Το ξέρατε ότι shi σημαίνει θάνατος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Ποιό vampire θέλετε να σκοτώσει τον Edward Cullen και πως;
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Σημειώση: To παρακάτω thread γράφτηκε για χιουμοριστικούς λόγους. Οπότε οι οπαδοί του Twinlight και του Edward Cullen ας βάλουν νερό στο κρασί τους και να μην αρχίσουν τα παράπονα που τους κράζουμε την αγαπημένη τους ταινία.


To πόσο απαίσια ταινία είναι το Twinlight το ξέρουμε όλοι. Επίσης, ξέρουμε το πόσο ελεεινός χαρακτήρας είναι ο Edward Cullen, το χορτοφάγο, φωσφοριζέ, emo, lolicon vampire που πρωταγιστεί στην εν λόγω ταινία κι όλοι θέλουμε να πεθάνει. Ειδικά σε image boards όπως το 4chan αγαπημένο σενάριο αρκετών ατόμων είναι ο Alucard από το Hellsing που σκοτώνει είτε τον Edward Cullen είτε κάποιο από τα έξαλλα, άμυαλα fangirls του που νομίζουν ότι ανακάλυψαν το αριστούργημα του αιωνα. Αλήθεια, όμως, ποιός vampire χαρακτήρας από άλλο γνωστό francise (anime, manga, videogame, βιβλίο, ταινία, whatever) θα θέλατε να σκοτώσει τον Edward Cullen και με ποιον τρόπο;

Iδού οι δικές μου προτάσεις:

- Dio Brando (Jojo's Bizarre Adventure):
Kλασσικά πράγματα: O Dio σταματά τον χρόνο, του ρίχνει βροχή από μαχαίρια και τον καταπλακώνει με μια μπουλτόζα την οποία θάβει στην γη μ' ένα τρελό μπαράζ από γροθιές. Και για φινάλε ενώ πεθαίνει ο Edward του φωνάζει όλο ειρωνεία: "Σκουλήκι! Δεν αξίζεις ούτε για π**τανάκι του Vanilla Ice! Ψώφα τώρα!".
- Remilia Scarlet (Touhou):
Toν σέρνει με την βια στο Gensokyo, τον αφήνει ελεύθερο στο δάσος και στην συνέχεια διοργανώνει με άλλους χαρακτήρες του Touhou κυνήγι με κινούμενο στόχο - φυσικά - τον Edward ο οποίος θα τρέχει για να επιβιώσει. Κι αφού τον κυνηγάνε θα του φωνάζουν ατάκες του στυλ "Εεεεεε; Σοβαρά μιλάς; 5 εκατοστά; Τι ρεζίλας! Μονάχα παιδιά του δημοτικού τον έχουν 5 εκατοστά!" Κιαχαχαχαχαχαχα!".

Για την ώρα αυτές οι ιδέες μου 'ρχονται στο μυαλό. Αν εμπνευστώ κι άλλες θα τις γράψω σε μετέπειτα post.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Zera13
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 5:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 24 Τόπος: Korinthos Τώρα Βλέπω: One Piece
Wesley Snipes aka Blade ton kanei apla komatia Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 6:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Εγω παλι πιστευω πως για την συγκεκριμενη δουλεια θα εκανε περισσοτερο ο alucard, γιατι αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος να καταλαβουν οι fangirls τι εστι vampire! Επισης μια καλη επιλογη θα ηταν και η moka απο το rosario to vampire (αυτη με τα κοκκινα ματια, οχι η κανονικη).

http://fc00.deviantart.net/fs38/f/2008/349/0/9/Twilight_Sucks_by_Bubble_Gum_Gir.jpg

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arekkusu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 6:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 323 Τόπος: Shangri-La Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden
[quote="Vagelio"
http://fc00.deviantart.net/fs38/f/2008/349/0/9/Twilight_Sucks_by_Bubble_Gum_Gir.jpg
[/quote]

Laughing Laughing Laughing

_________________
Isn’t it weird how the death of one person washes out the color of an entire village?

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Onigoroshi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 6:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 11 Μάρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Καβάλα Τώρα Βλέπω: to xrono na mi mou ftanei
Εεε ο Kuran Kaname (Vampire Knight), απλά θα τον πλησίαζε και θα τον έκανε σκόνη
Spoiler:
όπως έκανε προς το τέλος της 2ης σεζόν μέσα στο καστρο για όσους από εσάς έχετε δει τη σειρά

The Best Vampire ever...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
elena_k_87
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 7:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 20 Τόπος: athens Τώρα Βλέπω: Fairy tail, Naruto, Bleach
Ο D από το Vampire Hunter ή η Saya από το blood+. Καλύτερα η Saya γιατί έχει περισσότερο στυλ όταν πολεμάει, εκεί ειδικά που κόβει και το χέρι της και γεμίζει το σπαθί από το αίμα της.

Εγώ πάντως θα προτιμούσα να τον σκοτώσει η νυχτερίδα από το Rosario to vampire γιατί δεν τον συμπαθώ τον Edward Cullen. Θα ήταν ηθική ικανοποίηση!
Βασικά θα έβαζα τη νυχτερίδα να τον δαγκώσει και να τον σκοτώσει και μετά τον Yagami Light να γράψει στο Death Note όλα τα ονόματα των κοριτσιών που θα στρίγγλιζαν και θα έκλαιγαν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 8:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
....

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 8:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
Εγώ θέλω να τον βιάσουν οι Vampiros Lesbos, μετά να τον βιάσει ο Lestat και να κολλήσει aids, να τον ευνουχίσει ο blade Να βιάσει το πτώμα του ο Allucartd να του κόψει το κεφάλι ο Helsing
να φάνε τα κόκαλά του οι λυκάνθρωποι και μετά να κατουρήσει στο κρανίο του η Vampira (Κρίμα που έχει πεθάνειWink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ice_hime
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 9:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 175 Τώρα Βλέπω: Uchuu Kyoudai,Eureka Seven AO,Fate/Zero 2,Kaiji,Tsuritama,Jormungand
εγω θα θα του εδινα μια τελευταια χαρα... μιας που ειναι lolicon ,θα τον αφησω στα χερια της Mina Tepes Very Happy Razz θα τον παει μια βολτα στο vampire bund της...

_________________

http://myanimelist.net/animelist/gogoulo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 11:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δυο ιδέες που μου 'ρθαν πριν λίγο:

- Nα τον σκότωνε ο πρωταγωνιστής της ταινίας "Συνέντευξη μ' ένα βρυκόλακα" (δεν θυμάμαι τ' όνομά του) που τον υποδυόταν ο Τομ Κρουζ. Και ιδού πως θα τον σκότωνε: θα τον παλούκωνε σ' ένα σταυρό μπροστά σε όλες τις fangirls του Edward ως παραδειγματισμό λέγοντάς του "Ψςςςςςς! Φιλαράκο! Έχω μεγαλύτερη πείρα στα γκομενιλίκια. Κι έχω, φυσικά, περισσότερες θαυμάστριες απ' όλες τις ηλικίες. Γι' αυτό μην παίρνουν τα μυαλία σου αέρα." Κι εκείνην την στιγμή θα βιάζε την Bella (η πρωταγωνίστρια του Twinlight) μπροστά στα μάτια του Edward.

- Kαλή ιδέα θα 'ταν ν' αναλάβει δράση κι ο Vlad Dracula (το πραγματικό, ιστορικό πρόσωπο στ' οποίο βασίστηκε ο Bram Stoker για την δημιουργία του μυθιστορήματος Dracula) από την ταινία Dark Prince: The True Story of Dracula ( http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Prince:_The_True_Story_of_Dracula ). Και πως θα τον σκότωνε; Θα τον παλούκωνε σ' ένα σταυρό (ναι, το ξέρω, δεν πρωτοτυπώ καθόλου) και με το αίμα που θα έσταζε από το σώμα του θα γέμιζε ένα ποτήρι, θα βουτούσε μέσα το ψωμί του και θα το έτρωγε.

ice_hime έγραψε:
εγω θα θα του εδινα μια τελευταια χαρα... μιας που ειναι lolicon ,θα τον αφησω στα χερια της Mina Tepes Very Happy Razz θα τον παει μια βολτα στο vampire bund της...

Α, μα εσύ είσαι πολύ επιεικής. Για τον λόγο ότι είναι lolicon στείλτου καλύτερα μια κακάσχημη, γρια vampire για να τον βιάσει για να πεθάνει από συγκοπή μετά ο Edward. Aλλά...δεν έχω καμία τέτοια υπόψην μου, ατυχία.

- Kαι για μην λέω μονάχα μακάβριες επιλογές ας προτείνω και κάτι πιο χιουμοριστικό: να τον απαγάγει ο Κid Dracula από το παιχνίδι Akumajou Special: Boku Dracula-kun ( http://strategywiki.org/wiki/Boku_Dracula-Kun ), να τον έδενε σ' ένα πύραυλο και να τον έστελνε στο διάστημα (αναφορά στην 7η πίστα του παιχνιδιού που εξελίσεται στο διάστημα) όπου θα πέθαινε από ασφύξια.

Erisabetsu έγραψε:
Εγώ θέλω να τον βιάσουν οι Vampiros Lesbos, μετά να τον βιάσει ο Lestat και να κολλήσει aids, να τον ευνουχίσει ο blade Να βιάσει το πτώμα του ο Allucartd να του κόψει το κεφάλι ο Helsing
να φάνε τα κόκαλά του οι λυκάνθρωποι και μετά να κατουρήσει στο κρανίο του η Vampira (Κρίμα που έχει πεθάνειWink

Ξέχασες το σημαντικότερο: να κάψουν μετά το κρανίο του και με τις στάχτες του να φτιάξουν τσιγάρα για τον (επέλεξε εσύ ποιος/α). Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blade
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 21, 2010 11:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Vetus έγραψε:


Erisabetsu έγραψε:
Εγώ θέλω να τον βιάσουν οι Vampiros Lesbos, μετά να τον βιάσει ο Lestat και να κολλήσει aids, να τον ευνουχίσει ο blade Να βιάσει το πτώμα του ο Allucartd να του κόψει το κεφάλι ο Helsing
να φάνε τα κόκαλά του οι λυκάνθρωποι και μετά να κατουρήσει στο κρανίο του η Vampira (Κρίμα που έχει πεθάνειWink

Ξέχασες το σημαντικότερο: να κάψουν μετά το κρανίο του και με τις στάχτες του να φτιάξουν τσιγάρα για τον (επέλεξε εσύ ποιος/α). Razz


Για αυτόν ίσως Razz
Spoiler:

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Δε θα πω τιποτα...

Spoiler:

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 3:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Βρήκα ένα πετυχημένο group τις προάλλες στο facebook με τίτλο τα vampires όταν ήμουνα μικρός ρουφάγανε αίμα και όχι πο***** τσα πρρ λογοκρισία.

Ένα καλό τέλος θα ήτανε να περιμένει στην ουρά του ΙΚΑ για μετάγγιση αίματος.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 3:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Eγω παλι πιστευω για να παρει ενα γερο μαθημα και οχι μονο αυτος και οι υπολοιποι να πηγαινε ο Simon να τον εξιγνιασει για τα καλα.Γιατι δεν χρειαζεται απαραιτητα ενα vampire να σκοτωσει ενα αλλο Laughing Τοτε οι Hunter τι ρολο να βαραγαν;Κουνελια να κυνηγανε Razz ;
Spoiler:

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 22, 2010 8:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
πο τον έχουμε σακατέψει τον άνθρωπο τι μίσος είναι αυτό
βιασμοί,βασανισμοί,φωτιές,γκαντεμίαση,ΙΚΑ!!
εγώ θα έλεγα απλά και λιτά να πάνε οι Millennion από το Gungrave
μπαμ-μπαμ και τέλος

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης