Το ξέρατε ότι kakashi σημαίνει σκιάχτρο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    γιατι οσοι ειναι ασχετοι σνομπαρουν τα anime και τα manga
neo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 26, 2006 8:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
ρε μαγκες ειστε γαματοι ευχαριστω για τις συμβουλες θα το δοκιμασω απο αυριο και αναμενουμε τα αποτελεσματα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 12:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Εεεεε...νομίζω ότι παρεξηγήσατε το σημείο μου με το Gantz και το Elfen Lied. Anime σαν κι αυτά δεν αποτελούν μέσο εκδίκησης όπως το Digi Charat, αλλά ένα πολύ καλό πειστικό κι άμεσο επιχείρημα για το πόσο σοβαρά κι ενήλικα είναι τα anime. Γιατί, κακά τα ψέματα, σιγά μην κάτσουν στο σχολείο να παρακολουθήσουν ολόκληρο επεισόδιο από Lain ή NGE. Kαλύτερα να τους γράψεις κανα επεισόδιο να το δουν με την ησυχία στο σπίτι τους ή να το δείτε μαζί.

Η αλήθεια είναι ότι αρκετά άτομα ξεκινήσαν να βλέπουν ξαφνικά anime χάρη στο NGE. Aλλά επειδή υπάρχουν κι άτομα που δεν τους αρέσουν τόσο ψαγμένα και δύσκολα anime (ένας συμμαθητής που αποθαρρύνθηκε από τα anime όταν του έδειξα NGE), δώστε τους κάτι πιο εύκολο αλλά εξίσου ποιοτικό και σοβαρό όπως το Wolf's Rain (κατα την γνώμη μου, μια από τις καλύτερες σειρές για να ξεκινήσει κανείς να βλέπει anime). Kι άμα είναι και ροκάς, δώστε του αμαλάχι και κανα Beck. Κι αν δεν το λατρέψει, σπάστε του την μούρη με την κιθάρα της Haruko (από το FLCL)!

Περιμένουμε ν'ακούσουμε τ'αποτελέσματα, μεγάλε. Wink Με την ευκαιρία...μένεις Aθήνα (άσχετο);
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
neo έγραψε:
ρε μαγκες ειστε γαματοι ευχαριστω για τις συμβουλες θα το δοκιμασω απο αυριο και αναμενουμε τα αποτελεσματα


Κανένα πρόβλημα, εμείς χαιρόμαστε να βοηθάμε Wink γιατί λίγο πολύ όλοι μας τα έχουμε περάσει αυτά

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 1:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
απαντηση στον vetus να Αθηνα μενω και σημερα επεισα καποιους να κατσουν να δουν kenshin.Καλο για αρχη τι λετε?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 3:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Το Kenhin είναι από τα καλύτερα Anime. Το θέμα είναι να δούνε κάποιο επεισόδειο με μάχες έτσι ώστε να τους τραβήξει την προσοχή Wink Το Kenshin πάλι είναι βολικό επειδή το δείχνει η Μακεδονία TV κάθε μέρα

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ToNy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 5:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 152 Τόπος: Hell Τώρα Βλέπω: rurouni kenshin////lord of lord kyo knight!!!
το kenshin δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο για να ξεκινησουν ,μιας με τι μεταγλωτιση του μακεδονια μου θυμιζει παιδικο για τριχρονα παιδακια ..
εκτος βεβαια και αν του εδειξες το OVA που τα σπαει κανονικα RazzRazz

παντος εγω επιμενω για το naruto ..ειλικρινα einai oti kalytero gia na jekinisei kapiow na blepei anime

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 5:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Α, και κάτι που δεν ανέφερα. Αν κάποιος από αυτούς που θέλουν να σου την πούνε για τα anime κατά τ'άλλα δεν είναι κανένας κολλημένος, δοκίμασε το διάλογο. Εγώ για παράδειγμα, μιλούσα σήμερα σ' ένα φίλο μου και ανέφερα πως βλέπω Shaman King. Και μου κάνει "Καλά, μαζόχα είσαι; Ξυπνάς νωρίς για να δεις παιδικά;". Και εγώ για να του δώσω να καταλάβει ότι τα anime δεν είναι παιδικά, του ανέφερα αφ' ενός τα hentai που σίγουρα έχει δει στα ράφια του videoclub και αφ' ετέρου το Cardcaptor Sakura Rolling Eyes , το οποίο μάλιστα έτυχε να το έχει δει. Η αντίδρασή του; "Γ@μώτο, τα καλύτερα μας κόβουν!" Laughing
Τώρα με δουλεύει λέγοντας "Ώστε το Shaman King είναι κινούμενα σχέδια, αλλά όχι παιδικό". Δε βαριέσαι, τη γενική ιδέα την έπιασε. Wink Αφού μάλιστα με ρώτησε αν το Star έχει ολόκληρη τη σειρά και πότε ακριβώς το δείχνει! Laughing

Phantom Duck έγραψε:
Το Kenhin είναι από τα καλύτερα Anime. Το θέμα είναι να δούνε κάποιο επεισόδειο με μάχες έτσι ώστε να τους τραβήξει την προσοχή Wink Το Kenshin πάλι είναι βολικό επειδή το δείχνει η Μακεδονία TV κάθε μέρα


Αυτό σωστό. Και ειδικά τώρα που στο Μακεδονία TV παίζουν τα επεισόδια με τις μάχες. Αρκεί βέβαια να μην τους αποθαρρύνει η μεταγλώττιση Twisted Evil , αλλά μάλλον δε θα το προσέξουν.

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 5:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
οντος η μεταφραση τους χαλασε οσοι το ειδαν αλλα τους ειπα οτι εχω τα τρια πρωτα επεισοδια του kenshin στα ιαπωνικα και θα τους τα δωσω καποτε
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 6:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
neo έγραψε:
οντος η μεταφραση τους χαλασε οσοι το ειδαν αλλα τους ειπα οτι εχω τα τρια πρωτα επεισοδια του kenshin στα ιαπωνικα και θα τους τα δωσω καποτε


Χε, χε, κι εγώ το ίδιο έκανα! Laughing "Πέρνα από το σπίτι μου καμιά μέρα, έχω επεισόδια Kenshin στα ιαπωνικά!"

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 7:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Άμα θες εγώ τα έχω και σε Dual Audio
Όχι ότι τα αγγλικά πάνε περισσότερο στον Kenshin από τα γιαπωνέζικα, απλά έτσι για να τα έχεις Cool

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 28, 2006 8:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
μπορει να μου πει καποιος τι πραγματευεται το NGE
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
holborn
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 29, 2006 10:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
To NGE einai arketa poliploko anime. exoun ginei kata kairous polla topic pou mporeis na breis plirofories alla exoun spoilers giafto de sta dinw. (me ena search sto forum ta briskeis aneta).
Twra ti na sou pw H 8a sou aresei trela H 8a to misiseis. Egw to sinistw anepifilakta na deis kai na vgaleis monos sou ta simperasmata gia to NGE Wink

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 11:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
δυστηχώς είσαι σε μια ηλικία που σε ότι αφορά την ελληνική τηλεόραση και τα κινούμενα σχέδια (αλλά μόνο αυτά γιατί κατά τα άλλα είσαι πιο ξέγνοιαστος) είναι στις χειρότερες εποχές της. Αν και ο φίλος μου δεν ασχολείται και πολύ με τα ανιμε ευχαρίστως βλέπαμε μαζί το καμπαμαρού γιατί με αυτα μεγαλώσαμε. Και ευχαριστως θα βλέπαμε και Σίλβερχωκς, Υποβρύχιο Κεραυνός, Ακαδημία Λέιζερ και άλλα αν τα βρίσκαμε σε κασέτα, έτσι για την πλάκα μας και να θυμηθούμε τις αστείες στιγμες. Βλέπαμε και Μπομπ Σφουγκαρακη αλλά το κόψανε.
Και ο αδελφός μου που τώρα δε πολυασχολείται, μόλις είδε το πρώτο επεισόδιο του Blood+ σχηματισε καλές εντυπώσεις. Βεβαια μη περιμενετε να το δείξουν εδώ το Blood+ ούτε το 2050.

Τώρα με το Πόκεμον τι γνώμη να σχηματίσει κάποιος για τα ανιμε και τα κινούμενα σχέδια. Της Ντίσνευ τα καινούργια είναι πολύ συντηριτικά.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nitro912gr
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 09, 2006 12:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 211 Τόπος: Athens
ego re paidia giati den eixa pote tetoia problimata? an kai pragmatika 8a "eprepe" na exo, stin eparxia zo, blaxoi oloi imaste edo, e katalabenete , pantos den exo polous filous pou asxolounte me anime-manga, alla exo arketous pou asxolounte me comix arketa opote uparxei katanoisi, alla kai asxetoi den me exoun xlebasei alla me exoun rotisei gia auta ta "iaponika pou blepo". de 3ero re paidia isos stin teliki na einai kai 8ema orimotitas tou sinomiliti sas.

_________________
http://nitro912gr.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2006 10:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
θελω να ευχαριστησω δημοσια τον phantom για τα DVD με τον kabamaru που μου εδωσε.Επεισης ειδα και δυο καινουρια posts.Συμφωνω εν μερη με τον Darcia σιγουρα η σημερινη εποχη ειναι χειροτερη σε οτι αφορα τα κινουμενα αλλα δεν ειναι και τοσο χαλια.[quote]Τώρα με το Πόκεμον τι γνώμη να σχηματίσει κάποιος για τα ανιμε και τα κινούμενα σχέδια. Της Ντίσνευ τα καινούργια είναι πολύ συντηριτικά
Παράθεση:
Για καποιον που τωρα ξεκιναει να ασχολειται με τα ιαπωνικα σχεδια τα ποκεμον ειναι μια καλη αρχη.Βεβαια θα μου πειτε πως εχουν γινει πλεον εμπορικα.Και παλι απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης