Το ξέρατε ότι mon σημαίνει πύλη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Cosplay    One Piece Cosplay Group
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2009 1:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Και μιας βγάλαμε τους διαδικτυακούς οργασμούς μας πήραμε τα παραισθησιογόνα μας και καταλάβαμε ας κάνουμε το εξής. Razz


Αύριο θα μεταφέρω τα άσχετα post και θα αφήσουμε μονο τα post τις paprika και τις vegetasmate στο παρόν thread.Ώστε να δούνε οι ενδιαφερόμενοι την ουσία του θέματος.Paprika και εσύ βρε κοπέλα μου αυτό το greeglish και το ελληνικό μαζί μας σκοτώνει διάλεξε ένα side από τα 2. Razz

Λοιπόν αύριο αναλόγως τι ώρα θα γυρίσω από τι δουλειά -_- θα σουλουπώσω το thread εκτός και αν κάποιος άλλος ευγενικός μοδερατορ το κάνει πιο πριν από εμένα ελπίζω. Razz

Ευχαριστούμε και τα παιδιά από AKAI PANDA που μας εξηγήσατε.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2009 1:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Πωπω μόλις τώρα τα είδα όλα αυτά Shocked .Αχ καημένη Paprika πατ πατ Sad. Τέσπα βρε παιδιά και εγώ 'κάνω το ίδιο' αυτό τον καιρό με ομαδικό Βleach στην Θεσσαλονίκη για τις 11.12.09 στο πάρτι των Sakura Syndrome με ανάλογο αριθμό ατόμων στο aNiMe//GR.Πάμε άλλη μια γύρα με παρεξηγήσεις και γι'αυτό το θέμα τώρα Very Happy Very Happy Very Happy .Αστειεύομαι προφανώς Smile .Τουλάχιστον τώρα που λύθηκε όλο το θέμα δεν έχω να πω από την μεριά μου πλέον τίποτα.Α φυσικά αν ενδιαφέρετε κανείς και γι'αυτό το ομαδικό που είπα ας μου στείλει κανένα pm.Και σεβασμό στις κοπέλες παρακαλώ Rolling Eyes .

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2009 1:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
xaxa Ok kai egw tha kanw Naruto kai ama mou pei kaneis kamia malakia tha lew oti eimai kagebushin klonos kai na pate na xestite Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Very Happy

Ante ante re mi milate allo teliwnete me ta cosplay na doume kai kamia eikona Smile

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Paprika
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2009 10:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 23 Τόπος: athens
.Το οτι δεν ειχα χρονο να κατσω ν αποσταρω κατι παραπανω και λεπτομερειεσ δεν ειναι κακο.Γιαυτο υπαρχουν τα p.m. ρε παιδια,τωρα θα χαμε συνενοηθει διχως παρεξηγησεις.
Καταρχην @ Camus δεν υπαρχει κατι για το οποιο οφειλω να ζητησω αδεια απο τους Akai Panda απο την στιγμη που δεν μπορειτε να απαγορευσετε ενα ομαδικο cosplay group,οπως ακριβως κι εγω δεν μπορω να απαγορευσω σε κανεναν να κανει cosplay του One Piece εξω απο το γκρουπ.Θεωρω πως απο την στιγμη που επικοινωnεις με τα αλλα μελη των akai panda γνωριζεις πως προσπαθουμε να μαζεψουμε κοσμο για να περασουμε καλα στο παρτυ σας.@ Akai Panda ζητω ειλικρινα συγνωμη που η ελληψη χρονου για να ποσταρω δημιουργησε ολη αυτη την παρεξηγηση με αποτελεσμα κοσμος να πει ασχημες ατακες προς την ομαδα.Παρολαυτα ολοι μας γνωριζουμε ποσο καλα παρτυ κανετε και ποσο καλα περναμε εκει ειτε με cosplay ειτε χωρις Cosplay.Θεωρησα αυτονοητο το γεγονος πως απο την στιγμη που γνωριζετε οτι κανουμε αυτο το πραγμα δεν υπαρχει καποιο θεμα ειδαλιως 8α με ενημερωνατε αφου ουτως η αλως σας βλεπω σχεδον καθε εβδομαδα.Και αυτο ακριβως ενοω λεγοντας πως οι Akai Panda to εγκρινουν και δεν εχουν προβλημα, δηλ τι προβλημα κιολας μπορει να ειχατε?'Οχι μην κανετε ολοι μαζι cosplay αλλα ο καθενας μονος στο σπιτι του?Ε φυσικα και καταλαβενετε τι ενοω Wink οπως ειχε πει κι ο κολλητος μου Akai panda-connecting people!Και παλι ομως ζητω συγνωμη,τον τελευταιο καιρο τα ποστ μου προκαλουν σαμποταζ στους ακαι παντα Sad

@vetus MULTIPULE FACEPALM
@ Sailor-saturn παλι καλα που εστω και ενα ατομο κατανοησε ολα οσα προσπαθω να πω,σευχαριστω πολυ @ Vegetasmate ,μια απο τα ιδια.και παλι σε ευχαριστω που ανελαβες να το συνεχισεις εσυ στην anime.gr,το γεγονος οτι δεν μπορω να το συνεχισω εγω δεν σημαινει πως θα αφηναμε μισες δουλειες.
@everyone else χαιρομαι που λυθηκε η παρεξηγιση και συγνωμη που δεν εγινα κατανοητη εξαρχης
oουμφ και για να τελειωνω με το θεμα αφου ουτως η αλλως το να υπαρχει μονοπολειο στα cosplay η το να απαγορευετε σε καποιον να κανει εκτος γκρουπ ειναι εξωφρενικα ανυκουστο(μπενω στη θεση σας εδω),ειναι τοσο ανυκουστο που ειναι λογικα αδυνατο(εδω βγαινωψ απο τη θεση σας)αρα δεν γινετε οντως να ισχυε!
και κατι ακομη,δεν διαβασα αναλυτικα ολα τα παραπανω ποστ γιατι δεν εχω χρονο,αλλα καπου πηρε το ματι μου μια ατακα θα το κανω μονος μου στο σπιτακι μου.Θα πω κι εγω την δικη μου αποψη εδω,εχω κανει 5 cosplay μονη μου,αυτο που ετοιμαζω ειναι το 6ο και ειναι ουσιαστικα αυτο που εχω ευχαριστηθει πιο πολυ απολα κι ας ειναι εκπληκτικο παλουκι,γιατι το φτιαχνω με παρεα,γιατι ειμαστε ολοι μαζι λεμε τις ιδεες μας, ο ενας βοηθαει τον αλλον,χαζολογαμε φτιαχνουμε,παμε ολοι μαζι να παρουμε υλικα,ψαχνουμε να βρουμε το μαγαζι με τα πιο φθηνα υλικα.Και αυτος ειναι και ο λογος για τον οποιον θα παροτρυνα κοσμο να μπει στην ομαδα!περναμε καλα,αν δεν μας πιστευετε ελατε!θα περασετε κι εσεις καλα Smile και θαρθετε πιο κοντα σε ατομα που εχουν το ιδιο παθος με εσας!

Λοιπον περναω στο ψητο ηρθε η ωρα ν κανω αυτο για το οποιο ξεκινησα το τοπικ
ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ DEN DEN MUSHI
ενα αξεσουαρ δηλαδη για το cosplay μας αν εχουμε χρονο(και ενα πολυ καλο κομματι για την συλλογη με τισ φιγουρες μας).



τι χρειαζομαστε:
500 γρ πυλο λευκο που στεγνωνει στον αερα
ενα μπολ με νερο η μια λεκανη η μια βρυση ευκαιρια
μια οδοντογλυφιδα
λιγο συρμα ή ενα συνθετηρα
τεμπερες στα χρωματα που επιθυμουμε
γιαλιστικο για ακρυλικα χρωματα
και χερια εμποτισμενα με μπολικη υπομονη
καταρχην αν δεν εχουμε ξαναδουλεψει με πυλο ξεκιναμε περνοντας αναλογιες(αν εχεις δουλεψει με πυλο ειναι πιο ευκολο να λειτουργησεις αμεσα) αναλογιες δηλαδη το τι μεγεθος θελουμε να εχει το καβουκι του σαλιγκαριου,και αντιστοιχο μεγεθος σωματος και ματιων.τα γραφουμε σε ενα χαρτακι.κοβουμε ενα κομματι πυλου οσο επιθυμουμε και το τριβουμε οπως τριβαμε την πλαστελινη,μετα το πατικωνουμε για να αποκτησει πλατος βρεχουμε τα χερια μας και το πιεζουμε ελαφρα σε μηκος για να μην κανει ρυτιδες.αρχιζουμε και το τυλιγουμε σιγα σιγα.το αφηνουμε σε μια ακρη να χαλαρωσει(!) περνουμε σε αντιστοιχη αναλογια πυλο για να κανουμε το κυριο σωμα.παλι το τρυβ ουμε αλλα το πατικωνουμε ελαφρως περισοτερο.Με ελαφρια πιεση ενωνουμε την ουρα με το καβουκι,ο πυλος που περισευει μπροστα ενωνεται κι αυτος αργα και με προσοχη με το μπροστινο μερος του καβουκιου.ξαναβρεχουμε τα χερια μας και πιεζουμε αργα αργα τα σημεια που κολαει κορμος με καβουκι μεχρι να δουμε πως ειναι σταθερα.Περνουμε το συρμα και το μπυγουμε εκει που μετα θα κανουμε τις κεραιες των ματιων.περνουμε παλι πυλο και τον περναμε γυρω απο το συρμα(βαλαμε το συρμα διοτι ο πυλος ειναι σχετικα ευθραυστος οταν δεν εχει ογκο,με αποτελεσμα τα ματια που ειναι λεπτα να σπανε ευκολα) και στο τελειωμα βαζουμε ενα μπαλακι πυλου που ειναι ουσιαστικα το ματι.Με μια οδοντογλυφιδα χαρασουμε το στομα του σαλιγκαροτηλεφωνου.Με τα δαχτυλα μας βρεγμενα τονιζουμε τις λεπτομερειες.Παμε για υπνο φαι η οτι αλλο εχουμε να κανουμε.Επιστρεφουμε μετα απο 24 ωρες,περνουμε την τεμπερα οχι πολυ αραιωμενη κι αρχιζουμε το βαψιμο οπως θελουμε εμεις(χιντ μην ξεχασετε τα μαγουλακια που ειναι ολα τα λεφτα),αφηνουμε καμια ωρα να στεγνωσει(μεχρι δηλαδη να δουμε κανα επεισοδιο ,ανετ να ριξουμε και κανα ποστ με την αποψη μας για το τελευταιο επεισοδιο)και επιστρεφουμε και το περναμε με το γυαλιστικο καιιιιιιιιιιι......MOSHI MOSH!!!!
Αυτη ειναι η πιο απλη κατασκευη που μπορω να σας δωσω οδηγιες μεσω διαδυκτυου.
σε επομενα ποστ θα δουμε διαφορες τεχνικες για δημιουργια κατανας,τροπο να φτιαξεις το δικο σου devil fruit και τροπο για να πετυχεις τις περιεργες μυτες του One Piece
Ps μπορει ολα αυτα να τα ανεβαζω για να διευκολυνω τα μελη του γκρουπ αλλα σαφως ειμαι διατεθιμενη να δωσω συμβουλες σε οποιονδηποτε θελει να κανει one piece cosplay και θελει βοηθεια ακομη κι αν δεν θελει να μπει στο γκρουπ.
[/img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2009 12:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Paprika έγραψε:
@vetus MULTIPULE FACEPALM

Πάλι καλά που προσπαθούν τα υπόλοιπα άτομα να λύσουν την παρεξήγηση και να βάλουν μια τελεία στο sh*tstorm: για να συνεχίζεις να βάζεις εσύ λάδι στην φωτιά. Και μετά μιλάς περί συνωμοσιών. Τι να πω, κρίμα, κοπελιά μου. Μετά μην απορείς γιατί γίνομαι κακός.

Paprika έγραψε:

@everyone else χαιρομαι που λυθηκε η παρεξηγιση και συγνωμη που δεν εγινα κατανοητη εξαρχης

Ω,ναι! Και χαίρεσαι τόσο πολύ που λύθηκε η παρεξήγηση ώστε να συνεχίζεις να πετάς τις σπόντες σου (αναφέρομαι για το παραπάνω σχόλιο). Shame on you.

The_Sailor_Saturn έγραψε:

@ VETUS

Ανάθεμα αν είσαι κουτσομπόλης ή ρουφιάνος ε;
Αν θέλεις να είσαι ουδέτερος σε κάτι δεν λές "τα ίδια χουνέρια κι εδώ". Αυτό ήταν τρομερά άσχημο, ίσως το έκανες χωρίς να το καταλάβεις αλλά τι να πω είναι έμμεση επίθεση και δυσφήμηση.

edit: Σε σέβομαι και εκτιμώ την δουλειά σου στο forum, παρακαλώ κατάλαβε τον τόνο μου και το ύφος μου δεν θέλω να σε προσβάλλω κτλ, απλά και χωρίς γύρω γύρω μου φάνηκε εξωφρενικό αυτό που έγραψες. Με λοβ και πάσσιον σε χαιρετώ! :*

Ωχ, Θέε μου, τι άλλο θ' ακούσω. Τι δυσφύμηση και πράσινα άλογα μου λες από την στιγμή που η ίδια η Paprika κάνει την κακή αρχή με το που γράφεται στο Animeplanet.gr (κοινώς, μόνης της έσκαψε τον λάκο) ; Αλλά τι λέω; Δεν φταίει η κοπέλα. Έμεις είμαστε οι κακοί της πάρεα που θέλουμε να την φάμε. Το ότι ξεκινάει με το σχόλιο "Μετα απο ενα ωραιοτατο ban θα συνεχισω το εργο μου στον τομεα του cosplay εδω!" σαν να θέλει να πει "Μπουχουχου. Οι κακοί moderators από το anime.gr με κάνανε ban. Eλπίζω εδώ να είστε πιο ελαστικοί." δεν σε απασχολεί, ε; Eίναι σαν να δυσφυμεί το εν λόγω forum κι ως moderator (κι όχι μόνο) δεν μ' αρέσει να βλέπω άτομα να μπαίνουν στο forum αυτό ή στο οποιοδήποτε άλλο forum για να θάψουν άλλα forums. Aυτό λέγεται "Κουτσομπολιό πρώτου βαθμού". Από 'κει και πέρα δεν έχω τίποτε άλλο να πω (ή μάλλον έχω, αλλά δεν γουστάρω να δώσω άλλη διάσταση στο θέμα).

Μαζί με τα υπόλοιπα posts παρακαλώ να μεταφερθεί κι αυτό με τα υπόλοιπα στα "Λογοκριμένα".
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
marilou
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2009 2:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 22 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 2 Τόπος: La~la~land
Paprika έγραψε:
.Το οτι δεν ειχα χρονο να κατσω ν αποσταρω κατι παραπανω και λεπτομερειεσ δεν ειναι κακο.Γιαυτο υπαρχουν τα p.m. ρε παιδια,τωρα θα χαμε συνενοηθει διχως παρεξηγησεις.
Καταρχην @ Camus δεν υπαρχει κατι για το οποιο οφειλω να ζητησω αδεια απο τους Akai Panda απο την στιγμη που δεν μπορειτε να απαγορευσετε ενα ομαδικο cosplay group,οπως ακριβως κι εγω δεν μπορω να απαγορευσω σε κανεναν να κανει cosplay του One Piece εξω απο το γκρουπ.Θεωρω πως απο την στιγμη που επικοινωnεις με τα αλλα μελη των akai panda γνωριζεις πως προσπαθουμε να μαζεψουμε κοσμο για να περασουμε καλα στο παρτυ σας.@ Akai Panda ζητω ειλικρινα συγνωμη που η ελληψη χρονου για να ποσταρω δημιουργησε ολη αυτη την παρεξηγηση με αποτελεσμα κοσμος να πει ασχημες ατακες προς την ομαδα.Παρολαυτα ολοι μας γνωριζουμε ποσο καλα παρτυ κανετε και ποσο καλα περναμε εκει ειτε με cosplay ειτε χωρις Cosplay.Θεωρησα αυτονοητο το γεγονος πως απο την στιγμη που γνωριζετε οτι κανουμε αυτο το πραγμα δεν υπαρχει καποιο θεμα ειδαλιως 8α με ενημερωνατε αφου ουτως η αλως σας βλεπω σχεδον καθε εβδομαδα.Και αυτο ακριβως ενοω λεγοντας πως οι Akai Panda to εγκρινουν και δεν εχουν προβλημα, δηλ τι προβλημα κιολας μπορει να ειχατε?'Οχι μην κανετε ολοι μαζι cosplay αλλα ο καθενας μονος στο σπιτι του?Ε φυσικα και καταλαβενετε τι ενοω Wink οπως ειχε πει κι ο κολλητος μου Akai panda-connecting people!Και παλι ομως ζητω συγνωμη,τον τελευταιο καιρο τα ποστ μου προκαλουν σαμποταζ στους ακαι παντα Sad

Αγαπητή Όλγα.

Καλημέρα. Με λένε Γιώργο και δεν έχουμε γνωριστεί ποτέ ευθέως, πιθανότατα έχουμε ακούσει ο ένας το όνομα του άλλου. Να τονίσω το εξής: Έκανα αυτό το account με κάμποσους φίλους/φίλες μου μόνο και μόνο για να απαντήσω στα σχόλια σου.

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν... Για αρχή, όταν κάνεις λάθος, ασχέτως του αν ήταν λόγω κεκτημένης ταχύτητας, υπνηλίας, βαρεμάρας, έλλειψης κανονικού δείκτη ευφυίας, ότι από τα παραπάνω, ζητάς συγγνώμη. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ! Του τύπου : " Ζητώ συγγνώμη, έκανα λάθος, δεν συνεννοήθηκα με τους Akai Panda, απλά είμαι τρελή και λέω ότι γουστάρω."

Μιλώντας για Akai Panda, να σε ενημερώσω πως η Camus πως είναι μέλος της ομάδας. Ξέρεις, όταν ζητάς συγγνώμη απο τους Akai Panda ζητάς συγγνώμη κι απο αυτήν. ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠ'ΕΞΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ COOL ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ. Το οτί οι άλλοι 2 είναι μέλη του cosplay group σας δεν έχει καμμία σχέση. Δεν έχεις δικαίωμα να εκφέρεις γνώμη για την ομάδα, απο τη στιγμή που δεν έχεις συννενοηθεί με την ομάδα γι'αυτό. ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!

Τέλος κάπου εδώ να συμπληρώσω πως ΚΑΠΟΙΟΙ προτιμάνε να κρατάνε τα cosplay τους κρυφά και όχι να το ανακοινώνουν. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα και κανένα λόγο να ζητάς να καταγράφονται τα cosplay ωστέ να μην τύχει να κάνει κάποιος το ίδιο cosplay με σένα. Δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς μας νοιάζει το αν "θα στεναχωρηθεί" κάποιος η γιατί καν "θα στεναχωρηθεί" κάποιος επειδή θα έχει ένας άλλος το ίδιο cosplay μαζί τους. Άμα κάποιος στεναχωρηθεί ή προσβληθεί για αυτόν τον (όχι και τόσο σοβαρό) λόγο, τότε πραγματικά, απο εδώ και πέρα θα έρχομαι με χαρτομάντηλα στα πάρτυ, για να τα προσφέρω στις απελπισμένες αυτές ψυχές... This is still a fucking free world and you're a (big) part of it.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2009 2:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
@ marilou καλωσηρθες...μαλλον δεν πρεπει να πω γιατι αν προκειται για account το οποιο εφτιαξες αποκλειστικα για να την "πεις" στην paprika. Εαν προκειται να χρησιμοποιησεις το account για την κοινοτητα μας περαν αυτου του σκοπου τοτε εισαι ευπροσδεκτος, ειδαλλως σε παρακαλω να με ειδοποιησεις η καποιον αλλο mod για να κλεισουμε το account. Αν ηταν να φτιαχνονται accounts για 1post βεντετες στο φορουμ θα ειχαμε καταρευσει προ πολλου και βεβαιως εχεις παραβει τον βασικο κανονα του flaming μαζι μαυτο. Συγγνωμη αλλα εχουμε ορια τα οποια πρεπει να συμφωνησεις αν θες να εισαι εδω.

@paprika καταλαβαινω τα-μερικων-καυστικα σχολια σε ενοχλουν
@vetus καταλαβαινω επισης τα καυστικα σχολια προς απαντηση στα δικα σου καυστικα σε ενοχλουν επισης

Ομως οπως ειδατε ο κυκλος συνεχιζει και αν θελετε να συνεχισει μεταφερτε τον στα pm η καπου αλλου που θα μπορειτε με ευκολια να βγαλετε ο ενας τα ματια του αλλου. Αλλιως το thread θα πρεπει να κλεισει. Νομιζω πως ειχα πει στο προηγουμενο post μου πολυ ευγενικα:

Blademaster_X έγραψε:
P.S. παρακαλω προσωπικα οσους μιλησαν και θελουν να μιλησουν εδω εαν γινεται να συνεχισουν την συζητηση κανονικα χωρις περαιτερω σχολια επι του θεματος μιας και το ολο ζητημα λυθηκε. Βεβαιως εαν θελετε να συνεχισετε την συγκρεκριμενη κουβεντα καντε την ηρεμα σε κλιμα συζητησης.


Ειναι η τελευταια προειδοποιηση απο μενα προς ολους οσους μιλησαν εδω, users + mods δεν θα κανω διακρισεις, ξερετε ποιοι ειστε. Διαβαστε ολο το thread, δειτε πριν μιλησετε και ηρεμια με το καλο αλλιως ο μπαμπουλας θα κλεισει το thread!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2009 5:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
xmmmm, μετα απο ολο αυτο το "φταιω-φταις-δεν φταιει ο αλλος-αι απο δω χαμω!!!! ( Laughing )", ας μεινουμε ον τοπικ:

θελω να μου πουν τα μελη αν καποιος ενδιαφερεται να κανει κοσπλει τον Ουσοπ!!! Επισης εχουμε και ανοιχτες θεσεις για Μαρινες αν καποιος ενδιαφερεται...Εγω προσωπικα θα ηθελα να εβλεπα καποιον Σμοκερ...(καλα, ειναι γιατι μ αρεσει σαν Μαρινε πιο πολυ...... Razz )

επισης αν καποιος θελει να κανει καποιον χαρακτηρα αλλα δεν θελει να το φανερωσει στους αλλους μπορει να μου στειλει πμ και αν το συζητησουμε ή να επικοινωνησει με την Παπρικα γαι περισσοτερες λεπτομεριες!!!! (μην μου την παιρνετε απο τα μουτρα!!! Laughing Laughing Laughing στην δουλεια της α.κ.α. κοσπλει ειναι τελεια!!!) τραστ μι!! Very Happy

Blady-kun: ευχαριστω που μας εσωσες το θρεντ!!!!

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Paprika
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 23, 2009 12:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 23 Τόπος: athens
http://www.cosplay.com/showthread.php?t=130782
αυτο το link εχει οδηγιες για το πως θα κανουμε δικο μας zanpakuto.
με τον ιδιο τροπο κανουμε και την κατανα μας ,και ειμαστε κομπλε.
επηδη δεν εχω ασχοληθει με τον τομεα,την μοναδικη φορα που εκανα cosplay με κατανα απλα αγορασα μια πλαστικη.αλλα αν καποιος θελει να κανει ενα ποζεραδικο cosplay ζορο νομιζω ειναι οτι πρεπει
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 25, 2009 4:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Αν και το Zanpakuto δέν έχει καμία σχέση με το One piece μπορείς να δώσεις οδηγίες για να φτιάκσω κάτι σε στολή Transformer σαν αυτό :
[youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=akNJ6S2UqsE[/youtube]

θα γίνει ένα event εδώ στην αγγλία με θέμα Mecha robots και θέλω να φτιάκσω κάτι τέτοιο.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Paprika
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 25, 2009 6:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 23 Τόπος: athens
σου απαντησα μεσω πμ!!
ακολουθουν λιστες με κατηγοριες απο το one piece στις οποιες ατομα εχουν δηλωσει πως θα κανουν cosplay αν καποιος επιθυμει να κανει καποιον απο τους παρακατω ιδου η ευκαιρια σας,γιατι ετσι θα εχουμε ομαδικο μεσα σε ομαδικο,πχ ολους τους μαρινς κλπ

Spoiler:
Shichibukai

Juracule Mihawk Crocodile (former) Donquixote Doflamingo Bartholomew Kuma

Gecko Moria Boa Hancock Jinbei (former) Marshall D. Teach

Marines
High Ranking Officers

Fleet Admiral Sengoku Admiral Aokiji Admiral Kizaru Vice Admiral

Vice Admiral Momonga

Ex-Vice Admiral Jaguar D. Saul (Deceased) Commodore Smoker
Marine Officers

Science Captain Sentoumaru Captain Hina Captain Nezumi Captain T-Bone

Ex-Captain Morgan

Ensign Tashigi
Bogart (Rank Unknown)
Marines Soldiers

Chief Petty Officer Coby Petty Officer Helmeppo (Deceased)

Seaman Recruit Fullbody Seaman Recruit Jango Bellemere (Rank Unknown, Retired, Deceased)

The Eleven Supernovas

Eustass Kid Basil Hawkins X. Drake Trafalgar Law

Scratchmen Apoo Killer Jewelry Bonney Capone Bege
Urouge



Jolly Roger Pirates

Gol D. Roger Silvers Rayleigh Crocus Shanks Buggy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marilou
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 3:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 22 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 2 Τόπος: La~la~land
Paprika έγραψε:
http://www.cosplay.com/showthread.php?t=130782
αυτο το link εχει οδηγιες για το πως θα κανουμε δικο μας zanpakuto.
με τον ιδιο τροπο κανουμε και την κατανα μας ,και ειμαστε κομπλε.
επηδη δεν εχω ασχοληθει με τον τομεα,την μοναδικη φορα που εκανα cosplay με κατανα απλα αγορασα μια πλαστικη.αλλα αν καποιος θελει να κανει ενα ποζεραδικο cosplay ζορο νομιζω ειναι οτι πρεπει


Για τα katana του Zoro μπορείτε να βρείτε τα tsuba κ handles εδώ:
http://www.air-lobster.com/roronoas/zoroswords.html
αν δεν θέλετε να το κάνετε με ξύλο υπάρχει πάντα κ το μακετόχαρτο αλλά με κόντρα πλακέ φαίνετε πιο καλύτερα (κ δεν είναι δύσκολο να κοπεί.. με μια σέγα βγαίνει στο απσε σβήσε…)
Επίσης ένα καλό handle wrapping tutorial είναι κ αυτό: http://laitz.deviantart.com/art/Handle-Wrapping-Tutorial-v-2-89018344 (εμείς για τα σπαθιά αυτό είχαμε χρησιμοποιήσει με κορδέλα)
Κ για το staff της Nami αν θέλετε να το φτιάξετε, (για τις σφαίρες ) είναι μια καλή ιδέα τα καπάκια από τους καφέδες για το χέρι στις καφετέριες (τύπου everest). Είναι ημικυκλικά κ έχουν στη μέση τρύπα για να περαστούν σε κάποιο σκουπόξυλο…
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Boa Hancock
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 11, 2009 7:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 4
Ax 8elw kai egwwwwwwwwwwwww

teleia idea ayth me to omadiko one piece cosplay! To one piece einai to kalytero anime!

paprika mporw na symmetexw kai egw? 8elw na kanw th boa einai o agaphmenos mou xarakthras, einai 8ea h gynaika, exw etoimasei kapws th stolh alla 8elw kapoia voh8eia gia ta teleiwmata kai fysika 8a marese na symmetexw se ena omadiko one piece cosplay! perimenw apanthsh

ax prwto mou post edw pera
Embarassed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 11, 2009 11:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
hello boa!!!
Βασικα εισαι ατυχη...η Μποα ειναι πιασμενη!!!! το ομαδικο κοσ 8α γινει την παρασκευη στις 18-12 στοπαρτυ των Ακαι Παντα...δεν ξερω αν ακομη προλαβαινεις...αλλα αμα θες να συμμετασχεις μπορεις να ρωτησεις εμενα ή την Παπρικα τι ρολοι εχουν μεινει ή ποιον αλλο θες να κανεις και να σε ενημερωσουμε περεταιρω!!! Very Happy

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Boa Hancock
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 12, 2009 9:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 4
Ax den se katalavainw...Opws sou eipa thn Boa 8a thn kanw etsi ki alliws, exw sxedon etoimo kai to koustoumi...Giati den mporw na symmetexw, nomiza oti htan anoixto...Ti ennoeis piasmenh? 8a thn kanei kapoia allh? e, kai? Dld opoios prolavei ena xarakthra pou tou aresei kai oi ypoloipoi h den mporoun na symmetexoun h prepei na dialeksoun allon char? Kai dld oute voh8eia an perimenw e? ayto katalava apo ta posts sas...Oti hsastan mia parea pou to kanete oloi mazi gia thn plaka kai voh8ate o enas ton allon....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης