Το ξέρατε ότι agaru σημαίνει ανεβαίνω, ανέρχωμαι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    ΜΟΝΟNΟKΕ
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 26, 2004 8:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
Για όσους δεν πολυπαρακολουθούν τηλεόραση να μια ευκαιρία να κάνουν μια αλλαγή.Στο ΣΤΑΡ Δευτέρα στις 02.30(το βράδυ δυστηχώς Mad ) έχει την ταινία πριγκίπισσα Μονοκόνε .Γράψτε το στο βίντεο και στο ημερολόγιο σαν ιστορική στιγμή.
Ποιά η γνώμη σας για την ταινία και ποιά άλλη θα θέλατε να δείτε Question
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DarkAngel
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 26, 2004 11:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 58
proswpika den mou ekane kamia entypwsi i tainia otan tin eixa prwtodei.
den mou arese k toso.
kaloutsiki itan.

_________________
Obsessed to leave the earth
Tragedy has overrun since birth
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 27, 2004 9:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Εμένα αντίθετα μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση και την έχω δει αρκετές φορές με αρκετή ευχαρίστηση. Την θεωρώ ταίνια σταθμό λόγω του ό,τι μπορώ σχεδόν πιο εύκολα από όλα τα anime να την προτείνω σε κάποιον "άσχετο" και να την ξέρει.

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xHATEBREEDx
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 27, 2004 10:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Τους λογαριασμούς του σπιτιού....
Πριγκηπισσα Μονονοκε (ΜΟΝΟΝΟΚΕ ΗΙΜΕ) μαλλον εννοεις.
Μπορει να μην σας αρεσε επειδη ειχε ψιλοπαιδιαζουσες φωνες στην μεταγλωτιση.
Καλυτερα να το παρετε σε dvd και να το ακουσετε στα ιαπωνικα.
Εμενα παντως, αποψη μου, μου αρεσε ιδιαιτερα, ειδικα στο σχεδιασμο των πεδιαδων και λοφων, οπως και στον ευκολο ξεχωρισμο των καμουφλαρισμενων samurai - γουρουνιων.

_________________

AnimeClipse Fansubs
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
The_Forgotten_One
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 27, 2004 2:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 50 Τόπος: Αθηνα
Για εμενα ηταν απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει ever.! Επισης θα ηθελα να δω το Escaflowne. Το εχω δει ηδη μια φορα σε DVD αλλα δεν ετυχε να το ξανανοικιασω.

_________________
"Αν μου κρύβεις την αλήθεια, πες μου ψέματα σωστά"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Cursed_manji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 27, 2004 6:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 251 Τόπος: Outopia Τώρα Βλέπω: ton xristo otaku
Emena mou arese para polu ! Kai gwnika ta anime tou miyazaki einai wraia!
Kala ama itan na diksei tainia anime i tileorasi as edixne to ova tou kenshin! KAI PROS THEOU OXI METAGLWTISMENO!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Xod
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 28, 2004 5:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Είδα την ταινία εντελώς τυχαία, χεχέ! Μου αρέσουν τα γουρούνια... Μου φάνηκε πως είχε αντιπολεμικό, ανθρωπιστικό και οικολογικό χαρακτήρα η ταινία σαν την άλλη με τη Ναυσικά;

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 30, 2004 4:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
oti k na poume gia to anime auto ine ligo. ine apo ta agapimena mou. den varieme na to vlepo pote. molis omos to ida sto star METAGLOTISMENO frikara!!!! elos!!! kalitera sta agglika me ellinikous ipotitlous para auto to ashos!!! to dolofonisan Twisted Evil

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 30, 2004 9:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Allh mia fora pou to mononoke provalete sthn ellinikh tileorash.To eixa dei prin arketo kairo kai den nomizo oti to dub htan toso kako,mas aresei h den mas aresei to elliniko dub den to apogevgoume outos h allos,kai sto kato kato gia akoma mia fora as to skeftoume apo thn kalh kai apo to tipota kalitera me elliniko dub,kai vevea sthn ellinikh tileorash,esto kai an ta theoroun pedika einai kai afto KATI,kati pou tha eprepe na to pernoume pio zesta kai na min to katakrinoume,exei anarotithei kanenas pos sto kato kato isos fteei afto?
Tespa,mononoke hime h Πριγκηπισσα Μονονοκε ,opos kai na exei einai mia poly orea tainia me tromero animation kai poly omorfh ypothesh pou an kai me thn diki mou matia den akolouthisa to antipolemiko nohma ths akoma kai me to elliniko dub siginithika se fashs opou h ipothesh vriskotan se kapia megalh klimakosh me entonh sinesthimatikh fortish,stalithia aksizei.

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Spellbound
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2004 11:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: the vortex of imagination
Νομιζω οτι η Μονονοκε ειναι μια απο τις ταινιες που πρεπει να'χεις. Εχει ωραια ιστορια και απεικονικονιζει
με πολυ πετυχημενο τροπο το κοσμο αυτο και τα πνευματα του δασους. Thanks, κιολας,Yosimi για την
ενημερωση. Την προηγουμενη φορα που το'χε δειξει δεν το ειχα γραψει και το ηθελα πολυ. Κατα τ'αλλα,
θα ηθελα να δω το Escaflowne!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 05, 2004 10:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
Το έργο εκτός από τρομερό animation είχε κ πολύ ωραίο στόρυ και πολύ ωραία διδάγματα.Το θέμα είναι όμως να έχεις κ μια μικρή επαφή με τον ιαπωνικό πολιτισμό κ βέβαια να στροφάρει λίγο κ το μυαλό,αλλιώς...τα γουρούνια μένουν γουρούνια και οι λύκοι λύκοι και άντε να βγάλεις νόημα άν το πιο περίπλοκο πράγμα που έχεις δεί ήταν ένα επισόδειο των Power Rangers.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Xod
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 06, 2004 3:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Υπάρχει κάποιος συμβολισμός που συσχετίζεται με τα γουρούνια και τους λύκους; Κάτι που έχει σχέση με τον ιαπωνικό πολιτισμό; Ρωτώ γιατί θα πρέπει να μην το κατάλαβα... (είμαι χαζός, συγγνώμη... και έχω δει μισό επισόδειο πάουερ ρέηντζερς όλο κι όλο)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 06, 2004 3:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Σε όποιο videoclub κι αν έχω ψάξει στην Ηλιούπολη, δεν το είχα βρει. Μάλιστα, όταν ρώτησα στο ταμείο του video blue Ηλιούπολης αν την έχουν, αφού κοίταξε τον κατάλογο στο PC με ρώτησε: "Όχι, μόνο την πριγκήπισσα Σίσση έχουμε." Ντααααααααααααααααν! Τι τούβλο μου 'ρθε στο κεφάλι!!! Shocked Shocked Shocked

Ούτε το πέτυχα ποτέ στην τηλεόραση - καλύτερα, γλύτωσα και το σοκ από την παιδιάστικη μεταγλώτιση.

Το καλοκαίρι είχα την τύχη να δω σ' ένα φίλο μου την ταινία Escaflowne...και έμεινα! Η καλύτερη anime ταινία που έχω δει μετά το Spirited Away! Άντε, μένει να δω τώρα και την σειρά.

Yosimi έγραψε:
Το έργο εκτός από τρομερό animation είχε κ πολύ ωραίο στόρυ και πολύ ωραία διδάγματα.Το θέμα είναι όμως να έχεις κ μια μικρή επαφή με τον ιαπωνικό πολιτισμό κ βέβαια να στροφάρει λίγο κ το μυαλό,αλλιώς...τα γουρούνια μένουν γουρούνια και οι λύκοι λύκοι και άντε να βγάλεις νόημα άν το πιο περίπλοκο πράγμα που έχεις δεί ήταν ένα επισόδειο των Power Rangers.


Aυτό το διαπύστωσα και με το παραπάνω όταν πήγα να δω στον κι/φο το Spirited Away, όπου άκουγα συνέχεια παιδικές φωνούλες να λένε "Τι 'ναι αυτό;" "Τι έγινε εδώ πέρα;" "Γιατί μπαμπά;". Και στην αρχή όταν είδαν την μασκότ του στούντιο Ghibli πετάγεται ένα πιτσιρίκι: "Mαμά, ο Pikachu!" Chiiii?

Xod έγραψε:
(είμαι χαζός, συγγνώμη... και έχω δει μισό επισόδειο πάουερ ρέηντζερς όλο κι όλο)


Ε, αφού είδες μισό επεισόδιο, τότε είσαι μισό-χαζός. Νyahahahahaha! Just kidding. Hail to Bioman! Rock On Dude!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Spellbound
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 08, 2004 10:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: the vortex of imagination
E, ma kala sto video blue phges ki esy; Laughing Laughing Ki egw otan protoepsaxna gia anime se video clubs,
ekei pera kati tetoia moy petaksan "a, kati paidika poy exoyn bgei teleytaia;" (teleytaia;!). Pantws thn
Mononoke thn exw petyxei se kathgories kinoymenwn anamesa se Disney,klp.Genika, tha soy proteina
ta seven video clubs, an yparxei kapoio ekei konta, poy exoyn genika perissotera anime(p.x. to Escaflowne to exoyn).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yosimi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 13, 2004 4:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 16 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 281 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του pc
Δεν υπήρχαν κάποιοι συμβολισμοί στα ζώα τουλάχιστον,υπάρχουν όμως σε όλα τα άλλα.Άντε τώρα να εξηγείς γιατί τα ζώα μιλάνε και γιατί το ένα και γιατί το άλλο.Ενώ άμα ξέρεις ότι οι ιστορίες αυτές είναι σαν τις δικές μας παραβολές και ότι τα πνεύματα και τα στοιχεία τις φύσης είναι μέρος των πιστεύω τους δεν αλλάζεις κανάλι λέγοντας ''ΤΙ Μ######Σ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?''.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης