Το ξέρατε ότι sugoi σημαίνει φοβερός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    προβλημα με amv ποιοτητα
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2007 9:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
γεια σας παιδια!προσφατα εφτιαξα το πρωτο μου amv χρησιμοποιωντας adobe premier pro 2.0 εχω ομως ενα προβλημα:επειδη θελω πολυ να κανω upload το amv μου σε καποιο site εχω περιορισμο λογω του οτι το amv μου ειναι 750 mb περιπου και διαρκει 3 λεπτα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι κωδικοποιησει να επιλεξω για να το ρηξω κατω απο 750 δοκιμασα με το H.264 και το ερηξα στα 350 αλλα και παλι ειναι παρα πολυ!αν ξερει καποιος ας μου πει πως να τα καταφερω

θελω να το κανω upload η στο youtube η στο amv.org αν και στο τελευταιο δεν εχω καταλαβει καλα πως κανουμε upload

οποιος μπορει ασ βοηθησει Very Happy Very Happy Very Happy

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2007 10:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Το Youtube εχει κάποιους συγκεκριμενους περιορισμούς στα βίντεο που δέχεται για upload.
Ενδεικτικά σου αναφέρω αυτά που βρήκα όταν πήγα να κάνω upload το δικό μου AMV:

Your video is limited to 10 minutes and 100 MB
YouTube accepts video files from most digital cameras, camcorders, and cell phones in the .WMV, .AVI, .MOV, and .MPG file formats.

Και ότι άλλο θέλεις να μάθεις για το upload σε αυτή την σελίδα --> http://www.google.com/support/youtube/

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2007 10:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Nomizw pws ena AMV video prepei na einai gyrw sta 50 me 100 to poly MB, kai mporeis fysika na exeis "krystallinh" poiothta se ayta ta megethi. Fysika prwto apaitoumeno stoixeio einai na exeis poly kalh poiothta footage(DVD quality an ginetai) kai sth synexeia prepei na koitaxeis pws akribws na kaneis to compression tou video sto export.

An theleis pragmatika na kaneis mia poly kalh douleia sto thema ths poiothtas twn AMVs, tha sou sinistousa na elegxeis prosektika ton Guide twn Ermac kai Absolute Destiny sto www.animemusicvideos.org . Sto lew kai ex empeirias, oxi apla bash parathrhsewn.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2007 11:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
σας ευχαριστω πολυ παιδια !πολυτιμη η βοηθεια και των δυο!λοιπον για οσους χρησιμοποιουν premier η οποιοδηποτε αλλο προγραμμα βρηκα μεσω του link του fingolfin οτι οι καλυτερες προδιαγραφες για upload στο youtube ειναι

MPEG4 (Divx, Xvid) format
320x240 resolution
MP3 audio
30 frames per second

lost reflection ευχαριστωVery Happy για την συμβουλη θα το τσεκαρω γιατι γενικα δεν μου αρεσει να βλεπω ομορφεσ δουλειες να χαλανε εξαιτιας της ποιοτητας απλως οι επιλογες τουλαχιστον στο premier εινια ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ Confused

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης