Το ξέρατε ότι bakana σημαίνει αδύνατον;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Βοηθεια στους ROOKIES
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 1:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
Λοιπον παιδια εδω και λιγο καιρο εχω γραφτει σε αυτο το forum και πραγματικα εχω χαρει απιστευτα πολυ με το ποσοι πολλοι ανθρωποι αγαπουν τα anime και τα manga! Προσφατα εβαλα adsl συνδεση και μπορω και βλεπω οποια anime θελω(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Very Happy ) oμως ειμαι λιγακι μικρουλα στις γνωσεις μου και θα θελα να ζητησω απο τους πιο μεγαλους αν γινεται να μου πουν γενικα ποια anime θεωρουνται κατα γενικη ομολογια αυτο που λεμε MUST! αυτα που πρεπει οπωσδηποτε να εχει δει ενας anime-fan.Διοτι χανομαι μεσα στα απειρα anime τη μια θελω να δω το ενα την αλλη το αλλο.... Confused

Απλως να σας πω οτι εχω δει σιγουρα οποιο σχεδον anime εχει παιχτει στην Ελλαδα( τα old time classics)και επισης:chobits,naruto ολα και naruto shippuuden τα καινουργια,lain,και τωρα βλεπω rurouni kenshin και luffy one piece που το λατρευω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ertai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 1:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 257 Τόπος: Grand Line
Wraia se ena mina loipon pou tha exeis teleiwsei me to One Piece sou proteinw na deis ta exis:
Full Metal Alchemist (exei apo ola mesa drasi, gelio , ligo drama)
Black Lagoon (to vlepw twra kai mou aresei)
Neon Genesis Evangelion(einai sugoooi)
Trust and Betrayal (4 ova tou rurouni kenshin)
Elfen Lied(Splatter)
Berserk(Aimatiro)

Kai afou deis ta 2 teleutaia kai tha thes na araxeis ligaki des FLCL(Furi Kuri) na rixeis ligo gelio Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________

A dream that will come true is not a real dream
私は新しい世界の神である
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 1:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Neon Genesis Evangelion (uper must)
Elfen Lied (oxi mia apli splateria opws nomizei o kosmos )
Samurai Champloo (exei polu gelio kai drasi )
FLCL (trela ..des kai to excel saga ama sou aresi to FLCL )
Angel Sanctuary ...

vasika tha mporouse o kathenas na protinei katevata me titlous ^^ alla kalitera na mas peis ti eidous anime thes na deis panw katw na xeroumai ti na protinoumai Razz
des kai sto Sneak Peaks meros tou forum gia kanenan titlo ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 2:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
χμμ κάποια από τα αγαπημένα μου....

Ghost In The Shell SAC
RahXephon
Berserk
Cowboy Bebop
Samurai Champloo
Tsukihime

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 2:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια! Λοιπον ισως ο noname να εχει δικιο γι αυτο θα σας συγκεκριμενοποιησω ποια anime μου αρεσουν!μου αρεσει καταρχας ενα anime να εχει δραση καθως και μια συγκεκριμενη πλοκη η οποια ξετυλιγετε σιγα-σιγα,οι χαρακτηρες με ενδιαφερει να εχουν πολλα ψυχογραφικα χαρακτηριστικα να ειναι ξεχωριστοι μεσα στο anime,επισης μου αρεσουν πολυ τα anime που εχουν καποια παραδοσιακα η και λιγακι παραμυθενια στοιχεια οπως ας πουμε το luffy μιλαει για πειρατες, το naruto για ninja, το rurouni kenshin για σαμουραϊ.Ισως να μη μου αρεσουν τοσο τα science fiction και τα σπλατερ οταν μιλαμε για πολυ πολυ πολυ αιμα
Απλως θεωρεισα οτι υπαρχουν καποια anime που ετσι κι αλλιως θα πρεπε καποιος να τα δει .Οπως με τους συνεφιλ πχ. ειναι καλο να εχεις δει hitchkok η πολιτης κεϊν,casablanka etc Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 2:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Με βάση αυτά που αναφέρεις, δες το Fate/Stay Night http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3348 . Tα έχει όλα στον σωστό συνδιασμό Smile

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 2:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Νομίζω και το gungrave θα σου άρεσε. Ίσως και το Noir.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 3:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
...και τέλος αν πιστεύεις πώς αντέχεις κάθε βδομάδα κολλημένη στην οθόνη του pc σου για το νέο επέισοδιο... Death Note... nouf said...

Και φυικά Gundam Seed και Gundam Seed Destiny... Shinn Asuka ftw

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ertai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 3:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 257 Τόπος: Grand Line
Kia to Full Metal Alchemist sindiazei poli kala ta stoixeia pou proaneferes oti sou aresoun Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________

A dream that will come true is not a real dream
私は新しい世界の神である
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 3:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
to full metal alchemist μου φαινεται πολυ καλο!Το gundam seed μαλλον ειναι λιγακι science fiction και δε με τρελαινει....Θα ψαξω ολα οσα μου προτεινατε!Παρεπιπτοντως το ghost in the shell θεωρειται γενικα αξιολογο φανταζομαι!Παρολα αυτα εχω μπερδευτει στο animedatabase μου φαινεται οτι εχει παρα πολλα επισοδεια και ταινιες πολλες με το ιδιο ονομα γινεται ενας χαμος!μπορει καποιοσ να μου εξηγησει τι ακριβως symbainei?τελευταια ερωτησουλα αλλα τι ειναι τα OVA πχRUROUNI KENSHIN OVA?


(SORRY ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΡΗΖΩ Rolling Eyes )
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 4:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
generally...*ektos apo merika pou anaferthikan parapanw*

Ergo Proxy
Texhnolyze
Haibane Renmei
Kino no Tabi
Ayakashi
Chrno Crusade
Seikai no Senki(all of em)
Fantastic Children
Windy Tales
Gankutsuou
Gilgamesh
Gunslinger Girl
Infinite Ryvius
Hyaku Monogatari
Last Exile
Mahou Shoujo Tai
Monster
Mushishi
Narutaru(if u can handle it Razz estw kai cencored)
NieA_7
Noein
Otogizoushi
Peace Maker Kurogane
Planetes
Eureka Seven(isws se 3enisei logw twn mecha,alla des to...einai apla awesome)
Rosen Maiden(+Rozen Maiden Träumend+Rosen Maiden Ouvertüre)
Mahou tsukai ni taisetsu na koto
The Third~Aoi Hitomi no Shoujo
Wolf's Rain

auta to oliga apo mena ^^

*btw OVA=Original Video Animation,dil...anime pou bgainoun katetheian se dvd,xwris na exoun proigoumenws(tis perissoteres fores) paixtei stin tileorasi*

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
maiku
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 4:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 01 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 777
to elfen lied den einai must, for sure.

_________________
http://tinyurl.com/yqr9jd
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Abel
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 5:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: volos/ athina Τώρα Βλέπω: Druaga no To, Soul Eater, Nabari no Ou, Toshokan Sensou
tha sou proteina merika anime pou exoun merika xronakia stin plati tous kai pou exoun meinei stin istoria ws all-time classics ( toulaxiston gia mena Razz)

Trigun
Neon Genesis Evangelion
Ninja Scroll
Cowboy Bebob
X
Full Metal Alchemist

einai anime pou edwsan entona to stigma tous ki epiraiasan arketa tin metepeita dhmiourgia kai stoixeia tous tha sunantiseis se polla apo ta anime pou akolouthisan. meta an den exeis akoma dei, des tainies tou miyazaki opws:

Princess Mononoke
Nausicca
Spirited Away
Howl's Moving Castle

giati kathe mia einai mia monadiki empeiria. apo kei kai pera yparxoun xilia dio poiotika anime pou mporeis na deis, merika symantika gia mena einai:

Gankutsuou - The Count of Monte Cristo
Wolf'f Rain
Last Exile
Noein
Ergo Proxy
GunGrave
Otogizoushi

p.s. gia mena tha itan simantikotero na tsekareis an den exeis akoma, ta prwta pou sou eipa, meta siga siga tha briskeis kai sy i idia auto pou sou tairiazei perissotero.

p.s.2 twra gia meta apo auta ta ypoloipa anime pou sou lew einai 100% AAA katigorias anime. ^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 1:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
Yami-kun Cool ωραια λιστα λιγακι μεγαλη αλλα ευχαριστω πολυ. Αbel εισαι φοβερος αυτο ακριβως χρειαζομουν θα δω αυτα τα classic anime διοτι χρειζομαι σιγα σιγα να διαμορφωσω αποψη και στη συνεχεια θα τσεκαρω ολα τα υπολοιπα!εχω δει ολες τισ ταινιες του miyazaki και ειναι ολεσ εκπληκτικες (βασικα δεν χορταινω να τισ ξαναβλεπω)οπως εχω και αλλη μια ταινια anime το metropolis η οποια μου φανηκε αρκετα καλη

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ertai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 08, 2007 1:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 257 Τόπος: Grand Line
Lol irema..... 1-2 anime eipame o kathenas... me ola ayta pou grapsate tha exei to paidi na vlepei gia 1 xrono Razz Razz Razz Razz

Pantws afou exoun graftei as ta kratiseis se get list file kalo tha itan Very Happy Very Happy

_________________

A dream that will come true is not a real dream
私は新しい世界の神である
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης