Το ξέρατε ότι hidari σημαίνει αριστερά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Angel Densetsu
goki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 14, 2009 4:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 25
Καλησπέρα και καλή χρονιά!!

Σίγουρα όλοι εκμεταλλευτήκαμε τον ελεύθερο χρόνο των διακοπών για να διαβάσουμε λίγα μάνγκα.
Εγώ, με την επιστροφή μου στα πάτρια (άτιμη σύνδεση στην επαρχία), άρχισα να ψάχνω διάφορους τίτλους.. Το μάτι μου έπεσε σε πολλά, μα μου έκανε μεγάλη - θετική - εντύπωση το εν λόγω μάνγκα. Έχω διαβάσει κατμιά 10αριά κεφάλαια και χαίρομαι που βρήκα ένα μάνγκα με διαφορετική αισθητική (αμάν πια με τα τεράστια μάτια Razz ) και με ένα αληθοφανές σενάριο, που θα μπορούσε να αγγίζει όλους, αδύναμους μαθητές, κουραδόμαγκες μαθητές και κουτσομπόληδες καθηγητές (όπως εγώ Laughing ) !!

Πιστεύω πως αξίζει να του ρίξετε κάποια ματιά, έτσι για αλλαγή, για κάτι πιο προσγειωμένο και ίσως, πιο προσιτό!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 14, 2009 8:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Αν μας έλεγες και τι είδος είναι (fantasy, action, comedy...) και ποιά είναι η ιστορία του (έστω και δίνοντας κανά σχετικό link) θα μας διευκόλυνες... Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 15, 2009 12:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Vetus έγραψε:
Αν μας έλεγες και τι είδος είναι (fantasy, action, comedy...) και ποιά είναι η ιστορία του (έστω και δίνοντας κανά σχετικό link) θα μας διευκόλυνες... Rolling Eyes


Summary

The story is of Kitano Seiichirou, a very kind and pure-hearted young man, with a horrifying, monstrous face. People being what they are, they think he's a terrifying delinquent, and there are plenty of chance misunderstandings (coupled with Kitano's convenient inability to understand what's happening around him) that propel him into the position of "school guardian", a.k.a. head thug on campus

Categories: action, comedy, martial arts, romance, shounen

Author: Yagi Norihiro

Artist: Yagi Norihiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
goki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 15, 2009 7:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 25
Κοίτα, βασικά θεώρησα σωστό να σας αφήσω μόνους σας να διαβάσετε και να κρίνετε, δίχως spoilers. Με την απάντηση του billmcnik παίρνετε μια ιδέα : στην ουσία ένας καλοκάγαθος νεαρός με φρικιαστικό πρόσωπο, ο οποίος λόγω αυτού του χαρακτηριστικού του μπαίνει σε πολλούς μπελάδες άθελά του και εν αγνοία του, μετεγγράφεται σε ένα σχολείο, όπου όλοι τον κοιτούν καχύποπτα. Με μια σειρά συμπτώσεων, όλοι νομίζουν ότι είναι ο αρχινταής του σχολείου και σύντομα η φήμη του εξαπλώνεται και εξωσχολικά. Οι μέχρι πρότινος αρχινταήδες τον σέβονται και τον αναγνωρίζουν ως αρχηγό, όμως εξακολουθεί να είναι μοναχικός, γιατί όλοι τον φοβούνται.. Να μην πω κι άλλα και σας χαλάσω την έκπληξη...

Γενικά, έχει στοιχεία κωμικά, κωμικοτραγικά, ρομαντικά και έχει σχέση με την περιγραφή της σχολικής ζωής. Ελπίζω να το διασκεδάσετε, κυρίως για τη διαφορετικότητά του και την εικαστική του τεχνοτροπία.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης