Το ξέρατε ότι kanshoku σημαίνει αφή, άγγιγμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 40, 41, 42  Επόμενη
Σελίδα 28 από 42
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Ποιο anime είδατε πρόσφατα και ποια η γνώμη σας για αυτό ?
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 3:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ace_Valentine, επειδή μιλάμε για σειρές που ολοκληρώσαμε κι όχι σειρές που βλέπουμε αυτόν τον καιρό έσβησα το προηγούμενο post σου. To espadas* τι ακριβώς είναι που έγραψες στο επόμενο post σου; Confused
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mandolin
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 04, 2009 8:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: Death city
Soul eater... den nomizo na do anime me kalutera xromata/grafika...
apla teleio...

_________________
./Shinigami Chop!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Feanor
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 8:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Gintama, Tales of the Abyss, To Aru Majutsu no Index, Asu no Yoichi, Akikan,Hitman Reborn κ.α.
αν και βλέπω πόλλα τωρά τελευταία, αύτα που με άρεσαν ήταν τα Suzuka, Love Hina, Air και True Tears

αλλά τα δύο πρώτα ήταν πολύ καλά, αλλά δυστυχώς δεν ολοκλήρωναν την ιστορία και κατέβασα το μάνγκα και στα δύο.

Ευτυχώς που τα Ova του Love Hina προχώρησαν την ιστόρια αλλά πάλι δεν έφτανε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 1:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
Space Fantasia - 2001 Nights
Wizardry

Και τα 2 ειναι OVAs. Το δευτερο μαλιστα βασιζεται σε γνωστη σειρα videogame. Επισης, και τα 2 ειναι παραγωγες του '90 . Για καποιο λογο , προτειμω το σχεδιο των animes τοτε. Τα σημερινα παραειναι φωτεινα και χρωματιστα. Tεσπα...

To πρωτο, μαλλον προσπαθει να τονισει τις ανθρωπινες αξιες. Αλλο περιμενα κι αλλο μου βγηκε. Δε μου αρεσε για να πω την αληθεια. Θεωρω οτι ειναι λιγο μπερδεμενο οσον αφορα τη ροη των γεγονοτων του και στο τελος μου αφησε μια γλυκοπικρη γευση. Η θεματολογια του ειναι post apocalyptic δλδ δινει παρουσιαζει μια εκδοχη για το τελος στη ζωη στη γη και μια πιθανη λυση.

Το δευτερο οπως ειπα βασιζεται σε σειρα videogame. Υπαρχουν αναφορες σε στοιχεια της σειρας οπως πχ το Musarama σπαθι που παιζει κυριαρχο ρολο. Σχετικα καλη ταινιουλα, εχει τα κενα της αλλα ok. Νομιζω εν τελει στεκεται αξιοπρεπως. Η θεματολογια και δραση επικεντρωνεται καθαρα στο action κομματι.

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 10, 2009 2:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Hayate No Gotoku

Ένα από τα πιο κωμικά και σατυρικά anime που έχω ξαναδει ποτέ μου στην ζωή. Με βάση της σάτυρας του αναγνώρισα τα παρακάτω( *** SPOILERS ***) anime και έχω κλάσει στα γέλια:

Spoiler:
Episode 2: Nagi?s Sailor Moon Pose Style(Sailor Moon)
Episode 4: Yukiji?s Cygnus Hyoga?s Diamond Dust Fighting Style(Saint Seiya)
Episode 4: Later at the same ep, Yukiji?s Kenshin Himura?s Hiten Mitsurugi Fighting Style.
Episode 7: Wataru?s and Hayate?s Inuyasha and Sesshoumaru?s fighting pose(Inuyasha)
Episode 7: A while later at the same ep. Hayate?s Jubei Yagyu?s Sword Catching Skill(Jubei-Chan The Ninja Girl).
Episode 8: Hayate?s Cat Girl?s Di Gi Charat?s costume.
Episode 16: Hayate?s Kakashi?s substitute style.
Episode 18: Hayate?s Vegeta?s Super Saiyan mode 1
Episode 20: Maria?s Kill Bill Fighting style
Episode 20: Later at the book discussion, Hayate?s Gold Saint uniform and Nagi?s Athena?s clothes(Saint Seiya).
Episode 21: Hayate?s Dragon Shiryuu?s Ultimate attack, 100 Dragon Fists(Saint Seiya).
Episode 22: Hayate?s Takamura?s Fists(Hajime No Ippo 1).
Episode 25: Hayate?s Revy?s Kill Frenzy mode(Black Lagoon).
Episode 29: Unknown character?s Yuji Muto?s battle show(Yu-Gi-Oh).
Episode 32: Nabeshin?s Spike?s fighting style(Cowboy Bebop).
Episode 33: Fortune teller?s Code Geass uniform(Code Geass).
Episode 38: At the X-Mas Tree Misty?s Pokemon duck(Pokemon).
Episode 38: Later at the battle, Cyborg?s Knuckles Echidna?s Knucle Fists(Sonic X).


Για τους χαρακτήρες ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδει πιο καμμένη Otaku από άλλη κοπέλα στον χαρακτήρα της Nagi Sanzenin και πιο αστείο και cosplayato αλλά cool χαρακτήρα, κανέναν άλλον από τον ίδιο τον Ayasaki Hayate, τον πιο άτυχο και γεμάτος 150,000,000 yen χρέη μπάτλερ ! Razz

Συνιστώ να το δείτε όλοι. Εγώ πάντως πέθανα στα γέλια ! Έχω να γελάσω τόσο μετά το Ranma 1/2.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 10, 2009 3:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
Gai Rei Zero Αρκετα καλο 12 επισοδεια που σιγουρα δεν βαριεσε
http://www.animeplanet.gr/1217_ga-rei_zero.html
Shura No Toki : Ωραιες μαχες και ειχε αρκετα ιστορικα στοιχεια http://www.animeplanet.gr/476_shura_no_toki.html
Και επιτελους εκατσα και ειδα το Slam Dunk και αν εισται φαν των shounen sports και οχι μονο σιγουρα θα γελασατε πολυ.Το μονο κακο ειναι οτι βλεπεις 101 επισοδεια και για να δεις το τελος πρεπει να διαβασεις το μανγκα. http://www.animeplanet.gr/120_slam_dunk.html

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 10, 2009 3:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
spunakos έγραψε:
Και επιτελους εκατσα και ειδα το Slam Dunk και αν εισται φαν των shounen sports και οχι μονο σιγουρα θα γελασατε πολυ.Το μονο κακο ειναι οτι βλεπεις 101 επισοδεια και για να δεις το τελος πρεπει να διαβασεις το μανγκα. http://www.animeplanet.gr/120_slam_dunk.html


Δεν νομίζω να χρειαστεί να το διαβάσουμε, καθώς οργιάζουν φήμες για την συνέχεια του...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 10, 2009 10:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
DjDragon έγραψε:
spunakos έγραψε:
Και επιτελους εκατσα και ειδα το Slam Dunk και αν εισται φαν των shounen sports και οχι μονο σιγουρα θα γελασατε πολυ.Το μονο κακο ειναι οτι βλεπεις 101 επισοδεια και για να δεις το τελος πρεπει να διαβασεις το μανγκα. http://www.animeplanet.gr/120_slam_dunk.html


Δεν νομίζω να χρειαστεί να το διαβάσουμε, καθώς οργιάζουν φήμες για την συνέχεια του...


ελα ρε!!! απιστευτο αν και μου φενεται λιγο αποθανο μπορεις να ποσταρεις κανα λινκ για την ειδηση αν υπαρχει ? η ειναι μονο φημες ?

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 11, 2009 10:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
spunakos έγραψε:
DjDragon έγραψε:
spunakos έγραψε:
Και επιτελους εκατσα και ειδα το Slam Dunk και αν εισται φαν των shounen sports και οχι μονο σιγουρα θα γελασατε πολυ.Το μονο κακο ειναι οτι βλεπεις 101 επισοδεια και για να δεις το τελος πρεπει να διαβασεις το μανγκα. http://www.animeplanet.gr/120_slam_dunk.html


Δεν νομίζω να χρειαστεί να το διαβάσουμε, καθώς οργιάζουν φήμες για την συνέχεια του...


ελα ρε!!! απιστευτο αν και μου φενεται λιγο αποθανο μπορεις να ποσταρεις κανα λινκ για την ειδηση αν υπαρχει ? η ειναι μονο φημες ?


Θα το έκανα αν έδειχνε κανά link ο φιλτατός Ground_Zero, ο οποίος μας είπε για μία τέτοια είδηση.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
maggie
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 12, 2009 10:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Σαλόνικα Τώρα Βλέπω: kaleido star
άντε ρε παιδιά μακάρι να δο΄υμε λίγο Sakuragi ξανά να σκάσει το χειλάκι μας !!!τεσπά...είδα το ayakashi:classic horror stories ,πολύ όμορφο anime ,είχε ενδιαφέρον αν κ όχι τόσο τρομακτικό όσο περίμενα εξαιρουμένης της τελευταίας ιστορίας,πιστεύω ότι οι ιστορίες με τον medicine seller τα σπάνε,εντάξει δεν είναι τυχαίο που έχει δική του σειρά ,ξεκίνησα να βλέπω το mononoke κ στην πρώτη ιστορία πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη,ουφ..... Crying or Very sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 13, 2009 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Είδα και τις 3 ταινίες Hokuto Shinken

Μία από Toki, μία από Raoh και μία από Yuria.

Τα γραφικά τους είναι πολύ καλύτερα από την σειρά. Πρόσεξα λίγες διαφορές στους χαρακτήρες.

1) Ο Kenshiro ήταν καστανομάλλης στην ταινία, ενώ στην σειρά ήταν μελαχροινός και τα μάτια του στην ταινία ήταν μπεζ προς μωβ.
2) Ο Raoh ήταν ασπρομάλλης και γαλανομάτης στην ταινία, ενώ στην σειρά ήταν καστανομάλλης και καστανομάτης.
3) Ο Jagi ήταν ξανθός στην σειρά, ενώ στη ταινία ήταν κοκκινομάλλης.

Στα τοπία ήταν πάνω κάτω τα ίδια και το ίδιο και οι υπόλοιποι χαρακτήρες. Τα γραφικά ήταν πάρα πολύ όμορφα και ευχάριστα για τα μάτια μου. Έπρεπε να το κάνουν το ίδιο και στην σειρά, αλλά το κάνανε κάπως χειρότερο.

Οι μάχες εκεί ήταν πιο ρεαλιστικές από ότι στην σειρά που άφησε κάποια αναπάντητα ερωτήματα η σειρά. Καταευχαριστήθηκα τις μάχες.

Μπορώ να πω μπράβο αντοχή που είχε ο Toki τόσο καιρό με την αρρώστια του, επίσης δεν ήξερα ήταν χαρισματική η Yuria με το να "βλέπει" το μέλλον.

Στην μάχη Raoh VS ο τύπος με τις φλόγες, στην ταινία έδειξε ένα φοίνιξ, ενώ δεν το έδειξε στην σειρά.

Εδώ τίθεται το ερώτημα. Γιατί δεν βάλανε καλύτερα γραφικά στην σειρά όπως στις ταινίες ? Με τέτοιο τρόπο το έδειξε πιο πολύ splatter από ότι στις σειρές.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 14, 2009 2:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
πριν λίγο τελείωσα το Michiko to Hatchin θυμίζει αρκετά Cowboy Bebop αλλά είναι ταυτόχρονα και πολύ διαφορετικό (και καλύτερο ΧD), το animation καλοδουλεμένο με ωραία χρώματα, κανένα πρόβλημα με τον ήχο υπέροχα OP n ED και ωραία μουσική στα επεισόδια, καλοδουλεμένοι κεντρικοί χαρακτήρες που αλλάζουν αρκετά σε μόλις 22 επεισόδια και ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα καλούπια, υπέροχος συνδυασμός βίας, στιγμιαίας κωμωδίας , καθημερινής τρέλα και δράματος , γενικά η σειρά έχει έναν ξεχωριστό-φρέσκο αέρα .... καιρό είχα να γράψω με τόσο ενθουσιασμό για σειρά ΧDDD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 14, 2009 5:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Digital Devil Monogatari Megami Tensei

Άλλο ένα OVA ωραίο με splatter στοιχεία. Θα αρέσει σίγουρα στον Vetus... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 15, 2009 1:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Princess Mononoke

Θα έπρεπε να λέγεται Wolf Princess, γιατί η κοπελιά μεγάλωσε με λύκους, όπως ο Ταρζάν με τους πίθηκους, και όχι με δαίμονες.

Όμορφη φανταστική ταινία ! αξίζει να την δει κανείς. Είχε λίγο splatter στοιχεία, αλλά άξιζε.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 15, 2009 6:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Baou Raihousha

Άλλο ένα ωραίο OVA splatterακι. Δεν λέω spoils Γιατί ήδη έβαλα review. Wink

@Vetusako δες κι αυτό αν δεν το χεις δει ! Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 28 από 42
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 40, 41, 42  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης