Το ξέρατε ότι hengen σημαίνει μεταμόρφωση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενη
Σελίδα 11 από 12
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Makedonia is greek!
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 1:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Oh yeah, ξερω πολυ καλα τι γραφω, Dante & Shin Getter...
Λιγο με ξερετε, ιδου και τα λεγομενα σας. Δεν θυμαμαι να εχω δωσει αφορμη ποτε για να μου πειτε κατι τετοιο.

Οσοι του anime.gr εχουν προβλημα, ας μου το πουν οι ιδιοι. Πρεπει ομως να λαβετε υπ'οψην σας οτι ειμαι μελος πανω απο 2 χρονια απο εσας και λογικοτατο να γνωριζω αυτα τα ατομα καλυτερα... ατομα απο το anime.gr με τα οποια βγαινω για καφε και τα post μου, αν και ξεφευγουν απο τα ορια της πλακας πολλες φορες, δεν ειναι καθολου προκλητικα.

Με ενδιαφερει να ειμαι καθαρος ως προς την κοινοτητα του forum αλλα και με ενδιαφερει περισσοτερο η ευνοια των αλλων forums ως προς το AnimePlanet.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 20, 2008 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
παει η χωρα και η Βορεια Ελλαδα κατα διαόλου, με τί να ασχοληθούμε για να ξεχαστουμε;

με τη Μακεδονία. Αντι εδω να εκσυγχρονιστούμε να φτάσουμε την Αθήνα σε υποδομές, τα Σκόπια μας μάραναν.

στη Βoρεια Ελλαδα ειμαστε κοιμισμενοι
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 25, 2008 11:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Kathiste esis na tsakoneste kai to kratos gvazi egkiklio kai apagorevi sta stratopeda na tragoudoun to "Makedonia xakousti" (to aneferan stin tileorasi k elpizo na min ishii). Idi enas fantaros efage 10ara filaka...Zito to ethnos

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 26, 2008 5:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
η μακεδονία είναι ελληνική παρά τα όσα λένε οι σέρβοι !!!!! Laughing

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 26, 2008 7:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
utsutsu έγραψε:
Kathiste esis na tsakoneste kai to kratos gvazi egkiklio kai apagorevi sta stratopeda na tragoudoun to "Makedonia xakousti" (to aneferan stin tileorasi k elpizo na min ishii). Idi enas fantaros efage 10ara filaka...Zito to ethnos


απο το να σε φωναζουν "Βουλγαρο" αυτο ειναι πιο εκλεπτυσμενο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 26, 2008 7:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Το θεμα πιστευω οτι λυθηκε. Δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε, απλα μαζευουμε posts.
Πηγε ηδη προς το flame αρκετες φορες, οποτε...

Lock.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 9:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Το ξανανοίγω όταν αντίκρισα μια φωτό από σκοπιανό χαρτονόμισμα ναι καλά βλέπετε δείχνει το λευκό πύργο και τον άγιο δημήτριο αν δεν κάνω λάθος.






Αυτό κυλοφορεί από το 2007 τώρα αξιώθηκα και το είδα.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 9:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Carnival of Rust έγραψε:
Το ξανανοίγω όταν αντίκρισα μια φωτό από σκοπιανό χαρτονόμισμα ναι καλά βλέπετε δείχνει το λευκό πύργο και τον άγιο δημήτριο αν δεν κάνω λάθος.






Αυτό κυλοφορεί από το 2007 τώρα αξιώθηκα και το είδα.


Can't believe that!!!
Ελεος.ΟΚ ας αντεξουμε οτι διεκδικουν την Μακεδονια αλλα να βαλουν τον λευκο πυργο και τον Αγιο Δημητριο στο χαρτονομισμα τους αυτο παει πολυ.
Μωρε καλα εκανες και το ειδες εσυ και μη σου πω οτι μπορει να εισαι ο πρωτος.Τα Media δεν το εχουν κανει ακομα θεμα Razz

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 10:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Και να που πρόκειται πάλι για τα λεφτά! Laughing Πώς γίνεται βρε παιδί μου και σε κάθε φασαρία κάνουν την εμφάνισή τους; Rolling Eyes

Πέρα από την πλάκα όμως, μήπως το κοιτάζουμε από τη λάθος σκοπιά το θέμα; Μήπως περιοριζόμαστε από εθνική περηφάνια μέσα στην Ελλάδα και αδυνατούμε να δούμε τον υπόλοιπο κόσμο; Έχω στον τοίχο του δωματίου μου έναν παγκόσμιο χάρτη. Τον κοιτάζω και η Ελλάδα μου φαίνεται τόσο μικρή... Δεν θέλω να ζω περιορισμένος εκεί μέσα, και για αυτό δεν θεωρώ τον εαυτό μου Έλληνα, αλλά άνθρωπο. Δεν θεωρώ σπίτι μου την Ελλάδα, αλλά τον κόσμο.

Σκεφτείτε το έτσι. Η ανεξέλεγκτη είσοδος προσφύγων προκαλεί πρόβλημα στην εργασία/οικονομία. Η ανεργία έχει ανέβει, τα πτυχία χάνουν την αξία τους. Και εμείς ασχολούμαστε με το αν η Μακεδονία είναι Ελληνική ή όχι; Μήπως να κοιτάζαμε πρώτα να ασχοληθούμε με την ανύπαρκτη παιδεία; Ή μήπως με την σάπια δημόσια υγεία; Μήπως με τη Δημοκρατία που έπαψε να είναι δημοκρατία με την κομματοποίηση, έχοντας γίνει ένα στημένο τηλεπαιχνίδι; Αντί για αυτό όμως μένουμε 2500 χρόνια στο παρελθόν νοιώθωντας περήφανοι για μια Ελλάδα που δεν υπάρχει πια. Αντί να κάνουμε μια βόλτα να δούμε την κατάσταση στη Βαρβάκειο και στο ΙΚΑ της πλατείας θεάτρου για να ντραπούμε, κοιτάμε τον μέγα Παρθενώνα νοιώθωντας περήφανοι για το παρελθόν. Μήπως όμως το κάνουμε αυτό επειδή δεν νοιώθουμε περήφανοι για το μέλλον; Μήπως το θέμα με τη Μακεδονία προέκυψε από την ίδια μας την αδιαφορία για την χώρα που υποτείθεται πως τόσο αγαπάμε; Ας κοιτάξουμε, λέω εγώ, πρώτα να γίνουμε εμείς καλύτεροι και έπειτα ας μιλήσουμε για το αν η Μακεδονία είναι Ελληνική ή όχι.

Και δεν βάζω τον εαυτό μου στους παραπάνω, παρόλο που μιλάω σε πρώτο πλυθηντικό πρόσωπο. Κάθε φορά που χρειάστηκα την "πατρίδα" πραγματικά, με αγνόησε επειδεικτικά. Αποτέλεσμα να έχω τώρα κατεστραμμένα γόνατα, λόγω αδιαφορία των γιατρών του ΙΚΑ. Όταν όμως η "πατρίδα" με χρειαστεί στο στρατό για να της καθαρίζω πατάτες και να της σφουγγαρίζω πατώματα, δεν θα έχω δικαίωμα επιλογής. Δεν έχω πλέον λόγο να νοιαστώ. Και για αυτό για εμένα θα κάνει το ίδιο είτε η Μακεδονία είναι Ελληνική είτε όχι. Όσοι λέτε πως νοιαζόσαστε για την Ελλάδα, όμως, σταματήστε να ασχολείστε με την Μακεδονία και κοιτάξτε λίγο την προηγούμενη παράγραφο...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 11:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Kain έγραψε:
Και να που πρόκειται πάλι για τα λεφτά! Laughing Πώς γίνεται βρε παιδί μου και σε κάθε φασαρία κάνουν την εμφάνισή τους; Rolling Eyes

Πέρα από την πλάκα όμως, μήπως το κοιτάζουμε από τη λάθος σκοπιά το θέμα; Μήπως περιοριζόμαστε από εθνική περηφάνια μέσα στην Ελλάδα και αδυνατούμε να δούμε τον υπόλοιπο κόσμο; Έχω στον τοίχο του δωματίου μου έναν παγκόσμιο χάρτη. Τον κοιτάζω και η Ελλάδα μου φαίνεται τόσο μικρή... Δεν θέλω να ζω περιορισμένος εκεί μέσα, και για αυτό δεν θεωρώ τον εαυτό μου Έλληνα, αλλά άνθρωπο. Δεν θεωρώ σπίτι μου την Ελλάδα, αλλά τον κόσμο.

Σκεφτείτε το έτσι. Η ανεξέλεγκτη είσοδος προσφύγων προκαλεί πρόβλημα στην εργασία/οικονομία. Η ανεργία έχει ανέβει, τα πτυχία χάνουν την αξία τους. Και εμείς ασχολούμαστε με το αν η Μακεδονία είναι Ελληνική ή όχι; Μήπως να κοιτάζαμε πρώτα να ασχοληθούμε με την ανύπαρκτη παιδεία; Ή μήπως με την σάπια δημόσια υγεία; Μήπως με τη Δημοκρατία που έπαψε να είναι δημοκρατία με την κομματοποίηση, έχοντας γίνει ένα στημένο τηλεπαιχνίδι; Αντί για αυτό όμως μένουμε 2500 χρόνια στο παρελθόν νοιώθωντας περήφανοι για μια Ελλάδα που δεν υπάρχει πια. Αντί να κάνουμε μια βόλτα να δούμε την κατάσταση στη Βαρβάκειο και στο ΙΚΑ της πλατείας θεάτρου για να ντραπούμε, κοιτάμε τον μέγα Παρθενώνα νοιώθωντας περήφανοι για το παρελθόν. Μήπως όμως το κάνουμε αυτό επειδή δεν νοιώθουμε περήφανοι για το μέλλον; Μήπως το θέμα με τη Μακεδονία προέκυψε από την ίδια μας την αδιαφορία για την χώρα που υποτείθεται πως τόσο αγαπάμε; Ας κοιτάξουμε, λέω εγώ, πρώτα να γίνουμε εμείς καλύτεροι και έπειτα ας μιλήσουμε για το αν η Μακεδονία είναι Ελληνική ή όχι.

Και δεν βάζω τον εαυτό μου στους παραπάνω, παρόλο που μιλάω σε πρώτο πλυθηντικό πρόσωπο. Κάθε φορά που χρειάστηκα την "πατρίδα" πραγματικά, με αγνόησε επειδεικτικά. Αποτέλεσμα να έχω τώρα κατεστραμμένα γόνατα, λόγω αδιαφορία των γιατρών του ΙΚΑ. Όταν όμως η "πατρίδα" με χρειαστεί στο στρατό για να της καθαρίζω πατάτες και να της σφουγγαρίζω πατώματα, δεν θα έχω δικαίωμα επιλογής. Δεν έχω πλέον λόγο να νοιαστώ. Και για αυτό για εμένα θα κάνει το ίδιο είτε η Μακεδονία είναι Ελληνική είτε όχι. Όσοι λέτε πως νοιαζόσαστε για την Ελλάδα, όμως, σταματήστε να ασχολείστε με την Μακεδονία και κοιτάξτε λίγο την προηγούμενη παράγραφο...



¡Hola! Kain

Ωραίος ο τρόπος που το έθεσες σαφώς η γη είναι το σπίτι μας και είμαστε πολίτες του κόσμου η οτιδήποτε θες πες το.Αλλα όπως και τα δάχτυλα των χεριών μας ονομάζονται δάχτυλα το κάθε δάχτυλο όμως ξεχωρίζει και δεν είναι ίδιο με κανένα.Έτσι λοιπόν είναι και οι λαοί αποτελούνται από ανθρώπους όμως ο κάθε λαός είναι εξωτικός και έχει τη δικια του κουλτούρα που ξεχωρίζει.Για αυτό λοιπόν ο κάθε λαός έχει τη δικια του ταυτότητα.Σίγουρα όμως τα προβλήματα που εξέθεσες είναι σοβαρότατα και δεν έχω λόγο να έρθω σε μια αντιπαράθεση πάνω σε αυτά τα ζητήματα.


Αλλα πέρα από τη "ψευτοπεριφανια" μας και για το τη έγινε πριν 2000 χρονια δεν μας αφορά αλλα να κοιτάξουμε το σήμερα θα σου πω ένα σενάριο ''φαντασίας'' που αφορά την εξωτερική μας πολιτική.

Βλέποντας αυτά τα χαρτονομίσματα τα οποια δείχνουνε σημερινά ελληνικά εδάφη που δεν αμφισβητείται ότι ανήκουνε στην ελληνική επικράτεια δείχνουνε ότι δεν πρόκειται να σταματήσουνε σε μια ονομασία και μονο.Ουσιαστικά εγώ το βλέπω σαν μια μελλοντική απειλή και θρασύτατα παρουσιάζουνε το ξαναλέω ελληνικά εδάφη ως δίκα τους.Αυτό δείχνει ότι έχουνε σκοπό και για αλλα πράγματα.Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι αν αποδεχόμαστε κάτι το οποιο δεν ισχύει ξυπνάμε την όρεξη για κάποιους άλλους.Με το συμβιβασμό αυτόν παράδειγμα οι γείτονες μας από τη στιγμή που αποδεχόμαστε μας παίρνουνε και μερικά νησάκια υποστηρίζοντας ότι είναι τουρκικα για παράδειγμα ξυπνάμε την όρεξη στις μειονότητες πάνω προς Ξανθη για ανεξαρτητοποίηση που ουσιαστικά θα είναι υπέρ της Τουρκίας.


Και μονο επειδή ουσιαστικά δείχνουμε ότι συμβιβαζόμαστε στην εξωτερική πολιτική και εννοώ αρνητικά.Επειδή δεν προλαβαίνω να αναλύσω περισσότερα θα σου συνεχίσω πιο αργότερα.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 11:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Δε διαφωνώ, όταν όμως τα δάχτυλα απομακρύνονται πολύ το ένα από το άλλο, το χέρι σπάει. Τα δάχτυλα ποτέ δεν πρέπει να ξεχνούν πως είναι κομμάτια του ίδιου χεριού.

Παραδέχομαι πως έχεις κάποιο δίκιο στα υπόλοιπα, αυτό όμως που προσπαθούσα να πω είναι πως αντί να ασχολούμαστε με τα συμπτώματα θα ήταν καλύτερο να ασχοληθούμε με την ασθένεια που τα προκαλεί. Το να ασχολούμαστε με το θέμα της Μακεδονίας πιστεύω πως είναι σαν να προσπαθούμε να θεραπεύσουμε γρίππη με καραμέλες για το λαιμό...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 12:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
+100000007 στον άρχοντα Kain.

.

Πάντως εντάξει, πολύ ασχολούμαστε με το θέμα.
Αμα είναι δικιά τους η Θεσσαλονίκη ας έρθουν να την πάρουν αν εχουν τα κοτσια αλλιως τσαμπα μαγκες υπαρχουν πολλοι...


Smile

Αλλιως και εγώ μπορώ να υποστηρίζω ότι είμαι απόγονος την δυναστείας των Μινγκ και μου ανήκει το μισό Πεκίνο.

.
Πάντως ναι, πολεμάμε πολεμάμε, αλλά ξεχνάμε τελικά για ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ πολεμάμε. Στρατιωτική απειλή για εμάς το κράτος τους ΔΕΝ είναι ,εθνικο σαμποταζ-μπουκοταζ στην οικονομια πχ δε μπορουν να μας κανουν επειδή δεν φημίζονται για την δυναμη τους....
τοτε τι ακριβως φοβομαστε?
Για τι πολεμαμε?
Για την τιμη της...πατριδας μας?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cherry_blossom
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 325 Τόπος: Somewhere over the Rainbow
πωπω παιδιά συμφονώ με ΟΛΟΥΣ και πιο πολύ με τον Kain που τα ειπε στα ισια και ποιο ειναι το προβλημα!!!

ο ξεσηκωμός που θα γίνει με την επίδειξη αυτών των "δήθεν" χαρτονομισμάτων θα προκαλέσει σε κάποιους θυμό και σε κάποιους αδιαφορία "Ρε δεν πάνε να χτυπιούνται όσο θέλουν, την μακεδονια δεν την παίρνουν"

βαρέθηκα όμως κάτι τέτοιες "παιδιαρίστικες" στάσεις των Σκοπιανών που απλά "τσιγγλάνε" τους Έλληνες...

Αργόσχολοι άνθρωποι, δεν έχουν με τίποτα καλύτερο να ασχοληθούν...Ας αποδεχτούν τι είναι και τι εδάφοι έχουν στην κατοχή τους (που θα έπρεπε να ευχαριστούν τον Θεό ακόμα και γι αυτά) κάθονται και μου φτιάχνουν χαρτονομισματα έτσι για να χαίρονται !!

Ας πάνε καμία βόλτα στα Ελληνικά νοσοκομεία να δουν τι χαμός γίνεται εκεί ή ακομα καλυτερα ας πανε στα Σκοπιανικά νοσοκομεία που είναι 10 φορές χειρότερα, που μου θέλουν και άλλο έδαφος να διοικούν.. εδώ αυτό που έχουν και δεν μπορούν να το χειριστούν καλά !!!

_________________



"It's the first day of the rest of your life"Timo Maas

Teithes my profile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 4:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Αργά ή γρήγορα θα το ανακαλύψουν οι δικοί μας πολιτικοί και μετά θα γίνει πολιτικός και οικονομικός πόλεμος... Απορώ πως δεν έγινε θέμα ακόμα στα ΜΜΕ... Confused

Σαφώς το ότι βάλανε τα μνημεία της Θεσσαλονίκης μας, δεν σημαίνει ότι συμπαθούν την πόλη μας, αλλά και την καταστροφή της σωστής Μακεδονίας. Το ότι τα βάλανε τα μνημεία μας, σημαίνει προσωπικά για μένα ότι αυτοί νομίζουν ότι απέκτησαν την Μακεδονία. Αν θέλουν την Μακεδονία πρέπει να κάνουν 6ο Παγκόσμιο πόλεμο για να την πάρουν με τα αίματα μας !

Ακόμα αρνούμαι την ύπαρξη τέτοιου χαρτονομίσματος με τα μνημεία μας. Εντάξει για τα δικά τους μνημεία, αλλά των δικών μας ΑΡΝΟΥΜΑΙ !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 6:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
cherry_blossom έγραψε:

βαρέθηκα όμως κάτι τέτοιες "παιδιαρίστικες" στάσεις των Σκοπιανών που απλά "τσιγγλάνε" τους Έλληνες...

Αργόσχολοι άνθρωποι, δεν έχουν με τίποτα καλύτερο να ασχοληθούν...Ας αποδεχτούν τι είναι και τι εδάφοι έχουν στην κατοχή τους (που θα έπρεπε να ευχαριστούν τον Θεό ακόμα και γι αυτά) κάθονται και μου φτιάχνουν χαρτονομισματα έτσι για να χαίρονται !!

Περίμενες τίποτα καλύτερο από άτομα που επικαλούνται "έγκυρο" μέντιουμ για ν' αποδείξουν ότι η Μακεδονία ανήκει στα Σκόπια; Και μάλιστα, το προβάλουν στην τηλεόραση σε παγκόσμια κλίμακα. Στο βίντεο το μέντιουμ μίλαγε μ' έναν από τους στρατηλάτες του Μέγα Αλέξανδρου αλλά όπως πολύ εύστοχα σχολίασε ο παρουσιαστής του δελτίου ειδήσεων δεν μας διευκρίνισαν σε τι γλώσσα μιλήσαν. Διότι το να γνωρίζει το μέντιουμ αρχαία Ελληνικά ή να μίλαγε ο στρατηλάτης αγγλικά ή την γλώσσα που μιλάνε στα Σκόπια πρόκειται για σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 11 από 12
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης