Το ξέρατε ότι densetsu σημαίνει θρύλος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Επόμενη
Σελίδα 15 από 18
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    DRAGONBALL
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 5:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
GT4md...Δεν χρειάζεται να την δούμε...Μιλάνε από μόνα τους τα trailers Που είδαμε.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 7:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Hi guys and girls!! ( 1ο reply μετά από πολύ καιρό απουσίας μου..)
Παρόλη την τρέλα μου με το Dragon Ball , δεν θελω να πιστέψω οτι η ταινία θα ειναι κακιά ( αν κ παίζει πολύ να είναι.. Sad )..Θέλω να πιστεύω οτι δεν θα παρεκλείνουν πάρα πολύ από το anime ( αν και ούτε αυτό το βλέπω..) , και σε γενικές γραμμές απλά θα το δω ως άλλη μια ταινία κ θα προσπαθήσω να μην το συγκρίνω με το anime..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 8:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Xωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω η ταινία παρεκλείνει ΤΕΛΕΙΩΣ από το anime. Kι αν βαριέσαι να ψάχνεις και στις 15 σελίδες του thread για το θέμα αυτό θα σου πω αναλυτικά μερικά πράγματα που έχουν αλλάξει από το anime:

- Oι Dragonballs δεν δημιουργήθηκαν από τον Shen Long αλλά από εφτά σοφούς μάγους. Τι διάολο, το The Legend of Zelda - A Link to the Past παίζουμε;
- O Goku είναι μαθήτης λυκείου (όχι, δεν τον μπέρδεψα με τον Gohan!) που όλοι οι συμμαθητές του τον πειράζουν μέχρι που αποφάσισε να γίνει μαθητευόμενος του Muten Roshin για να πάψει να είναι τόσο φλώρος (για την ταινία μιλάμε, όχι για το anime, μην τρομάζεις) και για να γίνει πιο cool (ναι, θ' ακούσεις τον Goku να πετάει σε μια φάση "Cool!" σαν κλασσικό αμερικανάκι). Xμμμμμ...δεν σου θυμίζει μήπως το Karate Kid;
- O Muten Roshin δεν είναι ο χυδαίος γέρος που χουφτώνει διαρκώς όμορφες γυναίκες, δεν είναι καραφλός με μουστάκι, γένια, μαύρο γυαλί και το καβούκι χελώνας στην πλάτη και την έχει δει πολύ Miyagi-sensei από Karate Kid. Tελικά είχα δίκιο: δεν λέγεται Dragonball η ταινία αλλά Karate Kid: H Απειλή του Πρασινομούρη (κοινώς του Picollo).
- H Bulma δεν έχει μπλέ μαλλί.
- Ο Picollo μοίαζει πιο πολύ με άνθρωπο βαμένο με πράσινη μπογιά παρά με εξωγήινο με πολύ μυτερά αυτία, κεραίες, κοφτερά δόντια και τα συναφί.

Αν δεις και τους ηθοποιούς που έχουν διαλέξει για τους βασικούς χαρακτήρες θα τραβάς τα μαλλιά σου (ειδικά ο Yamcha που μοιάζει πιο πολύ με τον Ken Masters από το Street Fighter). Συν το γεγονός ότι λείπουν ορισμένοι δημοφιλής χαρακτήρες (γίνεται Dragonball χωρίς Krillin, τον "κομπάρσο" της παρέας; ) και προσθέτους μερικούς άλλους πιο αδιάφορους που δεν έχουν θέση στην ιστορία (όπως ο Carey Fuller, ο bully του σχολείου). Για εικόνες επειδή βαριέμαι να ποστάρω ή ψάξε στο Google γράφοντας Dragonball Evolution ή κοίτα τις προηγούμενες σελίδες (αν δεις τον Goku όταν μεταμορφώνεται θα θες να κόψεις τις φλέβες σου).


Επίσης, μερικά άλλα γεγονότα που απωθούν αρκετούς anime fans (κυρίως οπαδούς του Dragonball) από το να δουν την ταινία είναι:
- Όχι μόνο κατακρεουργούν το anime αλλά έχουν την ψευδαίσθηση ότι έφτιαξαν το μέγα αριστούργημα που θα κάνει ρεκόρ πωλήσεων. Αυτό φαίνεται κι από τον καταιγισμό προϊόντων που βγάλανε (videogames, φιγούρες, βιβλία κ.ο.κ.) προτού καν βγει η ταινία.
- Η όλη φιλοσοφία παραγωγής της ταινίας. Για παράδειγμα, δικαιολογούν τις όλες αλλαγές για το γεγονός ότι ήθελαν να προβάλουν μια πιο ρεαλιστική έκδοση του Dragonball. Tώρα το κατά πόσο ρεαλιστική είναι μια ταινία όπου ο πρωταγωνιστής πετάει "Kame-hame-ha!" είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία. Κι ότι σκέφτονται πιο πολύ την mainstream αγορά που δεν έχει καμία επαφή με το Dragonball παρά για τους οπαδούς της σειράς. Επίσης, η αλλαγή του χαρακτήρα του Muten Roshin έγινε επειδή ο Chow Yun-Fat, ο ηθοποιός που τον υποδύεται, δεν ήθελε να χαλάσει το image του παίζοντας τον χυδαίο γέρο που κρυφοκοιτά τις κοπέλες στις τουαλέτες. Ε, τότε να μην δεχόσουν τον ρόλο, καραγκιόζη! Χάρη μας κάνεις που παίζεις στην ταινία;
- Η όλη συμπεριφορά προς τους οργισμένους οπαδούς. Παράδειγμα πρώτο: στο επίσημο site της ταινία δεν θα δεις ούτε ένα αρνητικό σχόλιο. Κι αυτό διότι τα διαγράφουν. Επίσης, η δημοσκόπηση για το πως μας φαίνεται η ταινία είναι τελείως φτιαχτό. Παράδειγμα δεύτερό: η απάντηση του Joon Park, ο ηθοποιός που υποδύεται τον Yamcha προς τους παραπονεμένους οπαδούς "Αν δεν αρέσει η ταινία να μην την δείτε!". Έτσι, κοφτά, χωρίς το παραμικρό τακτ. Μπράβο, καμάρι μου! Αυτό θα πει καλή επαφή με το κοινό!


Αν παρόλα αυτά θες ακόμα να δεις την ταινία (για το γαμώτο) καλύτερα να περίμενες να βγει σε dvd για να την κατεβάσεις (δεν αξίζει ούτε καν τα λεφτά για το νοίκιασμα γι' αυτήν την ταινία-ιεροσυλία).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
κατάλαβα...θα τραβαμε τις κοτσίδες μας εν ολίγης...Σκατά!!! κ την περίμενα πως κ πως την ταινία μόνο κ μόνο επειδή εχω μεγαλώσει με το Dragon Ball.. Μιλάμε για φιάσκο δηλαδή,ε;Ηθελα να ήξερα ο Akira Toriyama δεν αντέδρασε καθόλου που βλέπει το έπος του να το κάνουν σερπατίνες;;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 24, 2009 12:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
SuperGohanssj4 έγραψε:
κατάλαβα...θα τραβαμε τις κοτσίδες μας εν ολίγης...Σκατά!!! κ την περίμενα πως κ πως την ταινία μόνο κ μόνο επειδή εχω μεγαλώσει με το Dragon Ball.. Μιλάμε για φιάσκο δηλαδή,ε;Ηθελα να ήξερα ο Akira Toriyama δεν αντέδρασε καθόλου που βλέπει το έπος του να το κάνουν σερπατίνες;;


προφανως ο Ακιρα θα παρει ολο και καποιο μεριδιο για τα δικαιωματα και μονο...οποτε, αφου ουτος η αλλως θα παρει λεφτα (εστω και για παρηγορια) για ποιο λογο να χολωσκαει?? μια φορα κερδισμενος θα βγει (απο οικονομικη αποψη)..οι χαμενοι ειναι οοολοι αυτοι που θα πανε να το δουνε!

εγω το δηλωνω...μονο αν μου κερασουν το εισιτηριο θα παω να το δω...ααα, και τα ποπ-κορν και την κοκα!! εγω δεν δινω ουτε 1 λεπτο για να το δω αυτο....θα περιμενω να βγει σε ντβιντι ωστε να το δω (αν το θυμηθω!!) μια κρυα νυχτα του χειμωνα που θα βαριεμαι την ζωη μου!!

ταδε εφη Vegetasmate!

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 24, 2009 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ιδού ένα motivational poster που εμπνεύστηκα από το Dragonball Evolution:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 24, 2009 9:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Ότι δηλάδη, λες Vetus, ο Ρiccolo ως o μπρατσαράς πράσινος εξωγηινος με τις κεραιες και το ισλαμικό τουρμπάνι είναι πιο κάλη συλλήψη για σουπέρ villain Confused

Spoiler:

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
izo έγραψε:
Ότι δηλάδη, λες Vetus, ο Ρiccolo ως o μπρατσαράς πράσινος εξωγηινος με τις κεραιες και το ισλαμικό τουρμπάνι είναι πιο κάλη συλλήψη για σουπέρ villain Confused

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 12:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Το λυπον θα ειναι μια ταινια εμπνευσμενη απο το Dragon ball... εμενα μου αρκει η προσπαθεια.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 12:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
@Vetus χωρίς να θέλω να βγω off-topic, αυτή η κοπέλα στην εικόνα που έβαλες, μου θυμίζει την Gardenia(.hack// PS2 game series). Τι ξενερωτή κοπέλα.

On topic Τώρα...

Γιαυτό παίδες εγώ προτίμησα Ιάπωνες ηθοποιούς από την αρχή ! Αυτοί ξέρουν το Dragonball, αυτοί θα έπρεπε να πάρουν τους ρόλους και όχι οι Αμερικάνοι(και ο κινέζος).

Επίσης SuperGohanssj4 αυτή η ταινία είναι καλύτερη μόνο να την κατεβάσεις torrent. Δεν θα χαλάσω ούτε 1 cent να πάρω αυτήν την ιεροσυλία. Το καλύτερο που έχουν να κάνουν οι ηθοποιοί αυτου του τερατουργήματος είναι να κάνουν harakiri ο ένας τον άλλον πρότου βγουν ξανά σε νέα Αμερικάνικη ταινία, γιατί παράγιναν το ρεζίλι του αιώνα !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 2:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
DjDragon έγραψε:
@Vetus χωρίς να θέλω να βγω off-topic, αυτή η κοπέλα στην εικόνα που έβαλες, μου θυμίζει την Gardenia(.hack// PS2 game series). Τι ξενερωτή κοπέλα.
School Rumble να υποθεσω εχεις δει....Πως γινεται να μπερδευεις την Sawachika Eri με αλλους χαρακτηρες? Shocked
Παιδες,μην ασχολειστε αλλο με τις πατατες.Απλα να περιμενετε να βγουν στο net για να γινουν υστερα παρωδιες.Μονο τοτε θα αξιζουν και λιγοτερο.....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 2:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
DjDragon έγραψε:
@Vetus χωρίς να θέλω να βγω off-topic, αυτή η κοπέλα στην εικόνα που έβαλες, μου θυμίζει την Gardenia(.hack// PS2 game series). Τι ξενερωτή κοπέλα.

Off topic κι εγώ σου απαντώ ότι είναι η Sawachika Eri από το School Rumble. Razz Κι είναι άσχετη με το θέμα, αλλά ήθελα ν' απαντήσω στον φίλτατο izo μ' ένα σχετικό screenshot που εκφράζει το τι άποψη έχω για το σχόλιο που έκανε για τον Piccolo (όχι τίποτε άλλο αλλά για να μην άρχιζα τους φανμποϊσμούς μιας κι ο Piccolo είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας στο Dragonball). Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 2:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Monkey D Luffy έγραψε:
DjDragon έγραψε:
@Vetus χωρίς να θέλω να βγω off-topic, αυτή η κοπέλα στην εικόνα που έβαλες, μου θυμίζει την Gardenia(.hack// PS2 game series). Τι ξενερωτή κοπέλα.
School Rumble να υποθεσω εχεις δει....Πως γινεται να μπερδευεις την Sawachika Eri με αλλους χαρακτηρες? Shocked
Παιδες,μην ασχολειστε αλλο με τις πατατες.Απλα να περιμενετε να βγουν στο net για να γινουν υστερα παρωδιες.Μονο τοτε θα αξιζουν και λιγοτερο.....


Έχω δει το School Rumble...Απλά όλοι οι anime χαρακτήρες μοιάζουν κάπως ο ένας τον άλλον...Εκτός το μαλλί βέβαια. Αλλά αν παίξεις το .hack, θα καταλάβεις τι εννοώ...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 8:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Εγω ξέρω να λέω οτι την ταινία αυτή την περίμενα από το σχολείο,απο τότε που όλοι μου λέγανε να μην πιστεύω οτι θα βγει κ οτι είναι μύθος αυτά που ακούω..Κ τώρα πάνε αυτή την ταινία κ την κάνουν ένα μεγάλο φιάσκο Twisted Evil ..Δεν είναι δυνατόν..Εχω αγανακτήσει πριν ακόμα κυκλοφορίσει..
Vegetasmate,αν βρεις κάποιον να σου πληρώσει την ταινία κ τα ποπ-κορν..(ασε την κοκα την παίρνω μονος μου..) ρώτα τον αν τον παίρνει για ένα ακόμα άτομο...

Παράθεση:
Επίσης SuperGohanssj4 αυτή η ταινία είναι καλύτερη μόνο να την κατεβάσεις torrent. Δεν θα χαλάσω ούτε 1 cent να πάρω αυτήν την ιεροσυλία. Το καλύτερο που έχουν να κάνουν οι ηθοποιοί αυτου του τερατουργήματος είναι να κάνουν harakiri ο ένας τον άλλον πρότου βγουν ξανά σε νέα Αμερικάνικη ταινία, γιατί παράγιναν το ρεζίλι του αιώνα !


DjDragon, το harakiri ειναι το λιγότερο... πρέπει να σηκωθεί όλος ο κόσμος κ να τους κοπανάει με χέρια κ με πόδια...Μεγάλη απογοήτευση..
Spoiler:
Vetus η φατσα της Sawachika τα σπάει ως απάντηση σε αυτή την συγκεκριμένη ερώτηση...έριξα τρελό γέλιο Laughing Laughing

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 1:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
Exw akousei oti 8a einai trilogia mallon h tainia..an sth 2h tainia o Vegeta dernei to Gokou tote 8a ta spaei!!!!!!!!!!!!!8a einai epos!!!!!!!!afou de to euxaristh8hkame sto anime kai efoson edw kanoun oti tous kaulwsei as kanoun to Vegeta 8eo na gustaroume.

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 15 από 18
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης