Το ξέρατε ότι sekai σημαίνει κόσμος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Amazon.co.jp
Griever
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 12:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 202 Τόπος: ιωάννινα Τώρα Βλέπω: Olo to kainourio season
Thelo na agoraso apo amazon ta 7 volumes tou to love ru pou exoun bgei mexri tora kai anarotiomoun an kapoios pou exei parageilei apo kei xerei posa pleironeis gia metaforika klp.An katalaba kala,tha pleiroso 9k yen gia ta 7 volumes(410yen to kathena) mazi me ta metaforika.Einai ontos toso akriba?Dld sto telos tha mou bgei 3plasia+ timi?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 4:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
Το Amazon.co.jp δεν εμπορευεται εκτος Ιαπωνιας.

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Griever
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 4:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 202 Τόπος: ιωάννινα Τώρα Βλέπω: Olo to kainourio season
Kai autos pros ti anaferetai http://www.amazon.co.jp/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=1039606 ?Exo akousei episis polous na lene oti paragelnoun manga kai figures apo kei.Kano lathos?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
Εχω δοκιμασει 2 φορες στο παρελθον (2003/4) να εισαγω VG κι 1 Manga. Στο mail που μου ειχαν στειλει ημου ζητουσαν συγνωμη κ με πληροφορουσαν οτι δεν εξαγουν σε Ευρωπη.

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 6:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Σήμερα μπορείς να παραγγείλεις αλλά σε μόνο με επιλεγμένα προϊόντα. Αγόρασα το Initial D Artbook σε τετραπλάσια τιμή (μεταφορικά) πριν 2 χρόνια.

Δύσκολα να τα πάρεις φθηνά Griever. Sorry.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 7:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
their shipping is a little too much απο τοτε που κατηργησαν το απλο,και για εξωτερικο υπαρχει μονο το International Express...
προσωπικα δεν εχω και τοσο μεγαλο προβλημα,γιατι κανω παραγγελειες με πολλα προιοντα(monthly magazines) και ετσι το shipping αναλογικα ειναι καλο...
ειναι big no-no να παρεις 1-2 πραγματα απο κει...ποσοτητα is ok...even if the final price is a little too high >D
τουλαχιστον εχεις την παραγγελια σε 4 μερες max στο σπιτι σου :3

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Griever
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 8:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 202 Τόπος: ιωάννινα Τώρα Βλέπω: Olo to kainourio season
I xazomara einai oti exoun "per-item" xreosi.Kai an katalaba kala,gia kathe volume pou thelo na parageilo pou kanei 400y pairnei alla 300y gia handling costs.Tespa,thx,mallon tha perimeno na bgoun ola ta volume na ta parageilo ola mazi.Tha mou fugei kamia 100euro,sigh.Btw,xerete an paizei kamia extra xreosi sta teloneia?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 9:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Αν έρθει από Ιαπωνία μέσω courier (ups/dhl/ems/speedex/etc) και η εξωτερική δήλωση τιμής (το πράσινο χαρτάκι) είναι πάνω από 60 ευρώ τότε υπάρχει 99% πιθανότητα να στο σταματήσουν στο τελωνείο για να πληρώσεις δασμούς και φόρο (19% + 15% + bonus εργασίας).

Άμα έρθει με ταχυδρομείο (JapanPost) τότε σου έρχεται κατευθείαν στο σπίτι (πιο αργά, βάλε 10-15 μέρες).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 07, 2008 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
Ειχα παραγγειλε απο το επισημο site της art of war ενα statue απο το berserk kai κοστειζε 130-150 ευρω εαν δεν κανω λαθος.Δεν πληρωσα κανα δασμο.Επισης απο Αμερικη που εχω αγορασει απο επισημα site αλλα και απο ebay(για 100+ μιλαμε) ποτε δεν ετυχε να πληρωσω δασμους.Ετυχε μαλλον γιατι εχω ακουσει κατι τρελλους δασμους σε καποιους....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 07, 2008 1:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
elissaios έγραψε:
Αν έρθει από Ιαπωνία μέσω courier (ups/dhl/ems/speedex/etc) και η εξωτερική δήλωση τιμής (το πράσινο χαρτάκι) είναι πάνω από 60 ευρώ τότε υπάρχει 99% πιθανότητα να στο σταματήσουν στο τελωνείο για να πληρώσεις δασμούς και φόρο (19% + 15% + bonus εργασίας).

Άμα έρθει με ταχυδρομείο (JapanPost) τότε σου έρχεται κατευθείαν στο σπίτι (πιο αργά, βάλε 10-15 μέρες).

coz weird things happen...την πρωτη φορα που παρηγγειλα απο το cdjapan με EMS,order of 115 euro,μου ειχε ερθει με το ταχυδρομειο και πληρωσα και customs 30 ευρω..τα χριστουγεννα που μας περασαν ξαναεκανα μια μεγαλη παραγγελια απο το cdjapan with more items than last time,130++ ευρω παλι με EMS και μου ηρθε με courier και δεν πληρωσα τπτ εξτρα :p how do you explain that..?XD

I'm also making a 85 euro order(books and magazines) from amazon.jp next week...και απ'οσο ξερω τα βιβλια/περιοδικα δε τα σταματανε στο τελωνειο,οποτε ελπιζω να μην εχω εκπληξεις :p

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 07, 2008 2:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Και ιδού το 1% που δεν πληρώνει δασμούς Razz
Πάντως μην μπερδεύετε την USPS (USA) και την JapanPost/HKPost με τις υπηρεσίες των ιδιωτικών εταιριών.

Για EMS δεν ξέρω το πόσο είναι ασφαλής τα πακέτα από άποψη ελέγχου κατά την εισαγωγή στην Ευρώπη. Λογικά την δεύτερη φορά πρέπει να έγινε direct flight στην Ελλάδα για να μην πλήρωσες δασμούς. Πάντως σε όσες εισαγωγές έχω κάνει στην εταιρία μου με DHL και UPS, περνούν πάντα πρώτα από το τελωνείο (είναι υπερχρεωμένοι από νόμο) για έλεγχο. Για EMS δεν είμαι και τόσο σίγουρος γιατί ο Ελληνικός carrier τους είναι τα ίδια τα ΕΛΤΑ στην Ελλάδα.

Kurozuka από Αμερική αν σου σταλθούν μέσω ταχυδρομείο (USPS) τότε λογικό να μην πληρώσεις τίποτα. Απλά τα παίρνεις από ΕΛΤΑ.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 2:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
elissaios έγραψε:
Και ιδού το 1% που δεν πληρώνει δασμούς Razz
Πάντως μην μπερδεύετε την USPS (USA) και την JapanPost/HKPost με τις υπηρεσίες των ιδιωτικών εταιριών.

Για EMS δεν ξέρω το πόσο είναι ασφαλής τα πακέτα από άποψη ελέγχου κατά την εισαγωγή στην Ευρώπη. Λογικά την δεύτερη φορά πρέπει να έγινε direct flight στην Ελλάδα για να μην πλήρωσες δασμούς. Πάντως σε όσες εισαγωγές έχω κάνει στην εταιρία μου με DHL και UPS, περνούν πάντα πρώτα από το τελωνείο (είναι υπερχρεωμένοι από νόμο) για έλεγχο. Για EMS δεν είμαι και τόσο σίγουρος γιατί ο Ελληνικός carrier τους είναι τα ίδια τα ΕΛΤΑ στην Ελλάδα.

Kurozuka από Αμερική αν σου σταλθούν μέσω ταχυδρομείο (USPS) τότε λογικό να μην πληρώσεις τίποτα. Απλά τα παίρνεις από ΕΛΤΑ.


Vasika apo oti eho akousei oi eleghoi einai entelos digmatoliptikoi, isos se sena panta na se eleghoune giati ta agorazeis san etairia kai ohi san idiotis. [leo Rolling Eyes ]

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2008 12:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Hazuki έγραψε:
Vasika apo oti eho akousei oi eleghoi einai entelos digmatoliptikoi, isos se sena panta na se eleghoune giati ta agorazeis san etairia kai ohi san idiotis. [leo Rolling Eyes ]


Όταν αγοράζεις από έξω δεν έχει διαφορά αν είσαι ιδιώτης ή εταιρία γιατί και οι δύο πρέπει να πληρώσουν φόρο (και μάλιστα και στις δύο περιπτώσεις ο ιδιώτης/πελάτης λιανικής επιβαρύνεται τον φόρο). Απλός δεν θα πρέπει να αναγράφει πάνω στο κουτί την τιμή παραπάνω από 60 ευρώ (αυτό ισχύει μέσω Courier πάντα, όχι μέσω ΕΛΤΑ).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης