Το ξέρατε ότι ichi σημαίνει ένα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Perierga oneira
Dark Fuuma
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 12:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 117 Τόπος: Θεσσαλονίκη
pote den katalava pws kapios kyriarxei kai kateuthinei ta oneira tou...pisteuw oti einai kati san na exeis ti dynamh na epiblitheis sto euato sou(pragma kalo)ego pada blepw oneira symfona me kateuthinsh tou yposynhditou(mas probalei tis pragmatikes kai pio apokryfes epithimies mas,mh sas fanei periergo an deite sto oneiro oti epithimhte kati pou sth zwh sixeneste)kai ermineuw me logikh krish sto telos...opote pisteuw opios exei afthn thn ikanothta epibolhs sta oneira tha einai polu dinatos hthika kai psixologika san xarakthras h to akrivws aditheto Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 1:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Kapou diabasa pws an kai h ypothesh oti ta oneira apoteloun karpous tou yposyneidhtou yparxei kai apotelei pisteyth phgh gia para polla xronia, den exei episthmonikh bash.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
koznissj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 1:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 706 Τόπος: Θεσσαλονίκη
loipon, exete zisei mia skini ksana stin zoi sas? Akribos tin idia?
Auto to blepete sto oneiro sas se atakti xroniki stigmi, kai den to thimaste...
Otan omos to zisete se "real-time", tote lete "AX, auto to exo ksanazisei!!!"
Legetai pos exoume idi erthei se auti ti zoi, kai kseroume bathia mesa mas ti ginetai sto mellon mas, alla kapoioi paragontes den mas epitrepoun na ta anakaloume kai na gnorizoume diafora pragmata. Auta exo akousei, tora den ksero an alitheuoun, alla ta stirizoun psixologoi se olo to kosmo.
Auta...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Drumgor
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 6:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 178 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Αν αναφέρεσαι στο deja vu, οφείλεται στη διαφορά ταχύτητας των δύο μερών του εγκεφάλου μας, αριστερού και δεξιού (το δεξί μέρος του εγκεφάλου είναι πιο γρήγορο για τους δεξιόχειρες κτλ). Οπότε δίνεται η αίσθηση του ότι έχεις ξαναζήσει την στιγμή, ενώ στην πραγματικότητα απλώς άργησε το ένα μέρος του εγκεφάλου σου να επεξεργαστεί τα δεδομένα. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spirus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 8:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
exw akouse i gia to deja vu..alla den nomizw oti ayto ginetai mono gia ta klasmata toy deyteroleptou pou argei o egkefalos..toulaxiston ayta pou exw akousei milane akoma kai gia dialogous pou gnwrizoun prin kan ginoun..isws parallhlo sympan who knows

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 8:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Για μισο... ειπα εγω οτι ειμαι ο mr. Teloios??? Και εξαλλου αυτο για τον Lost Reflection, ηταν ενα απλως παραδειγμα... Και εν καταλαβα, δηλαδη εχω προβλημα και αυτο το καθοριζεις εσυ? βρε αντε μου στο διαολο, μαλλον καλα κανεις και κρυβεσαι πισο απο το PC, ελα να τα πεις αυτα μπροστα μου...

Κοιτα ρε, λεω μια αποψη, και ολοι το παιρνουν σαν να εχουν μονο αυτοι δικιο. Δεν ειπα οτι εχω δικιο, απλα ειπα μια ΑΠΟΨΗ... τι να πω, βριστε με οσο θελετε, ουτως η αλλως παλι εγω θα φταιω, ειτε θελω να κανω κατι καλο, ειτε κακο... Τι να πω, αμα το θελετε ολοι, θαψτε με...

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
link_gr
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 8:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 196 Τόπος: katerini Τώρα Βλέπω: tin selida pou kano register :p
basika na po kati...kai liga ipes aoshi.tora sto 8ema iparxi mia siskeui pou 8a mpori na apo8ikeui oneira se hard disk.i siskeui 8a einai mono gia plousious arxika kai 8a einai etimi to 2006.to 2050 8a einai prositi gia olous
...auta
oso gia to deja vu einai stigmes pou tis exoume ksanazisi.episis na po kai kati allo exo para poli anr8opous sta onira mou pou den tous exo ksanadi kai meta apo meres kai mines tous blepo mprosta mou..telos

_________________
trelos?pou 3erete oti eimai trelos...?enas trelos ston kosmo ton kanonikon fenete trelos kai enas kanonikos ston kosmo ton trelon fenete trelos...pou 3erete oti den eiste esis oi treloi Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spirus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 1:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
[Aoshi]
sfalleis an nomizei oti tha riksw to epipedo mou gia na ksekatiniastw me sena se ena forum._

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Xod
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 3:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Όσων αφορά τους λοβούς του φλοιού του εγκεφάλου, ο αριστερός ελέγχει και αισθάνεται το δεξί μέρος του σώματος και ο δεξιός το αριστερό μέρος του σώματος. Αυτό ισχύει για όλα τα όργανα, μάτια, αυτιά, χέρια, πόδια, ακόμη και για το οπτικό πεδίο. Εξαίρεση αποτελούν τα ρουθούνια, όπου δεν υπάρχει αυτή η αντιστροφή. Οι δύο λοβοί επικοινωνούν με το μεσολόβιο.

Επίσης, όπως είχα διαβάσει κάπου, η αίσθηση του deja vu είναι μία περίεργη εγκεφαλική λειτουργία και δεν σημαίνει ότι κάποιος πραγματικά βιώνει μία κατάσταση δεύτερη φορά. Απλά το νομίζει.

Τέλος, στα δελφίνια ο κάθε λοβός του φλοιού του εγκεφάλου κοιμάται όσο ο άλλος είναι ξύπνιος και έτσι ποτέ δε βυθίζονται. >:)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Drumgor
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 4:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 178 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Ένα έχω να πω για το παραπάνω post...
Έλιωσα. Laughing Άραγε βλέπουν όνειρα/πραγματικότητα σε split screen;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 9:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Lol, ποιο επιπεδο ρε, ξερεις για σενα ισχυει αυτο που λενε, επιπεδο 0 ή - Confused
Τεσπα, πλακα εχει αυτος ρε, ολο απο πανω θελει να βγαινει! Laughing . Στο λεω, γιατι ηδη ασχοληθηκες αρκετα μαζι μου. Φτανει τοσο, τελος τωρα. Αν το συνεχισεις, ξερεις οτι ειναι flame ε? ^_^

Drumgor, ναι ρε, παιζει και διπλο... Laughing να φερω το χειρηστηριο μου να παιξουμε μαζι μια μερα Shocked

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 1:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Για σκεφτείτε κι αυτό: Απ’ ό,τι λένε οι επιστήμονες τα όνειρα κρατάνε κλάσματα -το πολύ ένα-δύο δευτερόλεπτα. Δηλαδή ένα όνειρο που σε εμάς θα φάνταζε ότι είχε διάρκεια κανά μεσάωρο στην πραγματικότητα θα κρατούσε όσο το ανοιγόκλειμα ενός ματιού. Επίσης οι επιστήμονες λένε πως ο εγκέφαλος συνεχίζει να λειτουργεί περίπου και για 6 ώρες μετά το θάνατο του ατόμου. Με δεδομένα –αν και όχι αποδεδειγμένα νομίζω- τα παραπάνω βγαίνει το εξής συμπέρασμα: Με τον εγκέφαλο σε λειτουργία και με όλο το υπόλοιπο σώμα μαζί με τις αισθήσεις νεκρό, τι μένει λοιπόν σε αυτόν τον νεκρό άνθρωπο να κάνει; Μα να ονειρευτεί! Και αν μιλάμε για 6 ώρες όνειρο, φανταστείτε την «ονειρική του διάρκεια! Ουάου! Θα έχεις χρόνο μέχρι και να κοιμηθείς μέσα στο όνειρο. Razz Η θεωρεία αυτή νομίζω αναφέρετε και σε μια ταινία. Το “Waking Life”. Αν μη τι άλλο, ενδιαφέρουσα θεωρεία ε;

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
spirus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 3:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
aoshi me ksereis kai apo xtes?? shut the fuck up gia to epipedo mou..an eisai toso magkas kai exeis thn oreksh phgaine na paikseis to polla baru eksw apo forum Shocked

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 6:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Giati re vlaka, me ksereis esy apo xtes kai sxoliazeis to epipedo mou? Ante mou sto diaolo leme, kai na malwsw mazi sou ti tha katalavw?

Kai eksallou... esy me prokaleses ^_^
Min prospatheis na vreis any dikio...

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Xod
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 31, 2005 6:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Νομίζω πως αν η καρδιά σταματήσει και δεν λαμβάνει αίμα και οξυγόνο πια ο εγκέφαλος, αρχίζουν τα κύτταρά του να πεθαίνουν μέσα σε λίγα λεπτά. >:)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης