Το ξέρατε ότι aki σημαίνει φθινόπωρο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    ΟΧΙ ΠΙΑ TV,ΖΗΤΩ ΤΑ DVD!
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 07, 2004 8:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
META AΠO TOΝ ΠΡΟΩΡO ''ΘANATO'' ΤΟΥ ΚΕΝSHIN ΣΤΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ,ΤΟΥ CCS ΑΠΟ ΤΟ STAR,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΩΝ ΤΟΥ YUGI,SAILOR MOON KAI POKEMON ΣΤΡΑΦΗΚΑ ΣΤΑ VIDEO CLUBS ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ.ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ...ΚΑΙ GHOST IN A SHELL KAI COWBOY BEBOP KAI POKEMON KAI SPIRITED AWAY KAI,KAI,KAI...A!ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΕΝSHIN ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ,ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΧΕΤΑΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΣΩ INTERNET ΣΑΣ ΓΟΗΤΕΥΣΕ Ή ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Question
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 07, 2004 2:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Εγώ ακολουθώ την πάγια τακτική του hivlaher, δες πρώτα ένα anime από funsub και αν σου αρέσει τότε το αγοράζεις από το ίντερνετ Laughing Laughing Razz Razz
Επίσης επειδή έχω εμπιστοσύνη στον hivlaher αν αγοράσει κάποιο anime, θα υπάρχει λόγος, οπότε με λίγα λόγια δεν υπάρχουν αγορές που δεν άξιζαν τα λεφτά τους, τουλάχιστον από την μεριά μου Smile
Μερικά που μου άρεσαν πολύ είναι :
1) Witch Hunter Robin
2) S-cry-ed
3) Samurai Deeper Kyo
4) Rahxephon
5) X
6) Gasaraki
7) Full Metal Panic

P.S : Για την ώρα αυτά θυμάμαι και επίσης δεν πιστεύω να χρειάζεται να βάλω στην λίστα το berserk και το hellsing που τα έχω δει 9 φορές το καθένα Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Manos the Great
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 08, 2004 7:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 23 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 152
KENSHIN??? RURONI KENSHIN???? ΣΤΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-TV???!!!?????!!!!????
Δεν το πιστεύω!!!! Έχεις δίκιο. Επισκέφτηκα την σελίδα του VIDEO BLUE και με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι ενοικιάζει το GHOST IN THE SHELL!!!!????!!!!!!! Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το RURONI KENSHIN ή άλλα ΚΑΛΑ anime??

Το μοναδικό anime που έχω αγοράσει απ' το εξωτερικό είναι το Witch Hunter Robin (νομίζω πως αυτό φαίνεται -παρόλο που δεν είναι απ' τα αγαπημένα μου anime-). Αυτήν την χρονιά έχω δει, όλα τα επεισόδια "μπόλικων" anime, τα οποία έχω κατεβάσει απ' το net. ULTRA MANIAC, KIMI GA NOZOMU EIEN (+special episode), .HACK//SIGN (+κάποια απ' τα special)......... αυτά. Ξαφνιάστηκα όταν παρατήρησα, ότι λίγα anime έχω καταφαίρει να τα δω απ' την αρχή ως το τέλος.
Εκτός απ' τα παραπάνω, τα μοναδικά anime που έχω δει απ' την αρχή ως το τέλος είναι τα DIGIMON ADVENTURES, DIGIMON ADVENTURES 02, DIGIMON TAMERS.................... αυτά. Κανένα άλλο anime δεν έχω καταφέρει να το δω απ' την αρχή ως το τέλος (για διάφορους λόγους). Ακόμη έχω ολοκληρώσει την πρώτη season του Yu-Gi-Oh! (το οποίο δεν φιλοδοξώ να το δω όλο) και του Cardcaptor Sakura (το οποίο προσπάθησα να το αγοράσω απ' το net, χωρις επιτυχία).
Αυτήν την ώρα κατεβάζω αργά (0-3 ΚΒ/sec με BT), αλλά σταθερά όλα τα επεισόδια του HELLSING. Δεν ξέρω αν είναι καλό, αλλά είναι μέσα στα 100 καλύτερα του animenfo.com και 4 users απ' το animenfo.com προτείνουν σε όποιους έχουν δει το WHR να δουν και το HELLSING. Άρα θα πρέπει να είναι καλό.


Κάτι άσχετο. Μπορεί κάποιος να μου πει με τι ταχύτητες κατεβάζει anime μέσω ΒΤ (BitTorrent)? Ευχαριστώ.

Edit : Έχει μόνο την ταινία Ghost in the Shell, όχι ολόκληρη την σειρά. Το ίδιο συμβαίνει και με το Cowboy Bebop. Crying or Very sad
Μήπως ξέρει κάποιος, αν υπάρχει video club που να ένοικιάζει σειρές anime σε DVD? Sad

Summoner:Double post.Xrisimopiise to edit thn epomenh fora plz.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
quantis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 09, 2004 6:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: Θέρμη Θεσσαλονίκης
Η τηλεόραση σήμερα είναι το πιο λαϊκό μέσο προβολής ταινιών. Μην υποβαθμίζετε την σημασία των στόχων μας. Και το anime ράφι στα video club είναι στόχος και η tv είναι στόχος, και μάλιστα ισάξιοι και παράλληλοι.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Manos the Great
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 09, 2004 10:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 23 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 152
QUANTIS νομίζω πως κάνεις λάθος. Ο στόχος του κάθε ανθρώπου σύμφωνα με την οικονομική θεωρία είναι η μεγιστοποίηση της χρησιμότητας που απολαμβάνει ο καταναλωτής από την κατανάλωση αγαθών και υπηρεσιών.


1.Δηλ. ο κυρίως στόχος είναι να μεγιστοποιήσουμε την απόλαυσή μας όταν βλέπουμε anime στον ελεύθερό μας χρόνο.

2. Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να βλέπουμε anime κάποιας x "αξίας".

3. Σύμφωνα με την οικονομική θεωρία, για να πάρει κάποιος μία απόφαση για την απόκτηση ενός αγαθού ο καταναλωτής, θα πρέπει να δει τις τιμές των αγαθών που τον ενδιαφέρουν (anime) και το εισόδημά του.

4. Στην συνέχεια το κάθε άτομο ξεχωριστά, ανάλογα με τις ποσότητες που χρειάζεται για να επέλθει ο προσωρινός κορεσμός, πράττει ανάλογα.

Συμπέρασμα:

1-2. Όλοι θέλουμε να βλέπουμε anime ποιότητας.

3. Όλοι (φαντάζομαι) θέλουν να δίνουν όσο το δυνατόν λιγότερα για την ικανοποίηση αυτής της ανάγκης. Παρόλα αυτά, μερικά άτομα είναι διαθετημένα να δώσουν και κάτι παραπάνω.

Άρα έχουν κάποιες επιλογές:

1. Να δουν anime στην τηλεόραση. Παρόλα αυτά η Ελληνική τηλεόραση έχει:

α) Περιορισμένη ποικιλία anime. Δεν έχει anime του τύπου:

drama (KIMI GA NOZOMU EIEN)
horror (HELLSING)
ecchi (LOVE HINA)
martial arts (NARUTO)
mature (LA BLUE GIRL)
mystery (DETECTIVE CONAN)
parody (EXCEL SAGA)

Αν κάποιος θέλει να δει τέτοιου τύπου anime θα πρέπει να ψάξει αλλού.

β) Μικρό αριθμό anime ποιότητας. Για παράδειγμα στο TOP 100 του animenfo.com (http://www.animenfo.com/statistic/top100.php?l=anime ), μόνο 5 (5% απ' το TOP 100 του animenfo.com) anime υπάρχουν στην Ελληνική τηλεόραση, απ' τα οποία, νομίζω μόνο το 1(!!!), έχει ολοκληρωθεί στην Ελληνική τηλεόραση (SLAYERS). Τα άλλα δεν έχουν ολοκληρωθεί και ούτε επρόκειτο στο προσεχές μέλλον.

1. ONE PIECE
2. SLAM DUNK
3. CARDCAPTOR SAKURA
4. SLAYERS
5. RURΟUNI KENSHIN (σύμφωνα με τον Yosimi, το δείχνει ή το έδειχνε στο Μακεδονία)

γ) Όλα τα άλλα μπορούμε να τα θεωρήσουμε είτε "κακής ποιότητας", είτε μπαγιάτικα (DIGIMON, DRAGON BALLκτλ.), τα οποία δεν θα πωρώσουν πολλούς.

2. Να ενοικιάσουν anime από video club.
Yπάρχουν ελάχιστοι τίτλοι σε anime, αλλά παρόλα αυτά μπορεί κάποιος να βρει μερικού τίτλους anime ταινιών που να μην έχει δείξει η τηλεόραση. Όπως το GHOST IN THE SHELL, COWBOY BEBOP, METROPOLIS και το ANIMATRIX.

3. DVD anime απ' το εξωτερικό.
Μπορείς να βρεις ότι θέλεις, σε λογικές τιμές και σε καλή ποιότητα εικόνας και ήχου. Φυσικά στα γιαπωνέζικά και με αγγλικούς υπότιτλους. Σπάνια θα μπορέσει κάποιος να βρει anime μεταγλωττισμένο στα αγγλικά και φτηνό. Αν κάποιος τα θέλει στα αγγλικά, τότε θα πρέπει να ξηλωθεί.

4. Anime απ' το net. Ποικιλία από νέα anime κυρίως. Μέτρια ποιότητα εικόνας. Ο οικονομικότερος τρόπος αν σου αρέσει να σερφάρεις στο net και να βλέπεις anime, καθώς με μία σύνδεση DSL, μπορείς να τα συνδυάσεις και τα δύο, σε λογικές τιμές (ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ... Evil or Very Mad ).

5. Άλλοι διάφοροι τρόποι για να δεις anime. Όπως να δεις anime από ξένο δορυφορικό κανάλι, να τα δανειστείς από ένα φίλο σου, να έχεις φίλο στην Ιαπωνία και να ξέρεις εσύ ή ένα μέλος της οικογένειάς σου γιαπωνέζικα κτλ.

QUANTIS ο μόνος τρόπος για να δείξουμε στο κεφάλαιο της τηλεόρασης ότι τα anime είναι σαν τις ταινίες (horror, mature, romance, drama κτλ) και ότι απλώς αντί για ηθοποιούς έχουμε κινούμενα σχέδια, είναι να μην βλέπουμε της αηδίες που μας πλασάρουν και να βλέπουμε αυτό που πραγματικά γουστάρουμε. Με την πάροδο των χρόνων πιθανότατα να καταλάβουν πως τα anime δεν είναι μόνο για παιδιά, αλλά για όλες τις ηλικίες. Υπάρχουν από ψυχανόμαλα anime, όπου ένας άντρας έχει ερωτικές φαντασιώσεις με καμιά 100άρα γυναίκες (τέτοιου είδους anime δεν μου αρέσουν), από anime που όλοι σκοτώνονται, παντού αίμα, κομμένα χέρια, κεφάλια........ (ούτε αυτά μου αρέσουν), μέχρι δραματικά anime, όπως το KIMI GA NOZOMOU EIEN και κωμωδίες για όλη την οικογένεια (ULTRA MANIAC).

...... Ουφ.... ΤΕΛΟΣ...... Confused


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Manos the Great στις Παρ Ιούλ 09, 2004 2:02 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
quantis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 09, 2004 12:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: Θέρμη Θεσσαλονίκης
Manos the Great έγραψε:
QUANTIS ο μόνος τρόπος για να δείξουμε στο κεφάλαιο της τηλεόρασης ότι τα anime είναι σαν τις ταινίες (horror, mature, romance, drama κτλ) και ότι απλώς αντί για ηθοποιούς έχουμε κινούμενα σχέδια, είναι να μην βλέπουμε της αηδίες που μας πλασάρουν και να βλέπουμε αυτό που πραγματικά γουστάρουμε. Με την πάροδο των χρόνων πιθανότατα να καταλάβουν πως τα anime δεν είναι μόνο για παιδιά, αλλά για όλες τις ηλικίες. Υπάρχουν από ψυχανόμαλα anime, όπου ένας άντρας έχει ερωτικές φαντασιώσεις με καμιά 100άρα γυναίκες (τέτοιου είδους anime δεν μου αρέσουν), από anime που όλοι σκοτώνονται, παντού αίμα, κομμένα χέρια, κεφάλια........ (ούτε αυτά μου αρέσουν), μέχρι δραματικά anime, όπως το KIMI GA NOZOMOU EIEN και κωμωδίες για όλη την οικογένεια (ULTRA MANIAC).


Και τότε εμείς τι ρόλο (και κώλο) βαράμε εδώ στο animeplanet; Αν είναι αυτός ο ΜΟΝΟΣ τρόπος, τότε η σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ της τωρινής, βρεφικής, μικρής, ελληνικής anime viewers κοινότητας και η διατήρηση ενός πληροφοριακού αρχείου ταινιών (όσο ποιοτικές και αν τις βλέπει ο καθένας) έγινε για το λόγο οτι πρέπει να δημιουργηθεί ένα κύρος, ένα ρεύμα, που να δικαιολογεί την προβολή στην tv ποιοτικού anime. Γιατί, αύριο μεθαύριο το animeplanet ή οποιοδήποτε άλλη κοινότητα μπορεί να έχει χιλιάδες μέλη, και να πούμε, στους διευθυντές προγράμματος, ορίστε κύριοι, εμείς είμαστε τόσοι και θα σας συνέφερε αρκετά αν μας δείχνατε ΚΑΙ anime... Η λογική αυτή που προβάλλεις στην τελευταία παράγραφο, είναι η λογική του ώριμου φρούτου, δηλ. να μποϊκοτάρουμε τις άλλες ταινίες και τα reality και σουπα μουπες και να ασχολούμαστε μόνο με anime. Δεν νομίζω πως πρέπει να στοχεύουμε να αναδείξουμε το anime πάνω από το "νεκρό" (για μια αποσβολωμένη μόνο στο anime κοινότητα) σώμα του Hollywood. Έτσι γινόμαστε κάτι σαν σέκτα, σαν κόμμα, κάτι που πρέπει πάση θυσία να αποφύγουμε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Manos the Great
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 09, 2004 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 23 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 152
Συγνώμη. Νομίζω πως με παρεξήγισες. Ενοούσα πως ο "μόνος" τρόπος (ήμουν λίγο απόλυτος λέγοντας ο μόνος) να δεις μια καλή και ολοκληρωμένη anime σειρά στην TV, είναι να μην βλέπεις τα μισοτελειωμένα anime που προβάλουν τα Ελληνικά κανάλια, αλλά να αγοράζεις DVD απ' το εξωτερικό ή να τα κατεβάζεις απ' το net.
Οι Ελληνικοί τηλεοπτοική σταθμοί μας δουλεύουν ψιλό γαζί. Μας προβάλουν την 1η μη-αυτοτελή season ενός anime και νομίζουν ότι κάτι έκαναν (βλ. CARDCAPTOR SAKURA, RURΟUNI KENSHIN, SLAM DUNK).


"QUANTIS ο μόνος τρόπος για να δείξουμε στο κεφάλαιο της τηλεόρασης ότι τα anime είναι σαν τις ταινίες (horror, mature, romance, drama κτλ) και ότι απλώς αντί για ηθοποιούς έχουμε κινούμενα σχέδια, είναι να μην βλέπουμε της αηδίες που μας πλασάρουν και να βλέπουμε αυτό που πραγματικά γουστάρουμε."

Δεν είπα να μην κάτσεις να δεις τα προγράμματα της TV. Απλώς να μην βλέπεις τα anime που σου προσφέρουν στο πιάτο, αν δεν τα γουστάρεις, αφού έχεις δικαίωμα επιλογής. Για παράδειγμα το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - TV σταμάτησε την προβολή του RUNOUNI KENSHIN. Τι κάνεις? Αγοράζεις τα DVD απ' το net. Πολύ απλό.
Αυτό δεν θα ταρακουνήσει καθόλου τους τηλεοπτικούς σταθμούς (σε πρώτο στάδιο), αλλά θα σε γλιτώσει από τον κόπο να κάθεσε να περιμένεις πότε το κανάλι θα αξιωθεί να το προβάλει ξανά και αν προβάλει όλα τα επεισόδια. Για να ταρακουνηθούν αυτοί θα πρέπει αυτό που κάνω εγώ, ο SSJGojeta και άλλοι, να το κάνουν ακόμη περισσότεροι. Δηλ. να μην αρκούνται σ' αυτά που τους προσφέρουν τα Ελληνικά κανάλια, αν δεν τους αρέσουν αυτά που προβάλουν.
Το μόνο που έχω να πω, είναι να μην συμβιβάζεστε με κάτι που δεν το γουστάρετε πραγματικά. Εγώ αυτό έκανα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 09, 2004 10:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΑΝΙΜΕ DVD ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΟΔΕΙΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ COWBOY ΒΕΡΟΡ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΑ ΠΟΡΝΟ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΣΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΞΕΝΩΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Hivlaher
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 12:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP
.:: Sexy orC ::.
Co-Founder - ViP<br>.:: Sexy orC ::.

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 578 Τόπος: Thessaloniki@Gr33c3.EU
Na sou pw egw pos vrethikan ellada...

Otan mia etairia pou pairnei adeia gia na ferei mia tainia ellada, px Ena Matrix, Ena Lord Of the rings, oi etairies apo exwteriko thn anagazoun na ferei kai alles 10-20 mikroteres paragwges gia na bgaloun kai apo aftes $$$$...
Etsi exei ginei me to Cowboy bebop PX.

Oso gia to Spirited Away to Miyazaki exei kerdisei Oscar kalyteroy Animation :>

HiV

_________________
Well $0n 4 funny th1ng 4b0ut R3gr3t 1s, th4t 1$ b3tt3R t0 R3gr3t $0m3th1ng y0u H4v3 D0n3 th4n T0 R3gr3t $0m3th1ng y0u h4v3n't D0n3
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 11:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Tα anime στην TV βοηθάνε κάποιον που δεν ξέρει και είναι το ελάχιστα ανοιχτόμυαλος να ψάξει κάπως περισσότερο το θέμα. Ακόμη και αν μετά το 20ο anime έχεις πλέον μάθει απ' έξω ποιος τυπάς κάνει την φωνή του συγκεκριμένου χαρακτήρα, σε ποια άλλη σειρά έχει "παίξει" και ποιον έκανε εκεί, πάλι πιθανότατα θα σου μείνουν αυτά τα "κινούμενα σχέδια" με το παράξενο σκίτσο. Υπάρχουν αρκετά μικρά παιδιά που πορώθηκαν με το Yu Gi Oh και δεν αμφιβάλω πως κάποιοι θα εισέλθουν κάποια στιγμή στην Greek Anime Community (GAC κατά το SAC, ακούγεται και σοβαρό και επιβλητικό).
Anyway, προφανώς αν έδειχνε καλύτερα anime στην ελληνική τηλεόραση ή αν έστω απλώς δεν έδειχνε επαναλήψεις τα ίδια και τα ίδια και έβαζε που και που και κανένα άλλο anime οι περιπτώσεις των παιδιών, λέω παιδιών γιατί θεωρώ πως οι μεγάλοι πολύ δύσκολα θα εισέλθουν στα anime ειδικά αν δεν είχανε εμπειρία στο παρελθόν, που θα ψάχνανε / ζητάγανε για anime θα αυξάνονταν.
Δυστυχώς αυτό δεν το βλέπω να γίνεται στο άμεσο μέλλον εκτός και αν κανένας παλαβός otaku ανοίξει κανάλι και αρχίσει να εκπέμπει (neeeah) οπότε ερχόμαστε στα ίδια, να καταριόμαστε την ελληνική τηλεόραση, να αγαπάμε τα fansubs και την ελεύθερη διακίνηση "ιδεών" μέσα από το internet, να μαζεύουμε χρήματα για να πάρουμε κάποιο anime σε dvd... SSDD... α, και να ελέγχουμε στα dvd-άδικα μπας και κατά τύχη κυριολεκτικά έρθει κανένα anime της προκοπής (και να μην είναι hentai Razz)

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2004 2:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΜΕ.ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΑΝΙΜΕ Question ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Question ΑΑ!!!!ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΑ ΚΑΡΚΑΝΤΖΕΛΙΑ ΛΕΣ Exclamation ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΑ ΝΕΑΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ,ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΟΜΙΣΤΕΣ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΕΣΩ ΤΗΣ INFOSYSTEM ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΗΣΟΥΜΕ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
acidburn_d
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2004 12:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 159 Τόπος: ΑΘΗΝΑ
ksero 2 video club edo stin Athina pou exoune mia megali sillogi apo anime (movies + series alla oxi oloklires k bebea hentai) gia enoikiasi
Den ksero an einai sosto na doso tin topothesia tous, an den einai sosto kapoios operator as sbisei ti grammi
Briskontai poli konta, sto Pagkrati stin Immitou sto ipsos tou Village Center
Oson afora gia agores, ego exo brei tin igia mou sto ebay Very Happy exei ta panta, an theleis ftina psonizeis bootleg, an goustareis full original fasi psonizeis ta licenced, proti fasi, min fobaste na psonisete meso net,i pistotiki sas den exei problima (na nai kala to paypal Smile ) k tha breite sti kirioleksia TA PANTA Exclamation Exclamation

PS. elpizo k pisteuo oti to GITS: Innocense tha erthei stin Ellada k oxi apo tin Silver Star alla apo kanoniki sobari etairia k tha exei full tsita quality giati einai to 1o anime pou pextike sto festival stis Cannes Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SteveCof
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 05, 2005 10:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Ηρακλειο,Κρητη Τώρα Βλέπω: Noein,One Piece kai perimeno mia terastia stoiva...
1,5 peripou xrono prin eixe anoixe ena video club edo,ston agio nikolao, me arketa anime dvds...Itan to primary anime source mou gia kana dimino... alla meta den efere alla...Mono hentai Embarassed exoun meinei tora,pou pistepste me den prokeitai na katso na ta do...

_________________
Have you ever seen the Lain?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rouj
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2005 8:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 08 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 63 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Naruto - Bleach - One Piece
enai an exeis kanena dio tria koumanta ki enen ipologisti pernis anime se arxia avi an oxi perimeneis tin tv kai xanis to paixnidi!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Manos the Great
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2005 10:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 23 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 152
Παράθεση:
pernis anime se arxia avi

Kalitera ogm 'h mkv. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης