Το ξέρατε ότι miito-boru σημαίνει κεφτές;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Void Hole - Πρώην Christmas/New year thread [2017]
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 11:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Έχουν και οι tsundere τη χάρη τους αν και τις περισσότερες φορές είναι εκνευριστικες μέχρι αηδίας.. Οι δε kugimiya rie και katou Emily .. Οι τύπισσες έχουν πάρει μάστερ στο να κάνουν voicing για tsundere χαρακτήρες..

Νομίζω πως αν είναι καλό τ στορυ και οι κομπαρσοι ο πρωταγωνιστής δεν χρειάζεται να είναι και τέλειος.
Πχ clannad after story. Αν βασιστουμε στ γεγονός ότι είναι συνέχεια ενός πολύ πολύ μετρίου slice of life με τουλάχιστον αδιάφορους χαρακτήρες το όλο στορυ όπως εξελίσσεται στέκεται και μόνο του. Θα συγκινουμουν το ίδιο αν οι πρωταγωνιστες δεν είχαν καν πρόσωπα.

Τ ίδιο ισχύει και για τις tsundere.. Το zero no tsukaima ήταν μια ευχάριστη σειρά κ είδα με την ίδια ευχαρίστηση και τις επόμενες σεζόν κ τ ίδιο και το toradora..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
aeron
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 29, 2017 12:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Sorry για το double post Razz
Μου εστειλαν προσφατα αυτο το βιντεο και ηθελα να το συζητησω..

https://www.youtube.com/watch?v=lyLUIXWnrC0

Συμφωνω στο 90% με τον απο πανω τυπο και θα ηθελα να ακουσω κ αλλες γνωμες πανω στο θεμα ..
Ο εκφυλισμος της κουλτουρας οχι μονο συνεχιζεται , αλλα χρονο με το χρονο χειροτερευει..
Αραγε τα anime εχουν θεση στην pop culture ή δεν εχουν φτασει σε αυτο το σημειο ακομα ?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 30, 2017 6:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
LOL

Κοίτα είχα ξεκινήσει να γράφω κάτι στα σοβαρά αλλά μόλις είδα το τέλος πάτησα delete.

Video που παίζει στο site του Alex Jones (infowars) δεν έχει την παραμικρή αξία και είναι σκουπίδι. Δυστυχώς κλαίω τα λεπτά που έκατσα και το είδα συν το view που μου πήρε.

Πιο σκουπίδι δεν γίνεται, καμένος mra και γενικά video για να τσιτώσει κόσμο για views.

Σου συστήνω να αποφεύγεις τέτοια video.

Αν θες πες μου εσύ με τι συμφωνείς, να κάνουμε κουβέντα πάνω σε αυτό γιατί ειλικρινά δεν ξέρω από που να το πιάσω. Φυσικά διαφωνώ σε όλα και ναι τα anime είναι μέρος της pop culture απλά μιας συγκεκριμένης χώρας (Ιαπωνίας), στις υπόλοιπες είναι από λίγο έως πολύ niche. Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 01, 2017 2:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Τον alex jones που ειπες πρωτη φορα τον ακουω. Οπως σου ειπα το βιντεο μ τ εστειλαν οποτε δν ξερω τι backround εχει αλλα το θεμα που εχει με απασχολει καιρο τωρα.
Δεν ξερω αν εχεις παρατηρησει πλεον τα παιδια μεχρι και σχεοδν τα 25 (κ γω τοσο ειμαι γ αυτο προβληματιζομαι ..) εχουν οχι μονο το ιδιο στυλ αλλα πανομοιοτυπα ρουχα , μαλλια , αξεσουαρ , μιλανε το ιδιο και εχουν ιδιες αποψεις και ιδιες ασχολιες ..

Βεβαια θα μ πεις οτι γενικα αυτο συνεβαινε παντα με τη μοδα . Οπως ελεγε κ μια φιλη μου , και το '90 ετσι εκαναν και το '80 και το '70. Ολοι και ολες ειχαν το ιδο στυλ .. Συμφωνω , απλα παλια ειχαν και προσωπικοτητα.. Ασε που πλεον το φαινομενο μοδα ειναι σε εξαρση . Παλια οντως πολλοι ακολουθουσαν τη μοδα αλλα ο καθενας ειχε δικο του στυλ..

Πλεον τα θελουν ολα μασημενη τροφη και δεν εχουν περιεργεια να δουν πιο περα απο αυτο που τους δινουν .
Πχ. σε πολλους αρεσει ο justin bieber (φευ) αλλα δεν ξερουν αλλα δικα του κομματια περα απο αυτα που παιζει το ραδιο... Οταν σ αρεσει κατι δεν ειναι λογικο να θες να ασχοληθεις λιγακι σε βαθος ??

Συμφωνω επισης με το hypersexualisation.. Απο ποτε το σεξ γινεται αυτοσοκοπος? Γιατι ξαφνικα εγιναν αντικειμενο ποθου κοριτσακια κατω των 15 απλα επειδη φορανε κοντα σορτσακια??
Δε λεω , με ενοχλει σαν εικονα γιατι δεν χρειαζεται σε τοσο μικρη ηλικια να φορας κατι τοσο κοντο αλλα εστω χ οτι κανει αφορητη ζεστη και οτι δν ειχες κατι αλλο στην ντουλαπα, γιατι αυτοματως αυτο να σε κανει θελκτηκη σε τοσο μικρη ηλικια??
Προφανως και παντα αρεσαν οι μικρουλες αλλα πλεον αγγιζουμε τα ορια της παιδοφιλιας ..
Βεβαια εδω ανοιγει και μια παρενθεση , γιατι μονο τα κοριτσακια?? Γυρναμε πισω σε βιβλικες εποχες που στοχοποιουμε μονο τη γυναικα ??

Διαβαζα ενα αρθρο τις προαλλες που ελεγε οτι μεσα σε μια μερα η Kim Kardashian εβγαλε κατι εκατομμυρια απο μια νεα σειρα καλλυντικων..
Πες μου ενα λογο που καποιο φυσιολογικο κοριτσι θελει να μοιασει σε αυτη τη γυναικα και οχι στη Monica Bellucci ας πουμε ή σε καποια γυναικα που εχει καποιο ταλεντο ή εχει κανει κατι στη ζωη της βρε παιδι μου ...
Πως μπορουν να εχουν σαν ειδωλα γυναικες που το μονο που κανουν ολη μερα ειναι να ξυνουν τα νυχια τους και να χτενιζουν τα μαλλιας τους ??
Σοβαρα τωρα , ειναι δυνατον να σου δινει εμπνευση και να εχεις σαν παραδειγμα εναν ηλιθιο που ετυχε να γεννηθει πλουσιος και δεν εχει κουραστει μια μερα στη ζωη του ??
Και ειναι ευτυχισμενοι αυτοι οι ανθρωποι?
Απο ποτε σταματησαμε να κανουμε ονειρα , να εχουμε φιλοδοξιες και να βαζουμε στοχους ??

Η εξωτερικη εμφανιση εχει γινει πλεον τοσο σοβαρο θεμα που μπορει να απορριψεις εναν ανθρωπο τοσο σε φιλικο οσο σε ερωτικο ακομα και επαγγελματικο επιπεδο απλα και μονο επειδη δεν χωραει στο καλουπι που προμοταρει η σοου μπιζ..
Λες και οι ανθρωποι ειναι μονο για να του δειχνεις.. Ευτελιζεται η αξια της ιδιας της ζωης.
Και στο τελος της μερας οταν πας στο σπιτι σου , τι σκεφτεσαι ; Μπραβο μου, πηρα 100 like στη φωτο μου αρα αξιζω , ειμαι καποιος ???

Να μην μιλησω για το θεμα τεχνη .. Δεν ειμαι φαν της τεχνης γενικοτερα αλλα η αληθεια ειναι οτι οταν ειχα παει στο μουσειο του Λουβρου ειχα απολαυσει την ξεναγηση και τα εργα που φιλοξενει ..
Το αναφερω συγκεκριμενα γιατι ειναι απο τα πιο ωραια μουσεια που εχω παει ..
Πριν κατι εβδομαδες παιχτηκε, στο Ηρωδειο αν δεν κανω λαθος ,η madama Butterfly , πασιγνωστη οπερα του Πουτσινι , και η μονη διαφημιση που της εκαναν ηταν με κατι αφισες στο μετρο και αντε και μια αναφορα πρεπει να εκανε στο ραδιο ο easy...

Το εχεις δει αυτο ?
https://www.youtube.com/watch?v=wKFZOIv5sS0

Τεχνη ε ??

Νταξει , εκει που λεει στο βιντεο οτι αυτα βλεπουν οι τρομοκρατες και θελουν να μας βομβαρδισουν υποθετω πως εκανε χιουμορ το παλικαρι αλλιως πρεπει να υποθεσω οτι ειναι τελειως μπουφος...

Θα μπορουσα να μιλαω για ωρες γ αυτο το θεμα αλλα θα βαλω μια ανω τελεια καπου εδω Razz
Ισως και να μπερδευτηκες αλλα ειχαν εναν οργασμο σκεψεων που δυσκολα εμπαιναν σε ταξη.. Embarassed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 01, 2017 9:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Ω είναι επικίνδυνος

https://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Jones_(radio_host)


1) Πάντοτε έτσι ήταν, γι αυτό είναι μόδα, γιατί το κάνουν όλοι. Τι εννοείς είχαν προσωπικότητα και ο καθένας είχε το δικό του στυλ; Γιατί εγώ τις ίδιες διαπιστώσεις είχα κάνει και όταν ήμουν μικρότερος.
2) Ξέρεις όλα τα παιδιά εκεί έξω; Ξέρεις ότι όλοι της ηλικίας σου δεν την ψάχνουν και τους φτάνει μόνο ότι τους δίνουν; Γιατί νομίζεις ότι οι παλιότερες γενιές ήταν καλύτερες σε αυτό το τομέα. Επίσης αν πρέπει να κατηγορήσεις κάποιον αυτό θα είναι τους προηγούμενος που φρόντισαν να μάθουν στα παιδιά τους να μην ζορίζονται και να τρώνε αμάσητα. Οι γονείς είναι αυτοί που φταίνε, τα παιδιά απλά ακολουθούν.
3) Το σεξ πουλάει, πάντοτε πουλούσε και πάντοτε ήταν φάτσα φόρα. Playboy/Hustler και λοιπά περιοδικά υπήρχαν δεκαετίες τώρα. Η διαφορά με το τότε είναι ότι υπάρχει πλέον η αμεσότητα του Internet. Σχετικά με το παράδειγμα που αναφέρεις με τις "μικρούλες" θα πρέπει να κατηγορήσεις την πατριαρχεία και την ποινικοποίηση του γυναικείου σώματος, κάτι που κυνηγάει τις γυναίκες αιώνες τώρα.
4) Celebs, ναι οκ, κι αυτό μια από τα ίδια, πάντοτε έτσι ήταν απλά τα internetz μας φέρνουν πιο κοντά στο τι γίνεται στην Αμερική που οι καταστάσεις είναι ακραίες. Ναι οκ δεν προσφέρουν τίποτα, δεν είναι το καλύτερο παράδειγμα αλλά μην ξεχνάς την πέραση που είχε στην αρχή του 90 ο κάθε καημένος που έβγαινε στην Ελληνική TV. Το Μπράβο Ρούλα που γέμιζε λιμάνια κάθε καλοκαίρι που έκανε περιοδεία. Απλά τότε δεν μπορούσες να μάθεις τι παίζει σε αυτό το επίπεδο στην Αμερική λόγο έλλειψης internet.
5) Το φαίνεσθαι, πάλι πάντα υπήρχε και θα υπάρχει, είναι μλκ αλλά δεν είναι κάτι που εμφανίστηκε τώρα. Πρέπει να καταπολεμηθεί και νομίζω πλέον είναι σε καλό δρόμο μιας και που έχει ξεκινήσει τουλάχιστον στην Αμερική μια προσπάθεια ώστε η κοινωνία να είναι all inclusive και να μην αφήνετε κανένας στο περιθώριο. Θέλω να πιστεύω ότι με αυτή τη σκέψη θα εξομαλυνθεί κι αυτό το πρόβλημα σε κοινωνικό και ατομικό επίπεδο.
6) Περί τέχνης, συγκρίνεις το μουσείο του Λούβρου που έχει τα καλύτερα εκθέματα από όλες τις περιόδους του παγκόσμιου πολιτισμού και ένα έργο που γράφτηκε στις αρχές του προηγούμενου αιώνα με μία ας πούμε ατυχή performance σύγχρονης τέχνης. Το να βλέπεις ένα videaki και πάνω σε αυτό να κρίνεις όλη την εικαστική έκφραση μιας περιόδου είναι τουλάχιστον τσουβάλιασμα.

Νομίζω ότι απλά πρέπει να αφήσουμε να πέσει η σκόνη και μετά να δούμε τι έχει μείνει πίσω και να κρίνουμε ανάλογα. Στις προηγούμενες δεκαετίες υπήρχαν σκουπίδια που αναπαραγόταν από την τηλεόραση και τα διάφορα media σαν μέρος της pop κουλτούρας της εποχής αλλά πλέον ποιος τα θυμάται όλα αυτά.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 01, 2017 7:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
1. Παλιά, όταν ήταν στη μόδα τα σκισμένα τζιν, οι αλυσίδες, οι τζιβες, τα τζιν καμπάνα, οι μπαντανες, τα κροσσια κ.ο.κ. ναι όλοι τα φορούσαν αλλά ο καθένας τα προσαρμοζε στο δικό του στυλ. Πλέον αν βγεις έξω βλέπεις (αντε ας μην γενικολογω) τα περισσότερα κορίτσια φοράνε το ίδιο ψηλομεσο μαύρο ή μπλε τζιν σορτσακι ,από πάνω το ίδιο άσπρο tank top ή μαύρη μακριά μπλούζα αλλά με σκίσιμο στο πλάι ως τη μασχάλη και παπούτσια της μόδας δλδ κάτι σαν την παντόφλα κολυμβητητριου που πούλαγε η Adidas απλά τώρα έχει τακούνι και στρας...

2. Ειλικρινά δεν είναι το θέμα μου το σε ποιον θα ρίξω ευθύνες για μια γενιά που δεν εξελίσσεται, που δεν ψάχνεται, που δεν γνωρίζει τον εαυτό της. Κοντινά μ πρόσωπα αγοράζουν tablet για τα 3χρονα μωρά τους και όταν τους ρώτησα γιατί μ απάντησαν απλά εε για να παίζουν... Πες απλά ότι δεν προλαβαίνεις να ασχοληθείς και έχεις άλλα πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνεις από το να ασχοληθείς με το παιδί σου...

3. Το σεξ πάντα πούλαγε όπως λες αλλά όχι όπως σήμερα. Παλιά ήταν κάτι σαν ταμπού. Ειδικά όταν άνοιγες το playboy ήξερες οτι δεν ήταν της ηλικίας σου και ντρεπόσουν και λιγακι. Πλεον it's oute there in the open... Είναι κάτι φυσιολογικό..
Προφανώς και δεν υποστηρίζω τα ταμπού και πιστεύω πως πρέπει να είμαστε ανοιχτομυαλοι στα πάντα. Από κει και πέρα όμως κάπου το χάνουμε.. Δεν είναι δυνατόν, στην Ευρώπη τουλάχιστον, να υπάρχει το σεξ στο μυαλό των παιδιών από το γυμνάσιο και αντίστοιχα οι ενήλικες να έχουν σαν target group ανήλικα παιδιά.. Είναι απίστευτο το ότι τα κορίτσια βάφονται στο γυμνάσιο για να πάνε στο σχολείο (προφανώς και κατηγορώ τις οικογένειες ) και μ φαίνεται ασύλληπτο όχι μόνο το να αναπτύσσουν σεξουαλικες ορμές σε τόσο μικρή ηλικία αλλά να ψάχνονται για να τις ικανοποιησουν κιόλας. Όλοι έχουμε περάσει από το στάδιο που εξερευνουμε το σώμα μας αλλά θυμάμαι, εμένα τουλάχιστον να σκέφτομαι ότι κάθε πράγμα στον καιρό του και θα έρθει κ η ώρα που θα γίνει κ αυτό..

4. Δεν μπορείς να μ συγκρίνεις την ελληνική TV με μια τηλεπερσονα της Αμερικής η οποία έχει παγκόσμιο βεληνεκες.
Είδωλα έχει όλος ο κόσμος αλλά δεν το δέχομαι μια τιποτενια να επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό τόσα εκατομμύρια κόσμο..
Επίσης τα ποσοστά τηλεθέασης του survivor είναι τρομακτικά!! Θεωρώ πως κάθε φορά που διαβάζω ή ακούω κάτι γ αυτό χάνω μονάδες από το iq μου.. Διαολε τι το τόσο συναρπαστικό έχει αυτό τ χαζοπαιχνιδο ??
Άσχετο αλλα ο πατέρας μου που είναι τωρα 56 χρονων παρακαλάει να ξαναβάλουν το κάστρο του τακέσι.. Σαν μωρό παιδί έκλαιγε απο τα γέλια..Laughing Μέχρι και τα μεξικάνικα καλύτερα ήταν απο το σαρβαιβορ Razz

5. Αυτό π ειπες και συ..

6. Μάλλον δεν το έθεσα σωστά. Υπάρχουν χιλιάδες άτυχοι όπως είπες performers οι οποιοι νομίζουν πως κάνουν τέχνη αλλά απέχουν παρασαγκας.. Τα μέσα γιατί τα προμοταρουν ?? Γιατί προσπαθούν να μας πείσουν πως η κάθε βλακεια π έρχεται στ μυαλό του καθενός έχει βαθύτερο νόημα ?? Κάποτε φτιαχνονταν πίνακες, γράφονταν τραγούδια, χόρευαν και τραγουδούσαν με ταλέντο και τώρα όλα αυτά θεωρούνται ξεπερασμένα. Γιατί ? Η τέχνη υποτίθεται πως είναι διαχρονική.
Να μην ξεχνάμε και τα λογοτεχνικά σκουπίδια που τώρα τελευταία έχουν γίνει θεσμός ..Βλέπε Μαντά και Δημουλίδου..
Πόσο πιο χαμηλά να πέσει κανείς?? Οι τύπισσες έχουν το άγγιγμα του Μίδα. Ο τι πιάνουν γίνεται επιτυχία..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2017 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
1) Νομίζω απλά ότι δίνεις πολύ credit στις τότε γενιές. Οκ, μπορεί ο καθένας να έκανε την δικιά του τσαχπινιά γιατί δεν είχε το instagram για να κλέψει "μοντελάκια" αλλά δεν νομίζω ότι σημαίνει και κάτι το ιδιαίτερο. Πιστεύω ο κόσμος το έβλεπε πιο φαιδρά σε σχέση με την βαρύτητα που δίνουν οι σημερινές γενιές αναπολώντας εκείνες τις εποχές.

3) Επίσης δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες. Μπορεί να έχουν οι έφηβοι πιο έντονη σεξουαλική ζωή τώρα, μεταξύ τους, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια νόρμα που ενήλικοι την πέφτουν σε έφηβους/ες και αντίστροφα. Η απομυθοποίηση και η απενοχοποίηση του sex καλό κάνει ειδικά τώρα που υπάρχει περισσότερη ενημέρωση. Για τα ρούχα κλπ δεν νομίζω ότι σημαίνει κάτι για τα παιδιά.

4) Πάλι, πάντοτε υπήρχαν άτομα που χωρίς ιδιαίτερο κόπο επηρέαζαν υπερβολικά περισσότερο κόσμο. Απλά ανέφερα την Ρούλα γιατί τότε σε μια εποχή χωρίς internet που δεν μπορούσες να μάθεις για τους υπερατλαντικούς αστέρες και να είσαι και συ μέρος αυτού του κοινού, υπήρχαν ντόπια πουλεν που κάνανε την ίδια δουλειά. Καλύτερο παράδειγμα είναι ο Κωστόπουλος. Από ένα σημείο και πέρα έβλεπα survivor, όχι φανατικά, αυτό τι με κάνει; Το ότι μπορεί να ασχοληθείς με κάτι το όποιο δεν έχει ουσία δεν είναι και τόσο σημαντικό. Ακριβώς επειδή ήταν ένα πρόγραμμα που δεν χρειαζόταν να ασχοληθείς και ήθελες στο τέλος της ημέρας σου να χαλαρώσεις βλέπεις κάτι τέτοιο, σου αποσπά την προσοχή μέχρι να πας για ύπνο για να πας δουλειά την επομένη. Ο συγκεκριμένος κύκλος είναι πιο βάναυσος απ'ότι νομίζεις, ειδικά όσο είσαι νέος!

6) Όπως και να χει, δεν σε αναγκάζει κανένας να πιστεύεις πως αυτά τα πράγματα είναι τέχνη. Πάντα κάποιοι θα προμοτάρονται χωρίς να έχουν αξία. Εσύ κρίνεις και διαλέγεις. Μπορεί να λένε για Δημουλίδου αλλά θα δεις ότι στο internet έχει καταντήσει meme. Επίσης για το τι είναι τέχνη και τι όχι, υπάρχουν χιλιάδες άρθρα. Πάντα θα υπάρχει άσχημη και καλή τέχνη. Νομίζεις την εποχή του διαφωτισμού κλπ δεν θα υπήρχε άσχημη τέχνη απλά με το πέρασμα του χρόνου αυτού που έμεινε είναι αυτό που τελικά άξιζε.

Γενικά επειδή το βλέπω σαν νοοτροπία, ότι παλιά τι καλά και ωραία που ήταν, τώρα που όλα πάνε σκατά και δεν υπάρχει τίποτα άξιο. Πιστεύω πως είναι λάθος μια τέτοια προσέγγιση, η κάθε εποχή του ανθρώπου είναι διαφορετική λόγο της εξέλιξης. Δεν μπορείς να πεις ότι παλιότερα ήταν καλύτερα και τώρα δεν είναι. Τι να το κάνω αν ήταν καλύτερα από θέμα μόδας και "παιδείας" όταν σκοτώνονταν άνθρωποι που απλά είχαν άλλο χρώμα στο δέρμα ή διαφορετικές πολιτικές πεποιθήσεις. Τι να το κάνω αν παλιότερα οι νέοι ήταν πιο μετρημένοι και κόσμιοι αλλά οδηγούνταν σε προβληματικούς γάμους για κοινωνικούς λόγους που τελικά οδηγούσαν σε φυσική και ψυχολογική βία κλπ κλπ κλπ. Η κάθε εποχή είναι αυτή που είναι, όταν τελειώσει απλά κάνουμε το ρεζουμέ και συνεχίζουμε.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 07, 2017 3:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Σε αλλα νεα , και μετα απο αρκετο καιρο , μολις τελειωσα το Stardust Crusaders και ξεκινησα ηδη το diamond ..

Να πω μονο οτι δεν περιμενα τοσο θανατικο.. Ηδη ειχα στενοχωρηθει που πεθανε ο Ceasar και τωρα ο Kakyoin.. Απο το κακο στο χειροτερο παμε :'( ελπιζω να μην τριτωσει .... (Αν και ειχα μια αδυναμια και στο Dio αλλα δυστυχως αυτος επρεπε να μας αφησει.)
Τα opening/ending μπορω να πω οτι μ περασαν αδιαφορα σε αντιθεση με την πρωτη σεζον (αγαπημενη μ μεχρι τωρα) οπου πραγματικα ειχα ενθουσιαστει στο τελος γιατι την τελευταια μαχη συνοδευε και το πορωτικο opening της αρχης και το εκανε ακομα πιο exciting!!
Επισης στο τελος που ο Joutaro εδειξε λιγο συναισθημα μπορω να πω οτι τον συμπαθησα αρκετα.. Βεβαια στο Diamond εχει αλλαξει αρκετα φυσιογνωμια αλλα ελπιζω να μην με απογοητευσει.. Yare yare daze Very Happy
Αγαπημενο επεισοδιο εκεινο που ο Polnareff γινεται παιδακι Very Happy

Θα επανελθω μολις τελειωσω και το Diamond για νεα σχολια
Υ.Γ. πολυ χρωμα βρε παιδι μου στο Diamond.. Το προηγουμενο ηταν πιο σκοτεινο και ταιριαζε καλυτερα με την πλοκη νομιζω.

Αν και ξερω οτι δεν παρακολουθεις τα seasonal θα σου προτεινα να δεις το ballroom e youkoso το οποιο μπορει να εχει λιγο εως πολυ ασχημο και τρομακτικο σχεδιο αλλα ειναι αρκετα καλο. Μπορεις παντα βεβαια να περιμενεις να τελειωσει και να το δεις ολοκληρο, απλα καθε βδομαδα εχω κατι καλο να περιμενω και αρα το βλεπω τωρα.. Επισης παρα πολυ καλο μεχρι στιγμης ειναι και το kakegurui το οποιο εχει να κανει με gambling, εχει πολυ ωραιο σχεδιο και ωραιο opening και θα ελεγα οτι ειναι κ ιδιαιτερα επιμορφωτικο γιατι μαθαινεις τι παιχνιδια κυκλοφορουν εξω και επισης μαθαινεις να τζογαρεις Razz

Ναι Hazuki προφανως και σε σενα μιλαω τοση ωρα αφου ξερω οτι μονο εσυ θα τα δεις Razz
Επισης θυμισε μου αν βλεπεις boku no hero academia και αν ναι πες μου και τη γνωμη σου Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 07, 2017 2:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Όχι δεν βλέπω boku αλλά θέλω να το τσεκάρω ψιλό άμεσα.
Για το kakegurui είδα κάτι amv και φαίνεται γμτο.
Το ballroom είδα το trailer, φαίνεται καλό, πιστεύω είναι κάτι σε φάση με διαγωνισμούς κλπ οπότε μάλλον θα μοιάζει με sports anime που γενικά αν και δεν βλέπω όποτε το κάνω διασκεδάζω. Το σχέδιο είναι περίεργο αλλά μου φαίνεται κλασσικό shojo οπότε δεν φτουράμε.

Για το jojo ναι το death count είναι φοβερό αλλά αυτό είναι ας πούμε και η πλάκα του θέματος. Ναι καλό ήταν αυτό με τον Polnareff αλλά πιστεύω το final baturu ήταν αρκετά καλό. Έλεγες άντε και στο διάολο τον απέθαντο έχει αυτός ο Dio.
Σου πα η τελευταία σεζόν νομίζω είναι η καλύτερη αν και να σε προειδοποιήσω πολλά επεισόδια είναι αυτοτελή, γενικά το κατηγορούσαν ότι σε κάποια φάση είχε γίνει villain of the week αλλά προσωπικά δεν με ενόχλησε τόσο.

Περιμένω μαζί με το Gintama νέα σεζόν, τουλάχιστον το Jojo δεν τελειώνει! ~κλαψ Sad

Btw αν θες κάτι με πολύ death count δες το Terraformars, έχει τόσους χαρακτήρες για ξεπάστρεμα που καταντάει αστείο πως εξολοθρεύονται. Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 16, 2017 9:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Τεστινγκ, άντε για να δούμε! Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 16, 2017 1:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
I'm Back!! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 16, 2017 3:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Οκ μια χαρά, νομίζω έχει φτιάξει και το πρόβλημα με το mail.php που έβγαζε αν έκανες δημοσίευση.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 27, 2017 8:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Ρε Sumoner, που είσαι, μπήκε και ο Dark-master κι ο Takashi! Λαμόγιαααααααααα!

Σήμερα ξεκινάει stranger things! Θα λιώσουμε!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 31, 2017 2:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Τέλος με Inuyasha και Hellsing OVA, πάμε για την Τανυα τώρα! Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 31, 2017 2:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Πωπω Hazuki triple post έτοιμος για ban είσαι Razz (Με γεια τα κόκκινα στο άλλο btw.)
Έχω δει το hellsing το κανονικό μόνο και μου φάνηκε αρκετά καλο αλλά δεν νομίζω να μπορώ να δω και τα υπόλοιπα. Αν και ο Alucard είναι από τους αγαπημένους μου δεν τα πολυχωνευω τα βαμπιρια γενικά... Δεν ξέρω και αν έχει νόημα να το δω αν είναι στο περίπου η ίδια ιστορία και όχι κάποιο spin off η άκυρο OVA. Για τον ίδιο λόγο δεν μπορώ να δω το blood + το οποίο έχω ξεκινήσει 2 φορές και το έχω παρατήσει και τις 2 Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης