Το ξέρατε ότι megami σημαίνει θεά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Yπότιτλοι Naruto Bleach
ARIS1979
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 28, 2011 2:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 5
Εδώ και λίγες εμβδομάδες δεν μπορώ να βρω υπότιλους για Naruto και Bleach. Μόνο online τα βλέπω με υπότιλους.

καμιά πρόταση??? Embarassed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 28, 2011 6:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ARIS1979
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 28, 2011 9:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 5
και κατέβασμα??? Γιατί να τα δω online τα βλέπω ούτος η αλλιώς.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arekkusu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 28, 2011 9:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 323 Τόπος: Shangri-La Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden
Κοίτα, θα είναι λίγο δύσκολο να βρεις σκέτους υπότιτλους. Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις απευθείας fansubs ( anime επεισόδια με ενσωματωμένουν υπότιτλους) και να τα βλέπεις μετά στον υπολογιστή σου. Ένα καλό site είναι αυτό: http://takafansubs.com/

_________________
Isn’t it weird how the death of one person washes out the color of an entire village?

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 28, 2011 9:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
sxetoi upotitloi ligp diskolo opw eipe k o Arekkusu takafansubs k an eisai anipomonos gia fast subs www.horriblesubs.org

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ARIS1979
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 28, 2011 11:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 5
Παιδιά κατέβαζω απο Animetake τα λινκ που είχε ήταν από horriblesubs αλλά όταν κατέβαινε δεν είχε υπότιτλους. Δεν κατέβαζα ξεχωριστά υπότιτλους μέχρι πριν 2 βδομάδες ήταν κανονικά τα βίντεο με τους υπότιτλούς τους.
Tα τελευταία βίντεο από horriblesubs δεν είχαν υπότιτλους...

Δεν ξέρω αν το έχετε πετύχει αυτό που λέω...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 29, 2011 2:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
ARIS1979 έγραψε:
Παιδιά κατέβαζω απο Animetake τα λινκ που είχε ήταν από horriblesubs αλλά όταν κατέβαινε δεν είχε υπότιτλους. Δεν κατέβαζα ξεχωριστά υπότιτλους μέχρι πριν 2 βδομάδες ήταν κανονικά τα βίντεο με τους υπότιτλούς τους.
Tα τελευταία βίντεο από horriblesubs δεν είχαν υπότιτλους...

Δεν ξέρω αν το έχετε πετύχει αυτό που λέω...


Καταρχάς, χαλάρωσε.

Αυτό που δεν σου τους εμφανίζει είναι 2 λόγοι.

1) Σίγουρα θα τα έφτυσε το video player σου. Μου έχει τύχει. Δοκίμασε να το επανεγκαταστήσεις.
2) Αν και πάλι μετά την επανεγκατάσταση, δεν τους βάζει, δοκίμασε άλλο anime να δεις αν τους εμφανίζει.

Μόνο τότε θα σιγουρευτείς ότι όντως κάνανε βλακεία που ξέχασαν να τους βάλουν. Έχει συμβεί αρκετές φορές αυτό σ'΄άλλα fansub groups.

Την περίπτωση 1) την έχω πάθει εγώ και δεν μου εμφάνιζε τους υπότιτλους σε κάποια anime.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ARIS1979
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 29, 2011 4:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 5
TannoBuchino έγραψε:
ARIS1979 έγραψε:
Παιδιά κατέβαζω απο Animetake τα λινκ που είχε ήταν από horriblesubs αλλά όταν κατέβαινε δεν είχε υπότιτλους. Δεν κατέβαζα ξεχωριστά υπότιτλους μέχρι πριν 2 βδομάδες ήταν κανονικά τα βίντεο με τους υπότιτλούς τους.
Tα τελευταία βίντεο από horriblesubs δεν είχαν υπότιτλους...

Δεν ξέρω αν το έχετε πετύχει αυτό που λέω...


Καταρχάς, χαλάρωσε.

Αυτό που δεν σου τους εμφανίζει είναι 2 λόγοι.

1) Σίγουρα θα τα έφτυσε το video player σου. Μου έχει τύχει. Δοκίμασε να το επανεγκαταστήσεις.
2) Αν και πάλι μετά την επανεγκατάσταση, δεν τους βάζει, δοκίμασε άλλο anime να δεις αν τους εμφανίζει.

Μόνο τότε θα σιγουρευτείς ότι όντως κάνανε βλακεία που ξέχασαν να τους βάλουν. Έχει συμβεί αρκετές φορές αυτό σ'΄άλλα fansub groups.

Την περίπτωση 1) την έχω πάθει εγώ και δεν μου εμφάνιζε τους υπότιτλους σε κάποια anime.


Xαλαρός είμαι Όλα τα άλλα προϊγούμενα που έχω κατεβάσει τα παίζει κανονικά. Από όταν μας άφησε το dattebayo απο εκεί κατεβάζω.
Μπήκα στο taka δεν έχει το τελευταίο επισόδειο π.χ. ναρούτο κατέβασα το προτελευταίο που το είχε, το είδα κανονικά με υπότιλους στο media player. Τονίζω ότι τα άλλα βίντεο τα δοκίμασα και με vlc. Επίσης Όπως είπα 2 βδομάδες και Bleach και Ναρούτο απο Horiblesubs δεν έχει Subs. Ενώ από taka το προτελευταίο (που στο horible δεν είχε subs) το βρήκα και παίζει κανονικά.

Δεν ξέρω τι παίζει. Έχει κατεβάσει κανείς το τελευταίο επισόδειο από horiblesubs blech και ναρούτο? βλέπετε υπότιτλους?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 29, 2011 5:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
egw blepw >_< classic player apo CCCP always work

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Arekkusu
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 29, 2011 8:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 323 Τόπος: Shangri-La Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden
Πιστεύω πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις έιναι πως απενεργοποίησες την εμφάνιση των υποτίτλων με την έναρξη του βίντεο. Τα αρχεία των horriblesubs είναι σε μορφή .mkv που απλοικά σημαίνει ότι έχουν ήδη ενσωματωμένουν τους υπότιτλους απλά δεν είναι "γραμμένοι" πάνω στο video όπως των TakaFansubs. Αυτό μπορείς να το διορθώσεις πανεύκολα στον VLC player πηγαίνοντας ( κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής) στην επιλογή Βίντεο --> Κομμάτι υποτίτλων όπου και επιλέγεις τον υπότιτλο που θέλεις να προβάλλεται. Αντίστοιχα στον KMPlayer αυτό μπορείς να το κάνεις με τα κουμπία Alt + X. Δες και πες μας Smile

_________________
Isn’t it weird how the death of one person washes out the color of an entire village?

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ARIS1979
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 30, 2011 4:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 5
Nα πάρει... νέα κόλπα... στον VLC παίζουν wtf.

thanks παιδιά είχα πήξει...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tedde
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 30, 2011 8:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 24 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 30
poreis na dokimaseis kai tous narutoverse gia enswmatomenous subs... kai perisoteres analiseis....
kai an thes ellinikous ipotitlous http://www.taka-greece.com/ ta spane! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
download it, like it, buy it!!! Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cloud...
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 01, 2011 9:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 265 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Naruto, Fairy Tail
Δες τα στα Αγγλικά...τοσο απλα ουτος η αλλως δν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολοι οι διαλογοι.....

_________________
[img]http://animeplanet.gr/forum/signatures/big_8466.png[/img]

----------------------------------------
Δοσ μοι πα στω και ταν γαν κινασω...
Οι καιροί ου μενετοί
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 01, 2011 12:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
Cloud... έγραψε:
Δες τα στα Αγγλικά...τοσο απλα ουτος η αλλως δν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολοι οι διαλογοι.....



οι taka-greece kanoun kalh doulia pantos opws kai oi takafansubs kanoun polu kalh doulia se oti afora tous agglikous upotitlous Wink

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kagestrife
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 03, 2011 6:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 11 Δημοσιεύσεις: 52 Τόπος: Θεσ
Οι taka greece παιρνουν τα subs απο τους taka. Η αποψη μου ειναι πως τα ελληνικα subs ειναι καλυτερα και στη συγκεκριμενη περιπτωση οι Taka Greece δεν αργουν ποτε στα releases τους.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης