Το ξέρατε ότι rin σημαίνει φώσφορος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Πως θα ήταν ο Ryu στο Tekken
EXPHARTION
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 11:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Τον κόσμο ανάποδα! :P
Όλοι έχουμε δει το Street Fighter x Tekken που το έχει αναλάβει η Capcom και έχει τα γραφικά 2D.Μέχρι στιγμής έχουμε δει τον Kazuya και την Nina 2D και έχω να πω πως ο Kazuya είτε 3D είτε 2D παραμένει ίδιος.Αλλά και ωραίος.Τώρα ας δούμε ακριβώς το ανάποδο 2D σε 3D:
Spoiler:




http://www.fightersgeneration.com/screens/txsf.htm
Η τρίτη εικόνα τα σπάει Devil vs Evil πώρωση.

Έχω να πω πως ο Ryu έχει μεγάλη διαφορά από 2D σε 3D.
Σε 2D είναι σαν τούμπανο και σε μερικές του εκφράσεις μου θυμίζει τον Hulk(Marvel)
Σε 3D είναι πολύ ωραίος, βέβαια φαίνεται μεγάλος σε ηλικία και δείχνει κάπως.
Δεν μπορώ να τον φανταστώ να κάνει συνδυασμούς κινήσεων και να βγάζει KO τον αντίπαλο και ιδιαίτερα να μην κάνει άλμα ή να τρέχει πατώντας 2 φορές το μπροστά, και τα καλύτερα όταν πατάς και τα 4 κουμπιά χτυπημάτων να αρχίσουν να λάμπουν τα χέρια του(που αυτό δίνει λίγο περισσότερη δύναμη) ή το όταν τρέχει και σε φτάνει σε ρίχνει με το κεφάλι κάτω και σε αρχίσει στα μπουνίδια με 6 χτυπήματα.Έχει μεγάλη διαφορά στο Street Fighter τι άλματα τι Hadoken απόλα.Δεν λέω το Tekken μου αρέσει πολύ διότι ένας από του λόγους που το κάνει ξεχωριστό είναι το ξύλο οι συνδυασμοί κινήσεων και άλλα στην ουσία είναι σαν κανονικό ξύλο.(πολεμικές τέχνες κτλ) Κάτι που το Street Fighter δεν το έχει και καλύτερα, διότι δεν θέλω να δω το Zangief να κάνει συνδυασμούς κινήσεων να τρέχει και να σε κουτουλάει να σου ρίχνει μπουνιές και να σου σπάει το πόδι.Εξαιρείτε ο Ganryu από Tekken αυτός είναι άλλος.Πάντως το Street Fighter έχει το δικό του στυλ και αυτό είναι μοναδικό. Πάντως ο Kazuya είναι εξαιρετικός και 3D και 2D.
Πηγή:The Fighters Generation
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 12:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
To exoume dwsei hdh sto topic Street Fighter X Tekken.
To modelo tou xarakthra tou ryu pou dixneis den einai oloklhrwmeno, tou leipei h skiash kai foraei to koustoumi tou Paul.
Pistevw pws to teliko 3D modelo tou tha einai poly wraio opws kai fysika olwn twn ypoloipwn xarakthrwn.

Twra gia ta ypoloipa diafwnw, thelw POLY na dw ton Zangief na paizei ws kanonikos palesths anti na kanei 700 versions tou idiou throw synexeia.

Patwntas ta 4 koumpia taftoxrona sto Tekken ta xtyphmata sou ginontai Criticals, alla den mporeis na kaneis amyna kai ta xtyphmata pou trws einai epishs criticals.

O kazuya dixnei eksairetikos se 2D paixnidi pantws, efoson afto mporei na ginei, ginetai kai to antitheto me ligh fantasia, perimenoume kai tha doume.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
EXPHARTION
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 1:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Τον κόσμο ανάποδα! :P
E!? συγνώμη πάρα πολύ τότε εγώ το είδα από το the fighters generation και υπέθεσα ότι δεν το ξέρατε. τώρα θα μπω στο post σας να το δω.Πάντως είπα την γνώμη μου αυτό μετράει άμα θέλετε μετακινήστε την γνώμη μου είναι αυτή μετά το spoiler. Sorry ε Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cloud...
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 2:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 265 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Naruto, Fairy Tail
Χάλια Μαύρα.... Διέπραξαν μεγάλη αμαρτία
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
EXPHARTION
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 2:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Τον κόσμο ανάποδα! :P
E!? τι εννοείς;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 5:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kyr gkikas
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 23, 2010 7:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 28 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 65 Τόπος: N Smyrnh Τώρα Βλέπω: ikkitousen
Μ αρεσει ετσι οπως τον εκανε η (ελπιζω) Namco η ενσαρκωση του στο SF4 τον εδειχνε σαν πρωταθλητη body builder.Eχασε δηλάδη τους λεπτους γραμωμενους μυς που ειχε στο alpha και μ αρεσαν πολυ.Βεβαια ο Ryu απο εκδοση σε εκδοση ''μεγαλωσε'' αλλα οι μυες του εγιναν υπερμεγεθης για τα γουστα μου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης