Το ξέρατε ότι keiji σημαίνει ντετέκτιβ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    Tutorial για Music Videos και πρόγραμμα
Deadman
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 24, 2003 5:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 502
Sas eyxaristo paidia lithike i aporia mou.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 21, 2003 1:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
egw 2 video pou ekana psilo-xalia me premiere ta ekana alla den hxera kai tpt tote...px oti den prepei na douleyeis sto video 1 ths timeline, oti prepei prwta na ftiaxneis to format twn arxeiwn sou gia na einai pio elafry to programma, oti prepei na xrhsimopoieis avi synth klp...Basika xerw pleon ti prepei na kanw alla den xerw pws prepei na to kanw...xerw kapoion pou mporei na mou deixei pantws opote me thn elpida ths beltiwshs pros to paron...

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SeCtOr
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 20, 2004 4:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 51 Τόπος: thessaloniki
re pedes ego xrisimopio to premiere to 6.5 giati to 7 einai gia ta mpaza ;p kai prospatho na bro pos douleui to Affter Effects kai den mporo na bro pos douleui eleos dld ;p an kseris kapios as mou pi plz ;p


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SeCtOr στις Τετ Αύγ 18, 2004 9:29 am, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 22, 2004 7:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
SeCtOr_ eisai polli trompas re ti na pw...Affter Effects legetai!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Brolli12
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 17, 2004 7:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Πάτρα
Για τα χαρτιά, το Premiere είναι επαγγελματικό πρόγραμμα, και κάποιος που μπορεί να το Χρησιμοποιήσει σε συνδιασμό με τα After Effects και Photoshop,
φτιάχνει παπάδες να βλέπουν anime!!! Smile
Ένα καλό tutorial για το premiere θα το βρείτε στα guides του www.animemusicvideos.org
Όποιος θέλει βοήθεια με το after effects PM me και θα στείλω έναν guide που μου έχει δώσει ο Zarxrax, που σου μαθαίνει τα βασικά.
Για τους άπιστους Θωμάδες, για να καταλάβουν την δύναμη του Adobe Premiere, μάθετε ότι το Euphoria του Koop έχει φτιαχτεί αποκλειστικά με MS Paint, και Adobe Premiere Μόνο!!!!!!!!!!!
Ένα καλό παράδειγμα Premiere-After Effects είναι το Transcending Love του Vlad Pohnert (θεός).
Αν τώρα κάποιος θέλει απλά εφέ (πχ πλήκτρα πιάνου) μπορώ να βοηθήσω.
Στο άσχετο να αναφέρω ότι έχω βάλει κάποια απλά εφέ στο τελευταίο μου AMV "Been Alone"
Όσον αφορά το θέμα Ποιότητα - Μέγεθος αρχείου, κατεβάστε το βιντεό μου και απολαύστε dvd ποιότητα σε 50 Mb. Αυτό πιστεύω τα λεέι όλα.
Όποιος έχει απορίες μην διστάσει να PM.
Αυτά... Συγνώμη αν έγινα κουραστικός. Razz

_________________
Kakkarotooooooo!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 18, 2004 1:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
paides dougrou sto www.divx-digest.com me arketa arthra gia programmata modaz kai simpieseis , kathos kai downloads Cool Cool

(gia osous de to xeroun vevaia)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 28, 2004 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Να σας πω δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα το after effects.... Χμμ άμα είναι από αύριο να αρχίσω να το ψαχουλεύω λιγάκι να δω τι παίζεται. Cool

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2005 10:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Παραδεχομαι οτι Premiere,Pinnacle Studio,After Effects ειναι χαλαρα τα best προγραμματα για να φτιαξεις music video αλλα νομιζω οτι ακομα και ενα Movie Maker 2 μπορεις να πετυχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα.

Δεν εχει σημασια μονο τα εφε,αλλα το ποση ωρα εχεις φαει πανω στην οθονη και ποσες φορες εχει κρασαρει το video editing program που χρησιμοποιεις για να ειναι ενα video καλο.
Εχω κατεβασει τοσα music videos που εχουν γινει με Premiere π.χ που ηταν πολυ χειροτερα απ'οτι καποια που απλα ασχοληθηκε καποιος λιγο παραπανω.

Αν προσεχεις στην επιλογη των σκηνων και το νοημα του Music video,τοτε τα υπολοιπα ειναι απλα γαρνιτουρα.
Εγω φτιαχνω μονο με Movie Maker 2 music videos αν και εχω Premiere 6.0
Μου ειναι και πιο ευχρηστο και πιο προσιτο.

Απ'τα καινουρια μου(διοτι τα παλια ουτε που θελω να τα βλεπω...) ειναι 2 FMA,2 GTO,1 NGE,2 Bleach,1 Samurai Girl,1 Gantz.

Τα εχω ανεβασει κιολας στο www.animemusicvideos.org οποτε μπορειτε να κρινετε μονοι σας.

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Inu-sensei
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 07, 2005 6:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 21 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Πάτρα, neighbour's garden...
Full Metal Sempai έγραψε:

Αν προσεχεις στην επιλογη των σκηνων και το νοημα του Music video,τοτε τα υπολοιπα ειναι απλα γαρνιτουρα.
Εγω φτιαχνω μονο με Movie Maker 2 music videos αν και εχω Premiere 6.0
Μου ειναι και πιο ευχρηστο και πιο προσιτο.

Απ'τα καινουρια μου(διοτι τα παλια ουτε που θελω να τα βλεπω...) ειναι 2 FMA,2 GTO,1 NGE,2 Bleach,1 Samurai Girl,1 Gantz.


prosopika diafono katheta. Pleon ena video aplos me dyo treis pente kalovalmenes skines den mou leei tipota. Ta amv exoun perasei se teleios diaforetiko epipedo apo auto pou vriskontan prin 5 xronia.
Episis, an kai to xw ksanapei tis apeires fores sto section, to an tha kolaei to programma pou xrisimopoieis gia editting, eksartatai kata terastio vathmo apo ton idio ton creator. Ftaiei panta kata kyrio logo to footage, diladi o codec ston opoio einai kodikopoihmeno, kai enoeitai to klasiko lathos na xrisimopoieis to kommati pou thes se mp3 format.

Xoris na sizitame gia after effects, auto to programma pernaei se teleios diaforetiko epipedo kai den exei sxesi me auto katheauto to video editing, to premier einai nomizo to pio katalilo programma gia na ftiakseis kati kalo. Yparxoun ki alla den leo, alla mallon auto einai to pio katalilo, to pio eureos gnosto, kai to pio xrisimopoihmeno apo ta megalytera onomata sto xoro.

Oso giauto pou les gia videos pou eginan me premier kai einai athlia, den exo tipota parapano na antiparatheso apo to oti yparxoun alla tosa me movie maker 2 pou einai to idio athlia. To ti programma tha xrisimopoihseis den paizei rolo an to mono pou thes einai na rikseis ena mp3, 5 skines teleiosame. Otan omos mpoun sto xoro ta motion, transparency, special effects, kai fysika to korifaio frame-by-frame editting, tote den nomizo na se kalyptei pleon to movie maker.

auta kai btw, pes mas an ginetai kai ta onomata ton videos kai tou creator, giati allios den paizei na ta vroume.

_________________
who lives forever anyway...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2005 11:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Οκ,ενα καλο music video που θα τσιμπησει 10+ opinions χρειαζεται ολα αυτα που αναφερεις.Και φυσικα ειναι πολυ καλυτερο απο το επιπεδο που μπορει να φτασει ο Movie Maker 2,οσες ορεξεις και αν εχει ο creator.

Παρολα αυτα,εγω ακομα βλεπω με ανεση βιντεακια τα οποια εχουν ενα καλο συγχρονισμο και μια ωραια επιλογη σκηνων χωρις να εχουν τα frame to frame editing ή πολυ καλα transitions και effects.Σαφως θεωρω καλυτερα τα δευτερα τα οποια και θαυμαζω αλλα δεν θεωρω ολα τ'αλλα για τα σκουπιδια.
Σκεφτομαι δηλαδη:<<Ωραιο ηταν για κλασικο video>>.

Διοτι και εγω φτιαχνω τετοια video.Κανω(τουλαχιστον οσο μπορω) σωστη χρηση των effects και transitions που προσφερει το MM2 και προσπαθω να πετυχω ενα πολυ καλο συγχρονισμο τοσο στην αλλαγη σκηνων οσο και στα lyrics.Δεν μπορω να κανω και τιποτα αλλο...Δεν βαζω απλα σκηνες και μπατε σκυλοι αλεστε - αυτα τα εκανα την πρωτη μου φορα...

Τωρα,περι mp3 διαφωνω εγω καθετα - δηλαδη θα πρεπει να βαλω απευθειας απο original cd αρχεια wav των 30+ ΜΒ για να εχει καλο ηχο το music video;
Δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο - τουλαχιστον εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τα mp3 που χρησιμοποιω - εκτος βεβαια αν το mp3 ειναι εξ'αρχης χαλιας ποιοτητας...

Oσο για το προγραμμα που λες και το ποτε κολλαει,γι'αυτο δεν ξερω.
Το μονο σιγουρο για το Movie Maker 2 που χρησιμοποιω ειναι οτι απαξ και το σωσμενο αρχειο(οχι το video) ξεπερασει τα 5 MB,τοτε κολλαει καθε 3 και λιγο και σου σπαει τα νευρα.
Αναγκαστηκα να κοψω το βιντεο σε 3 κομματια,να τα επεξεργαστω και να τα σωσω ξεχωριστα και μετα να τα ενωσω ολα μαζι,πραγμα που μου γαμησε την ποιοτητα ελαφρως.

Αnyway,ειμαι ακομα πολυ amateur για να μιλαω για τετοια θεματα - πρεπει το καλοκαιρι να μαθω το Premiere!!!

Οσο για τα βιντεο μου,οχι οτι ειναι κατι το ιδιαιτερο - ψαξε Full Metal Sempai στο γνωστο λημερι.
Αν και σε προειδοποιω,μην περιμενεις τιποτα special-ασε που ειναι μεγαλα σε μεγεθος...
Καλυτερα τσεκαρε τα τελευταια και οχι τα πρωτα...
Thanks παντως και συγνωμη για τον τονο μου.

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Inu-sensei
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2005 9:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 21 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Πάτρα, neighbour's garden...
np re c arakse sizitame aplos Smile

nai mporo na po oti kai gia mena ypirxe mia epoxi pou den me endieferai sxedon katholou poso "fortomeno" itan to video apo effe klp. An eixe feeling kai kalous sygxronismou, apla mou arese. Gia paradeigma to Engel tou Kevin Kaldwell, pou einai teleios ftoxo apo effe, akoma kai tora to theoro apo ta kalytera kai pio didaktika video pou exo dei.
Kai yparxoun episis videos me polli douleia, poly fortomena apo effe kai texnika kolpakia, pou den mou kanoun tipota.
O sostos creator kata ti gnomi mou kserei na syndyazei auta ta dyo poly kala gia ena kalo video.

Gia to mp3 pou elega, den einai thema poiotitas ston ixo. Den ksero gia to movie maker, alla to premier sygekrimena, polles fores kolaei sta kala kathoumena, i sernetai pano stin epeksergasia, kai yparxei poly megali pithanotita na ftaiei to oti to arxeio ixoun einai mp3. Den einai anagi na xrisimopoihseis original (an kai ego auto kano), apla mporeis na to aposympieseis se .wav, na kaneis olo to edit me to .wav, kai sto telos na to antikatastiseis me to original mp3.

an exeis xrono, checkare kai to video pou exoume ftiaksei me ton lost reflection.

http://www.animemusicvideos.org/members/members_videoinfo.php?v=35296

_________________
who lives forever anyway...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2005 10:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Xεχεχε,μην ανησυχεις ρε.Απλα,δεν μ'αρεσει να με παρεξηγουν και να περνιεμαι για εξυπνακιας ενω δεν ειμαι.

Οσο για το wav που αναφερεις,don't know.Σωστη σκεψη αλλα τουλαχιστον για το MM2 μου φαινεται τζαμπα κοπος.

Και για το music video που εδωσες link,το εχω εδω και πολυ καιρο.
Εφτασε στα χερια μου μεσω της Moonheart πριν απο κανα μισο χρονο μαζι με αλλα ωραια βιντεακια και το Been Alone του Brolli12.
Ηταν πολυ καλο,αρτιο απο καθε πλευρα(ηχου,εικονας,εφε,lipsynch),αν και καθως δεν εχω δει το Full Moon Woo Sagashite δεν καταλαβα καποια πραγματα.

Bασικα,μου ειχε αναφερει για σενα και τον Lost-sama(ετσι τον αποκαλει συνεχεια τον Reflection) πρωτη φορα η nekogirl και ηθελα να συζητησουμε για amvs διοτι στο animexnfo που ειμαι εδω και αρκετο καιρο δεν υπαρχει και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον για amvs.

Aμα δεν σου ειναι κοπος,τσεκαρε τα παρακατω Links:
http://www.animemusicvideos.org/members/members_videoinfo.php?v=72887
http://www.animemusicvideos.org/members/members_videoinfo.php?v=75703

Eιναι κατα την γνωμη μου τα 2 καλυτερα μου mv.

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2005 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Tha katebasw kai egw ta video sou otan tha exw xrono kai meta mporoume na syzhthsoume. Den exw na prosthesw polla pragmata se osa eipate, apla na pw oti sto epipedo pou kymainontai pleon ta video apo texnikhs pleyras, imo de ftanei h texnikh oso artia kai na nai gia na xexwrisei, poso mallon gia na entypwsiasei.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Full Metal Sempai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 07, 2005 12:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Aθηνα
Mετα απο 20 και πλεον βιντεακια με Movie Maker 2 αρχισα να κοσκινιζω VirtualDub και Premiere 6.0 αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.
Περναω files στο Premiere αλλα δεν τα εμφανιζει στο output οταν τα βαζω στο timeline.Τα παιζει στο Input αλλα στο output βγαζει ενα απλο Χ πανω αριστερα.
Και μιλαμε για .avi αρχεια οχι τιποτα αλλο.Ετσι που εκανα check-in μονο X-Vid αρχεια παιζει στο output.
1ον)Γιατι;
2oν)Ωραια,παω στο VirtualDub και κοβω κλιπακια,Null transform και λοιπα filters και τα κανω save.Σε τι codec να τα σωσω;
Διοτι σε divx δεν τα δεχεται το Premiere οπως ειπα παραπανω,σε Χ-vid βγαζει αραια και που κολληματα και δεν τα σωζει ενω για λογο ακατανοτητο αν παω να τα σωσω σε MPEG-4 μου κρασαρει ολο το συστημα οταν παω να δω το κλιπακι(σε μορφη thumbnails).Συγκεκριμενα:

Windows Explorer needs to close και καπακι
PortDebugger κατι needs to close
Μετα το δευτερο μονο reset μπορω να πατησω!!

Τεσπα,αν δεν μπορει το προβλημα του Premiere Να λυθει,μπορειτε να προτεινετε καποιο εναλλακτικο προγραμμα με πολλες δυνατοτητες αλλα οχι πολλα κομπλεξ με τα codecs;

Eυχαριστω!

_________________
If you come close to sun,you'll get burnt....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης