Το ξέρατε ότι kioku σημαίνει ανάμνηση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Downloads/Αρχεία    Pokemon Diamond&Pearl
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 17, 2007 11:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Aς είναι καλά το AniDB όπου μπορούμε να βρούμε τις περισσότερες φορές πηγές για να κατεβάσουμε τις επιθυμητές σειρές:
http://po.zdebel.com/index.php

Aλήθεια, έχει δει κανείς από σας την νέα σειρά Pokemon; Προσωπικά μόνο η πρώτη season με είχε ξετρελάνει και μ' άρεσε αρκετά η τρίτη (δηλ. το Pokemon Johto). Όλες οι υπόλοιπες μου φάνηκαν απελπιστικά επαναλαμβανόμενες. Αλλά με το Pokemon Diamond&Pearl μου ξανάναψε η ψίθα για Pokemon anime (λόγω της Hikari, για να πω την αλήθεια : http://en.wikipedia.org/wiki/Dawn_%28Pok%C3%A9mon%29 ).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2007 12:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Yup yup.
Για εμένα το κεφάλαιο Poke έχει κλείσει με το τέλος του πρώτου season.
Συνεχίστηκε μετά με κασέτες και άπειρες ώρες πετάγματος pokeball, αλλά μέχρι εκεί..
Παρόλα αυτά ίσως να του ρίξουμε καμιά ματιά τώρα..
Αν έχει βελτιωθεί και έχει ξεφύγει από το πολύ παιδικό/επαναλαμβανόμενο τότε κάτι μπορεί να γίνει.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2007 12:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
pote xana .........

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2007 12:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
ATYXIAAAAAAAAAAA! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Όχι μόνο έκανε 40 χρόνια μέχρι να κατέβει το πρώτο επεισόδιο, όχι μόνο ήταν στ' αγγλικά (ενώ στο AniDB δεν έλεγε κάτι τέτοιο, ούτε και στο site απ' όπου το κατέβασα) αλλά έχει και χάλια συγχρονισμό στον ήχο (μερικές φορές κόβεται κιόλας). Αν όλα τα υπόλοιπα είναι σαν κι αυτό, τότε να μου λείπει το βύσιννο! Evil or Very Mad
kabez έγραψε:
Αν έχει ξεφύγει από το πολύ παιδικό/επαναλαμβανόμενο τότε κάτι μπορεί να γίνει.

Aυτό θα γίνει μόνο όταν δεις τον Super Mario χωρίς μουστάκι: δηλαδή ποτέ! Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2007 12:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Δοκιμασε να τα δεις και απο Dattebayo. Λογικα θα ειναι καλυτερα, αν και Digimon anime > Pokemon Shocked Shocked Shocked !

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 2:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mόνο τα πρώτα 7 επεισόδια έχει και το τρίτο λείπει (κι έχω φάει τον κόσμο να το βρω). Άσε δε που στο AniDB λέτε ότι σταμάτησαν να το κάνουν fansub (αν και καλύτερα είναι να ρωτήσω στο forum του Dattebayo).

Pokemon>Digimon. Και στο παιχνίδι και στο anime. Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 10:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Ας τα εχει. Φοβασαι μη χασεις την απροσμενη πλοκη; Forum οι Dattebayo δε πρεπει να εχουν παντως, η εγω δε το βρηκα.

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Steile pm ston Avenger, kanei metafrasi stous DB to pokemon, opote logika tha xerei. Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 09, 2009 3:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Eπιτελους! Μετά από μήνες επίμονου ψαξίματος δοκίμασα ν' ακούσω την εξής συμβουλή που είχα ακούσει κάποτε: ακόμα κι αν το torrent που βλέπεις μπροστά σου λέει ότι έχει μηδέν seeders δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Ορισμένες φορές δεν ισχύει καν. Πράγματι, στα torrents της παρακάτω σελίδας όχι μόνο δεν ισχύει άλλα κατεβαίνουν κι απίστευτα γρήγορα:
http://pocketmonsters.edwardk.info/

To get voiced στο irc channel τους για να τα κατεβάσω; Nαι, καλά!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 09, 2009 9:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Εγω προσωπικα τα σταματησα απο τοτε που ash πηγε στο hoenn γιατι περα απο το οτι τα επισοδεια μου φανηκαν επαναλαμβανομενα, ειχαν ηδη φυγει η Μιστι και ο Σάιντακ (που τους πηγαινα πολυ).
Τωρα πια ασχολουμαι με τα games και βλεπω τις ταινιες, οι οποιες ειναι πολυ πιο ποιοτηκες σε σχεση με την σειρα (ειδικα ως προς το animation και τα υπεροχα σκηνικα). Ve-chan... αν βρεις πουθενα την 12η ταινια subbαρισμενη θα μου δωσεις link? onegai? Την 11η ειχα αναγκαστει να την δω απο την μετριοτατη ποιοτητα video του myspace και δεν μπορεσα να την απολαυσω *emosob Crying or Very sad *

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 09, 2009 10:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Και εγω εχω σταματησει να τα βλεπω λιγα επεισοδια απο οταν ο Ash πηγε στη Hoenn.
Αν δεν ειχε αυτα τα ανουσια και βαρετα filler θα το εβλεπα ακομα.
Παρολαυτα τα pokemon παιχνιδια ειναι απο τα αγαπημενα μου και οι pokemon ταινιες οπως ειπε και η Vagelio ειναι πολυ πιο ανωτερες απο τα επεισοδια.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Akoma to vlepw :S Diamond and Pearl: Galactic Battles einai i teleutaia season alla gia kapoio parakseno logo exoun na sikwsoun kairo episodio sto Animecrazy pou ta vlepw :/ paei kanas minas twra...

Ti lete re Pokemon gia panta einai ena aplo anime na pernaei i wra egw poles fores to vlepw otan kanw mpanio pernw to laptop sto mpanio klinw to tzami tis douzieras kai vlepw apo ekei :Dxax

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης