Το ξέρατε ότι bukkyou σημαίνει βουδισμός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    Full Metal Alchemist...ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ??????
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 29, 2007 10:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Ναι..Ναι..Δεν είναι Βόας..Δεν είναι Κροταλίας..Είναι το Full Metal Alchemist το οποίο ήρθε στην ελληνική τηλεόραση.. Surprised !!!Το θέμα είναι οτι δεν πίστευα και εγώ στα αυτιά μου,μέχρι που άκουσα την περιγραφή από ένα φιλαράκι:"έβαλαν ένα anime,μου είπε,του ήταν τέλειο!!Δεν ξέρω πως το λένε και πήρα εσένα που έχεις τρέλα να μου πεις..( συνεχιζοντας μου λέει ) Ο προταγωνιστής είναι ένας τύπος με ξανθά μακριά μαλλιά και μηχανικό χερι και έχει και μια ζωντανή πανοπλία μαζί του που λέει οτι είναι ο αδερφός του..Ξέρεις πιο είναι;" Τι κάνει νιαου νιαου ατα κεραμίδια;;;
Το κανάλι που το δείχνει είναι το Cine+ (συνδρομητικό της ΕΡΤ) και απότι μου είπε έχει υπότιτλους..
Τα σχόλια δικά σας..

Άντε βρε...και στο Naruto!!!! Razz

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 29, 2007 10:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Παλιοοοοοοο Razz

Αν κάνανε έναν κόπο και αντί για την ψηφιακή τηλεόραση που είναι καλά καλά σε πρώιμο στάδιο στην Ελλάδα ακόμα, το δείχνανε σε κανα ΣΚΑΙ ή άλλο κανάλι θα ήταν εξαιρετικά.
Αλλά..
Ελλάδα..

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 29, 2007 11:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Φίλε kabez απ'ότι φαίνεται το ήξερες,ε; Εγώ μόλις το άκουσα...την άκουσα Razz !!!
Η αλήθεια είναι οτι έχεις δίκιο,αλλά εγώ το βλέπω σαν μεγάλο βήμα έστω και για συνδρομητική..
Άλλωστε αν έμπαινε σε κάποιο κανάλι δεν θα του δίνανε στο ίδοι το κανάλι σημασία..Δηλαδή, πάρε για παράδειγμα το SamuraiX.Το έβαζεν στο ΜακεδονίαΤV και ποτέ δεν είχα καταφέρει να το δω στην ώρα του (άσε τη σειρά των επισοδείων)..Απο την άλλη όταν το έδειχνε στο Mega (αρχές του '90 περίπου..) το βάζανε στις 6 το πρωί..Ακόμα και το Star να πάρεις,επειδή έβλεπα Yu-Gi-Oh!,αν και τέλειωσε τα επισόδεια (παρ'όλες τις επαναλείψεις που τρώγαμε στη μάπα..) τα GX τα εβαζε στις 8:30 το πρωί μετά τα σταμάτησε και έμαθα προχθές οτι τα συνεχίζει αλλά το βάζει τώρα στις 5:30 το πρωί.. Twisted Evil !!Άντε εσύ τώρα να παρακολουθήσεις σειρά..
Θέλω να καταλείξω στο οτι αν έμπαινε στην Ελληνική τηλεόραση η πιο λογική κατάλιξη θα ήταν να τραβάμε τα μαλλιά μας...

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 29, 2007 1:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Yπαρχει ηδη θεμα για αυτο.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 05, 2007 12:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
Ούτε εγώ το ήξερα, καλώς να ορίσει.
Φοβάμαι λίγο τη μεταγλώτιση...
Θα δίξει όμως όλες τις σκηνές ή θα το κόψει το Συμβούλιο στη μέση...?

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Irine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 08, 2007 11:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Για την ακρίβεια, το έφερε η ΝΕΤ Ψηφιακή το καλοκαίρι.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 09, 2007 1:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Puppetmaster έγραψε:
Ούτε εγώ το ήξερα, καλώς να ορίσει.
Φοβάμαι λίγο τη μεταγλώτιση...
Θα δίξει όμως όλες τις σκηνές ή θα το κόψει το Συμβούλιο στη μέση...?


Έχω την εντύπωση ότι το dub θα είναι(ή μάλλον ήταν) ιαπωνικό αλλά δεν είμαι σίγουρος.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 11, 2007 8:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
kabez έγραψε:
Puppetmaster έγραψε:
Ούτε εγώ το ήξερα, καλώς να ορίσει.
Φοβάμαι λίγο τη μεταγλώτιση...
Θα δίξει όμως όλες τις σκηνές ή θα το κόψει το Συμβούλιο στη μέση...?


Έχω την εντύπωση ότι το dub θα είναι(ή μάλλον ήταν) ιαπωνικό αλλά δεν είμαι σίγουρος.


Αrigato!

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GoGetaSjj4
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 16, 2007 8:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 114 Τόπος: edo eki parapera
nai to dub itane giaponeziko kai den ixe komenes skines kai arketa kali metafrasi mporo na po! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Nikolakis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 5:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 104 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Anime
Ελεος γαμωτο!Δεν αξιωνεται η ελληνικη τηλεοραση να βαλει ενα anime μεχρι τελους σε σταθμο που να πιανει παντου πχ star/mega klp klp και οχι ωρες τρελες.....
Καλα δεν ενοω το pokemon αλλα καποιο αλλο που να μην βαζει επαναληψεις παρα μονο τα σαββατοκιριακα ή καποια αλλη μερα...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 5:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Φίλε Nikolakis,Στηαν Ελλάδα βρήσκεσαι..Όπως έχω ξαναπεί σε άλλο θέμα,πρέπει να κάνεις τάμα στην Παναγία για να μην κόψουνε τα Anime που βάζουν..Οι μόνες τρανταχτές εξεραίσεις είναι το DB,DBZ k YuGiOh,τα οποία τελειώσανε αφού μας έβγαλαν την πίστη στις επαναλύψεις..Οι δε συνέχειες τους δεν παίχτηκαν (βλέπε DBgt) ή τις έκαναν άνω κάτω (βλέπε YuGiOh Gx)..Έλλεος!!!! Twisted Evil

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 30, 2007 6:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
Τελείωσαν τα full metal alchemist τα έβλεπα πολύ καλά ήταν χθές έδειξε την ταινία, το μόνο που μου την έσπασε ήταν οι υπότιτλοι είχαν τα ονόματα τους με την ένοια τους στα ελληνικά Envy= ζήλεια, Glatony=λεμαργεία, Lust=Λάγνεια. Σπαστικό Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
SummonerYuna578
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 30, 2007 7:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 30 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 282 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: One Piece,Bleach, FMA : Brotherhood, Bakemonogatari
to ida kai tis 2 fores poy to edikse + ali mia poy ida afta poy ekana download XD..simfono.einai poly spastiko na bazoyn tin elliniki enoia :/ elpizo na min feroyn to Naruto edo..etsi kai kanoyn ta idia kai eki tha trelatho 0_0

_________________
今日まで こんな どうしようもねェおれを
鬼の血をひくこのおれを・・・!!
愛してくれて・・・ありがとう!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης