Το ξέρατε ότι mangekyou σημαίνει καλειδοσκόπιο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    OST/J-Pop/J-Music    PIERROT Telos :(
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 7:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
http://www.jmusiceuropa.com/en/news/index.php?archive=04/2006#13211

Pierrot Disbandment

Kirito announced the news on the group’s official site. Jun and Aiji have decided to invest in their solo projects. Kohta and Takeo tried to prevent a break-up until the very end, but gave in once they realized they couldn’t keep the band afloat with only two members. Kirito hasn’t commented and seems to stay neutral to the situation.

The saddest thing for fans, however, is that there will not be a “last live”.


posted by Tanja and MA'J, on 13/04/2006 source : Official Website
translation : Scottie Wolfe
related artist(s) : Pierrot ; Kirito ;

To grafei kai sto episimo site Sad
http://www.pierrot-site.com/index2.php

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 10:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Pierrot είναι το στούντιο που φτιάχνεται το Naruto. Γι' αυτό και με παραξένεψε. Αλλά ασχετα και με το Naruto είναι από τα ποιο πλούσια στούντιο που ξέρω, και να πέσει έτσι ξαφνικά; Έτσι καταλαβαίνεις ότι μου έκοψες την χολή μέχρι να καταλάβω για ποιους λες αφού το συγκρότημα δεν το ήξερα. Μην τα λες και εσύ έτσι απότομα βρε παιδί μου...

Και για να έχουμε καλό ρώτημα: Ποια τραγούδια τους είναι γνωστά, ώστε να στεναχωριέσαι τόσο; Ποιο(α) opening/ending theme(s) έχουν κάνει;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 18, 2006 5:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
To topic to ekana sto thema OST kai Jpop. Synepws an eixe na kanei me to studio PIERROT tha to ekane sto thema gia anime.

Twra gia to ti stenaxwriemai ti na sw pou.. oti piga sto live kai tous kai ta espasa kanonika... Oti exw ta cd tous gnisia... Den kserw an exoun kanei tragoudia gia anime, alla oi typoi einai foveroi kai apo mousiki, kai apo stixous kai apo styl. Panw apo 10 sti mousiki skini exoun epirreasei polla sygkrotmata.

An theleis rikse mia matia sto episimo site tous:
link: http://www.pierrot-site.com/index2.php

i se afto to link pou einai sta agglika:
http://www.jmusiceuropa.com/en/database/artist.php?id=52

Gia gnwsta tragoudia ti na sou pw, akou to shinkei ga wareru atsui yoru, to mad sky, to Icaross, to agitator, to torikago, to yuuyami suicide.

Iapwniki mousiki den einai mono i mousiki pou yparxei sta anime!

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 1:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Παράθεση:
Iapwniki mousiki den einai mono i mousiki pou yparxei sta anime!

Ναι βρε το ξέρω. Και εγώ μόνο ιαπωνικά ακούω. Οτιδήποτε είδος όχι μόνο σε anime. Απλά δεν έτυχε να ξέρω το συγκεκριμένο συγκρότημα. Θα ψάξω τα τραγούδια που λες.

ΥΓ:
Παράθεση:
To topic to ekana sto thema OST kai Jpop. Synepws an eixe na kanei me to studio PIERROT tha to ekane sto thema gia anime.

Όχι βρε, εσύ καλά το έκανες το θέμα, Smile απλά εγώ δεν το είδα από το φόρουμ αλλά από την κεντρική σελίδα (animeplanet.gr) που εκεί δεν έχει τις κατηγορίες και έτσι δεν το σκέφτηκα. Γι' αυτό πήγε αλλού το μυαλό μου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 10:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Krima pou dialiete mia tetoia banda pou arese se poly kosmo kai eixe kanei imo mia kalh diadromh ston xoro.Vevea prosopika den tha mou polilipsei mias pou htan apo tis bandes pou den akouga kai poly.Dyskola na syblirona 10da me tragoudia tous.
Tespa,kapoia allh banda elpizw na gemisei thn thesi tous kai anti gia to last live pou dn tha kanoun na kanoun kapioi alloi ena first k na speiroun :p

KuRy-ou έγραψε:

Όχι βρε, εσύ καλά το έκανες το θέμα, Smile απλά εγώ δεν το είδα από το φόρουμ αλλά από την κεντρική σελίδα (animeplanet.gr) που εκεί δεν έχει τις κατηγορίες και έτσι δεν το σκέφτηκα. Γι' αυτό πήγε αλλού το μυαλό μου.


Vasika otan paei to pontiki panw apo to link tou antistixou topic oi vasikes plhrofories (pou einai,poios to ekane)emfanizonte.

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 3:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Summoner έγραψε:
Vasika otan paei to pontiki panw apo to link tou antistixou topic oi vasikes plhrofories (pou einai,poios to ekane)emfanizonte.


Ξέρω ότι υπάρχουν αλλά δεν έτυχε να το δω, να το παρατηρήσω δηλ. Ούτε το συγκεκριμένο ούτε γενικότερα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης