Το ξέρατε ότι kanada σημαίνει καναδάς;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    Να δημιουργήσουμε την AnimePlanet (FanSubs)
analwsimos
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 2:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 29 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 7 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Ergo Proxy
Να δημιουργήσουμε την AnimePlanet (FanSubs)

ok απλά ρίχνω την ιδέα :) θα ήταν πολύ τέλειο κάποια παιδιά που συμμετέχουν, σχολιάζουν βαθμολογούν στο site, να δημιουργήσουμε μια ομάδα funSubing ...εννοείτε οτι η ομάδα θα είναι ανοιχτή και θα μπορεί να δέχεται όποιο παιδί θέλει να βοηθήσει απο το AnimePlanet ...


έχω ήδη δημιουργήσει το 1ο επεισόδιο απο True Tears :P...:)


τι λέτε? Ξεκινάμε?
:P :roll: :D


SUBS
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fusion
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 7:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
εώς ένα σημείο τα subs είναι παράνομα... (βλέπε τι είχε γίνει με τα .gr subtitles sites)

από κεί και πέρα, είμαι κάτα των ελληνικώ υποτίτλων στα anime... Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 7:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
^^'' Έχω την εντύπωση ότι το True Tears έχει γίνει ήδη όλο στα Ελληνικά (πληροφορικά το λέω πάντα), υπάρχει λίστα με τα ανιμε που έχουν έρθει στην Ελλάδα, είτε μέσω της τηλεoρασης, είτε μέσω fansubs.

Έλπίζω να βρεις ανταπόκριση αν και θα είναι λίγο δύσκολο να βγγουν ως animeplanet fansubs το λόγο που προαναφέρθηκε.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 12:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Mallon de paizei apo ti stigmi pou kiolas to site einai non frienfly me ta torrent links Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 4:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
Kαλή ιδέα αλλά δύσκολο να υλοποιηθεί.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 5:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Εγώ είμαι υπέρ φίλε μου.
Μάλιστα μεταφράζω ήδη κάποια anime επεισόδια με το DivXLand Media Subtitler, για προσωπική μου χρήση όμως...
Γιατί να μη τα μοιραστώ και μαζί σας;
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Δε ξέρω όμως πως θα γίνει να περαστούν στο site και αν είναι εφικτό (νόμιμο) κάτι τέτοιο...
Δε νομίζω πάντως οι admin να το επέτρεπαν...

Ευχαριστώ.

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 18, 2009 6:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Μία ιδέα όνειρο... Αν δεν ήταν οι άχρηστοι που δεν φέρνουν εδώ τα anime, θα κάναμε χαλαρά το fansubbing... Αν έφερναν τα anime όλα ως και Hentai δεν θα υλοποιόταν η ιδέα ετούτη...

Το πρόβλημα είναι ότι ήδη υπάρχουν το AnimeClipse, το Eternal Light Subs και το Greek Taka Fansubs ... Δεν ξέρω τι άλλα υπάρχουν αλλά τέσπα...

Ας το κρίνουν οι διαχειριστές αυτό το θέμα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
analwsimos
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 19, 2009 2:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 29 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 7 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Ergo Proxy
παιδιά...μμμμια στιγμή...δεν είπα να ανεβάσουμε torrents στο site κάτι τέτοιο...:S...κάτι τέτοιο θα έβαζε σε κίνδυνο το AnimePlanet...αλλά..απλά να δημιουργήσουμε μια ανοικτή ομάδα ανθρώπων...που ο καθένας θα αναλαμβάνει τη σειρά που του αρέσει...(εντάξει σίγουρα με κάποιους καλούς γνώστες του αντικειμένου να συμβουλεύουν..)

ουσιαστικά δηλαδή..η AnimePlanet Team(lolol ακόμα δεν τον είδαμε :P) θα έχει πχ ένα δικό της site(για κατέβασμα)...βέβαια τις συζητήσεις μπορούμε να τις κάνουμε εδώ μια που ΟΛΟΙ εδώ βρισκόμαστε...έτσι ουσιαστικά δεν απειλούμε το AnimePlanet.gr...

απλά τα παιδιά που θα το επιθυμούν....θα προέρχονται απο το φόρουμ του AnimePlanet, και προς τιμήν του site θα ονομαστούμε AnimePlanet....όλοι όσοι users γουστάρουμε να μεταφράσουε μια σειρά και να την μοιραστούμε είτε με torrent είτε με warez links με τον υπόλοιπο κόσμο....:D

ποιός δε θάθελε να δει με ελληνικούς υπότιτλους το Bersek..:P....το Basilisk...?....ταινίες ...

προσωπικά....δε μπορώ να παρακολουθήσω υποτίτλους στα αγγλικά...δυστυχώς...δεν το απολαμβάνω και πολύ...γιαυτό κάποιες σειρές..θέλω να τις μεταφράσω για να κάτσω να τις απολαύσω με την ησυχία μου..:)..και να μοιραστώ την εμπειρία μου αυτή αξιολογώντας/βαθμολογώντας την στο site ή συζητώντας την στο forum...:)

πάντως αν επιτραπεί απο τους διαχειριστές να γίνει κάτι τέτοιο στο υπάρχων site νομίζω θα φτάσει πολύ ψηλά το funsubing στην Ελλάδα...


Υ.Γ. καλά βρε παιδιά που υπάρχει το True Tears με ελληνικούς subs..?δεν το έχω βρει πουθενα...πείτε μου, γιατί πάω για το δεύτερο στη σειρά..:S
πείτε να μεταφράσω το Berserk άμα είναι :P
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mariosoeo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 2:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 48 Τόπος: Larisa Τώρα Βλέπω: Naruto,Bleach,One Piece (auta parakolou8w twra ok?)
koita 3ereis kati...k egw +fwnw m tn idea s ....apla...opos proanafer8ike dn nomizw

1) na t dextoun oi admin...

2) na ylopoii8ei pote autin i idea...

3) outos i allws...yparxoun toses omades p exoun metafrasei polla anime...

Y.G. An omos ontos ginei kt...EIMAI MESA!!! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης