Το ξέρατε ότι jakuten σημαίνει αδυναμία / αδύναμο σημείο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    Tainted Donuts
Adventurer
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 12, 2005 2:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Slayers Try
Πρόσφατα κατέβασα αυτό το AMV και έχω μείνει άφωνος! Είναι ίσως η πιο δύσκολη δουλειά που έχει γίνει για ένα βιντεάκι! Αυτό που έκανε ο δημιουργός του είναι να ενώσει ΔΥΟ ανιμέ σε ένα και να τα κάνει μικρή ιστοριούλα! Με άλλα λόγια έχει κόψει χαρακτήρες από το ένα ανιμέ και τους έχει βάλει σε σκηνές του άλλου, και αν κάποιος δεν έχει δει τα ανιμέ θα νομίζει ότι είναι το ίδιο!

Τα εν λόγω ανιμέ είναι τα Cowboy Bebop και Trigun, κατά τη γνώμη μου αν έχετε δει ένα από τα δύο τότε αξίζει να δείτε το βιντεάκι!

Για να το δείτε πατήστε εδώ

Είναι 80ΜΒ γι'αυτό προσοχή Shocked

Σαν σημείωση, οι τύποι στο μπαρ και ο άλλος στο τρένο είναι μερικοί από τους "κακούς" του Trigun.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Inu-sensei
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 12, 2005 4:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 21 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Πάτρα, neighbour's garden...
To tainted donuts, an kai ena poly kalo old time classic amv, sigoura den einai i pio dyskoli douleia pou exei ginei se music video Smile
checkare ta pio kainourgia amvs tou VicBond kai tou Absolute Destiny kai tha katalaveis ti enow Wink

_________________
who lives forever anyway...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 12, 2005 7:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Δεν ξέρω για εσάς, εγώ έμεινα άφωνος με ένα amv που μου στάλθηκε καταλάθος. Αυτό είναι το Shounen_Bushidou_-_Spirit_Never_Dies. Το άτομο πρέπει να έφαγε πολλές βδομάδες για να το κάνει Razz Laughing

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 12, 2005 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Φαντάζομαι όλοι θα έχετε δει το "Roads" με Trigun που είναι. Πολύ δύσκολο ίσως να μην είναι, αλλά εμπευσμένο όσο κανένα άλλο είναι! Όσοι δεν το έχετε δει, download τώρα!! "Roads" από "Portishead".

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 13, 2005 3:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
To Spirit Never Dies einai ontws ena wraio video. Kalh douleia genika klp alla den mou ekane kai tosh entypwsh se bathos xronou. Sigoura yparxoun video para poly texnika kai poly dyskola na ginoun. Vicbond, Absolute Destiny kai fysika o Coop pou panta nomizeis pws brhkes pws to kanei kai meta anakalypteis oti den einai etsi heh...

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Adventurer
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 14, 2005 2:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Slayers Try
SSJGojeta έγραψε:
Δεν ξέρω για εσάς, εγώ έμεινα άφωνος με ένα amv που μου στάλθηκε καταλάθος. Αυτό είναι το Shounen_Bushidou_-_Spirit_Never_Dies. Το άτομο πρέπει να έφαγε πολλές βδομάδες για να το κάνει Razz Laughing


Το είδα κι αυτό λίγες μέρες πριν και είναι πράγματι πολύ εντυπωσιακό, σίγουρα το δούλεψε πολύ ο τύπος! Αν και συμφωνώ με τον Lost Reflection ότι δεν έχει αντοχή στον χρόνο.



Inu-sensei, στην επόμενη επίσκεψη μου στο AMV.org θα θυμηθώ τη συμβουλή σου Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2005 10:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Adventurer έγραψε:
SSJGojeta έγραψε:
Δεν ξέρω για εσάς, εγώ έμεινα άφωνος με ένα amv που μου στάλθηκε καταλάθος. Αυτό είναι το Shounen_Bushidou_-_Spirit_Never_Dies. Το άτομο πρέπει να έφαγε πολλές βδομάδες για να το κάνει Razz Laughing


Το είδα κι αυτό λίγες μέρες πριν και είναι πράγματι πολύ εντυπωσιακό, σίγουρα το δούλεψε πολύ ο τύπος! Αν και συμφωνώ με τον Lost Reflection ότι δεν έχει αντοχή στον χρόνο.

Inu-sensei, στην επόμενη επίσκεψη μου στο AMV.org θα θυμηθώ τη συμβουλή σου Razz


Eλα τωρα Adventurer,αφου ξερεις οτι για amvs εδω ειναι ο ειδικος!!! Very Happy
Ενταξει,οχι καλυτερος απ'τον Inu-sensei αλλα το παλευουμε!! Razz

Τωρα,περι Tainted Donuts,οντως ειναι ενα σχετικα δυσκολο εγχειρημα,αλλα υπαρχουν και πολυ δυσκολοτερα.
Στο ιδιο στυλ με το Tainted Donuts ειναι και το Chibi Things that Kill απο αποψη ενωσης 2 ανιμε σε μια σκηνη.Ωραιο και αυτο,σας το προτεινω.

Ομως,σιγουρα το Whisper of the Beast ειναι σιγουρα δυσκολοτερο καθως εχει αλλαξει με κοψιματα τις σκηνες του Naruto και εχει βαλει και τον Haku στην θεση της Sakura,ας πουμε.

Το Protege Moi απο Full Metal Alchemist ειναι επισης πολυ δυσκολο στην υλοποιηση με την τρελα των εφε και το Lipsync που κανει,καθως και το Spirit Never Dies,το αγαπημενο μου amv!!!
Το οποιο δεν χορταινω να βλεπω,και ας λετε οτι δεν αντεχει στον χρονο!!!

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 06, 2005 2:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Egw pantws, sto thema twn anime me various footage tha proteina ta (sxetika kainouria an den kanw lathos) AMV Hell 1 kai 2 (kai 3 otan kykloforhsei fantazomai) tou Zarax(h opws akribws grafetai, de thimamai). Sto deytero malista yparxei kai mia ekplhxh gia tous filous h estw tous gnwstes tou Evangelion Opus tou Shonnen Dizzy Cow.

Ayto blepw einai pws ta adiafora AMV pleon(proswpikh gnwmh), exakolouthoun na einai ftiagmena me th logikh "pairnoume ena tragoudi pou baraei kai xwnoume kai skhnes pou barane, kanoume 4 lip synch, kanoume kai 4 lyrics synch kai teleiwsame to conceptless video mas", alla exoun beltiwthei para poly toso se poiothta eikonas(kyriws ayto) alla kai se poiothta dhmiourgias, toulaxiston ston texniko tomea. Poly kalo shmeio ayto imo gia to xwro twn music video genika.

An thelete pantws na deite ena pragmatika dyskolo video(ena apo ta polla poly dyskola tha lega), deite to palio sxetika Arima Shinji Kun tou Absolute Destiny... Egw to blepw xwris polla sxolia pantws.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 06, 2005 11:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Tα AMV Hell 1 και 2 τα ειδα αλλα δεν μπορω να πω οτι μ'εντυπωσιασαν.
Οχι οτι δεν ειναι καλοφτιαγμενα αλλα ειναι τοσο κουλα που με τσαντιζουν.

Ουσιαστικα μονο Lipsync εχουν κανει εκει ρε παιδια ή εχουν ταιριαξει τα λογια με την μουσικη π.χ I Believe I can Fly και εχουν βαλει την Naru να ριχνει τα γνωστα στον Keitaro(Naru punch rules παντως).
Απο τεχνικο τομεα no effects,no transitions,απλα τελεια επιλογη σκηνων.

Οσο για την σκηνη απο Evangelion με το Eva 1 και τον Kaoru,ειναι ολα τα λεφτα.Αν και δεν εχω δει αυτο το Evangelion Opus που λες.

Αγαπημενοι μου παντως απο animemusicvideos οι:VicBond(ΜΥ GOD IN AMVS),Indifferent Productions,Zarzax,istiv,AbsoluteDestiny

Η Koopiskeva(βλεπε Euphoria) δεν μου κανει καμια αισθηση πλεον,παρολο που το Euphoria μ'ειχε εντυπωσιασει πριν απο πολυ καιρο!

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 07, 2005 4:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Pes mou oti ekanes typo kai oti einai O Koop kai oxi H Koop. Kai an einai H, pws to xereis?

Anyway, o/h Koop einai gia mena sigoura o pio epityxhmenos creator, toulaxiston oson afora to Euphoria pou akomh thaymazw san video. Kai oxi apokleistika gia ta effects tou. O VicBond einai statherh axia an kai teleytaia de mporw na pw oti me trelainoun ta video tou. O Absolute Destiny einai imo o pateras, mhn pw o theos gia kathe neo AMV creator, wstoso pera apo ena dyo para poly wraia video pou exei kanei, de mporw na pw oti exei apodeixei ayta pou didaskei. To Shameless Rock Video pou xei kanei trelh aisthish egw de mporw na pw oti me entypwsiase.

Gia mena kalyteros AMV creator einai o Shonnen Dizzy Cow, giati me enthousiazei o tropos pou xrhsimopoiei thn kinhsh ths eikonas, toso omala, oxi akribws panw stous sygxronismous, se pairnei mazi ths h roh tou video. Kalytera AMV tou : Evangelion Opus, Resident Eva kai to allo me to tragoudi apo thn tainia Evita kai footage NGE.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 07, 2005 9:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Sorry,ειναι ο αλλα δεν ειχα κανει τυπογραφικο λαθος.

Καποιος στο amv.org ειχε αναφερει στα προτεινομενα για η Koopiskeva και μπερδευτηκα και εγω.
Μπηκα στην σελιδα του τωρα και ειδα φωτογραφια του - η οποια ειναι παρεπιμπτοντως πολυ ελεεινη!!!

Κοιτα,το Euphoria παραμενει κορυφαιο Music video αλλα μου την δινει που χρησιμοποιει το ιδιο μα το ιδιο εφε συνεχεια...
Κατα τ'αλλα,ειναι ΤΕΛΕΙΟ απ'ολες τις πλευρες - τραγουδι,σκηνες,νοημα

Αλλο καλο του mv ειναι το Damaged Rei Mix αν και ειναι σε υπερβολικο βαθμο eye-catching...

Τον τελευταιο που αναφερεις δεν τον ξερω,θα παω να τον ψαξω αν ειναι.

Απλα,δεν ειναι πολυ καιρος που ασχολουμαι με το
animemusicvideos.org,κανα 2μηνο ισως... οποτε δεν μπορω να πω οτι εχω την τεραστια εμπειρια να κρινω τους δημιουργους.

Του Vicbond μ'αρεσε τρελα τα Bebop,Νοir,Princess Mononoke καθως και το NGE με τους Savantage.
To Shining Collection just good,οπως και τo αντιστοιχο με το Wolf's Rain.

Ομως,απο istiv κλασικα το Spirit Never Dies Και το Love United ενω απο Indifferne Productions τα :Path of Most Resistances,Chibi Things that Kill

Κατεβαζω με βαση το τοπ 10% οποτε ειναι επιλεγμενα...

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 27, 2005 2:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
e me liga logia! teleios sixronismos, g@m@t@ epilegmenes skines se suxronismo kai me ton duo anime, oraia efe kai telos to amv sou dinei tin ais8hsh enos story.

oso gia to euphoria... e kalo alla oxi san to prosfato best (spirit never dies)... prepei opwsdipote na to deite an sas arese to euhoria....

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
CM Punk
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 05, 2005 7:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Αύγ 05 Δημοσιεύσεις: 427 Τόπος: Athens
poli telio to amv syndiasan teleies tis skines tou bebop me to trigun kai ektos apo kana 2 ksekarfotes stigmes nomiza sta alhtheia pos o spike kinigouse to vash....kai i mousikoula tou itan arketa kali,mou fanike san japanese rap Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
EAngelos89
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 16, 2006 10:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 29 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 138 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Death Note, Shuffle! Memories, Code Geass, Busou Renkin, Genshiken OVA
Ontws einai all-time classic afto to ekplhktiko amv Very Happy Apo apopsh grafikwn kai mousikhs! ANHKEI STA TOP 5 AMV POY EXW DEI EWS TWRA!

(To tragoudi pou akougetai einai to Shiroi Yami No Naka apo ton ShakkaZombie)

_________________
1ns0mn14
-------------

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 17, 2006 12:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Ontws ta donuts ta spane....

Alla kai to diko sou angele dn paei pisw... Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης