Το ξέρατε ότι yama σημαίνει βουνό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Angel Sanctuary
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 5:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Teachan συγγνώμη, αλλά εγώ όταν το διάβαζα το manga δεν το διάβαζα γιατί σατυρίζει την θρησκεία... Μάλιστα δεν το σκέφτηκα καν έτσι. Και όχι το ότι βλέπεις hellsing δεν σημαίνει κάτι (με έκανες και γέλασα με αυτό). Όπως είπε ο red pyramid, μπορείς να λες την άποψή σου με επιχειρήματα και ήρεμα, και όχι να αρχίσεις να θάβεις και να βρίζεις ένα manga, που για μένα και για πολλούς άλλους είναι ένα αριστούργημα. Για μένα είναι αριστούργημα γιατί με έβαλε να σκεφτώ κάποια πράγματα που μέχρι τότε είτε δεν μου είχαν περάσει από το μυαλό, είτε ήταν στερεότυπα, μου πέρασε κάποια μυνήματα (άλλωστε δεν μίλαει μόνο για την θρησκεία, αν μόνο αυτό κατάλαβες, πάνε διάβασε κάνα comedy). Όπως και να'χει επειδή και σε άλλο forum έχω δει τέτοιες αντιδράσεις από anti-AS άτομα, προσπάθησε να καταλάβεις πως όταν βρίζεις κάτι, που κάποιος το θεωρεί πολύ καλό και δεν δέχεσαι ούτε μύγα στο σπαθί σου, δηλαδή δεν κάθεσαι να το συζητήσεις και το μόνο που κάνεις είναι να αποπέρνεις όσους προσπαθούν να συζητήσουν, μετά μην κατηγορείς τους fans που θα σε βρίζουν και απλά θα σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια επειδή απλά εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάποιο αλφα διάλογο. Και μιας και σου αρέσει το hellsing, και αυτός που το έφτια3ε, ότι του ήρθε στο μυαλό έγραψε, γιατί το κάνει καλύτερο από το AS ή από το οποιοδήποτε άλλο manga έχει γραφτεί; Επειδή το λες εσύ; Συγγνώμη το hellsing δεν μου έχει δώσει ερίσματα να κάτσω να ψαχτώ με οποιοδήποτε θέμα.... Μην ακούω μαλακίες περί εκτρομάτων σε παρακαλώ...

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης