Το ξέρατε ότι shijin σημαίνει ποιητής;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 2 από 8
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Akasuki: Shojo Manga απο την Anubis
allastor of darkness
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 25, 2006 11:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 29 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 332 Τόπος: soul-society Τώρα Βλέπω: ta radikia anapoda!
re paidia ego pou to ida se ena periptero mou fanike oti itan san kanoniko periodiko kai oxi se morfi manga! Shocked

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 25, 2006 5:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Yeap! Kι εγώ όταν το 'πιασα στα χέρια μου νόμιζα ότι είχα πάρει το νέο τεύχος του W.I.T.C.H, ειδικά λόγω του layout του εξωφύλλου. Λες κι ήθελε να τραβήξει ως πελάτες έφηβα κοριτσάκια (άσε δε η διαφήμιση του Winx Club μέσα στο περιοδικό). Πιο μετά θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου από το περιοδικό.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 25, 2006 6:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Παράθεση:
ειδύλια (Σωστα το έγραψα ? )

Πολύ σωστά το έγραψες, μην ανησυχείς.

Παράθεση:
Όπως το Shirahime-Syo

Ποιο είναι αυτό; Ούτε που το έχω ακουστά. (Και πίστεψε με ξέρω πάρα πολλούς τίτλους)

Παράθεση:
Δες για παράδειγμα το X:TV (της Clamp) και το Angel Sanctuary που έχουν τέτοια καφρίλα που δύσκολα θα πιστέψεις ότι επρόκειτο για shojo.
Και ακριβώς επειδή έχουν τσο μεγάλη καφρίλα όπως λες γι' αυτό νομίζω πως κάνεις και λάθος. Πρώτη φορά ακούω ότι το X είναι shojo.

Παράθεση:
δεν είναι κι ο απόλυτος κανόνας ότι τα shojo είναι μόνο ρομάντζα και magical girls.
Όχι μόνο δεν είναι ο απόλυτος κανόνας αλλά τα τελευταία χρόνια η αγορά manga έχει πέσει και έτσι τα ανακάτεψαν για να βγάλουν νέο εμπόρευμα. Διάβασε ένα shonen π.χ και δεν θα βρεις και πολλά αντρικά στοιχεία μέσα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 26, 2006 2:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
re paidia to shounen jump mporeis na to parageilleis apo ena magazi sti 8es/niki pou legetai Metropolis... konta sto cofix einai... standar 8a to ferei... mou fainetai oti mporeis na zitiseis kai manga alla auta 8a argisei na ta ferei...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 26, 2006 2:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
re paidia to shounen jump mporeis na to parageilleis apo ena magazi sti 8es/niki pou legetai Metropolis... konta sto cofix einai... standar 8a to ferei... mou fainetai oti mporeis na zitiseis kai manga alla auta 8a argisei na ta ferei...
... nai mporeis na paragkileis kai manga ... kai nai tha argisei na ta ferei !! otan zitisa to 7 vol apo NGE eimoun 1o etos twra eimai 3o Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 1:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
KuRy-ou έγραψε:
Παράθεση:
Δες για παράδειγμα το X:TV (της Clamp) και το Angel Sanctuary που έχουν τέτοια καφρίλα που δύσκολα θα πιστέψεις ότι επρόκειτο για shojo.
Και ακριβώς επειδή έχουν τσο μεγάλη καφρίλα όπως λες γι' αυτό νομίζω πως κάνεις και λάθος. Πρώτη φορά ακούω ότι το X είναι shojo.

Για το X δεν είμαι απολύτα σίγουρος, αλλά για το Αngel Sancturay έχω ακούσει από αρκετά άτομα ότι είναι shojo. Nαι, ούτε κι εγώ τους πίστευα στην αρχή...

KuRy-ou έγραψε:
Παράθεση:
Όπως το Shirahime-Syo

Ποιο είναι αυτό; Ούτε που το έχω ακουστά. (Και πίστεψε με ξέρω πάρα πολλούς τίτλους)

Κι αυτό γιατι ο τίτλος αυτός δεν είναι καν ιαπωνικός. Για την ακρίβεια, όλες οι shojo manga ιστορίες του Akasuki (το οποίο Akasuki είναι ο τίτλος που έδωσε η Anubis για την συλλογή αυτή ιστοριών) είναι από γερμανίδες δημιουργούς. Ναι, σωστά διαβάσατε!

Μια φορά έφερε η Anubis manga (κι όχι manga-like comic όπως το W.I.T.C.H.) κι αυτά δεν είναι καν από ιάπωνες (ή έστω κορεάτες) mangaka!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Τι μιζέρια, Θεέ μου! Μου φαίνεται ότι μας έπιασε κότσους η Anubis όλους εμάς που ελπίζαμε να πιάσουμε στα χέρια μας ένα 100% manga μεταφρασμένο στα ελληνικά. Δίκιο είχα τελικά όταν έλεγα ότι στοχεύει σε αναγνώστριες του Σούπερ Κατερίνα. Για να φέρνει manga made in Germany σημαίνει ότι δεν είχε σκοπό να διαθέσει λεφτά για τα πνευματικά δικαιώματα ιαπωνικού manga.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 6:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Vetus έγραψε:
Για την ακρίβεια, όλες οι shojo manga ιστορίες του Akasuki (το οποίο Akasuki είναι ο τίτλος που έδωσε η Anubis για την συλλογή αυτή ιστοριών) είναι από γερμανίδες δημιουργούς. Ναι, σωστά διαβάσατε!

Μια φορά έφερε η Anubis manga (κι όχι manga-like comic όπως το W.I.T.C.H.) κι αυτά δεν είναι καν από ιάπωνες (ή έστω κορεάτες) mangaka!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Τι μιζέρια, Θεέ μου! Μου φαίνεται ότι μας έπιασε κότσους η Anubis όλους εμάς που ελπίζαμε να πιάσουμε στα χέρια μας ένα 100% manga μεταφρασμένο στα ελληνικά. Δίκιο είχα τελικά όταν έλεγα ότι στοχεύει σε αναγνώστριες του Σούπερ Κατερίνα. Για να φέρνει manga made in Germany σημαίνει ότι δεν είχε σκοπό να διαθέσει λεφτά για τα πνευματικά δικαιώματα ιαπωνικού manga.


Αλήθεια βρε Vetus; Γ@μώτο! Κι εγώ που χάρηκα... Άμα δούμε κανένα manga στην Ελλάδα δηλαδή, θα είναι... από λάθος! Twisted Evil

YΓ. Να ρωτήσω κάτι (γιατί είμαι και σχετικά άσχετη, πώς να το κάνουμε) το Robotech που εκδίδει η Anubis είναι manga; Γιατί μου θυμίζει manga στο σχεδιασμό...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 7:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Δεν μπορώ να καταλάβω την Anubis, αφού δείχνει να την ενδιαφέρει το θέμα και θέλει να προωθήσει την Ιαπωνική κουλτούρα, γιατί δεν το κάνει με τον σωστό τρόπο? Shocked

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 28, 2006 12:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
Δεν μπορώ να καταλάβω την Anubis, αφού δείχνει να την ενδιαφέρει το θέμα και θέλει να προωθήσει την Ιαπωνική κουλτούρα, γιατί δεν το κάνει με τον σωστό τρόπο? Shocked
Sigoura gia na asxolithei me komix -manga sthn ellada prepei na exei thn aparetith trela ... alla opws kai na to kanoume h Anubis einai mia eteria , kai stoxo fiska exei to kerdos ! exei kanei kales doulies ... alla to manga exei kai ena risko etsi ! ? den einai diadedomeno sthn ellada ... kai einai risko na fereis mia megali seira (p.x. 18 vol ) na pliroseis gia ta vol kai meta na deis p.x. oti den simferei na ta vgaleis ... gia afto pisteuw oti ginontai afta pou ginontai ... dila mikra vimata ... alla sthn sosth kateuthinsh !!


Παράθεση:
Για το X δεν είμαι απολύτα σίγουρος, αλλά για το Αngel Sancturay έχω ακούσει από αρκετά άτομα ότι είναι shojo. Nαι, ούτε κι εγώ τους πίστευα στην αρχή...
to Angel Sanctuary einai shojo ... apo ta liga ... ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Belial
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 28, 2006 2:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 327 Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Gia peite ligo poios sxediase to akatsuki, gitai apo to sxedio(xoreis na exo dei to manga)
auta pou eixa dei sto manga no sekai,mou thimise kapon sxediastei!

_________________


http://www.frogs-n-dogs.blogspot.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fotini
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 28, 2006 10:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 14 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 9
Όπως λέει κι ο NoName, θα ήταν τρελό και ανούσιο ρίσκο να ξεκινούσαν τη προσπάθεια για ελληνικό περιοδικό manga αγοράζοντας ακριβά δικαιώματα από μεγαλύτερους δημιουργούς. Όπως γράφει και μέσα στο ίδιο το περιοδικό, θα υπάρξει μια δοκιμαστική πορεία και έπειτα ανάλογα με τις αντιδράσεις του κόσμου θα δουν και τι πορεία θα χαράξουν.

Απ' τη μια το βρίσκω λογικό, απ' την άλλη θα πει κανείς, δεν είναι και κανένας μικρός εκδότης που βγάζει ένα περιοδικό όλο κι όλο, κοτζάμ Anubis είναι... Εντάξει, αλλά κάποιο τρόπο έπρεπε να βρει για να δοκιμάσει τα νερά.

Συζητούσα με την αδερφή μου χτες τι προοπτικές έχει να πάει καλά... Ότι υπάρχει ένα σεβαστό κοινό που ασχολείται με manga στην Ελλάδα θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει. Το θέμα είναι αν θα τσιμπήσει με το συγκεκριμένο. Εγώ πάντως θα συνεχίσω να το αγοράζω γιατί καταρχάς είναι το μοναδικό ελληνικό δείγμα σ' αυτή την κατηγορία και δεύτερον είμαι πολύ περίεργη να δω πώς θα εξελιχθεί μετά από αυτή τη δοκιμαστική φάση.

_________________
Καταραμένε Μαετζίμα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 28, 2006 3:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Belial έγραψε:
Gia peite ligo poios sxediase to akatsuki, gitai apo to sxedio(xoreis na exo dei to manga)
auta pou eixa dei sto manga no sekai,mou thimise kapon sxediastei!


Οι 2 πρώτες ιστορίες, δηλαδή το Y Square και το Dystopia - Love at last είναι δημιουργήματα της Γερμανο-Κορεάτισας Judith Park.
Η τρίτη ιστορία, το jibun-Jishin, είναι της Γερμανίδας Nina Werner

Όπως προαναφέρθηκε, η Anubis είναι μία εταιρία που προσπαθεί να προωθήσει κάτι άγνωστο στην Ελλάδα. Και όπως είναι γνωστό, κάθε τι καινούργιο έχει ρίσκο, επειδή δεν υπάρχει η σιγουριά ότι θα βρει ανταπόκριση. Από αυτην την άποψη καλά έκανε η Anubis και έφερε φθηνά και άγνωστα Manga, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να παραπονεθεί μεγάλο μέρος του πληθυσμού. Εξ άλλου οι 3 αυτές ιστορίες ήταν κανονικά Manga, με τις σχεδιαστικές νοοτροπίες και όλα τα σχετικά. Very Happy

Ελπίζω πως μετά από τα 6 τεύχη Akasuki που θα βγάλει, να ακολουθήσουν μεγαλύτερα πράγματα. Πρώτα το Manga No Sekai, και ύστερα το Akasuki. Τα πρώτα βήματα έχουν ήδη γίνει. Επειδή όμως η τρέλα του καθενός δεν είναι αρκετη για να κρατήσει ένα περιοδικό σε κυκλοφορία Razz , νομίζω πως και οι επόμενες κινήσεις που θα κάνει η Anubis θα αφορούνε πιο πολύ τους άσχετους με το θέμα . Έτσι θα είναι πιο ασφαλής, μέχρι να βρει την ανταπόκριση που χρειάζεται για να φέρει πιο γνωστές σειρές

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Belial
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 29, 2006 4:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 327 Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Pantos, krima einai pou den eferan manga iaponeziko, xenerosa tora Crying or Very sad !
oti tha to paro, auto einai sigouro, miazei poio polu me manga apo to Warcraft (pou gia mena den einai manga alla tespa), kai einai kai i proti prospathia pou ginetai stin ellada.
alla tha mporousan aneta na paroun ena kanoniko manga, iparxoun toses mikres seires, mi gnostes ston ipolipo kosmo, kai malista kalles!
px, deite edo http://www.ki-oon.com/?what=s , einai ena kainourgeio galliko ekdotiko oiko gia manga
to opoio, dixnei oti den exoun polla lefta na paroun megales-gnostes seires, alla oti exo dei kai diabasei ap'autous m'arese polu!
to thema, einai an theloun na broun tetoies seires, prepei na steiloun kapoion stin iaponia na paei kai na psaxei, na koitazei ti tha mporouse na aresei ston elliniko koino, kai na parei mia seira s'ena oi 2 teuxos kai na tin ferei edo, den tha tous bgei pio akribo apo na to paroun apo tin germania!
Kai stantar tha einai kalutero, alla prepei na broun kapiois pou xerei iaponezika, kai na gnorizei kala ta manga, k'auto den einai toso eukolo na to breis, einai kai ta exoda tou taxidi, kai tis paramonis pou einai akriba, pio eukollo pigeneis stin germania! Laughing

Gia ta shojo pou legate, den einai olla koritsistika (erotes,filies), kai ontos to x einai shojo, to manga toulaxiston, fainetai kai apo stisimo, kai apo to sxedio, kai mi xexasoume oti oi Clamp to ekanan, pou oles oi doulies tous einai shojo, kai as exei bia, aima, skotomous ktl..!
opos kai oi onomasia shonen de simainei akribos gia agoria, einai poio pollu peripetaia, filia kai dunami!

As elpizoume oti tha paei kala to akasuki (posa teuxei? 6?)
Kai t roborteck den einai manga, amerikaniko einai, alla to ekanan oraio, to allaxan poli pio stilizarismeno einai, den einai "ithela na sxediaso manga kai ekana megala matia kai trigono prosopo"exoun kai megali miti kai posa alla diaforetika stixia pou thimizei amerikaniko comics!m'arese san sinolo! Laughing

_________________


http://www.frogs-n-dogs.blogspot.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 2:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Παράθεση:
Kai t roborteck den einai manga, amerikaniko einai, alla to ekanan oraio, to allaxan poli pio stilizarismeno einai, den einai "ithela na sxediaso manga kai ekana megala matia kai trigono prosopo"exoun kai megali miti kai posa alla diaforetika stixia pou thimizei amerikaniko comics!m'arese san sinolo!


Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση!
Κι εγώ ελπίζω να τα πάει καλά, για να κάνει και καμιά άλλη ανάλογη κίνηση η Anubis! Στο κάτω κάτω εταιρία είναι, δε μπορεί να κάνει παρακινδυνευμένες κινήσεις!
Απ' ό,τι λέει και ο Phantom Duck, οι ιστορίες είναι προσεγμένες. Αυτό μου φτάνει, προσωπικά, οπότε θα πάω να το πάρω! Very Happy

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bezalel
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 4:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 4
Vetus έγραψε:

Μια φορά έφερε η Anubis manga (κι όχι manga-like comic όπως το W.I.T.C.H.) κι αυτά δεν είναι καν από ιάπωνες (ή έστω κορεάτες) mangaka!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Τι μιζέρια, Θεέ μου! Μου φαίνεται ότι μας έπιασε κότσους η Anubis όλους εμάς που ελπίζαμε να πιάσουμε στα χέρια μας ένα 100% manga μεταφρασμένο στα ελληνικά. Δίκιο είχα τελικά όταν έλεγα ότι στοχεύει σε αναγνώστριες του Σούπερ Κατερίνα. Για να φέρνει manga made in Germany σημαίνει ότι δεν είχε σκοπό να διαθέσει λεφτά για τα πνευματικά δικαιώματα ιαπωνικού manga.


Embarassed Φίλε μου, σέβομαι την άποψή σου αλλά φαίνεται από τα λεγόμενά σου ότι δεν γνωρίζεις την εικόνα που έχουν οι ιαπωνικές εκδοτικές εταιρίες για την ελληνική αγορά. Τα ερωτήματα που έπρεπε να κάνεις στον εαυτό σου είναι: α)Υπάρχουν άλλες εκδοτικές εταιρίες, εκτός από την Anubis, που να έχουν κινηθεί στο χώρο του Manga β) Αν όχι, ποια η άποψη του Ιάπωνα εκδότη για την αγορά στην Ελλάδα;

Και... εχμ... Μια από αυτές τις γερμανίδες έχει νοτιοκορεάτικες ρίζες Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 8
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης