμή που το θέμα ξεκαθαρίστηκε και από τις 2 πλευρές καλο θα είναι να παραμείνουμε στη κανονική πορεία του θέματος.
Η οποιαδήποτε προσπάθεια είναι σεβαστή όσο και προχειρότητα να το δει ο άλλος.Μη χάνουμε την ουσία τα cosplay δεν γίνονται για το ποιος είναι ο καλύτερος κουστουμαρισμένος αλλα είναι μια αγάπη προς αυτό που κάνουνε.Ο καθένας το κάνει για το χαβαλέ του η για την αγάπη του προς τον συγκεκριμένο χαρακτήρα αλλα όλα έχουνε ένα κοινό την αγάπη τους προς το anime.Επoμενος συγχαρητήρια για το άθρο και όλο το κόσμο που σε αυτή την ψωροκώσταινα έχετε καταφέρει ένα υπέροχο αποτέλεσμα.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 2:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Εντάξει δεν νομίζω να συνεχίσει η συζήτηση αυτή πλέον έτσι και αλλιώς ^-^.Τέλος πάντων πάμε στα νέα.

Αφαιρέθηκε η συμμετοχή του Carnival of Rust από την υποκατηγορία Special του 5ου event της Αθήνας, για λόγους που υφίστανται στην επιλογή του αν θα αναφέρει ο ίδιος και δημοσίως. Αυτό επηρεάζει μόνο μία εκ των υπαρχόντων ψηφοφοριών στο παρόν forum (και ουσιαστικά την μόνη στο παρόν επίσης), του DJDragon, τoν οποίo παρακαλώ να κάνει edit το post του και να αντικαταστήσει στο

A05 ( C06, C07, C08, S05, S01 )

το S05 με το S04 εφόσον έχει αλλάξει η αρίθμηση.

Μία εβδομάδα ακόμα έμεινε. Keep voting people!

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 06, 2009 4:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Σορρυ παιδια πρεπει να κανω κατι που επρεπε να ειχα κανει καιρο για το thread και μου διεφυγε τελειως.. να το κανω sticky !! XD
ΒΤW θα ψηφισω και εγω εντος βδομαδος απλα ως κλασικος ελληνας
θα το αφησω τελευταια στιγμη Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης