Το ξέρατε ότι ana σημαίνει τρύπα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Psycho Buster
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 19, 2009 9:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Spoiler:

Το Psycho Buster ειναι ενα σχετικα καινουριο manga (εχει βγαλει μολις 14 chapter) επιγκεντρονεται στη ζωη του Kakeru ενος 15χρονου αγοριου ο οποιος αφου ξεμπερδεψε με το σχολειο αποφασιζει να περασει τις διακοπες του διαβαζοντας manga και παιζοντας video games.Τα σχεδια του ομως αλλαζουν αφου 4 συνομηλικοι του με ειδικες δυναμεις που εχουν γινει στοχος απο τους farmers, ανθρωποι οι οποιοι δημιουργουν prodigies δηλαδη χορηγουν σε διαφορα ατομα φαρμακα ωστε να τους δωσουν super δυναμεις, χρειαζονται την βοηθεια του. Ο Kakeru στην προσπαθεια τους βοηθεισει ανακαλυπτει οτι εχει και αυτος ειδικες δυναμεις.Και ετσι ξεκιναει η ιστορια...

Το manga μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον και το συνιστω στους fans των action/shounen.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spider_tifa
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 19, 2009 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 6
χμμμμ..... καλό φένετε!!

thnx θα του ριξω μια ματια μολις βρω χρονο Wink

α και να σε ρωτησω εχει βγει και σε anime?

_________________
L.P.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 19, 2009 10:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Aκουγεται πολυ καλο! Θα το τσεκαρω και αυτο καποια στιγμη. Τωρα ειμαι full. Ειναι ενδιαφεροντες οι χαρακτήρες της σειρας?

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
scion(of)dark
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 1:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: thess/niki Τώρα Βλέπω: olla prospa8o :P
op na ena akoma wreo manga ty for info !!

_________________
scion(of)dark
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 3:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
spider_tifa έγραψε:
α και να σε ρωτησω εχει βγει και σε anime?


Με μία γρήγορη ματιά στο anidb.net(Anime DataBase) παρατήρησα ότι δεν υπάρχει σε anime... Επειδή είναι με ψυχικές δυνάμεις και βγαίνει πολύ καλό το σχέδιο, λογικά θα του δώσουν ευκαιρία για anime... Άντε να το δω anime αυτό !

Δυστυχώς ούτε στο animenewsnetwork.com δεν έχει βγει σχετική ανακοίνωση του εν κυκλοφορία anime...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 10:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Εχω αγορασει εδω και καιρο τα 2 πρωτα (και τα εχω διαβασει εννοειται)αλλα δν ξερω που να βρω τα αλλα μιας και δν τα πουλανε πια oyte στο public απο οπου βρηκα τα 2 που εχω ηδη ουτε και στο otaku no sekai . Μαλλον θα τα παρω απο το ιντερνετ καποια στιγμη.

Ειναι οντως αρκετα καλο και το σχεδιο και το στορυ του και νομιζω οτι θα εξελιχθει ωραια η πλοκη. Εχω μια μικρη αδυναμια στους Xiao Long και Jôi Touma . Το αν θα ειναι καλο anime δν μπορω να το ξερω μιας και δν εχει γινει ακομη κατι σοβαρο στην πλοκη μονο μια ψιλομαχη. Ελπιζω να ειναι αρκετα actionκαι να μην με απογοητευσει...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spider_tifa
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 6
DjDragon έγραψε:
spider_tifa έγραψε:
α και να σε ρωτησω εχει βγει και σε anime?


Με μία γρήγορη ματιά στο anidb.net(Anime DataBase) παρατήρησα ότι δεν υπάρχει σε anime... Επειδή είναι με ψυχικές δυνάμεις και βγαίνει πολύ καλό το σχέδιο, λογικά θα του δώσουν ευκαιρία για anime... Άντε να το δω anime αυτό !

Δυστυχώς ούτε στο animenewsnetwork.com δεν έχει βγει σχετική ανακοίνωση του εν κυκλοφορία anime...



Arigato ! Laughing

πρέπει να βγάλουν 8α έχει επιτυχία ...!

βέβαια καλά είναι και τα manga αλλά επειδή τα διαβάζω στο internet με κουράζουν
γι αυτό προτιμώ anime Cool

τεσπα ξέρετε και κανά άλλο anime, manga σε τέτοιο style???

_________________
L.P.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 03, 2009 3:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
μακάρι να υπήρχαν περισσότερα chapters μεταφρασμένα Crying or Very sad 2006 βγήκε Sad αν και αν γίνει anime δε θα με χαλάσει καθόλου, μόνο μην αλλάξουν σκηνές -_-

όσο για παρόμοιο manga...το psyren? καλά δεν είναι ίδιο, απλά κάποια κοινά σημεία τα έχουν...

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης