Το ξέρατε ότι gaka σημαίνει ζωγράφος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 05, 2010 12:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Μόλις τελείωσε. Καλή αρχή, αν και φαινόταν κάπως στρεσαρισμένο, ωστόσο σε πολλές σειρές το έχει αυτό το πρώτο επεισόδιο, οπότε πιστεύω πως θα πάει καλύτερα όσο προχωρά. Αν φυσικά οι συντηρητικοί μας Ελληναράδες δεν το κόψουν στο δεύτερο επεισόδιο...

Είχε αρκετά καλά αστεία, πολλά από τα οποία δεν έχουν να κάνουν με την επικαιρότητα, άρα η σειρά θα μπορεί να παρακολουθηθεί χωρίς πρόβλημα και πολύ αργότερα. Αν, πάντως, την βγάλουν ποτέ σε DVD, σίγουρα θα την αγοράσω.

Μου άρεσε επίσης που είχε και συγκεκριμένη ιστορία το επεισόδιο (ποιός έκλεψε το κλειδί του Παραδείσου), αν και ο από μηχανής Θεός ήταν κάπως άκυρος, πλην αρκετά κωμικός!

Η γνώμη μου τώρα πια για το Ελληνικό Animation γενικά είναι: "Άχου το, κάνει τα πρώτα του βήματα..." Είμαι αισιόδοξος και θέλω να πιστεύω πως αυτό είναι μόνο η αρχή και έπονται περισσότερα. Μπορώ τουλάχιστον να ελπίζω, έτσι;

Πείτε μου όμως, είμαι ο μόνος που πήγε και πήρε τους Νεκρικούς Διαλόγους του Λουκιανού για να διαβάσει την αυθεντική ιστορία του Μένιππου; Laughing

Και μην ξεχάσω: Guest Star, Igano Kabamaru! Very Happy

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 05, 2010 1:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
To animation me afise adiaforo, vrhka omws endiaferouses polles fwnes.
Ta asteia kymenontan se polla klemena arketa krya kai liga pragmatika petyxhmena.
Elpizw na synexisei se poio prwtotypa plaisia.

Highlight o Kabamaru !!!

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 05, 2010 2:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Εγώ κι ο αδερφός μου πεθάναμε στο γέλιο σε πολλά σημεία. Το μόνο που με ανυσηχεί είναι οι κλειστόμυαλοι Έλληνες και η μεγάλη πιθανότητα να το γιουχάρουν και τελικά να το στείλουν, ως υβριστικό και προσβλητικό. Πρωσοπικά το περίμενα πιο ότι να'ναι! Ντάξει, είχε μία ισοροπία, για σειρά με τόσο ανισόροπο κονσεπτ Very Happy
Ολες οι φωνές ήταν λατρείες~

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 05, 2010 4:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
to eida kai m arese htan para poly kalo

_________________

---------------------------------------
linkin park ..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 06, 2010 2:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Χμ... Το είδα και εγώ έστω και λίγο καθυστερημένα (Ευτυχώς που το Mega έχει WebTV)

Οι εντυπώσεις μου: Αρκετά καλό για μια πρώτη προσπάθεια "Ενήλικου Animation". Η υπόθεση ήταν πρωτότυπη, και το γεγονός ότι ο Μένιππος είναι ο κύριος χαρακτήρας σίγουρα είναι πολύ καλά σημάδια. Ωστόσο όμως ήμουν θύμα "υψηλών προσδοκιών" και σαν αποτέλεσμα απογοητεύτηκα λιγάκι. Τα αστεία ήταν καλά στην σύλληψη, αλλά όχι και τόσο καλά στην εκτέλεση
Spoiler:
Το γεγονός πχ ότι ο Μένιππος ήταν αυτός που ενέπνευσε τον ΙΧ να αναστηθεί θα μπορούσε να παρουσιαστεί κάπως καλύτερα

Το χιούμορ ήταν αρκετά ανατρεπτικό και Ιερόσυλο, κάτι που πάντα μου αρέσει, αλλά, όπως είπα οι συγγραφείς της σειράς δεν έχουν κατανοήσει την έννοια του λεγόμενου Comic Timing, με αποτέλεσμα πολύ λίγα αστεία να λειτουργούν.

Spoiler:
Το "God Boat" πάντως (με Guest Star τον Aardvark, την Georgie Kiddo και τον George Ears) ήταν αρκετά καλό.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 06, 2010 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Metrio, kirios kria asteia, kapoia kala. Prospathei na einai to elliniko south park alla distixos xoris ta balls of steel pou exei to proto me to na kautiriazei sto epakro ta panta. Mou fanike pos kapos autologokrinetai kai gia onoma NO MORE MOUROUZAKI i opos ton lene ton tipa pou kanei ton menipo.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 14, 2010 5:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
To latreuwwwwwwwwwwwwwwwww xaxaxa iparxei provlima stin ipothesi menipos Very Happy mou fernei anamnisis apo tin ton Irakli tis disney :d kai to Larry hot leisure Very Happy
Twra vazw na dw to deutero Very Happy

Den exw ovolo kardia mou Very Happy

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 14, 2010 6:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Αν και λιγο αργα, το ειδα κι ιγω..!

Με αριστα το 10 του βαζω ενα 9!!

Ημουν σχεδον ολη την ωρα με ενα χαμογελο ετοιμο να σκασει σε γελια οσο το εβλεπα ;D

Με το south park ΔΕΝ το συγκρινω μιας και το μονο κοινο που εχουν ειναι το γραφικο κομματι, τουλαχιστον ως προς την ιδεα.

Ως προς την καφριλα-ιεροσυλια, σκεφτομουν συχνα

"ωχ παει, η εκκλησια-ss μας θα κανει μυνηση!"
"ωχ, το ΕΣΡ θα το κλεισει"
"ωχ οχι! θα κανει μηνυση ο ταδε επειδη τον προσβαλει"


να δουμε θα βγαλει season?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 14, 2010 6:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Kabez ama pas sto site tou mega exei poia periodika to krazoun kai atoma pou grafoun kai krazoun ti seira kai oi dimiourgioi apantane oti minisei kai na pesei de tous kounane thelw na pistevw kai panw apo ola einai satira opote ola ta alla.

Na prosthesw oti oi dimiourgoi lene nai i seira mas einai mia antigrafi apo to southpark pou latrevoume kai itan auto pou mas empneuse na ksekinisoume opote einai gnwstes twn praksewn tous kai de to kanoun etsi giati den ikseran ti na kanoun kai lene na antigrafoun.

To deutero episodio marese an kai kapws metrio parolauta gelaga sinexeia Very Happy ti latrevw ti seira go Xariiiiiiiiii

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 15, 2010 12:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
ΧΑΡΗΣ FOREVAH!!!!

Το βρισκω πολυ ανωτερο απο το southpark και απο αποψης σχεδιου, και απο αποψης σεναριου διοτι τσακιζει πολλα πραγματα σε καθε επεισοδιο και δεν καταπιανεται με ενα θεμα μονο.
Εν το μεταξυ, ηταν να παω σε ενα μουσειο στο κολωνακι, και με το που περασα την οδο καναρι ημουν σε περιεργη φαση XD

Πλουτο:
"ολα ξεκινησαν απο τοτε που ο μικυ αρχισε να μπαινει στο δωματιο μου", ελιωσα Laughing

Το μονο που με ενοχλει προς το παρον ειναι οι φωνες μερικων χαρακτηρων, αλλα δεν βαριεσαι, χαλαλι του. Ειναι απο τα πρωτα, οποτε ειμαστε λιγακι χαλαροι...

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 19, 2010 12:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Αυτοί που φτιάχνουνε το ΟΥΚ βλέπουν άνιμε δεν παίζει... Είχε ένα Ιαπωνικό τραγούδι στην αρχή του 3ου επεισοδείου... Αν κ δεν ξέρω από που...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 19, 2010 2:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
AngelinaGalaxy2 έγραψε:
Αυτοί που φτιάχνουνε το ΟΥΚ βλέπουν άνιμε δεν παίζει... Είχε ένα Ιαπωνικό τραγούδι στην αρχή του 3ου επεισοδείου... Αν κ δεν ξέρω από που...

Αυτο εδω λες, σωστα; http://www.youtube.com/watch?v=iG3Id9dQFfw

Καλο και το τριτο επεισοδιο. Μαθαμε γιατι οι εξωγηινοι απαγαγουν αγελαδες και ειδαμε την μαντονα και την λασσυ να τα τιναζουν. Οσο για τον darth veider τον ειχαν σχεδιασει πολυ kawaiiiiii =w=
Φυσικα οι ατακες συνεχιζουν να με τρελαινουν Very Happy
-Μα ειμαι η Μαντοουνα!!!
-Στα παπαρια μας.

-Σκασμος Γιωργακη! Κανεις δεν ειναι πιο αχρηστος απο τον Γιωργακη μου!
-Ουτε εγω μαμα;
-Υπομονη αντωνακη, θα 'ρθει και η σειρα σου.

-Ο Καβαφης τυφλωνει. (ελεος XDDDD)

Εν το μεταξυ, οσο προχωραει η σειρα ο Χαρης γινεται ολο και πιο αξιαγαπητος , το καημενο, την μια κολαει σαρακι η κοιλια του και πεφτει θυμα κοροιδιας απο τον διευθυντη των fat food, την αλλη ψαχνει να μαθει αν εχει ψυχη...

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 19, 2010 2:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Vagelio έγραψε:
AngelinaGalaxy2 έγραψε:
Αυτοί που φτιάχνουνε το ΟΥΚ βλέπουν άνιμε δεν παίζει... Είχε ένα Ιαπωνικό τραγούδι στην αρχή του 3ου επεισοδείου... Αν κ δεν ξέρω από που...

Αυτο εδω λες, σωστα; http://www.youtube.com/watch?v=iG3Id9dQFfw

Καλο και το τριτο επεισοδιο. Μαθαμε γιατι οι εξωγηινοι απαγαγουν αγελαδες και ειδαμε την μαντονα και την λασσυ να τα τιναζουν. Οσο για τον darth veider τον ειχαν σχεδιασει πολυ kawaiiiiii =w=
Φυσικα οι ατακες συνεχιζουν να με τρελαινουν Very Happy
-Μα ειμαι η Μαντοουνα!!!
-Στα παπαρια μας.

-Σκασμος Γιωργακη! Κανεις δεν ειναι πιο αχρηστος απο τον Γιωργακη μου!
-Ουτε εγω μαμα;
-Υπομονη αντωνακη, θα 'ρθει και η σειρα σου.

-Ο Καβαφης τυφλωνει. (ελεος XDDDD)

Εν το μεταξυ, οσο προχωραει η σειρα ο Χαρης γινεται ολο και πιο αξιαγαπητος , το καημενο, την μια κολαει σαρακι η κοιλια του και πεφτει θυμα κοροιδιας απο τον διευθυντη των fat food, την αλλη ψαχνει να μαθει αν εχει ψυχη...


Ω ναι! Λολ που να θυμάμαι... Πάνε χρόνια που έβλεπα αυτη την σειρά στον Αντ1...

Ναι... Τον καημενο τον Χάρη...

"Ελα έλα μην κλαις, δεν μπορω να βλέπω αυτά τα θλιμένα ματάκια σου... Πωπω, δεν έχεισ ούτε μάτια ούτε ψυχή...."

Ο καφρος ο Μένιπος XD τουλάχιστον ο Ερμής (which I adore) είπε θα τον σκοτώσει... Ξανα Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 21, 2010 4:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Mia psixi pou einai na vgei Very Happy mustttttttttttttttt
Na xareis ta glika sou ta matakia wx den exeis matia oute kai psixi Menipeeeeeeeeeeeeeeeee Very Happy

Re ti latrevw ti seira ^^

Den exw ovolo kardia mou Very Happy

Emeis kati tetoius tous stelnoume ston Agio Fanourio ahahaha FBI = Fanouris Bureau of Investigation
Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
dimitrisasp
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 01, 2010 12:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 418 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Hajime no Ippo
Ψιλοκρυο χιουμορ θα ελεγα αλλα δεν ειναι και για πεταμα.. Cool

_________________

.::Τελευταίο οχυρό η φαντασία::.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης