Το ξέρατε ότι ken σημαίνει γροθιά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Fate/Stay Night.
Antonios
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 12:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Macross Frontier and Fate/Stay Night.
Παιδια σας χαιρετω ολους και καλως σας βρηκα.
Αν και ασχολουμαι καμποσο καιρο με τα anime προσφατα ανακαλυψα το Fate/Stay Night. Τι να πω για αυτην την σειρα. Ειλικρινα τοσο απιστευτα καλη σειρα Anime και μεταφορα απο visual novel δεν ειχα ξαναδει. Βρηκα και το visual novel μεταφρασμενο και ειλικρινα δεν μπορω αν χορτασω την διψα μου για περισσοτερες πληροφοριες. Να σκεφτειτε μετα την παντοτινη μου αγαπη, το Macross (εδικα το Frontier) εχω φαει κολλημα. Η πρωταγωνιστρια ειναι κριμα που δεν ειναι αληθινη Very Happy . Ακομα και στην δουλεια εχω βαλει desktop αλλα και screensaver φωτογραφιες της σειρας.
Ειμαι σιγουρος οτι την γνωριζετε σαν σειρα αλλα οποιος δεν γνωριζει ας δει το παρακατω link στην wikipedia να παρει μια ιδεα, http://en.wikipedia.org/wiki/Fate_stay_night .
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yoshin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 12:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 184 Τόπος: Ptolemaida Τώρα Βλέπω: Polla
To Fate/Stay night, ειναι στο top10 των αγαπημενων μου anime, εχει απο τις καλητερες σκηνες μαχης που εχω δει, και πραγματικα αν και 24 επισοδεια, ειναι απο τα anime που δεν πρεπει να χασετε.
Ειναι οπως λεει ο Antonios, απο τα anime τα οποια σου αφινουν μια διψα οταν τα δεις, οπως το elfen lied, το Claymore, το Rurouni Kenshin, και πολλα αλλα.

_________________
Clannad is the best
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 1:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Me to Fate/stay night eixa to exeis provlima...To eida olo se mia mera..Apotelesma, amesws afotou teliwse to thewrisa apaixto ontas idiaitera sinais8imatika fortismenos ap to telos tou.Vevaia an m peis na to krinw twra a oso thimame ,gt to epsaxa kai meta, exei idiaitera kena sto senario p dn vgazoun noima dld afinei meteora para polla stoixeia pou sindeon to parelthon to paron kai to mellon twn xaraktirwn..Sigoura den to vazw sto idio tsouvali me : RK , ELied k claymore..Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
VitsioMan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 1:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: θεσσαλονικη
Koshin έγραψε:
Me to Fate/stay night eixa to exeis provlima...To eida olo se mia mera..Apotelesma, amesws afotou teliwse to thewrisa apaixto ontas idiaitera sinais8imatika fortismenos ap to telos tou.Vevaia an m peis na to krinw twra a oso thimame ,gt to epsaxa kai meta, exei idiaitera kena sto senario p dn vgazoun noima dld afinei meteora para polla stoixeia pou sindeon to parelthon to paron kai to mellon twn xaraktirwn..Sigoura den to vazw sto idio tsouvali me : RK , ELied k claymore..Razz


Kατι παρόμοιο συνεβει και με εμένα, το fate /stay night ηταν απο τα πρώτα anime που είχα δεί και σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα, έτσι στην αρχή το θεωρούσα κορυφαίο αλλα αργότερα είδα κάποια αλλα anime (π.χ berserk, gungrave) που μου άρεσαν τόσο πολύ που αντιλήφθηκά οτι τεληκά το fate/stay night ήταν απλός ενα πολύ καλο anime.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
Antonios
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 1:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Macross Frontier and Fate/Stay Night.
Εχω και εγω ολα τα κλασσικα και γενικα εχω μεγαλη συλλογη Very Happy . Ολα οσα αναφερατε τα εχω, αλλα δεν μπορω να εξηγησω γιατι αυτο μου εκανε τοσο μεγαλη εντυπωση. Οτι επαθα με τα Appleseed EX και το Machinima προσφατα. Επισης οτι επαθα και με το Black Lagoon. Τι να πω μπορει απλα να με τραβανε ανομολογητοι ερωτες και οι ερωτες χωρις μελλον. Rolling Eyes Το visual novel το εχετε παιξει? Καλο ειναι οσο το παιζω αυτες τις μερες.
Επισης, βρε παιδια γνωριζετε site που να εχουν λιστα με ιαπωνικα rpgs καθως και site για παραγγελιες εκτος του play-asia και του lik-sang (που εκλεισε)?

_________________
呼吸 精神 規律
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yoshin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 184 Τόπος: Ptolemaida Τώρα Βλέπω: Polla
Koshin έγραψε:
Sigoura den to vazw sto idio tsouvali me : RK , ELied k claymore..Razz

Enoeite pos den einai oso oraio oso ta parapano, omos me afise me paromoio sunais8ima

_________________
Clannad is the best
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 7:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
to fate/stay sigoura to arxizw twra!exw katevasei epeisodia alla oute kan ta anoi3a!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Antonios
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 9:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Macross Frontier and Fate/Stay Night.
Επισης να προτεινω να δοκιμασετε και το visual novel το οποιο ειναι πολυ καλο. Φυσικα υπαρχει και η μεταφραση μεσω patch.

_________________
呼吸 精神 規律
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 12:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mιας και σ' αρέσει τόσο το Fate/Stay Night τότε σου προτείνω να δεις το Shingetsutan Tsukihime και το Kara no Kyoukai . Και τα δυο είναι από τον ίδιο δημιουργό και εξελίζονται όλα στο ίδιο σύμπαν.

Eπίσης, ρίξε μια ματιά σ' αυτά τα δυο fightings βασισμένα στο Fate/Stay Night:
- Fate/Sword Dance:

http://www.youtube.com/watch?v=POxKcHYFbY0

- Fate/Unlimited Codes:
http://www.gametrailers.com/player/29737.html?r=1&type=wmv

To πρώτο κυκλοφορεί για PC και το δεύτερο θα βγει Δεκέμβρη του 2008 στο PS2.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kilrathi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 1:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 26 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 57 Τόπος: Θεσσαλονικη-Καβάλα Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Μακράν ότι καλύτερο έχω δει.Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω με κάλυψαν οι προηγούμενοι.Το novel το τερμάτησα με την βοήθεια του patch σε όλες τις διαδρομές που εχουν μεταφραστει με όλους τους τρόπους.Κατέβασα και την συνέχεια το Fate/Hollow Atraxia προσπάθησα να το παίξω αλλά δεν έχει patch οπότε είναι δύσκολο.Αν και διάβασα οτι στην ουσία ειναι side stories μόνο.Ελπίζω σε κάποιο patch στο μέλλον αλλά το κόβω δύσκολο αν σκεφτεί κάποιος ότι ουτε το πρώτο patch είναι ακομα ολοκληρωμένο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Antonios
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 2:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Macross Frontier and Fate/Stay Night.
Vetus με εφτιαξες με το post σου. Ειπα και εγω ηταν δυνατο να μην υπαρχουν games. Για το PS2 φαινεται καλυτερο και με βλεπω να το παραγγελνω. Thnx και παλι.

_________________
呼吸 精神 規律
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 3:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Emena pali den me polu entipwsiase. Isws eixa polu megales prosdokies. Apla mia metria pros to kalh seira xwris na ksefevgei apo ta klise mias visual novel seiras opws ta harem stoixia.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kilrathi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 8:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 26 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 57 Τόπος: Θεσσαλονικη-Καβάλα Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Το Fate/Sword Dance το έχω κατεβάσει και το έχω παίξει.Είναι ένα κλασικό 2D Βeat'em up με 2D χαρακτήρες και 2D περιβάλλοντα.Για φανατικούς του συγκεκριμένου είδους μόνο.Τωρα το Fate/Unlimited Codes(PS2) είναι μεταφορά απο arcade.Πάντως όπως και να 'χει δείχνει να είναι πολυυυυυυυυύ καλύτερο.Ημερομηνία κυκλοφορίας (Ιαπωνίας φυσικά) 18/12/2008.Περισσότερες πληροφορίες ή τουλάχιστον φωτογραφίες και βίντεο στο (Ιαπωνικό):
http://www.capcom.co.jp/fate_uc/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Antonios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 3:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Macross Frontier and Fate/Stay Night.
Μηπως εχεις το link για το Fate/Sword Dance?

_________________
呼吸 精神 規律
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MOUMIA
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 9:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 91 Τόπος: patra Τώρα Βλέπω: Dragonball,TIN-TIN.Dreik.Power Rangers
to fate/stay sigoura to arxizw twra!exw katevasei epeisodia alla oute kan ta anoi3a!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης