Το ξέρατε ότι tora σημαίνει τίγρης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    STAR APAISIO
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2006 2:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
to pa'i'di tis asfaltou einai autos... mallon to keftedaki tis asfaltou...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2006 10:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Salverion έγραψε:
to pa'i'di tis asfaltou einai autos... mallon to keftedaki tis asfaltou...

Yeah! The road meatball! Αλλά το αυτοκίνητό του ήταν φοβερό. Φαντάζεσαι να'χες ένα τέτοιο, να πάθαινε κάποια βλάβη, να'λεγες "Πάρε μπροστά μ******νο!" και να σου'λεγε "Μάλιστα, αφέντη!"; Laughing

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2006 1:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
i poso mallon na paei na se prosperasei kapoios kai automata auto na tou petaksei kamia rouketa! Razz Razz Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2006 12:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Salverion έγραψε:
i poso mallon na paei na se prosperasei kapoios kai automata auto na tou petaksei kamia rouketa! Razz Razz Razz

Ή μία αμπούλα μπόχας ή έναν πύραυλο με απεκκρίματα. Laughing Ή να είναι σταθμευμένο δίπλα σε κάποιο πεζοδρόμιο, να περάσει μία κοπέλα και να της σφυρίξει. Exclamation
Υ.Γ.: Και μετά θα του κάνει μήνυση για... σεξουαλική παρνόχληση. Exclamation
Άσε που μπορεί να κάνει καντάδα σε κανένα άλλο αυτοκίνητο.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2006 12:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Salverion έγραψε:
i poso mallon na paei na se prosperasei kapoios kai automata auto na tou petaksei kamia rouketa! Razz Razz Razz

Ή μία αμπούλα μπόχας ή έναν πύραυλο με απεκκρίματα. Laughing Ή να είναι σταθμευμένο δίπλα σε κάποιο πεζοδρόμιο, να περάσει μία κοπέλα και να της σφυρίξει. Exclamation
Υ.Γ.: Και μετά θα του κάνει μήνυση για... σεξουαλική παρνόχληση. Exclamation
Άσε που μπορεί να κάνει καντάδα σε κανένα άλλο αυτοκίνητο.
ΑΠΟΡΙΑ: Το STAR γιατί άρχισε να δείχνει πάλι τη Smallville; Εδώ και 2-3 χρόνια τη βλέπαμε συνέχεια τα Σαβ/κα. Το Lois&Clark είχαν καιρό να το βάλουν. Crying or Very sad

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2006 2:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
[quote="noname"]
Παράθεση:
Επίσης, κάποτε το STAR έφερνε σοβαρές - σχετικά - ταινίες.
Laughing Laughing Laughing nai kala pes mia !!! Razz

To Star είχε το Matrix και το έβαζε στις 9 (κάθε χρόνο το Μάρτιο, το θυμάμαι αυτό! Laughing ) και μετά το πήρε ο Alpha και το έδειξε στις 12.15! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Παράθεση:
Ξέρω ότι είναι άσχετο, αλλά έβλεπα τους "Τρεις σωματοφύλακες" στη ΝΕΤ. Τουλάχιστον κάποιο κανάλι σκέφτεται κι εμάς τους αιώνιους έφηβους.


Κι εγώ τους έβλεπα. Αν θυμάμαι καλά, στα credits στο τέλος έγραφε ιαπωνικά (μάλλον η παραγωγή ήταν ιαπωνική). Χι, χι, πολύ μου άρεσαν!

Παράθεση:
ΑΠΟΡΙΑ: Το STAR γιατί άρχισε να δείχνει πάλι τη Smallville; Εδώ και 2-3 χρόνια τη βλέπαμε συνέχεια τα Σαβ/κα. Το Lois&Clark είχαν καιρό να το βάλουν.


Το Lois&Clark παραξενεύτηκα κι εγώ που το'κοψαν, αφού δεν είχε τελειώσει. Βασικά τo Smallville έχει 5 seasons γι' αυτό και το έχει σταθερά το Σαββατοκύριακο. Του έχουν αλλάξει λίγο τα φώτα τώρα που μπήκε η Lois στη σειρά (και ξανθιά και party animal-ποια; η Lois-μην τρελαθούμε κιόλας!).

Το Star το έχει παραχ**** το θέμα με τις σειρές (και τα κινούμενα σχέδια). Φέρνει κάποιες πολύ καλές (Charmed, Friends, Gilmore Girls, Detective Monk κ.ά) αλλά βάζει επαναλήψεις ή τα ξαναρχίζει όποτε θέλει. Κι όταν έχεις σειρές με 3 και 4 seasons άντε να τα ξαναδείς όλα (π.χ. Friends που έχουν δείξει 100 φορές το κάθε επεισόδιο).
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ οι σειρές που φέρνει αλλά τα έχει κάνει μπάχαλο. Nikita έδειξε μόνο την 1η season κι αυτό γιατί την αγόρασε από τον Alpha (καλοί είναι κι αυτοί Twisted Evil -την Εντατική τη δείχνουν στις 2 και), ενώ την ίδια ώρα που το Star πρόβαλλε την πρώτη ο Alpha έδειχνε τη δεύτερη! Το Νόμος και Τάξη που είναι γ@μ@τη σειρά το Star τη δείχνει στις 1.15 Twisted Evil Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!

(Φαίνεται πολύ ότι με έχουν κάνει έξω φρενών; Laughing )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2006 9:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
BURN STAR! Twisted Evil
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 09, 2006 12:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Το CSI (Crime-Scene-Investigation) του Star είναι από τα καλύτερα που έχω δει.Αν και δεν έχω δει πολλά επεισόδεια, αν το πετύχω(και αν υπάρχει ακόμα) καμία φορά τα μεσσάνυχτα στο άσχετο θα το δώ και θα περάσει ευχάριστα η ώρα.
Επίσης είχε φέρει ένα διάστημα και το ''Moonlight Zone'' , κοινώς Ζώνη του Λυκόφωτος, το οποίο απλά τσακίζει!Καμία σχέση με ''Ιστορίες από την Κρύπτη'' κτλ.
Και αφού είχαμε όλοι πορωθεί με αυτή τη σειρά, παρόλο που την έβαζε κατά τις 1 το βράδυ( Twisted Evil ), ξαφνικά... την έκοψε!!
Όσο και να το κατηγορούμε πάντως τέτοιες υπέρχοχες σειρές όπως το X-files και Lois n Clarc και άλλα πολλά που είπαν οι προλαλλίσαντες, δε νομίζω να είχαμε γνωρίζαμε χωρίς την παρουσία του.

Είναι διχασμένη προσωπικότητα το κανάλι.Κάποιες φορές βάζει τζαμάτα προγράμματα και κολλάς στο γυαλί για ώρες ημερησίως, και κάποιες άλλες φορές κάνει κάτι βλακείες -χειρότερες από το alter- που σε κάνουν να φορέσεις το κράνος σου,να αρπάξεις τη χατζάρα σου και μαζί με 1000 orc να τους το κάψεις το μαγαζί.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 09, 2006 2:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
nai ontws exeis dikio. exei polles oraies seires alla kanei kai polla akura to kanali. an den ekane tipota to parakseno to kanali 8a itan ok!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 09, 2006 7:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Tristessa_326, δεν εννοούσα το Anime Sanjushi [Χα! Σας την έφερα! Δεν είναι καταχωρημένο στον κατάλογο με τα anime. Very Happy ]. Της Walt Disney έβλεπα εκείνη τη μέρα. Embarassed

8)Haruka and Michiru are 'just friends'. 9)The name of the creator of Sailormoon is Naomi Tamagotchi. 10)Usagi is actually in love with Seiya but she doesn't want to hurt Mamoru's feelings by admitting it. 11)Tuxedo Mask is actually Tuxedo Max. 12)The queen in the 1st season is Queen Barrel. {Monkeys in a barrel!} 13)Jupiter's Japanese name is Lita Wood ans Venu's name is Mina Star. 14)Saturn's name is Sharon Toe. Laughing Laughing

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 09, 2006 11:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Είναι διχασμένη προσωπικότητα το κανάλι.Κάποιες φορές βάζει τζαμάτα προγράμματα και κολλάς στο γυαλί για ώρες ημερησίως, και κάποιες άλλες φορές κάνει κάτι βλακείες -χειρότερες από το alter- που σε κάνουν να φορέσεις το κράνος σου,να αρπάξεις τη χατζάρα σου και μαζί με 1000 orc να τους το κάψεις το μαγαζί.
Παράθεση:
Tristessa_326, δεν εννοούσα το Anime Sanjushi [Χα! Σας την έφερα! Δεν είναι καταχωρημένο στον κατάλογο με τα anime. ]


Aha, ώστε Anime Sanjuchi λέγεται...

Παράθεση:
Το CSI (Crime-Scene-Investigation) του Star είναι από τα καλύτερα που έχω δει


Το CSI το έχει η NET στις 12 το βράδυ (Δεν πρόκειται να πετύχεις καλή αστυνομική σειρά στην ελληνική τηλεόραση αν δε βρικολακιάσεις-και φας στη μάπα ό,τι διαφήμιση για ροζ γραμμές και τα συναφή). Μήπως εννοείς το Law & Order; Από τις καλύτερες σειρές!

Παράθεση:
Είναι διχασμένη προσωπικότητα το κανάλι.Κάποιες φορές βάζει τζαμάτα προγράμματα και κολλάς στο γυαλί για ώρες ημερησίως, και κάποιες άλλες φορές κάνει κάτι βλακείες -χειρότερες από το alter- που σε κάνουν να φορέσεις το κράνος σου,να αρπάξεις τη χατζάρα σου και μαζί με 1000 orc να τους το κάψεις το μαγαζί.


Ώρες-ώρες τους λατρεύω εκεί... κι άλλες, μου ξυπνούν τα δολοφονικά μου ένστικτα!

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 10, 2006 3:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
stis tainies ta pane kala... leme twra prospa8oun... stis seires eee kapws to xanoun to paixnidi..

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 13, 2006 1:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Star Channel is a shooting star! Razz
Κάθε πέρυσι και καλύτερα, δηλαδή. Embarassed

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 01, 2006 4:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Νομίζω ότι το Star είναι μόνο για να βλέπεις ειδήσεις, αν μισείς φυσικά τον εαυτό σου ή αν γενικά είσαι προβληματικό, ή καμιά ταινία όποτε τους κόβει.. πάνω κάτω, το Friends όλοι το έχουμε δει (..κ το έχουμε!!!), κ μη μου πείτε για Yu-Gi-Oh!! k Pokemon, δεν είναι του γούστου μου...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Irine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 04, 2006 11:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Αυτό το κανάλι ό,τι θυμάται, χαίρεται. Sad Τα Σαβ/κα ξεκινά το παιδικό του πρόγραμμα από τις 8 ή 7 το πρωϊ και βάζει κάτι παλιές σειρές, εννοώ αυτές που έδειχνε πριν 2-3-4-5 χρόνια. Το κακό είναι ότι και το ALTάρι έχει πάρει κάποιες από αυτές και κάνει το ίδιο. Mad

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 5 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης