Το ξέρατε ότι motto σημαίνει κι άλλο (πιο πολύ, παραπάνω);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Ιαπωνικό Λεξικό    Πώς διαβάζονται αυτά???
dimitrisasp
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 02, 2006 1:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 418 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Hajime no Ippo
Έχω αρχίσει εδώ και 2 μήνες να μαθαίνω την γλώσσα μονος μου (CD ROM) και έχω καποιες απορίες σχετικά με την γραφή.Εξηγείστε μου λοιπόν το εξής: πέρα από τα ιδεογράμματα Hiragana και Katakana όλα τα άλλα τι είναι? Πώς διαβάζονται ? Πρέπει να τα γνωρίζεις για να τα διαβάσεις ή υπαρχει άλλος τρόπος? Arigato προκαταβολικά... Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 02, 2006 6:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
den xero iaponika distihos. isos kapote na matho. apo oso gnorizo pantos ektos apo ta hiragana k ta katakana iparhoun k i dialektos kanji ...isos ine auti pou rotas....as me diorthosoun ta pedia pou gnorizoun , an kano lathos Cool

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 03, 2006 3:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
Ta Hiragana kai Katakana den einai ideogrammata, einai syllavogrammata.

Ideogrammata einai ta Kanji. Me alla logia afta pou twra den mporeis na diavaseis, alla an exeis mazoxistikes diatheseis opws arketoi edw mesa, mporeis na ta matheis. Twra gia to pws mporeis na matheis kanji yparxoun polloi tropoi kai exoun anaferthei arketes fores.

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tomodachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 28, 2006 10:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 09 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 369 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: "Death Note"
Φιλαράκο μου, στ' αλήθεια παλεύεις μόνος σου να τα μάθεις?? Sad
Όχι πως σου λεέι κανείς πως είναι αδύνατον, αλλά όσο να πεις, εκεί που το ψάχνεις μέρες μονάχος σου να λύσεις μια απορία, ξεφυτρώνουν σερί άλλες 500....
Μη διστάζεις να ξεκινήσεις τακτικά μαθήματα σε φροντιστήριο, αμα σ' ενδιαφέρει. Γιατί μονάχος σου, κάπου θα τη χάσεις τη μπάλα (εδώ σου ξέφυγε με τα kana, φαντάσου παρακάτω τι έχει να γίνει, στο πεδίο του συντακτικού... Confused
Αμα είσαι Αθηναίος και τα οικονομικά σου είναι περιορισμένα, δοκίμασε στο "διδασκαλείο ξένων γλωσσών του πανεπιστημίου Αθηνών" όπου οι εγγραφές ξεκινούν μέσα Σεπτεμβρίου...

_________________
The Love Test
"If it is true that you love", said Love, "then wait no longer. Give her these jewels which would dishonor her and so dishonor you in loving one dishonored. If it is true that you love", said Love, "then wait no longer."

I took the jewels and went to her, but she trod upon them, sobbing:
"Teach me to wait,-I love you!"
"Then wait, if it is true," said Love.

The Prophets' Paradise (R. W. Chambers)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης