Το ξέρατε ότι suupaa σημαίνει Σούπερ μάρκετ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    prwti epafi
L1
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 06, 2005 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 16 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: me gyalia k kalytera ;)
sineiditopoimeni me to ti esti manga itan sto McM "Manga Zone" me apisteyto kommati na baraei apo pisw otan ksekinage (btw an to xerei kaneis to kommati to thelw)...to xa se sizitisi xtes k sygkoinithika...perase polys kairos apo tote...thee mu exw gerasei...

_________________
Don't be So Humble-You're Not That Great!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Kinnison
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 15, 2005 2:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 23 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 2 Τόπος: Αθήνα
Exeis dikio! Kai egw tin thymamai autin tin ekpompi mono pou dystyxos tin evlepa gia tis skines kai oxi gia tin enimerosi Sad Mou tin edine otan oi parousiastes milousan misi ora sta Gallika. Proti epafi.... Ninja boy (Kabamaru), Jumaru, Robotech, Perioxi 88, Superman (oxi auto pou nomizeis), Captain Harlock itan merikes apo tis omorfes seires pou parakolouthisame sta 80s. Ypirxan kai merikes metaglotismenes tainioules opos to Gall Force, Lensman, Linda kai polles paromoies pou evaze to Junior Tv kai i ET3.... Axxx autes itan epoxes!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
As I walk through the ashes I whisper your name...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomodachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 16, 2005 5:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 09 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 369 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: "Death Note"
Sorry, παιδιά, που αναγκάζομαι να χρησιμοποιήσω το thread σας για μια ερώτηση εκτός θέματος, αλλά θα συμφωνήσουν πολύ πως δεν αξίζει ν' ανοιχτεί δα ολόκληρο καινούργιο thread για το comix του Yami no Matsuei...

Ποιό ειν το θέμα τώρα:
Το anime σταματά στο 13ο επεισόδιο (Kyoto Arc part 4), με τη συνολική εικόνα του έργου να σταματά απότομα (ποιός ξέρει! Ίσως εμπορικά να πήγε άπατο... ή ακόμη σε τούτη τη γωνιά του πλανήτη οι μόνοι θαυμαστές του να είναι...εγώ κι...εγώ... Sad

Έλα όμως που ψοφάω να μάθω τι γίνεται στη συνέχεια!!
*Μήπως κανένα καλό παιδί από σας ξέρει να μου πει σε ποιο αριθμό-τόμο σταματά το anime?
*Πόσοι είναι συνολικά οι τόμοι?
*Μηπως τυχόν δεν υπάρχει το comix στην Αθήνα και σας παιδεύω αδικα?
*Μηπως υπάρχει πουθενά σε web-comix μορφή να του ρίξω ένα κατέβασμα?

Αυτά. Και sorry για τη διακοπή...

_________________
The Love Test
"If it is true that you love", said Love, "then wait no longer. Give her these jewels which would dishonor her and so dishonor you in loving one dishonored. If it is true that you love", said Love, "then wait no longer."

I took the jewels and went to her, but she trod upon them, sobbing:
"Teach me to wait,-I love you!"
"Then wait, if it is true," said Love.

The Prophets' Paradise (R. W. Chambers)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Belial
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 18, 2005 6:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 327 Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Ontws, teleiwnei st 13 epeisodio, alla den einai to telos ths seiras, exoun skopo na bgaloun synexeia argotera!(poso argotera de xerw...)
Pros to paron yparxei to Manga me mexri stigmis nomizw 11 teyxoi, alla mporei kai perissotera, sta opoia brisketai h sunexia tou anime, kai merika stixia ta opoa den emfanizontai ekei!
Bghke kai mia tainia sthn gaponia, alla den xerw an yparxei eyroph, alla pithanon!
twra den exw idea an mopreis na to breia Athina h apo pou na to kateyaseis!sorry! Embarassed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tomodachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 19, 2005 9:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 09 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 369 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: "Death Note"
Eυχαριστώ πολύ Smile

Στο net δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω το comix μεταφρασμένο. Οι ερευνες συνεχίζονται...
Για να είμαι ειλικρινής πάντως, είσαι ο πρώτος που μου δίνει την εκδοχή
πως δε διεκόπη το anime λόγω εμπορικής αποτυχίας. Πράμα που θα με κάνει να ψάχνω και προς αυτή την κατέυθυνση...

YΓ: πολύ chaotic-evil φάτσα δεν είναι ο νέος Πάπας της Ρώμης?? Evil or Very Mad

_________________
The Love Test
"If it is true that you love", said Love, "then wait no longer. Give her these jewels which would dishonor her and so dishonor you in loving one dishonored. If it is true that you love", said Love, "then wait no longer."

I took the jewels and went to her, but she trod upon them, sobbing:
"Teach me to wait,-I love you!"
"Then wait, if it is true," said Love.

The Prophets' Paradise (R. W. Chambers)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Drumgor
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 8:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 178 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Google is your friend Rolling Eyes Δυστυχώς δεν φάνηκε και δικός μου καθώς με ανάγκασε να ψάξω διάφορες σελίδες με ομοφυλοφιλικό περιεχόμενο Shocked ώστε να βρω πληροφορίες (δεν ήξερα περί τίνος πρόκειται το anime...και αφού διάβασα ότι διάβασα μάλλον δεν πρόκειται να μάθω ποτέ, άκου εκεί shounen ai Very Happy ).
Link 1(Πως συνδέεται το manga με το anime): http://www.angelfire.com/geek/tetrisnomiko/hanatoyume/yamioutline.html
Link 2(Περιέχει χρήσιμες πληροφορίες, έχει και μεταφράσεις για το manga χωρίς δυστυχώς να τα μεταφέρει πάνω σε scans): http://theria.net/yaminomatsuei/
Link 3: [url]ckmoney.net[/url] Εδώ θα βρεις μεταφρασμένους τους 4 πρώτους τόμους (volumes δηλαδή). Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και ένας οδηγός εδώ γύρω για το πως να κατεβάσεις από ckmoney, υπάρχει και στο site ένας(χρησιμοποιώντας irc client).
Τέλος να πω πως: Ψάχνοντας λίγο(ή μάλλον αρκετά Confused ) παραπάνω, βρήκα πως το fansubbing (ή τέλος πάντων ο αντίστοιχος όρος για τη περίπτωση των manga) του Yami no Matsuei, το είχαν αναλάβει 2 groups και τα δύο από τα οποία σταμάτησαν όταν το manga έγινε licenced. Οι 4 τόμοι που προανέφερα ανήκουν στο πρώτο group, ενώ το δεύτερο είχε μεταφράσει μέρος ή και ολόκληρο το 5ο volume. Τώρα που θα το βρεις δεν ξέρω (εγώ βρήκα τα chapters 5-1 εώς 5-3 στο DC++ αλλά πρέπει να σημειώσω πως ήταν αρκετά σπάνιο). Ίσως η σελίδα www.sakura-crisis.net έχει κάποιο link...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomodachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 7:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 09 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 369 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: "Death Note"
έχει προλάβει το μάτι μου να περάσει πάνω από το sakura-krisis.net κι έπεσε επάνω σε 2 fan comics πιο yaoi κι από το κλουβί με τις τρελές! Razz
Το καλύτερο fan όμως που έχω πετύχει, έχει για εξόφυλλο τον Asato Tsuzuki ντυμένο καμαριέρα (!!)
Ντάξει, είναι 54 σελίδες fan comix, το θέλει το χρόνο του...
Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο έχει εμπνέυσει κόσμο.
Επίσης και το ότι μάλλον έχει κι άλλους θαυμαστές στην Αθήνα, εκτός από μένα...

Πάντως μια ιδιέταιρα ενδιαφέρουσα συλλογή με doujinshi από το αγαπημένο σας Yami no Matsuei θα βρείτε στο

http://www.vamppire.com/doujinshi/

και μάλιστα με πάρα πολύ καλό σχέδιο(!) Rolling Eyes

_________________
The Love Test
"If it is true that you love", said Love, "then wait no longer. Give her these jewels which would dishonor her and so dishonor you in loving one dishonored. If it is true that you love", said Love, "then wait no longer."

I took the jewels and went to her, but she trod upon them, sobbing:
"Teach me to wait,-I love you!"
"Then wait, if it is true," said Love.

The Prophets' Paradise (R. W. Chambers)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
carolinegr
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2005 3:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 65
Yay! Another Yami no Matsuei fan!!!!

Yπαρχουν 11 τομοι απ'το κομικ, το οποιο δεν εχει τελειωσει και ενδεχεται να μην συνεχιστει. Βασικα η υποθεση δεν προχωραει και πολυ απο το τελος του anime που συμπιπτει με το τελος του 8 τομου του manga. Ο Muraki ειναι missing in action αλλα ζωντανος, και oi Shinigami ασχολουνται με το family tree του Hisoka Mad (ριχνοντας μεσα και κατι εντελως yaoi καταστασεις με πλοκαμωτα τερατα Confused ).

Οι 4 η 5 τομοι εχουν μεταφραστει απο την VIZ. Εγω εχω δει το anime ολο και απο το manga εχω τον τριτο τομο. Glad 2 meet another fan!!!

Παντως ειναι πολυ πιθανο να μη συνεχιστει το manga. Κριμα γιατι τα σχεδια ηταν φανταστικα!

_________________

Drawings gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Xod
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2005 10:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Υπάρχει μια ωραία καλλιτεχνική ιστοτοποθεσία με ζωγραφιές γκέη και yaoi. >:)
http://yaoi.y-gallery.net/

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
carolinegr
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2005 12:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 65
Εχω ηδη παει σε αυτο το site. *hentai grin*

Μερικες φορες αισθανομαι μοναξια, γιατι μου φαινεται οτι μονο σε μενα αρεσει το shounen ai / yaoi στην Ελλαδα.

Βεβαια, αργα αλλα σταθερα διαφθειρω και την αδερφη μου. Laughing

_________________

Drawings gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης