Το ξέρατε ότι engeki σημαίνει θεατρική παράσταση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 2 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    FMA manga discussion
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 16, 2009 8:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Αυτό πραγματικά δεν το θυμόμουν! Tha~nks for the reminder!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Neo_Ark
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 16, 2009 8:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Στου διαόλου τη μάνα Τώρα Βλέπω: Μπροστά μου, γιατι απο πίσω με κυνηγάνε οι δανειστές μου >.<
No prob. Ήταν μια σκηνή που έμεινε στο μυαλό λόγω της ευγένειας του Honenheim και όταν είδα τη σκηνή αυτή το θυμήθηκα.

BTW έχω και μία άλλη υποψία για το τι έγινε. Στο chapter φαίνεται (ή αφησε να εννοηθεί) ότι ο Father δεν μπόρεσε να τραβήξει την ''φιλοσοφική λίθο'' αλλά πρόσεξε κανείς οτι στην πραγματικότητα κάτι τράβηξε; Πιστεύω ότι ο Father κατάφερε να αφομοιώσει τουλάχιστον ένα μέρος των ψυχών, το θέμα είναι πως αυτές οι ψυχές τόσους αιώνες συμβίωσης με τον Honenheim έπαψαν να είναι (ή για να είμαι ποιο ακριβής δεν έγιναν ποτε) απλή ενέργεια αλλά έχουν θέληση από μόνες τους. Δεδομένου του ότι ενώθηκαν απευθείας με το σώμα του Father και όχι σε κάποιο αντικείμενο τους δίνεται η δυνατότητα να λειτουργούν ανεξελεκτα. Κάτι σαν ένα καρκίνωμα ίσως;

_________________


The worst foe lies within the self...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 16, 2009 10:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Να σε πω την αλήθεια, εμένα μου φάνηκε σαν να λέρωσε απλώς τα χέρια του με "αίμα". Αλλά τώρα που το ξανακοίταξα όντως κάτι απορόφησε! ^^" Αν κι αυτή είναι μια πολύ καλή θεωρία δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θα επαληθευθεί κι απ'το manga. Ας ελπίσουμε να είναι κάτι -γενικότερα- που θα τον αποδυναμώσει λιγουλάκι γιατί πολύ "Γειά σας, είμαι ο **μιάς της γειτονιάς σας" το παίζει ο κύριος κι ο μόνος που μπορεί να του αντισταθεί φαίνεται -προς το παρόν τουλάχιστον- να είναι ο Hoenheim, οπότε ας πάθει κι αυτός κάτι...

Neo_Ark έγραψε:
Όσο για το τι είναι ο Hoenheim, είναι ότι και ο Father, μία φιλοσοφική λίθος με ανθρώπινη μορφή. Θυμάται κανένας τον Legion από την ταινία του Ghost Rider? Mέσα στο Hoenheim επικρατεί πολυκοσμία Razz


Πού το θυμήθηκες αυτό? ΧD Ναι, το θυμάμαι. Α, λίγο out of topic αλλά παρόλο που μου άρεσε πολύ αυτή η ταινία (και δεν ξέρω γιατί) ψιλοθάφτηκε εδώ...

Τέσπα, in topic again, φαίνεται ο πατέρας των αδερφών να είναι πιο ψύχραιμος, κι αυτό απ'όλη την εμπειρία μου, πάντα βοηθάει! Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
hayata123
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 01, 2009 2:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: umineko no naku koro ni,to aru kagaku no railgun,fma brotherhood,darker than black 2,black cat
pedia to fma kata tin gnomi m einai ena apo ta top shounen manga!!to kainourio anime to fma 2 nomizo pos pros to paron to akolouthai sxedon pista! kai min ksexnata o kalitero xaraktiras ine i sensei ton erlic:P I am just a passing by housewife:pxaxaxa

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 12, 2009 5:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
w00t! Hoenheim FTW! Κατάφερε να μιλήσει και να κάνει φίλους τις 536.329 ψυχές (και κάτι ψιλά Razz) που κουβαλάει μέσα του.. imba.. Αναρωτιέμαι πόσους φίλους θα είχε αν ο Hoenheim είχε facebook.. Laughing

Αν και δεν είδαμε battle ανάμεσα στους 2 (η κανονική μορφή του πρώτου Homuniculus μου θύμισε λίγο τον Darkness..), η σκηνή που έσκασε μύτη ο King Bradley και άρχισε να θερίζει, ήταν κορυφαία! Ειδικά το τέλος με την upcoming battle του Greed v.2 και του King Bradley θα τα σπάει, μιας και ο Greed του χρωστάει ένα χέρι ξύλο του παππού. Γενικά το FMA κρατάει σε πολύ καλά επίπεδα τις μάχες και δεν μας ξενερώνει ποτέ, οπότε έχω υψηλές προσδοκίες για την μάχη μεταξύ του Greed και King Bradley, μιας και ο Greed είναι ο 2ος πιο cool χαρακτήρας μετά τον Roy (φυσικά Razz )

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 12, 2009 10:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Πωπω ναι, Greed vs Bradley: αυτό όντως ήταν φοβερό plot twist! Τώρα που το ανέφερες, το ξυλάκι του το χρωστάει και σαν Greed που τον έπιασε και τον πήγε π΄σω στον πατέρα αλλά και σαν Ling μετά απ'αυτό που έκανε στην Ran Fan! Θα έχουμε να δούμε πολλά απο δώ και πέρα!

Κι ας μην ξεχνάμε και την sensei που είναι έτοιμη to kick some serious ass (χε χε χε...) και παίζει να αναμιχθεί στην επικείμενη μάχη των δύο Homonculi...! Αν δεν έχει πεθάνει ο ένας απ'τους δύο μέχρι να έρθει! Αλλιώς βλέπω τον Greed να εηουδετερώνεται και τον Wrath να συνεχίζεικαι να πέφτει πάνω στην Izumi...Γενικότερα αυτήν τη βλέπω να κάνει κάτι μεγάλο σε όσα έρχονται ^^

Hoenheim=awesome! Όσο aloof φαινόταν στην αρχή τόσο μας προετοίμαζε για κάτι τόσο απλώς φανταστικό! Τον έβαλε στη θέση του τον "little friend from the flask"... Αλλά κι αυτός ο καημένος, πως είναι έτσι (το "καημένος" είναι τρόπος του λέγειν)? Καλά, όσο για τις ψυχές... όπως είπε κι ο ίδιος η αθανασία και η αφθαρσία στον χρόνο βοηθάνε να γνωριστείς με τοοοοοόσες ψυχές (καλά, φαντάσου ότι αν ήταν στο facebook θα τον κάναν add και οι φίλοι των φίλων και ούτω καθεξίς-θα ήταν ο μόνος που θα τον ήξερε όλη η υφήλιος Laughing )Πάντως αυτό το πραγματάκι που έβγαλε ο μικρός μας φίλος απ'το φλασκί δε μ'άρεσε καθόλου. Λες να έρθει ο μεγάλος γιος προς βοήθεια του μπαμπά -αν σκεφτούμε και τον τίτλο και τις colour pages που έδειχναν Edward και Hoenheim back-to-back σχεδόν στην ίδια ηλικία (παρεπιμπτόντως, ίδιοι είναι κι όχι μόνο σε συμπεριφορά!). Βέβαια μπορεί να είναι αππλώς και wishful thinking αλλά δεν ξέρω!

Αλήθεια, με τον Ed και τον Roy τι γίνεται, πού βρίσκονται ακριβώς? Τους ψιλοξέχασε... Τεσπά! Ανυπομονώ για το επόμενο! Ααααχ, ένας μήνας αναμονή είναι too long!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 12, 2009 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
O Greed ton exei afth thn fora ton Wrath, o monos pou twra mporei na xalasei ta pragmata einai to mouliko o Pride...

Mexri stigmhs einai apistefto omws, me kathe kainouri chapter thymamai giati den mou arese h palia anime seira Smile

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 13, 2009 11:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Ground_zero έγραψε:

Mexri stigmhs einai apistefto omws, me kathe kainouri chapter thymamai giati den mou arese h palia anime seira Smile


Εγώ απ'την άλλη συνειδητοποιώ πόσο αφελής ήμουν να είναι απ'τις αγαπημένες μου σειρές η πρώτη σειρά του FMA... Καλά, το manga και η σειρά brotherhood απλώς δε συγκρίνονται. Χε χε χε, έχω πορώσει και τον αδερφό μου τώρα και κάθε βράδυ διαβάζουμε κι απο λίγο (περίπου απ της 1 μέχρι της 2κ30) σε λίγο θα το έχυμε τελειώσει και θα φτάσει και το 97 chapter. Muawhahaha έχει πορωθεί κανονικά κι ακόμα δεν ξέρει καν ποιος είναι ο Pride και ακόμα τώρα πρωτοαναφέρθηκε η major Armstrong και το όλο θέμα με την περιοχή Briggs!
Αααααχ, για άλλη μια φορά, γιατί είναι μηνιαίο? Go Greed go!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 18, 2009 11:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Πολύ καλό το καινούριο chapter.. Για να πώ την αλήθεια περίμενα ότι η μάχη μεταξύ Greed και Wrath θα τελείωνε σε αυτό το chapter, για να προχωρήσει σε πιο σημαντικές μάχες, αλλά ο παππούς κατάφερε και όχι μόνο άντεξε την νέα έκδοση του Greed αλλά τον στρίμωξε κιόλας..

Dual short swords.. Αυτό θα πρέπει να έχει πλάκα.. Very Happy

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 19, 2009 10:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Provlepw na skasei kai to gomenaki o Ninja sto skhniko kai tha einai 3 VS 1.
Gia na balansaristei to oti o Wrath eixe sfaksei thn palia omada tou Greed prepei na nikhthei apo omada.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 19, 2009 10:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χμ κι εγώ κάτι τέτοιο νομίζω γιατί έχουμε και καιρό να τη δούμε σε δράση! Πάντως ξαναθυμήθηκε τον Ed και τον Mustang κάτι είναι κι αυτό Laughing Αλλά μπορώ να πω πως κι εγώ περίμενα να είχε τελειώσει η μάχη μεταξύ των δύο έτσι ώστε να μας δείξει και τι γίνεται με father και Hohenheim...! 'Αλλη μια μάχη που θα πέσει "ξύλο"... Αλλά κι αυτός ο τρελός επιστήμονας που βρήκαν οι άλλοι μου φαίνεται κάπως...Λέτε να γίνει τίποτα στην χώρα? Γιατί απ'ότι θυμάμαι είπε ότι ο κύκλος είναι έτοιμος.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 16, 2009 11:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
εεεεε!!! ο κολογερος ανοιξε την πηλη και πειρε τα παιδια μας!!! τελειο το chapter να δω τωρα τι θα απογεινουν τωρα

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 16, 2009 12:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι ο Hohenheim παρέμεινε στη λήθη και σ'αυτό το chapter όλα τα υπόλοιπα ήταν απλώς φανταστικά! Άνοιξε η πύλη και πήρε όλους αυτούς που προσπάθησαν να την ανοίξουν πιο πριν... Δηλαδή, αυτή την σύνδεση βλέπω ανάμεσα σ'αυτούς που αρπάχθηκαν.
Αλλα αν θέλουν τον Mustang για να ανοίξουν τις Πύλες της αλήθειας τότε αυτό τι ήταν ακριβώς? Μήπς η προετοιμασία? Χμ... Αρχίζει να έχει πλέον όλο και περισσότερο σασπένς!

...Πώς να περιμένεις τώρα μέχρι τον άλλο μήνα μου λες?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 18, 2009 10:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Ξενέρωσα λίγο με τους κλώνους του Wrath για να πώ την αλήθεια.. Αν και έχει μία λογική βάση, δεν μπορώ να πώ ότι με γεμίζει.. Πολύ καλή η εξαφάνιση του Ed, του Al και την sensei τους! Περιμένω να δώ τώρα συνεργασία Roy και Scar για την επικείμενη μάχη! Οι δύο από τους πιο αγαπημένους μου χαρακτήρες στο FMA universe together! ^^

Ο Ling/Creed μάλλον δεν την παλεύει μόνος του εναντίον του Wrath, αν και με την Lei Fan σε berserk mode (μετά τον επικό θάνατο του παππού της), ίσως δούμε να χάνει και ο Wrath..

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 10:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Oh. Dear. Lord... Βλέπω τον Mustang ή να τα παίρνει πάρα πάρα πολύ μ'αυτό που κάνανε στην Hawkeye και να μπαίνει σε killing spree mode ή ακριβώς τ'αντίθετο... Προσωπικά δεν ξέρω και τα δυο μου κολλάνε. Αλλά οι άλλοι τι πάθανε τελικά? Αυτό είπε "dead sacrifices"...Λέτε όντως να πέθαναν? Κι ας μην ξεχνάμε την κατάσταση του Al που δεν ξέρουμε τι γίνεται με την ψυχή του. Λέτε να πήγε να βρει το σώμα του (αν σκεφτούμε ότι είναι μέσα στην Πύλη)?

By the way, Ed's first reaction: "Mother f-"
Izumi's first reaction: "Mother f"
Like teacher like pupil!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης