Το ξέρατε ότι meisei σημαίνει φήμη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    Anime me Autokinhta sto Alter.
ssj4nick
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2006 12:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 05 Δημοσιεύσεις: 165
Den xerw an to proseksate ala to alter evale ena anime me agones thlekateuthinomenwn autokinhtwn.(H kati tetoio tespa)Mou thymizei to Bayblade.Den tha anteksete na deite oute deuterolepto. Twisted Evil

_________________
A sword is a weapon. Kenjutsu is the art of killing.Whatever pretty words you use to speak of it,this is its true nature.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
dimitrisasp
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2006 6:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 418 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Hajime no Ippo
Η σειρά αυτή είναι όντως απαίσια. Δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι
οι άνθρωποι που την σκέφτηκαν. Λίγο που την είδα μια
φορά που την πέτυχα στο αλτερ δεν ήξερα αν έπρεπε να
γελάσω ή να κλάψω. Ειναι τρελοι αυτοι οι Γιαπωνέζοι! Evil or Very Mad

_________________

.::Τελευταίο οχυρό η φαντασία::.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2006 12:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Αυτό δεν είναι τίποτα. Κοιτάξτε εδώ πέρα: http://animenewsnetwork.com/encyclopedia/ratings-anime.php?top50=worst_bayesian

Στην Ελλάδα έχουν έρθει πολλά από τα χειρότερα 50 στην λίστα του AnimeNewsNetwork Embarassed

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2006 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Phantom Duck έγραψε:
Στην Ελλάδα έχουν έρθει πολλά από τα χειρότερα 50 στην λίστα του AnimeNewsNetwork Embarassed


Πωπω ντροπή... Razz
Άντε, πότε θα τελειώσουν με αυτά τα πενήντα να φέρουν και κανένα της προκοπής; Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dimitrisasp
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2006 3:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 418 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Hajime no Ippo
Φαναταστείτε τώρα στο πρωινό πρόγραμμα του Star το Bleach και στην
φωνή του Ichigo αυτόν που κάνει την φωνή του Αsh στα Pokemon. Ή
κανα Νaruto με τον πρωταγωνιστή (δεν θυμάμαι τ ονομα) να χει την φωνη
του Μπιμπίλα!!! Λιακ!!! Evil or Very Mad

_________________

.::Τελευταίο οχυρό η φαντασία::.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2006 7:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Τα 'χω σκεφτεί κι εγώ κάτι τέτοια σενάρια φρίκης, dimitrisasp, και λέω "άσ' το καλύτερα"... Confused
Κι επειδή την κατάσταση δεν τη βλέπω να αλλάζει any time soon, θα το δούμε όλο το worst top50 Razz

Τέλος πάντων, το εν λόγω anime το έχω δει ελάχιστα. Παιδική υπόθεση, αλλά επιφυλάσσομαι να εκφέρω γνώμη για anime που έχει μεταγλωττιστεί στα αγγλικά (και ο Θεός και η ψυχή τους τι διάολο έχουν κάνει με το σενάριο οι Αμερικάνοι) που έχει μεταγλωττιστεί στα ελληνικά...

ΥΓ. Όταν ήμουν Γερμανία, ζήλεψα που στο γερμανικό MTV έδειχναν GitS-SAC τις Κυριακές στις 11 το βράδυ. Και η φωνή της Kusanagi στα γερμανικά ίδια μιλάμε με την ιαπωνική! Άσε που μετά ανακάλυψα ότι η ίδια ηθοποιός έκανε και τη Lucy στα Peanuts! Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dimitrisasp
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2006 10:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 418 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Hajime no Ippo
Αυτό που πες Τris δεν το χα σκεφτεί πλάκα πλάκα. Σιγά μην καθονται
τα ελληνικά στούντιο να μεταφράζουν τα ιαπωνικά επεισόδια!!! Τα
μεταφρασμένα στα αγγλικά κάνουν μόνο, έτσι?

Ειδικά όταν πάει κάπου να βγει χιούμορ γίνεται χαμός!!! Έχουν που
έχουν παράξενο χιούμορ οι Ιάπωνες, τα ίδια και οι
Άγγλοι ή οι Αμερικάνοι και όταν φτάνει σε μας
έχει ψιλοχαθεί το αστείο!!!

Εκει που γελάω πολύ πάντως με τα μεταφρασμένα στα Ελληνικά ανιμε
είναι όταν μεταγλωτίζουν και τα αγκομαχητα στις μάχες...
Το αποτέλεσμα είναι πολύ τραγικό!!! Evil or Very Mad

_________________

.::Τελευταίο οχυρό η φαντασία::.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 02, 2006 7:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Phantom Duck έγραψε:
Αυτό δεν είναι τίποτα. Κοιτάξτε εδώ πέρα: http://animenewsnetwork.com/encyclopedia/ratings-anime.php?top50=worst_bayesian

Στην Ελλάδα έχουν έρθει πολλά από τα χειρότερα 50 στην λίστα του AnimeNewsNetwork Embarassed


Κοίτα το τι είναι χειρότερο ή όχι εξαρτάται από τα γούστα του καθενός. Είδα μερικά στην λίστα που έδωσες που δεν ταιριάζουν καθόλου μέσα σε αυτό το πενηντάρι.

Είναι τώρα το I's ova τόσο χάλια ώστε να μπει εκεί μέσα; Εγώ το θεωρώ ένα πολύ ωραίο ρομαντικό δράμα. Όχι τίποτα το τέλειο αλλά όχι να μπει εκεί μέσα.

Ή το Yu-gi-oh για παραδειγμα. Αν κάτι έχω εκτιμήσει σε αυτό είναι το πόσο πολύ δουλειά έχουν ρίξει μέσα οι τύποι. Αν και διαφωνώ με τα -σχεδόν- σατανιστικά δεν μπορώ να μην θαυμάσω το τι στοιχεία μυθολογίας (και ελάχιστα ιστορίας) έχουν ρίξει εκεί μέσα.

Και έπειτα το κάθετι ταιριάζει με την ηλικία του καθενός. Το Hamtaro μπορεί να μην είναι για την ηλικία μου αλλά έχει μερικά πολύ ωραία στοιχεία μέσα για ένα παιδί.

Εξάλλου αυτό το top50 είναι με βάση τα δεδομένα άλλης χώρας όχι ελληνικής. Άλλα ήθη, άλλα έθιμα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 02, 2006 8:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Δεν διαφωνώ, και εμένα π.χ. μου αρέσει πάρα πολύ το Yu-Gi-Oh! . Απλά μου έκανε εντύπωση όταν έψαχνα τις κατηγορίες στο ANN και βρήκα στο Worst 50 αρκετά που έχουν έρθει στην Ελλάδα

Παράθεση:
Εξάλλου αυτό το top50 είναι με βάση τα δεδομένα άλλης χώρας όχι ελληνικής. Άλλα ήθη, άλλα έθιμα...

Έχω την εντύπωση πως είναι με βάση την βαθμολογία που δίνουν οι χρήστες

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 02, 2006 11:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
dimitrisasp έγραψε:
Αυτό που πες Τris δεν το χα σκεφτεί πλάκα πλάκα. Σιγά μην καθονται
τα ελληνικά στούντιο να μεταφράζουν τα ιαπωνικά επεισόδια!!! Τα
μεταφρασμένα στα αγγλικά κάνουν μόνο, έτσι?


Πφ, πάγια τακτική των ελληνικών studio μεταγλώττισης. Πρώτα βγαίνει στην Αμερική και το μεταφράζουν από τ' αγγλικά. Στην πορεία όμως, οι Αμερικάνοι του έχουν αλλάξει τα φώτα του anime, είτε οπτικά είτε σεναριακά. (π.χ. Shaman King-αν το δεις στα ιαπωνικά, υπάρχει τεράστια διαφορά με το αγγλικό, για να μην μιλήσω για το αισχρό voice acting)
Απ' ότι έμαθα, μόνο το Οne Piece δεν μας ήρθε από εκεί.

Καλά, αν έβλεπες Rurouni Kenshin, στις κραυγές κατά τη διάρκεια της μάχης έγινε απαίσια δουλειά. Ανυπόφορο! Twisted Evil Αφού όποτε γινόταν μάχη πατούσα mute! Confused

Όσο για το worst top50, εννοείται πως τα πράγματα είναι υποκειμενικά. Σε άλλον αρέσει, σε άλλον δεν αρέσει. Κι εγώ βλέπω Yu-Gi-Oh και μ' αρέσει (πάλι για mute μιλάω Razz ) Άσε που πρέπει να έχει πέσει πολύ χρήμα στην παραγωγή. Το σχέδιο είναι πάντα προσεγμένο.
(τώρα που το αναφέρατε, ο καινούριος κακός δεν είναι εντελώς gay; Razz )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 03, 2006 8:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Phantom Duck έγραψε:
Έχω την εντύπωση πως είναι με βάση την βαθμολογία που δίνουν οι χρήστες


Και εγώ έτσι νόμιζα μέχρι την στιγμή που είδα στο τίτλο (στο url) το "worst bayesian". (Ούτε που ξέρω που βρίσκεται αυτό το μέρος να σκεφτείς!!)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 03, 2006 10:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Βασικά, το bayesian δεν αναφέρεται σε χώρα. Πρέπει να έχει να κάνει με τη στατιστική. Δεν ξέρω ακριβώς (και μ' έχουν πιάσει οι βαρεμάρες μου σήμερα για να διαβάσω τα άρθρα στη Wikipedia Embarassed )

http://en.wikipedia.org/wiki/Bayesian

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 04, 2006 6:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Να σου πω και εμένα μου φάνηκε παράξενο αυτό το "bayesian" και επειδή δεν το ήξερα πήγα στο systran (altavista.net) και το μετάφρασα και μου έβγαλε "Μπεϋζιανός". Υπάρχουν που υπάρχουν κάτι παράξενα ονόματα στον πλανήτη που μοιάζουν με αυτό και λέω "αυτό θα είναι". Έριξα μια ματιά στην wikipedia όμως και μάλλον έχεις δίκιο. Πρέπει να είναι ή αυτό ή αυτό αλλά βαριέμαι να τα διαβάσω Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης