Το ξέρατε ότι kusuri σημαίνει φάρμακο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Downloads/Αρχεία    Bad Company: Το prequel του Great Teacher Onizuka
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 25, 2004 1:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Λοιπόν, μόλις βρήκα το prequel του GTO του οποίου ο τίτλος είναι Bad Company. Μπορείτε να το κατεβάσετε από το CKMoney (είναι ο αριθμός 581).

Το prequel έχει αρκετά πιο σοβαρό τόνο από το GTO, και περιγράφει ουσιαστικά τι στο καλό έκαναν οι Eikichi Onizuka και Ryuji Denma όταν πηγαίνανε γυμνάσιο.

Αρκετά καλό, αν και του λείπει το τρελό χιούμορ και οι καταστάσεις του GTO (και δεν έχει την Urumi Kanzaki...)

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
merlin1
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 25, 2004 4:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 95 Τόπος: Ebros
baka!!!! Mad iparxi ke alo prequel tu GTO pu perigrafi tis peripeties tu onizuka meta to gimnasio legete Shounan Jun'ai Gumi ke tha to bris edo http://mp.sigh.org/manga/sjg.html Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 25, 2004 8:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
To Baka τι το ήθελες; Twisted Evil

Anyway, arigato for the link...

Εγώ μόνο το Bad Company ήξερα...

"Γηρασκω αεί διδασκόμενος..."

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 26, 2004 9:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Πολύ ωραίο το Bad Company, δείχνει πως κάνει φίλους τους εχθρούς :Ρ

Thanx για το 2ο link έψαχνα να το βρω για να μάθω την ιστορία του Onizuka μέσα στην συμμορία.

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 26, 2004 1:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Βασικά, μετά το σοβαρό ύφος του Bad Company, δεν περίμενα η συνέχεια του Prequel να είναι τόσο... αστεία! Μου θυμίζει ταινίες τύπου "Γρανιτα από λεμόνι" και τέτοια συναφή.

Πάντως κάτι μου λέει ότι το Bad Company είναι πιο πρόσφατο από το Shounan Jun'ai Gumi. Γενικά, το σχεδιαστικό στύλ του είναι πιο ρεαλιστικό και πιο κοντά στο GTO. Το σκίτσο στο Shounan Jun'ai Gumi είναι πιο "καρτουνιστικό". Υπολογίζω από την εξέλιξη του σκίτσου ότι ο Tohru Fujisawa, έκανε πρώτα το Shounan Jun'ai Gum, μετά το Bad Company και μετά το GTO.

Καλή η δουλειά του και στα τρία, πάντως.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 26, 2004 11:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Πολυ καλο το Bad Company !Ηθελα αρκετο καιρο να δω το παρελθον του Onizuka και αυτο ηταν αυτο που εψαχνα!Αντε να διαβασω και το Shounan Jun'ai Gumi να δω τι λεει!Παντως οπως και να εχει Onizuka & σια Rulez Rock On Dude!

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Coroner
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2004 9:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 5
Very Happy Γεια σας! Μπορώ να έχω όλα τα Links που έχουν manga από Cowboy Bebop (τα γνωστά mangascans δηλαδή) τα οποία να μπορώ να τα κατεβάσω χωρίς Bittorent και να τα κρατήσω για πάντα στον υπολογιστή μου. Ακόμα θέλω 25% έκπτωση σε όλα τα ταξίδια μου στις Φιλιππίνες και CD με Super Τιμη! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 01, 2004 8:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Λοιπόν, Coroner, τα Manga του Cowboy Bebop θα τα βρείς όλα στο CKMoney. Χρησιμοποίησε τον οδηγό μου για να τα κατεβάσεις. Δεν θα χρειαστείς Bittorrent, θα χρειαστείς όμως mIRC.

Όσο για τα ταξίδια στις Φιλιππίνες, μπορείς να κάνεις ότι έκανε και ο "Λαλακης ο Εισαγώμενος": Μπές σε ένα ξύλινο κιβώτιο παίρνωντας μαζί σου μια φιάλη οξυγόνο και αρκετά πατατάκια για το ταξίδι. Μετά βάλε έναν συγγενή σου να σε ταχυδρομήσει. Θα δείς ότι θα φτάσεις πολύ φτηνά στις Φιλιππίνες.

Τώρα πώς θα γυρίσεις... Αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Coroner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 02, 2004 1:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 5
ARIGATOUGOZAIMAS

Ser Noble Knight !!! Rolling Eyes

-You seem to know match that it’s hidden!
-(Tim the Enchanter) Quite a few …
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης