Το ξέρατε ότι wakarimasen σημαίνει δεν καταλαβαίνω;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Best MARVEL movie
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 27, 2005 11:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
Την Τετάρτη είδα σε πρεμιέρα την ταινία ΗΛΕΚΤΡΑ ή ΣLΣΚΤΡΑ(δεν ξέρω γιατί βάλανε αντί για ε το σ,αργότερα είχε πιο πολύ πλάκα γιατί αντί για production έγραφε ρroδucion Laughing και αντί για α έβαζαν λ).Βασισμένο και αυτό σε χαρακτήρα της MARVEL.Μου άρεσε.Σαν 1ο μέρος ήταν λίγο βαρετό ώς συνήθως γιατί γινόταν και μια εισαγωγή στο τί εστί ΗΛΕΚΤΡΑ για αυτούς που νόμιζαν ότι ήταν γέμισμα στο DareDevil ή που δεν ήξεραν ότι υπήρχε.
Με αφορμή αυτήν την ταινία θα ήθελα να δω ποιές ταινίες σας αρέσουν.
Προσωπικά είμαι κολλημένη Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! με το Χ-ΜΕΝ 1&2(πότε θα έρθει το 2006...) και μετά μου αρέσουν οι ταινίες του ανθρώπου-αράχνη.Βέβαια ο ωραιότερος χαρακτήρας για μένα είναι ο Μπάτμαν.Καμία σουπερ δύναμη,μόνο μυαλό.Σκοτεινός,κλειστός και τυπάς.(Όχι σαν τον σούπερ-μαν...χαζοαμερικάνος γεμάτος μύες και σούπερ εξωγήινες δυνάμεις.)Μέχρι τώρα δεν μου έκανε κανένας το κλικ από αυτούς που έπαιξαν τον μπάτμαν.
Δεν μου άρεσε το HULK(άν και ο Έρικ Μπάνα μου αρέσει σαν ηθοποιός) και το DareDevil.

_________________
visit www.iraklis.org
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2005 1:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kατά σύμπτωση, η αγαπημένη μου ταινία είναι το X-men 2. Ο αγαπημένος μου ήρωας είναι ο Spiderman, γιατί πέραν το ότι έχει ώραιες σούπερ δυνάμεις και καυστικό χιουμοράκι, είναι ένας έφηβος που αντι να είναι κολλημένος με την απονομή δικαισύνης όπως σαχλοήρωες στυλ Superman, έχει κι αυτός τα δικά του καθημερινά προβλήματα όπως κάθε συνηθισμένος έφηβος και σαν χαρακτήρας δεν μένει στάσιμος αλλά εξελίζεται καθώς περνάει από περιπέτεια σε περιπέτεια. Πιο πολύ θα τον χαρακτήριζα αντι-ήρωα.

Αν κι ο Batman δεν είναι ήρωας της Marvel αλλά της DC, ο συγκεκριμένος ήρωας είνα ο πιο αξιόλογος της εν λόγω εταιρείας για τους λόγους που ανέφερες. Όσο αφορά την πρώτη του ταινία, πιστεύω ότι αποτελεί την πιο αξιόλογη μεταφορά κόμικς σε ταινία. Βλέπεις, την σκηνοθεσία αυτής και της δεύτερης ταινίας την ανέλαβε ο ανεπανάληπτος Τιμ Μπάρτον (Νightmare before Cristmas, Big Fish), ενώ οι άλλες δυο ταινίες ήταν για τα μπάζα (στην τέταρτη ο Σβαρτσενέγκερ πήρε "Χρυσό Βατόμουρο" για τον χειρότερο ανδρικό ρόλο).

Το Hulk συμπαθητικό μου φάνηκε, αν και γι' αυτό έπαίξε ρόλο ότι είμαι fan του Αγκ Λι (Τίγρης και Δράκος) που σκηνοθέτησε την ταινία. Το Daredevil ήταν πολύ απογοητεύτικο και σ' αυτό έφταιξε κατά πολύ ο ηθοποιός που ήταν πολύ "βουτυρομπεμπές" για να ενσαρκώσει έναν σκληρό ήρωα σαν το Daredevil. Δεν θυμόμουν, πάντως, στο κόμιξ ο Kingpin να ήταν μάυρος. Άσε που σαν από θέμα δύναμης δεν φαίνοταν και τόσο κτήνος (όσοι έχετε παίξει το κλασσικό arcade Punisher της Capcom, δηλαδή σχεδόν όλοι, θα καταλάβετε τι εννοώ).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2005 4:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
Embarassed Ναι ο Μπάτμαν είναι της DC.Πάντα το μπέρδευα αυτό,Θυμόμουν όμως την Λεγεώνα των υπερηρώων και ερχόμουν στα ίσα μου.Τώρα δεν το θυμήθηκα Razz .My bad.

_________________
visit www.iraklis.org
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2005 8:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
basika imo ola itan metriotites.to xmen itan arketa kalo...twra na doume to batman begins i pws legetai to kainourio.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
-JEhuty-
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 06, 2005 7:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: from outer space!
oles oi tenies pou exei vgalei h marvel enai tromeres alla to spiderman to hulk kai to daredevil kata thn gnwmh mou htan ta pio gmta. Rock On Dude!

_________________

ADA-: All enemies have been destroyed!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SaSuKe
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 18, 2005 3:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: katerini Τώρα Βλέπω: naruto
Paidia den kserw gia sas alla emena to Spiderman mazi me to Hlektra einai oi poio agapimenes tainies pou exw dei itan akribws oti perimena!!! Laughing

_________________
i love ANIME!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GEORGETHEBEAST
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 18, 2005 6:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 79 Τόπος: loutsa!!!!!11 Τώρα Βλέπω: six feet under:) naruto kai hellsing
mono treis tainies mexri stigmis apo marvel.....xmen 1 kai 2 kai spiderman(to 2 me xalase apisteyta!)apo ekei kai para genikotera to hellboy goustara trella kai to ghost world

_________________
welcome to silent hill
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SaSuKe
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 18, 2005 7:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: katerini Τώρα Βλέπω: naruto
Den mporw na katalabw giati merika atoma katakrinoun to spiderman 2.... egw pisteuw oti einai adikoi akoma kai sto comic etsi sxedon ginan ta pragmata eite mas aresei eite oxi pisteuw pws sti misi ellada den tous arese kai tin alli misi tin epireasan autoi pou den tous "ARESE" (taxa) Laughing ma opws kai na to kaneis etsi egine kai sto comic den ginete na allaksoume kati emeis.. to mono ppou mporoume einai na poume oti genika o spiderman den mas arese... Cool

_________________
i love ANIME!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 18, 2005 7:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
to daredevil den mporo na po oti me syginise idiaitera.oraia tainioula alla itan poli skoteini kai afto den mou arese. antitheta mou arese para polly to spiderman 1(to 2 itan gia ta skoupidia), to ''batman epistrefei'',kathos kai kati pou eida prosfata,to punisher.i teleftaia mou arese para poly.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CommanderSP
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 18, 2005 8:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 57 Τόπος: UK
Τα X-Men τα βρηκα και τα δυο πολυ μετρια. Το πρωτο το βρηκα καλυτερο αν και οι πσρισσοτεροι χαρακτηρες (περα του Exaviour) δεν μοιαζουν καθολου στο comic. Στο 2 ο Wolverine ηταν απαραδεκτος. Αυτος στο comic τρωει και σιδερα και στην ταινια γινεται baby sitter μερικων παιδιων; Ποιος τους τα εμαθε αυτα; Οσω για τον iceman, να θυμισω οτι ηταν ενας απο τους 4 ιδρυτες της σχολης...βεβαια αυτα ειναι λεπτομερειες. In any case το FOX cartoon ειναι πιο κοντα στο comic.

Το daredevil ηταν πολυ μετριο αλλα το εσωσε το soundtrack. Η σκηνη με την ηλεκτρα κανει την προπονηση μετα το θανατο του πατερα της (sorry για τα spoilers αλλα δεν νομιζω να θελει να δει καποιος την ταινια προσεχως) ηταν εκπληκτικη (σου λεει - κατεβασε το κομματι ΤΩΡΑ lol)

Το The Hulk ηταν απογοητευση ειδικα στους οπαδους του. Ακομα και το cartoon ηταν πολυ ανωτερο, αφου ειχε καλυτερη ατμοσφαιρα. Τα δε spiderman ηταν μεν πολυ καλα (δεν εχω δει ακομα το 2) αλλα ισως να μην επιασαν το feel του comic αλλα ακομα ορισμενοι fans της σειρας σχολιασαν θετικα τις ταινιες, ειδικα οταν λαβει κανει υποψη του οτι δεν απευθυνονται μονο στο κοινο του comic.

Βy the way το Batman ανηκει στην DC, που αυτη τη στιγμη ειναι η δευτερη μεγαλυτερη παραγωγος comics στις ΗΠΑ.


"Προσωπικά είμαι κολλημένη με το Χ-ΜΕΝ 1&2(πότε θα έρθει το 2006...) "

Entering PHOENIX SAGA...

CommanderSP
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GEORGETHEBEAST
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 19, 2005 12:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 79 Τόπος: loutsa!!!!!11 Τώρα Βλέπω: six feet under:) naruto kai hellsing
aplos me xalaase genikotera o spidey.....oso gia xmen 3 opos proeipan phoenix saga ektos ki an to afinoun gia to 4

_________________
welcome to silent hill
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RAven_FActoR
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 19, 2005 12:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 236 Τόπος: Mykonos Τώρα Βλέπω: Loveless
Entaksei,ws karasuperfan tou Spiderman (se ola ta forums ektos apo edw to pseudonimo mou einai Sp1d3r_man)exw na dilwsw oti to Spiderman 1 itan poli kalo kai an kai den epiase to feeling tou comic teleiws,itan arketa konta.Auto pou me psiloapogoiteuse itan to the Hulk to opoio itan kalogirismeno men,kamia sxesi me to comic de.

To Hellboy itan fovero,isws i kaliteri comicsotainia so far kai twra perimenoume to Constantine kai to Sin City pou provlepontai kai ta dio fovera!(oxi marvel opwte eimai ligo off topic alla entaksei Laughing )

_________________
"'Your eyes can deceive you, don't trust them'"
-Huey Freeman, quoting Obi Wan Kenobi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 19, 2005 4:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
Σήμερα είδα το τρέιλερ από τους 4 απίθανους και μπορώ να πώ ότι μου παρακέντρισε το ενδιαφέρον.Ειδικά το Πράγμα μου φάνηκε πολύ πετυχημένο.Φέρνει πολύ στο κόμικ.
Ναι άν και DC ο Constantine μου φάνηκε,από το τρέιλερ, αρκετά καλός.Όσο για τον νέο ΒΑΤΜΑΝ...Δεν ξέρω τί να πώ.
Χ-ΜΕΝ μέχρι πριν από μερικούς μήνες δεν είχε αποφασιστεί ούτε η υπόθεση ούτε ο σκηνοθέτης και είχαν και πρόβλημα και με του ηθοποιούς (ξαφνικά η Μπέρι ήθελε πρώτη μούρη την Στόρμ,ένα όσκαρ πήρε και ξέφυγε η κοπέλα).Οι πιο πολλοί έχουν κλείσει μπόλικες ταινίες και δεν υπήρχε χρόνος.Πάντως το γεγονός πως δεν θα το γυρίσει ο τυπάκος που έκανε το 1+2 γιατί του ήρθε να κάνει τον Σούπερμαν(που να πατώσει εύχομαι) με χάλασε γιατί την γούσταρε πολύ την όλη υπόθεση.
Εκτός από τον ''Φοίνικα'' που θα είναι καρασούπερ θέλω πολύ να δώ και τον Beast.Βέβαια η γιατρός ήταν η Jean Grey αλλά τώρα δεν νομίζω να ασχοληθεί άλλο.Ευκαιρία λοιπόν...

_________________
visit www.iraklis.org
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 21, 2005 11:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
distihos ime k ego enas apo tous apogoiteumenous apo to ta spiderman 1k2. pio poli me xenerose i epilogi tou ithopiou gia parker. pali floros. sorry alla ine i gonomi mou. oso gia kapies skines me to spidy na pidaei apo taratsa se taratsa (sto 1) mou thimise playstation 1 Confused
kata ta alla ta xmen m'aresan para poli. an k ihe k eki kapia xeneromatakia.
hellboy para poli kalo.
batman ta 2 prota me jocker k penguin m'aresan arketa.
to hulk....moufa.
hmmmm auta. daredavil k electra den eho di. an k to deutero ithela na to do.
a nai. k to the punisher mou arese.
elpizo na min ine kako to oti allazi o skinothetis gia to xmen 3 giati to perimeno pos k pos.

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 18, 2005 11:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Γενικα τα ΧΜΕΝ 1&2και Spiderman 1&2 ειναι οι αγαπημενες μου ταινιες με ηρωες της Μαrvel.Παντως γουσταρω την μοδα των τελευταιων χρονων οπου ολα τα γνωστα κομικ γινονται ταινιες.Στην τελικη τα σεναρια πολλων κομικς ειναι κλασεις ανωτερα απο αυτα των κλασσικων χολυγουντιανων ταινιων Smile !
Αντε να δουμε το ΧΜΕΝ2 αν και οπως ειπες και εσυ Yosimi τα νεα που μαθενω για την ταινια με κανουν να ανησυχω για το τελικο αποτελεσμα.
Μια που ανεφερθηκαμε σε ταινιες απο κομικς το Batman 1&2 και Hellboy ηταν καταπληκτικα.
Περιμενω το Batman Βegins και Sin City με αγωνια!

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης