Το ξέρατε ότι korosu σημαίνει σκοτώνω;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Asian Movies & TV Shows    Densha Otoko. Mia seira pou pisteuo 8a endiaferei kapoious.
kenji
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 5:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Hazuki έγραψε:

Oso gia to deluxe molis katevike, eida ligo [kana pentalepto dld Razz ] kai mou fanike kapos arpahti :S eidika stin proti skini me ton sakurai kai ton proedro, poli corny -_________- To sigekrimeno vgike opos tha eides i tha deis mallon, to oktovrio pou mas perase opote einai shetika fresko Razz

ps: O proedros paizei kai sto Akihabara@Deep kai kanei episis enan proedro poliethnikis alla perissotera se diko tou thread otan teleiosoume kai auto to epos Razz Razz Razz


Είδα και εγώ το deluxe. Μου άρεσε, μου ξαναθύμισε τη σειρά. Μένει πλέον μάλλον και ένα επεισόδιο με το γάμο το οποίο και εγώ, όπως πολλοί άλλοι φαντάζομαι θα θέλουν να δούνε. Ο sakurai όντως είναι all the money. Παρόλα που είναι τυπάς είναι helarious. Και η jinkama όμως έχει πολύ γέλιο. Γενικώς στη συγκεκριμένη σειρά δε μπορώ να πω ότι είναι κάτι που δε μου αρέσει. Πέρα από pure fun πιστεύω ότι και στο story έχει να πει πράγματα(πχ στο τέλος του deluxe).Ήδη έχω δει 2 φορές τη σειρά, άνετα βλέπω το deluxe 2η, και στο μέλλον φαντάζομαι άνετα ξαναβλέπω και τα 2.

Το akihabara πολύ αργά καταβαίνει. Sad
Άντε να το δούμε να μοιραστούμε γνώμεις απόλυτου καψίματος. Το gto το jdrama δες το υπ'ευθύνη σου. Προσωπικά το βρήκα υπερβολικά μέτριο και ούτε καν το μισό δεν είδα. Δες καλύτερα το gokusen το season1 που είναι πολύ καλύτερο από το jdrama του gto.

EDIT:
Hazuki άνοιξε thread για το My sassy girl να το μάθουνε και άλλοι.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fonikos_goku
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 20, 2007 5:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 20 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 51 Τόπος: serres Τώρα Βλέπω: live action
kenji έγραψε:
Είδα και εγώ το deluxe. Μου άρεσε, μου ξαναθύμισε τη σειρά. Μένει πλέον μάλλον και ένα επεισόδιο με το γάμο το οποίο και εγώ, όπως πολλοί άλλοι φαντάζομαι θα θέλουν να δούνε. Ο sakurai όντως είναι all the money. Παρόλα που είναι τυπάς είναι helarious. Και η jinkama όμως έχει πολύ γέλιο. Γενικώς στη συγκεκριμένη σειρά δε μπορώ να πω ότι είναι κάτι που δε μου αρέσει. Πέρα από pure fun πιστεύω ότι και στο story έχει να πει πράγματα(πχ στο τέλος του deluxe).Ήδη έχω δει 2 φορές τη σειρά, άνετα βλέπω το deluxe 2η, και στο μέλλον φαντάζομαι άνετα ξαναβλέπω και τα 2.

Το akihabara πολύ αργά καταβαίνει. Sad
Άντε να το δούμε να μοιραστούμε γνώμεις απόλυτου καψίματος. Το gto το jdrama δες το υπ'ευθύνη σου. Προσωπικά το βρήκα υπερβολικά μέτριο και ούτε καν το μισό δεν είδα. Δες καλύτερα το gokusen το season1 που είναι πολύ καλύτερο από το jdrama του gto.

EDIT:
Hazuki άνοιξε thread για το My sassy girl να το μάθουνε και άλλοι.

δεν είναι να το βλέπεις 2η φορά το Densha Otoko
χαλιέσαι =\ . τουλάχιστον εγώ . δεν μπορώ πολύ, αν και ειναι masterpiece
και το μέρος με τον γάμο . στην αρχή δεν με τράβηξε πολύ αλλα μετά κατάλαβα οτι ήταν αυθεντικό Densha
για το gto είπες ηδη πάρα πολλα
akihabara @ deep search αλλο ένα αριστούργημα
και για να τελειώνω επειδή και εγώ έχω πει εξίσου πολλά
μπορώ να πω οτι το Gokusen με κράτησε
είναι μια σειρά που βλέπεται άνετα

_________________

promoted to observer
lol
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nodoordonotthereisnotry
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 01, 2008 12:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 22 Αύγ 04 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Higurashi no Naku Koro Ni,Serei no Moribito
Μόλις τελείωσα και το special με την ταϊτή και το black pearl. Τι επική σειρά!!!! Rock On Dude! Ο sakurai-san όλα τα λεφτά. Πολύ γέλιο/κλάμα-εθισμός και μπορώ να πω πως ο AtErMoNo τα είπε όλα. Κάτι πήρε το μάτι μου στο thread όμως και για έναν γάμο.. τι έγινε ρε παιδιά..ποιο special είναι αυτό, δεν το βρήκα σε wiki. Για δώστε λεπτομέρειες.... γιατί στο
Spoiler:
special οι sambomaster τραγούδησαν "γιατί δεν φοράει το δακτυλίιιιιιιιιιδι; Very Happy εκεί προσκύνησα πραγματικά δηλ.
Όποιος έχει links/info ας το διασαφηνίσει γιατί εγώ δεν είδα σε wiki.j-drama en.wikipedia κ.τ.λ. τίποτε σχετικό με γάμους. Sad

_________________
Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 17, 2008 4:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Εντάξει, τι να πει κανείς για το Densha Otoko?? Όποιος δεν το έχει δει, πραγματικά χάνει... Ίσως το καλύτερο JDrama μετά το 1 Litre of Tears. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξεραθείτε απο τα γέλια, καθώς και να μην πανηγυρίσετε μαζί με τους υπόλοιπους 'καμμένους' του φόρουμ....(δείτε την σειρά και θα με καταλάβετε...) Και σίγουρα, ποιος δεν θα ήθελε να είναι στην θέση του Yamada??? Razz

Όσο για τις ερμηνείες των ηθοποιών.....άψογες πραγματικά με την Miho Shiraishi να κλέβει την παράσταση ως 'Darth Vader' Jinkama!!! Laughing Laughing Laughing

Το deluxe δεν μπορεί να συγκριθεί με την σειρά, αλλά παρόλα αυτα, είναι εξίσου επικό!!

Μα τι θα γίνει??? Θα παντρευτούν επιτέλους??? Razz

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης