Το ξέρατε ότι giketsu σημαίνει Απόφαση/Ψήφισμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Nostalgia Critic
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 01, 2010 10:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kite έγραψε:
Αν κατσετε ενα βραδι με μια παρεα και βαλτε να διτε αυτο το εργο, ειναι αδινατων να μην ξεκαρδιστιτε στα γελια.

Προτιμώ να ξαναδω Ρομπογκέισα. Razz

Αnyway, παίζει να κατεβάσω αυτήν την ταινία για να φτιάξω κανα fandub όπως είχα κάνει με το Dragonball Evolution. Aν και δεν ξέρω αν θα βγάλουμε πιο απαίσιες ατάκες απ' αυτές της ταινίας. H πιο απαίσια σε σημείο να γίνεται ξεκαρδιστική είναι η παρακάτω:

http://www.youtube.com/watch?v=ISXiFJS9D5A
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 01, 2010 10:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
"You a'e te'ing me apa't Lisa!"

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 02, 2010 3:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
"Let's go eat a ha"
"Wooow you are pretty today.Can i kiss you?"
Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2010 5:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Όλες οι κορυφαίες ατάκες της ταινίας μαζεμένες σ' ένα soundboard:

http://theroomsoundboard.com/

Eυχαριστώ τον Warchief από το Anime.gr για το link. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 16, 2010 7:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/thatguywiththeglasses/nostalgia-critic/1324-follow-that-bird

Πως λέγεται ο τυπάς με το σκουφάκι που αναλαμβάνει προς το τέλος το review;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 16, 2010 9:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Vetus έγραψε:
http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/thatguywiththeglasses/nostalgia-critic/1324-follow-that-bird

Πως λέγεται ο τυπάς με το σκουφάκι που αναλαμβάνει προς το τέλος το review;
Chester Α. Bum...
Και τον υποδιετε ο ιδιος.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 16, 2010 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Kite έγραψε:
Vetus έγραψε:
http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/thatguywiththeglasses/nostalgia-critic/1324-follow-that-bird

Πως λέγεται ο τυπάς με το σκουφάκι που αναλαμβάνει προς το τέλος το review;
Chester Α. Bum...
Και τον υποδιετε ο ιδιος.

CHAAAAAAANGE! DO YOU HAVE ANY CHAAAAAANGE?
Laughing Laughing Laughing

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 09, 2010 6:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
OMG! To 'παν και το 'καναν: έβγαλαν videogame βασισμένο στο The Room! Shocked
http://www.newgrounds.com/portal/view/547307
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 09, 2010 10:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Vetus έγραψε:
OMG! To 'παν και το 'καναν: έβγαλαν videogame βασισμένο στο The Room! Shocked
http://www.newgrounds.com/portal/view/547307




Παρουσιασαν τελια την ταινια! Ξεκαρδιστικα στα γελια!
Μο αρεσε που το plot department εχει γκρεμιστει απ'το σεισμο...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 4:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/thatguywiththeglasses/nostalgia-critic/31233-little-nemo

"H χειρότερη εμπειρία του Hayao Miyazaki στην επαγγελματική του καριέρα." Για του λόγου το αληθές:
http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Nemo:_Adventures_in_Slumberland#Production

Nα και κάτι που δεν ήξερα. Λέω με την ευκαιρία να δοκιμάσω και το ομώνυμο videogame για το NES από την Capcom που θεωρείται από τους κλασσικούς NES τίτλους αλλά δεν είχε τύχει ποτέ να παίξω:

http://www.youtube.com/watch?v=1eQKJ-nyBFA


Aν μη τι άλλο το main theme του είναι αρκετά δημοφιλές σε videogames themes remixes:

http://www.youtube.com/watch?v=3Y3QRWdullo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2011 12:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Δεν ειναι απ'τα καλιτερα του Critic, κυριος επιδη την λυπασε την ταινια. Αν δεν ειχαν τοσα πρωβλιματα απο πισο θα μπορουσε να βγει καλη, και φενοταν οτι το animation ειναι εκπλικτικο!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kain
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 15, 2012 9:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Και ναι, η μεγάλη αλλαγή είναι γεγονός!

Ευτυχώς όταν κάτι ωραίο τελειώνει κάτι επίσης ωραίο αρχίζει, και ανυπομονώ να δω τι θα κάνει μετά ο Doug Walker. Λέει πως έχει πολλά σχέδια και είμαι πραγματικά περίεργος.

Από την άλλη, όμως, δεν μπορώ να μην αρχίζω ήδη να νοιώθω νοσταλγία. Πρώτα άρχισε να ελαττώνει δραματικά τα επεισόδιά του AVGN ο James Rolfe επειδή άρχισε να ξεμένει από παιχνίδια, τώρα αυτό... Και εγώ θυμάμαι πριν από χρόνια που τους ανακάλυψα και τους δύο και ανυπομονούσα κάθε εβδομάδα για τα νέα επεισόδια και νοιώθω ήδη τη νοσταλγία.

Ευτυχώς τα σχέδια του Doug για το επόμενο πρότζεκτ ακούγονται καταπληκτικά, υπάρχουν πάρα πολλά ταλαντούχα άτομα ακόμα στη σελίδα, ο Spoony που αποχώρησε δεν δείχνει να έχει πρόβλημα να κάνει σόλο καριέρα, και ο James Rolfe βγάζει ακόμη πολλά μη-AVGN βίντεο.

Μπορεί, λοιπόν, να μου λείπουν τα παλιά, αλλά και τα καινούρια δεν δείχνουν καθόλου άσχημα!

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 16, 2012 5:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Megalo meiwnekthma pou efyge o Spoony.

Kai aftos hlithios gia oti egine vevaia kai oloi osoi blexthkan hlithioi.
Xathike trelo talento.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 21, 2012 5:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Όσο ωραίος και να ήταν ο NC η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο καιρό φαινόταν ότι δεν έχει την έμπνευση ή την διάθεση που είχε παλιότερα γι' αυτό δεν θα στενοχωρηθώ που τελειώνει. Το είχε παρακάνει που αντί για κανονικά επεισόδια αρκετές φορές είχε commentaries παλιότερων reviews, Top11 lists δημοφιλών francises όπως Top11 The Simpsons episodes, Top11 Fuck up lists που όλα τους ήταν αδιάφορα και δεν καθόμουν ποτέ να τα δω. Και το τελευταίο review του για το Scooby Doo ήταν το πιο ενοχλητικό πράγμα που 'χω δει ποτέ στην ζωή μου. Το ξέρουμε ότι ως angry reviewers κλαψουρίζει αλλά εδώ το είχε παρακάνει. Να φανταστείτε πριν αρχίζει ν' αναλύει την ταινία έκανε 5 λεπτά εισαγωγή όπου κλαψούριζε σαν γκομενίτσα λες κι είχε δει το χειρότερο πράγμα στην ζωή του. Και δεν ήταν τόοοοοοοσο χάλια η ταινία. Πέρα τ' ότι έχουν βγει πολύ χειρότερες ταινίες, έχει κάνει reviews για πολύ χειρότερες ταινίες, η εν λόγω ταινία ήταν αρκετά καλή για μεταφορά cartoon σειράς σε live action ταινία κι αρκετά πιστή.

Το μοναδικό μου πάραπονο για το σταμάτημα της εκπομπής είναι ότι δεν έκανε ποτέ review για το Armageddon, η χειρότερη ταινία που 'χω δει ποτέ μου που αποτελεί υλικό για μπόλικη σάτυρα. Παρηγοριά είναι που έκανε review για την ταινία Digimon. Για την ακρίβεια η αμερικάνικη έκδοσή της που αποτελεί το χειρότερο localization που έχω δει σε anime. Ήταν λες κι έβλεπα εντελώς διαφορετικό anime μόνο και μόνο από τους διαλόγους και το soundtrack.

Όσο αφορά την αποχώρηση του Spoony από το site του Doug εντύπωση μου κάνει πως τον κρατούσαν τόσο καιρό εκεί δεδομένου ότι ο Spoony δεν ήταν και πολύ καλά στα μυαλά του.

Τέλος όσο αφορά τον James Rolfe ως AVGN στενοχωριέμαι που δεν βγάζει πλέον συχνά επεισόδια (με την ευκαιρία τσεκάρατε το νέο review για τα παιχνίδια του Σρατζενέγκερ που έβγαλε πρόσφατα; ) αλλά είναι καλύτερα έτσι: να βγάζει λίγα και καλά. Κι από παιχνίδια φυσικά δεν έχει ξεμείνει, υπάρχουν εκεί έξω άπειρες σαβούρες για να κράξει (ασχέτως αν κάνει κατά καιρούς και reviews για καλά παιχνίδια τα οποία όμως είχανε τα προβλήματά τους όπως το Zelda II).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 21, 2012 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Εμένα πάντως μου άρεσαν πολύ και τα Top 11 και τα Raiders of the story arc. Για το κλαψούρισμα κάπως τον δικαιολογώ, καθώς ουσιαστικά ο περισσότερος κόσμος αυτό θέλει να τον βλέπει να κάνει, και κάπως έπρεπε να ανεβάσει το βαθμό για να ο κάνει πιο δραματικό ως τελευταίο επεισόδιο. Όσο για το Scooby Doo, ακόμη κι εγώ που και πολύ εύκολος είμαι στις ταινίες και δεν έβλεπα και πολύ τη σειρά τη βρήκα άθλια. Απόψεις είναι αυτές όμως, περί ορέξεως...

Ο Spoony κυριολεκτικά δεν ήταν και πολύ καλά στα μυαλά του, επειδή διαβάζω στα fora πως λόγω κάποιου ορμονικού προβλήματος είχε πέσει σε βαριά κατάθλιψη, κάτι που νομίζω μάλιστα πως φαινόταν σε κάποια βίντεό του. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά, για να το θέσω έτσι, οι "φήμες" αυτό λένε. Ωστόσο, κακά τα ψέμματα, ήταν από τα μεγαλύτερα ταλέντα στη σελίδα.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης