Το ξέρατε ότι terebi σημαίνει τηλεόραση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    the golden compass and the book!
anime136
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 11:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: Ξανθη Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
Το βραδυ του Σαββατου πηγα με την καλητερη μου φιλη(γνωστη και ως Hinata)να δουμε μια ταινια που την περιμεναμε πανω απο 6 μηνες : το gloden compass η αλλιως Το Αστερι του Βορρα...
η αποδοση του βιβλιου στην ταινια ηταν πραγματικα αξιοθαυμαστη και το καστ των ηθοπιων πργματικα καλο
(Nicol Kidman,Daniel Craig,Eva Green)μονο που στο τελος κι ενω η αγωνια αποκορηφωνονταν-ηξερα το
τελος αφου εχω διαβασει το βιβλιο-με το κοριτσακι να πηγαινει να βρει τον πατερα της...η ταινια τελειωνει!
Twisted Evil Twisted Evil Παραλειποντας τουλαχιστων 30 με 45 σελιδες του βιβλιου!

Οποιος το εχει δει μπορει να γραψει εδω λιγες σειρες με την δικια του αποψη γι αυτη την τοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοοοοοοοοοο Crying or Very sad αδικημενη ταινια.... Twisted Evil

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Hinata
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 11:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 31 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 112 Τώρα Βλέπω: korean variety shows....Starking,Intimate note,Family Outing,Idol Army...
to eipes kai to ekanes!!!!kai egw pou to vivlio dn to exw diavasei to telos dn mou arese

_________________
Tohoshinki!!!!!!!!!Xiah,Hero,Micky,U-Know,Max
"Our friendship is stronger than all else because we're breathing the same air, speaking the same thoughts, and living one dream."Tohoshinki's Jaejoong
TVXQ Greece ANDROMEDA
ZE:A - All Day Long
http://www.youtube.com/watch?v=UzfCIPYT4zA
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 10:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Εγώ δεν έχω διαβάσει το βιβλίο για να κάνω συγκριση,αλλά το έργο μου φάνικε λίγο "αργό" ως προς την εξέλιξη της ιστορίας κ τη δράση.( τον Craig δεν τον είδαμε σχεδόν καθόλου).Βέβαια δεν τους αδικό γιατί έπρεπε να μας βάλους στο σενάριο κ να μας δείξουν τι γίνεται ( και ήτανε κ 2ωρο Razz )..Ήταν αρκετά καλό κ θέλω να πιστεύω οτι το δεύτερο θα έχει περισσότερη δράση κ θα είναι σε γενικές γραμμές καλύτερο απ'το πρώτο..

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
anime136
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 4:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: Ξανθη Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
Παράθεση:
..Ήταν αρκετά καλό κ θέλω να πιστεύω οτι το δεύτερο θα έχει περισσότερη δράση κ θα είναι σε γενικές γραμμές καλύτερο απ'το πρώτο.

Στο δευτερο στο ορκιζομαι!Θα γινεται της τρελης Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
εχμ.. συγνώμη δεν μάθατε ότι Χριστιανικές οργανώσει πετσόκοψαν την αρχική ταινία και αφαίρεσαν όσες σκηνές μπορούσαν να δημιουργήσουν αμφιβολίες για τον χριστιανισμό;
...ψαχτείτε λίγο πριν πάτε να δείτε μαι ταινία για να μη γκρινιάζετε μετά.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 10:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Erisabetsu έγραψε:
εχμ.. συγνώμη δεν μάθατε ότι Χριστιανικές οργανώσει πετσόκοψαν την αρχική ταινία και αφαίρεσαν όσες σκηνές μπορούσαν να δημιουργήσουν αμφιβολίες για τον χριστιανισμό;
...ψαχτείτε λίγο πριν πάτε να δείτε μαι ταινία για να μη γκρινιάζετε μετά.

Τι αμφιβολιες δηλαδη?!Που μιλαγε 1 πολικη αρκουδα?!!Τσπα απο οτι καταλαβα η ταινια δεν λεει και πολλα τα βιβλια μου αρεσαν παντως Smile

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nemerial
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 25 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 283 Τόπος: θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Tenjou Tenge
apo oso xero ego isxiei auto pou leei i Erisabetsu kai oso kai na einai paramuthaki to olo thema tis tenia thigi arketa tin eklisia...oso gia to telos pistevo pos oti den edixe tora tha to dixei stis upolipes tainies min perimenete mia tenia na einai toso kali oso ena biblio kai se periptoseis trilogias logiko einai na min pigenoun ola opos sto biblio.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sivodnia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 27, 2007 2:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 2
Έκανα το λάθος και πήγα και είδα την ταινία. Έχοντας διαβάσει 2 φορές την τριλογία, μπορώ να πω πως η ιστορία κατακρεουργήθηκε. Η ταινία έχει πάρα πολλά λάθη, πολύ σημαντικές παραλείψεις οι οποίες καμία σχέση με θρησκεία έχουν ώστε να διακαιολογείται η παράλειψή τους, όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε και πιο πάνω το πρώτο βιβλίο δεν τελειώνει εκεί που τελείωσε η ταινία. Αυτά μόνο μπορώ να θυμηθώ που δεν μου άρεσαν. Πιστεύω κι εγώ πως είναι από τα βιβλία που δεν μπορούν να μεταφερθούν στη μεγάλη οθόνη.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sailor_saturn
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 12:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 68 Τώρα Βλέπω: kimi ni todoke, dance in the vampire bund, night head genesis
είναι σχετικά καλή μεταφορά και τα εφέ και τα δαιμόνια τα έχουν κάνει πολύ αληθοφανή αλλά δε με γέμισε.. δεν είδα αυτό που περίμενα να δω..
Η ταινία είναι από τους παραγωγούς του lotr και γι αυτό είναι προσεγμένη μεν ( όχι ψεύτικη όπως τα χάρι πότερ πχ) αλλά δεν παύει να έχει μέσα χολυγουντιανά στοιχεία που αντικαθιστούν τα πραγματικά γεγονότα που διαδραματίζονταν στο βιβλίο για να "πουλήσει" περισσότερο η ταινία.
και το άκυρο τέλος του πρώτης ταινίας ήταν μπορώ να πω, προβλεπόμενο.. το ίδιο δεν είχαν κάνει και με τους δύο πύργους στον άρχοντα; όλοι οι φανς του Άρχοντα(συμπεριλαμβανομένης και εμού) περίμεναν να δουν την τεράστια αράχνη (σέλομπ) να παλεύει με τον φρόντο και τα συναφή. και μας άφησε στα κρύα του λουτρού για να το εμφανίσει μετά στην τρίτη και τελευταία ταινία, η επιστροφή του βασιλιά..
άρα το μόνο που έχω να κάνω είναι να περιμένω τη δεύτερη ταινία(τον άρχοντα των δύο κόσμων)... κι ελπίζω να πετύχουν το μαχαίρι και τον ηθοποιό που θα παίξει τον γουιλ!

και κάτι ακόμα. αυτή η κίντμαν.. χάθηκε να βάψει το μαλλάκι της..; αφού μελαχρινή δεν ήταν η κάλτερ; με μακριά στιλπνά μαλλιά; αυτή δεν ήταν η περιγραφή της στο βιβλίο;

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 12:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
prosopika i tainia den marese ka8olou. exw diavasei ta vivlia k me eixan ka8ilosei....

ostoso stin tainia tomono pou axize htan oi skhnes me tis maxes...

to senario htan fast forward k den prolavaines na katalaveis tipota giati se mpoukonan sinexeia me new informations...

eutuxws pou den plirosa ego ta eisitiria giati..akomh 8a ta eklaiga....

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 12:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Άρα καλύτερα να πάω για το βιβλίο.

thnx

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης