Το ξέρατε ότι gurai σημαίνει περίπου,σχεδόν;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Asian Movies & TV Shows    Jdrama: Yukan Club
KuroiTsubasa
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 7:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 16 Τόπος: London, UK / Θεσσαλονίκη, Ελλάδα Τώρα Βλέπω: K-ON!/Eden of the East/Haruhi Suzumiya 2
Loipon... sygnwmh gia tous latinikous xarakthres alla eimai se ypologisth pou den exei Ellhnika. Dysthxws.

Parathrhsa oti yparxei mia mikrh elleipsh sta Jdrama... Ma den vlepei kaneis? Telos pantwn, as to allaksoume giati egw pistevw oti einai yperoxa. Smile

Molis ksekhnhsa na vlepw mia sxetika kainourgia seira... to Yukan Club.



Perissoteres Plhrofories

Title: 有閑倶楽部
Title (romaji): Yukan Club
Also known as: Leisure Club
Genre: School comedy
Episodes: 10
Theme song: Keep The Faith by KAT-TUN
Subtitles: Love Song Productions
Original writing: Ichijo Yukari (一条ゆかり) Yukan Club (manga)
Screenwriter: Egashira Michiru
Producer: Ogino Tetsuhiro
Director: Oya Taro


Ypothesh

O Shochikubai Miroku (Akanishi Jin) είναι ο γιος ενός Επιτρόπου Aστυνομίας.
O Miroku έχει διασυνδέσεις και είναι ένας πολύ καλός μαχητής. Το ενδιαφέρον του είναι η μοτοσικλέτα του.

O Kikumasamune Seishiro (Yokoyuma Yu) είναι ο πλούσιος γιος ενός μεγάλου νοσοκομείου. Παλεύει επίσης τόσο καλά όσο Miroku. Είναι ένας καλός μαχητής με τα smarts.

O Bido Granmarie (Taguchi Junnosuke) είναι ο γιος ενός σουηδικού πρεσβευτή. Eπίσης ένας playboy. O Granmarie δεν μπορεί να δει σταθερά επειδή σκέφτεται ότι ο κόσμος δεν μπορεί να το χειριστεί.

H Kenbishi Yuri (Minami) είναι η πλούσια κόρη του διάσημου Προέδρου της επιχείρησης Kenbishi. Αγαπά την κατανάλωση. Επίσης καλη μαχητρια, αλλά δεν μπορεί ποτέ να κτυπήσει Seishiro.

H Hakushika Noriko (Kashii Yu) είναι η κόρη ενός διάσημου ιαπωνικού ζωγράφου (πατέρας) και η μητέρα της είναι από μια οικογένεια τελετής τσαγιού. Μπορεί να είναι πολύ βίαια όταν την αγγίζουν.

H Kizakura Karen (Suzuki Emi) ζει με τη μητέρα της που είναι πλούσιος έμπορος κοσμημάτων. Το όνειρό της είναι να παντρεφτει σε μια πλούσια οικογένεια.

Μαζί, διαμόρφωσαν τη λέσχη Yukan, που λύνει τα μυστήρια για να περάσουν το χρόνο.

*Translated by AltaVista Babel Fish / edited by me.
Original text from http://wiki.d-addicts.com/Yukan_Club.

Cast

Cast
Akanishi Jin - Shochikubai Miroku
Yokoyama Yu - Kikumasamune Seishiro
Taguchi Junnosuke - Bido Granmarie
Minami - Kenbishi Yuri
Kashii Yu - Hakushika Noriko
Suzuki Emi - Kizakura Karen
Kaga Takeshi - Shochikubai Jishu
Kataoka Tsurutaro - Kenbishi Mansaku
Kato Kazuko - Kenbishi Yuriko


Afta peri ths seiras... Teleiwse ton Dekemvrio. Ta dyo prwta epeisodia htan poly kala, parakatw oute k egw exw dei akoma. Smile Me tetoia rating pou eixe omws, kalh prepei na einai. Eksalou, o Akanishi Jin twn KAT-TUN einai arketa kalos hthopoios k poses fores tha doume to Tagichi Junnosuke me ksantha malia? D: Pragmatika monadiko fainomeno... Hahah~

Epeishs ena kalo meros pou mporeite na vrhte ta Jdrama kataxorhmena ana seita (oxi anakata san to YouTube) einai to CrunchyRoll. Mono melos prepei na eiste (klasika). Alliws pante sta Love Song Forums: Love Song Productions

Jaa ne~~

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση MSN Messenger
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 8:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Καλό ακούγεται, θα το κατεβάσω... Smile Δυστυχώς το μόνο Jdrama που έχω δει μέχρι τώρα είναι το Densha Otoko το οποίο μου άφησε πραγματικά καλές εντυπώσεις...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 11:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Εννοείτε ότι βλέπουμε j-drama, απλά δεν μιλάει κανένας συχνά για αυτά Smile

Μερικά από τα δικά τα αγαπημένα μου:
- Hero
- Densha Otoko
- Hana Yori Dango (1+2)
- My Boss My Hero
- Hanazakari no Kimitachi e
- Yamada Taro Monogatari
- Hotelier
- Jotei
- Tokkyu Tanaka 3 Go
- Liar Game
- Nodame Cantabile
- Hanayome to Papa
- Nobuta wo Produce

Και φυσικά το Yukan Club που έχω καταφέρει να δω μόνο τα πρώτα 2 επεισόδια.
Drama-Wiki


Έχει επεξεργασθεί από τον/την elissaios στις Πεμ Ιαν 10, 2008 2:58 pm, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 1:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Συγχαρητήρια για το άρθρο!!! Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον... Δυστυχώς, δεν έχω δει πολλά Jdrama, αν και όσα έχω δει μου έχουν κάνει τεράστια εντύπωση και μου αρέσουν πολύ περισσότερο απο άλλες ξένες και ιδιαίτερα Ελληνικές σειρές!! Η πιο εκπληκτική σειρά που έχω δει είναι το 'Ichi Rittoru no namida' (1 Litre of Tears). Πραγματικά, πρέπει να την δείτε!! Είναι φοβερή!!! Είχα συγκινηθεί απίστευτα όταν την είδα...

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 3:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Για κάποιο λόγο μου θυμίζουν anime σειρές του στυλ Ouran Host Club (τ' οποίο το σιχαίνομαι) και CLAMP School (που το βλέπω ένα επεισόδιο μια στο τόσο μόνο και μόνο επειδή είμαι CLAMP fanboy Razz ) με bishounen ελιτιστές που στο πέρασμά τους κάνουν όλα τα θηλικά να λυποθυμούν από ευχαρίστηση. Laughing Προσωπική μου άποψη, τουλάχιστον, την οποία δεν χρειάζεται να λάβετε και σοβαρά υπόψην σας. Wink

Οff-topic:
Spoiler:
Ελισσαίε, το My Boss My Hero τα σπάει! Αλλά μου την σπάει που δεν έχουν μεταφραστεί τα δυο τελευταία επεισόδια ακόμα (δηλ. το 9ο και το 10ο). Evil or Very Mad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 11:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
Vetus έγραψε:
Ouran Host Club (τ' οποίο το σιχαίνομαι)

how can you hate OKHB? :O *dai shokku*
Spoiler:
too many bishounen,and not enough ecchi for you?>D



I'll check this,thanx :3
εστω κι αν υπαρχουν τοσα λιγα επς subbed..

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KuroiTsubasa
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 2:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 16 Τόπος: London, UK / Θεσσαλονίκη, Ελλάδα Τώρα Βλέπω: K-ON!/Eden of the East/Haruhi Suzumiya 2
@ ligpgf: To Densha Otoko einai klasiko. 8a h8ela poly na diavasw k to vivlio alla den nomizw na vrw xrono. Lene oti einai kalo.

@ elissaios: Kales epiloges! Mpravo! Prepei na diadw8oun ta Jdrama. Einai yperoxa. Smile Hana Yori Dango/My Boss My Hero/HanaKimi/Nodame Cantabile/Liar Game & Nobuta einai afta poiu exw dei. Exw akousei kala logia gia kapoia apo ta alla pou aneferes. 8a prospa8hsw na vrw kapoia kala gia na grapsw review. 8]

@ Girishajin: Den nomizw na exw plantaksei sto klama opws sto 1 Litre of Tears. DX Ephrease olo to project mou sto panepistimio... Tromerh seira! Mia apo tis kalhteres mporw na pw. Poly ph8anwn giati eixan thn mhtera ths Aya sto set. Smile

@ Vetus: Katalavainw ti ennoeis... Apla den einai to genre sou. Kalh parathrhsh. 8a prospa8hsw na vrw kati diaforetiko (dhladh xwris sxoleia kai to Ouran-like).

@ yami-chan: H seira einai 10 epeisodia an den kanw la8os. Den kserw mexri pou exei ftasei h Love Song, alla sto Crunchyroll mporeis na ta vreis. Smile

Thanks paidia. Xairomai pou kai alloi asxolountai me Jdrama. 8D

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση MSN Messenger
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 6:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
KuroiTsubasa έγραψε:
Xairomai pou kai alloi asxolountai me Jdrama. 8D


>8DDD

can't wait for SARS to release the Nodame Cantabile Specials and Honey and Clover >w<

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kappa
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 6:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: Moderator ::
VIP .::. Podcaster

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 144 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Jdrama (kyriws)
Akanishi-kuuuuuuuuuuuuun

Amy, den to eixa dei afto to thread before :O
Gomen Embarassed

Twra pou vlepw oti o Bakanishi einai prwtagwnisths apla DEN PAIZEI na mhn to dw Razz Gotta love him <333

_________________


* MUSIC = life // * フエイスブック
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Anko
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 2:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 18 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Αθήνα
Το έχω δει όλο Very Happy

Στην αρχή μου την έσπασε το "πλούσιο" περιβάλλον... αλλά μετά ξεκαρδιζόμουν με τον "άδονη"
Καλό είναι, έχει κάποιες αστείες σκηνές Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kappa
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 2:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: Moderator ::
VIP .::. Podcaster

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 144 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Jdrama (kyriws)
Anko έγραψε:
Το έχω δει όλο Very Happy

Στην αρχή μου την έσπασε το "πλούσιο" περιβάλλον... αλλά μετά ξεκαρδιζόμουν με τον "άδονη"
Καλό είναι, έχει κάποιες αστείες σκηνές Razz


Ξεκίνησα κι εγώ να το βλέπω σήμερα, είδα τα πρώτα δύο επεισόδια και ξετρελάθηκα... Μου κόλλησε και το Keep The Faith των KAT-TUN και δεν λέει να ξεκολλήσει... Razz

Ενδιαφέρον concept, κινείται στα χνάρια πολλών άλλων σειρών που αγαπήσαμε (κάτι από Ouran High School Host Club, κάτι από Haruhi Suyumiya, είναι λίγο απ'όλα κι αυτό μας αρέσει ^^)

Έχω να πω ότι ο "Άδωνις" είναι κι αυτός απ'τους KAT-TUN, και νομίζω είναι η πρώτη φορά που τον βλέπουμε σε ρόλο στην TV, παλαιότερα έμενε στην αφάνεια... Ο χαρακτήρας του μου θύμισε λίγο Atobe από Prince of Tennis και πάρα πολύ τον Tamaki από το Ouran High School Host Club... Αλαζονεία και ναρκισσισμός στο κόκκινο!! Cool Cool

Ενθουσιάστηκα όταν είδα την Kashii Yu, γνωστή από το My Boss My Hero στο ρόλο της δασκάλας!! Very Happy Ήτο έκπληξη να την δω σε ρόλο μαθήτριας αυτή τη φορά... Ο χαρακτήρας της είναι πολύ ενδιαφέρων, καθώς σπάνια συναντάμε τόσο περίεργες φοβίες όπως της Noriko (ανδροφοβία - φοβία των ανδρών)! ^_^ Τα σπάει!!

Συνεχίζω να βλέπω και... ίδωμεν.

Cool

_________________


* MUSIC = life // * フエイスブック
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
UnionSagittarius
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 5:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 20 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 7 Τόπος: Παντού και πουθενά
Απλά το λάτρεψα! Το διάβαζα αρκετές φορές σε άσχετα άρθρα στο internet οπότε κάποα στιγμή είπα να το δώ (αφού έπαιζε και ο Akanishi Jin των KAT-TUN,οπότε είχα καλό λόγο να το δω). Μέχρι τα 3 πρώτα επεισόδια μου άρεσε αρκετά,απο το 4ο και μετά δεν μπορούσα να ξεκολλήσω από την οθόνη!Αφού λίγα επεισόδια πριν το τέλος σταμάτησα να το βλέπω γιατί δεν ήθελα να το τελειώσω!Το τελείωσα βέβαια και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις!

Το Keep The Faith απλά τα σπάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 4:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
όταν το ξεκίνησα είπα.. τι είναι αυτό;:;;
σε κερδίζει αμέσως απο το πρώτο επεισόδιο
και εντάξει είναι σαν anime
τα χρώματα, τα σχέδια, η φωτογραφία τι να πρωτοπείς.
η Minami με κέρδισε απο την πρώτη στιγμή είναι τόσο χαριτωμένη!!!
έχει μια τρελή διαφορετικότητα αυτή η σειρά.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης